אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> קבעית מתחמי ענישה חמורים יותר מאלה הנהוגים, לאור הפגיעה של התעשייה ב"נפגעי הזנות"

קבעית מתחמי ענישה חמורים יותר מאלה הנהוגים, לאור הפגיעה של התעשייה ב"נפגעי הזנות"

תאריך פרסום : 28/10/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום באר שבע
33781-12-14
22/10/2015
בפני השופטת:
שרה חביב

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד המתמחה אריאל וקנין
הנאשם:
איגור קרב
עו"ד אסף לוי
גזר דין

 

 

  1. הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן בעבירה של סיוע לסרסרות למעשה זנות, עבירה לפי סעיפים 199 (א)(1)(2)+31 בחוק העונשין התשל"ז-1977 [להלן: "חוק העונשין"].

 

            עפ"י הסדר הטיעון הודיעה המאשימה, כי תבקש להשית על הנאשם 4 חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס. הוסכם כי הסנגוריה חופשית בטיעוניה לעונש.

 

  1. מכתב האישום המתוקן עולה כי נפגעת הזנות ילידת 1983 [להלן: "הנפגעת"], אזרחית רוסיה, הגיעה לישראל ביום 18.8.2014. במועד שאינו ידוע במדויק, פרסם אדם בשם אלכס כהן, שזהותו המדויקת אינה ידועה באמצעות רשת חברתית רוסית בשם "קונטקט" מודעה ובה הצעה להעסיק נשים בשירותי זנות, בין היתר בעיר אילת [להלן: "הסוכנות"]. ביום 19.8.2014 או בסמוך נענתה הנפגעת למודעה והציעה עצמה לעסוק בזנות מטעם הסוכנות. בשיחה שניהלה הנפגעת באמצעות אתר האינטרנט עם גורם מהסוכנות, פורטו בפניה תנאי עבודתה. בין היתר כתב הגורם לנפגעת כי מדובר במתן שירותי "סקס קלאסי" עם קונדום למשך חצי שעה, כאשר בתמורה ישלם כל לקוח בין 400 ל-600 ₪ וכי כל סוג אחר של יחסי מין מותנה ברצונה, ועליו תקבל תשלום נוסף. בנוסף סוכם בין אותו גורם ובין הנפגעת כי רווחי האתנן מעיסוקה בזנות יתחלקו בין הנפגעת ובין הסוכנות באופן שהנפגעת תקבל חצי מהרווחים והסוכנות חצי. הגורם קיבל מהנפגעת את מס' הטלפון שלה והודיע לה כי מישהו מטעמו ייצור איתה קשר. בעקבות האמור, ביום 19.8.2014 התקשר הנאשם לנפגעת ואמר כי ידאג לה לכל בעיה ואף תיאם איתה את המועד בו תתחיל לעסוק בזנות.

בהמשך לאמור, בין התאריכים 20.8.2014 ועד ליום 29.10.2014 באילת עסקה הנפגעת בזנות מטעם הסוכנות. במהלך התקופה הנ"ל נהגה לקיים יחסי מין עם לקוחות אליהם הופנתה ע"י גורם נוסף מהסוכנות. הנפגעת קיימה יחסי מין תמורת תשלום עם 7-8 לקוחות ביום, כאשר כל אחד שילם לה בין 400 ל-600 ₪ עבור חצי שעה. בהמשך לאמור, בסוף כל יום במהלך התקופה הנ"ל נפגשה הנפגעת עם הנאשם והעבירה לידיו חצי מרווחי האתנן ששולמו לה. בנוסף לכך, במהלך חלק מהתקופה, דאג הנאשם לנפגעת למקום מגורים בעיר אילת. במעשיו הנ"ל סייע הנאשם לאחר שמחייתו כולה או מקצתה על רווחי אדם העוסק בזנות וקיבל ביודעין מה שניתן בעד מעשה זנות או חלק ממה שניתן כאמור.

 

  1. חוות הדעת של הממונה על עבודות השירות בעניינו של הנאשם חזרה חיובית לביצוע עבודות שירות ובנסיבות אלה חזרה המאשימה על עמדתה לעניין העונש וביקשה להשית על הנאשם 4 חודשי עבודות שירות יחד עם קנס כספי ומאסר מותנה.

 

            ב"כ המאשימה עמד על העובדה כי בסופו של יום לא נוהל הליך ההוכחות, אך עם זאת, הנאשם עמד על חפותו עד למועד הדיון בו אמורות היו ההוכחות להישמע. בנסיבות אלה הנפגעת אשר מתגוררת ברוסיה נאלצה להגיע לארץ כדי להעיד. ב"כ המאשימה עמד על העובדה שמדובר בתעשייה המתפרנסת מניצול נפגעי זנות, מדובר באחרים אשר מרוויחים ונהנים ממעשי הזנות. עוד הפנה ב"כ המאשימה להיקף ההכנסות המשמעותי על פי כתב האישום המתוקן, ממנו עולה כי מדובר בהכנסה אשר עומדת על כ-200,000 ₪ לתקופה של חודשיים. ב"כ המאשימה הסכים כי בנסיבות התיק דנן העיסוק בזנות לא נכפה על הנפגעת באמצעות הנאשם והאחר, אך טען כי לשיטתה של המאשימה אין הבדל בין מי שכופה בפועל ובאופן פיזי לבין מי שמנצל מצוקתן של נפגעות זנות לשם בצע כסף. ב"כ המאשימה טען כי הנפגעת, בחורה צעירה, אם לילד קטן ובת לאישה מבוגרת, המגיעה מרוסיה לישראל כדי לעסוק בזנות – ברי כי אין המדובר במי שנסיבות חייה שפרו עליה. ב"כ המאשימה מסכים כי מטבע הדברים משמדובר "בסוכנות" אין מדובר באדם אחד אשר מפעיל אותה וכי תפקידו של הנאשם התמצה ביצירת קשר עם הנפגעת, בדאגה למקום מגורים עבורה, ובפגישה עמה מדי יום כדי לאסוף את האתנן לטובת הסוכנות. מוסכם כי אין המדובר במי שניהל את "הסוכנות". ב"כ המאשימה טען כי הערך המוגן הוא הפסול המוסרי בעצם מעשה הסרסרות והחיים על חשבונה של מי שנפגעת זנות וטען כי המחוקק ביקש להגן על גורמים חלשים בחברה שמגיעים לכדי מעשה זנות. מידת הפגיעה בערך המוגן לשיטת המאשימה היא גבוהה, שכן מדובר במס' רב של לקוחות מדי יום לתקופה משמעותית ובנסיבות אלה, על אף שמדובר בנאשם שאין לו עבר פלילי רלוונטי, אשר הודה ונטל אחריות למעשים המיוחסים לו בכתב האישום המתוקן, סבורה המאשימה כי יש מקום לקבל את עמדתה העונשית ולגזור עליו 4 חודשים מאסר בפועל אשר ירוצו על דרך של עבודות שירות. כל ענישה אחרת מחטיאה את ההגנה על הערכים המוגנים, כך לטענת המאשימה. עוד ביקש ב"כ המאשימה להשית קנס, שכן מדובר בעבירות שנעשות מתוך מניע כלכלי בעיקר.

 

  1. ב"כ הנאשם מנגד ביקש להשית על הנאשם עונשים צופי פני עתיד. ב"כ הנאשם הדגיש את נטילת האחריות מצדו של הנאשם, הדגיש כי המעורבים העיקריים לא נתנו את הדין והנאשם למעשה הוא שלוח של העבריינים העיקריים אשר נטל אחריות על מעשיו אלו. לטענת ב"כ הנאשם, הנפגעת יצרה את הקשר מיוזמתה והגיעה לארץ כדי לעסוק בזנות ואף טען כי אין לו ראיות להציג בעניין זה אך מדובר במי שעדיין עוסקת בזנות. ב"כ הנאשם הפנה לפסיקה התומכת ברף הענישה אותו ביקש לקבוע וטען כי בנסיבות חמורות יותר הסתפקה הפסיקה במאסרים מותנים, טען כי הפגיעה בערכים המוגנים בנסיבות העניין ולאור הנטען בכתב האישום המתוקן היא נמוכה יחסית, כי הנפגעת לא אוימה, לא פחדה, ולכן מדובר בניצול ברף הנמוך. עוד הדגיש ב"כ הנאשם כי בעברו הפלילי של הנאשם אין עבירות דומות או רלוונטיות, כי הוא לא שייך ואיננו חלק מתעשיית הזנות וביקש להסתפק במאסר מותנה ובחתימה על התחייבות. ב"כ הנאשם ביקש שלא להשית על הנאשם קנס לאור חובותיו בלשכת ההוצאה לפועל בסך של כ-164,000 ₪ [נ/1], טען כי הנאשם עובד ואף הציג תלושי שכר [נ/2] ובנסיבות אלה קבלת עמדתה העונשית של המאשימה תגזור על הנאשם ענישה שאיננה פרופורציונלית ותוציא אותו ממעגל החיים הנורמטיבי בו הוא נמצא כיום.

 

            הנאשם הביע צער על המעשים אותם ביצע, הסכים כי לא ביצע את המעשים בתמימות, אך ביקש שלא לחזור אל כתלי הכלא, לאור העובדה כי הוא מנהל היום אורח חיים נורמטיבי.

 

  1. אין זה סוד שתעשיית המין חובקת את כל תחומי החיים. ניתן לפגוש בתעשייה זו באתרי אינטרנט, ברחוב, במועדוני בילוי שונים ובאתרים גיאוגרפיים שונים. תעשייה זו מתאפיינת בניצול של אוכלוסיות חלשות, נשים וגברים אשר מוצאים עצמם עוסקים בתעשייה זו מתוך מצוקה או על רקע פגיעות קודמות שחוו, ילדים אשר מנוצלים לשם זנות ולשם צילום סרטים פורנוגרפיים, אם בכפייה, אם בשל הבטחות לחיים קלים ומסודרים יותר ואם מתוך מצוקות רגשיות או אחרות [לעניין הפגיעות המביאה קורבנות לעיסוק בזנות ר' לשם הדוגמה מאמרה של ד"ר ענת גור "הסרסור שלי לא היה צריך ללמד אותי כלום אבא לימד אותי הכל בבית" – גילוי עריות כגורם מרכזי בהתדרדרות של נשים ונערות לזנות, סמים ועבריינות, הסוד ושברו: סוגיות בגילוי עריות מאת זליגמן וסולומון (2004), 457-482 – שם עומדת המחברת על הקשר שבין הסטוריה של התעללות מינית וגילוי עריות ובין התדרדרות של נשים לזנות ועבריינות. המחברת מציגה מחקרים וניסיון קליני המתעדים אחוזים גבוהים של עד 90% של היסטוריה של התעללות מינית בקרב אוכלוסיות נשים עברייניות, מכורות לסמים ונפגעות זנות]. 

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ