אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> צ.ת.ג. 2001 מכון להעתקות אור בע"מ נ' הרוש

צ.ת.ג. 2001 מכון להעתקות אור בע"מ נ' הרוש

תאריך פרסום : 04/02/2010 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום נצרת
1480-07
29/11/2009
בפני השופט:
עירית הוד

- נגד -
התובע:
צ.ת.ג. 2001 מכון להעתקות אור בע"מ
הנתבע:
חנן הרוש
פסק-דין

פסק דין

רקע ותמצית טענות הצדדים

לפני תביעה כספית על סך 4,158 ₪ שהוגשה והתנהלה בסדר דין מהיר.

התובעת הינה חברה בע"מ אשר בין היתר עוסקת במתן שירותי צילום והעתקת מסמכים. הנתבע היה בתקופה הרלוונטית עובד של התובעת והועסק על ידה כנהג שליחויות. לטענת התובעת, העסקתו הופסקה בשל רשלנותו נשוא התביעה שלפניי.

על פי הנטען בכתב התביעה, במהלך נסיעת עבודה שביצע הנתבע ביום 12.10.06 ניזוק רכב התובעת שפרטיו בכתב התביעה, באופן אשר ביקע את אגן השמן של הרכב וגרם לנזילת שמן והרס המנוע וכל זאת כתוצאה מנהיגתו הרשלנית של הנתבע.

התובעת מייחסת רשלנות לנתבע בכך שלא עצר את הרכב מייד עם התגלתה התקלה ברכב, אלא המשיך בנסיעה ועל כן העצים את הנזק. בנוסף, מייחסת לנתבע רשלנות בכך שהתכוון לנטוש את הרכב בשול הדרך ולא להמתין לגרר. עוד מציינת התובעת, כי קיים חשד סביר שהנתבע השתמש ברכב לנסיעה פרטית בשטח שאינו מתאים תוך כדי הריסת הרכב. התובעת מסיקה זאת מכך שבעת הנסיעה האמורה, היה אביו של הנתבע יחד עימו ברכב.

הנזק שנגרם לרכב באותו אירוע מסתכם בסך של 9,009 ₪. מתוך סכום זה נאלצה התובעת לשלם השתתפות עצמית בסך 3,269 ₪, כאשר סכום זה אינו כולל 6 ימי השבתה של הרכב ופגיעה בפעילות השוטפת של התובעת וכן הגדלת שיעור הפרמייה וירידת ערך לרכב. בנוסף, הפסידה התובעת סך של 910 ₪ עת חידשה את הפוליסה בשנת 2007 בעקבות הגשת התביעה לחברת הביטוח.

לפיכך, הגישה התובעת תביעתה לפיצוי בסך 4,158 ₪ בגין תשלום דמי השתתפות עצמית והגדלת שיעור הפרמיה.

לטענת הנתבע, דין התביעה להידחות. הנתבע מכחיש, כי פוטר מעבודתו ולשיטתו הוא בחר להפסיק עבודתו אצל התובעת נוכחת התנהגותה הבוטה לדבריו כלפיו.

לטענת הנתבע, במועד הרלוונטי, נתבקש על ידי מנהל התובעת לבצע משלוחים לשלושה יעדים: מבוא חמה, מושב כרכום ואזור תעשייה צ.ח.ר בראש פינה. מאחר ולא הכיר את האיזור אליו נשלח, התקשר הנתבע למנהל התובעת על מנת שידריכו כיצד מגיעים לאותם אתרים. לטענתו, מנהל התובעת צעק עליו, כי הוא מפריע לו בחופשת חול המועד סוכות ושימצא את היעדים בכוחות עצמו. לפיכך, פנה הנתבע לאביו שבאותה עת לא עבד וביקש ממנו להתלוות אליו לנסיעה. אי לכך, מכחיש הנתבע את טענת התובעת, כי מדובר בנסיעה פרטית.

עוד טען הנתבע, כי במהלך נסיעתו לכיוון ראש פינה, נסע לפניו רכב מסוג טנדר, לכן לא הבחין הנתבע באבן שהייתה על הכביש במיוחד שהרכב שנסע לפניו עבר על אותה אבן. כאשר הבחין הנתבע באבן הוא לא יכול היה לעשות דבר, כי אחרת היה מסכן אותו ואת כלי הרכב האחרים שנסעו בנתיב המקביל. הנתבע המשיך בנסיעתו מבלי שהרגיש שום חבלה ואף לא פגיעה של האבן בתחתית הרכב. רק לאחר כקילומטר, נדלקה מנורת השמן בלוח השעונים. הנתבע עצר את הרכב ולאחר בדיקה התברר, כי יש נזילת שמן. הנתבע הודיע מייד למנהל התובעת על התקלה. לטענתו, מנהל התובעת השיב לו שזה יכול לקרות לכל אחד וביקש ממנו להתקשר לגרר. מנהל התובעת עוד הודיע לו, כי סיכם עם מוסך בעפולה, שיבדוק את הרכב וביקש מהנתבע להתלוות לגרר ולאחר מכן לשוב לביתו בתחבורה ציבורית. משראה הנתבע, כי הוא ממתין לגרר זמן ממושך בשמש ללא אוכל ושתייה, התקשר פעם נוספת למנהל התובעת וביקש הסכמתו לדרדר את הרכב למחנה יפתח הסמוך במרחק של כ- 500 מטר. מנהל התובעת השיב לו שהוא ילד גדול ושיעשה כרצונו ושיפסיק להטרידו בטלפונים. לטענת הנתבע, המתין לבוא הגרר מהשעה 14:00 ועד השעה 19:00 ולא התכוון לנטוש את הרכב.

הנתבע מכחיש את הנזקים הנטענים נשוא כתב התביעה.

מטעם התובעת הוגשו תצהירי עדות ראשית של מר שלמה ברקוביץ מנהל התובעת ושל מר עופר שמואל הבעלים הרשום של הרכב. משלא התייצב מר שמואל במועד לחקירתו על תצהירו, הוריתי על הוצאת התצהיר מהתיק. מטעם הנתבע הוגשו תצהירי עדות ראשית של הנתבע ושל אביו. המצהירים נחקרו על תצהיריהם. הצדדים סיכמו טענותיהם בעל פה.

דיון ומסקנות

לאחר שקילה ובחינה של הראיות שהוצגו לפניי ושל עדויות הצדדים, אני קובעת שדין התביעה להידחות מהנימוקים שיפורטו להלן.

ראשית אציין, כי התובעת לא הוכיחה, כי הנתבע השתמש ברכב לנסיעה פרטית. מדובר בחשד בלבד של התובעת אשר כל כולו מתבסס על נוכחות אביו של הנתבע יחד עם הנתבע בעת התרחשות האירועים נשוא התובענה.

הנתבע סיפק הסבר מדוע אביו התלווה אליו לנסיעה. לטענתו, אותה עת אביו לא עבד ומכיוון שלא רצה לנסוע לבד למקום שאינו מכיר והקרוב לגבול ביקש מאביו שיתלווה אליו. הסבר זה מתקבל על דעתי ונתמך בעדות האב. התובעת לא טענה, כי אסרה על הנתבע להוסיף נוסעים בשליחויות שמבצע עבורה וממילא טענה זו אינה מעלה ואינה מורידה לעילת התביעה שלפני והיא רשלנות הנתבע לנזק שנגרם לתובעת, מאחר ולא נטען, כי נוכחות האב היא זו שגרמה לנזק, אלא התובעת ניסתה ללמוד מנוכחות האב שהנתבע השתמש ברכב לצרכיו הפרטיים. טענה זו כאמור לא הוכחה.

בנוסף, לא עלתה כל טענה, כי הנתבע סטה מממסלול נסיעתו באותו יום עבודה מתוכנן, או שהתקלה אירעה במקום אחר אליו לא היה אמור הנתבע להגיע במסגרת עבודתו. מנהל התובעת העיד לפני שמקום התאונה הוא מקום אליו נסע הנתבע במסגרת עבודתו פעמים רבות (עמ' 2 ש' 1-2). בהמשך העיד, כי הנתבע היה בכביש הראשי מצומת עמיעד לכיוון צפת וזה אכן היה המסלול שלו (עמ' 3 ש' 8-9).

לפיכך, אני קובעת שלא הוכח שהנתבע עשה שימוש ברכב לצרכיו הפרטיים ונסע בשטח שאינו נתאים תוך כדי גרימת נזק לרכב, ומהעובדה שהתובעת לא חקרה על כך את הנתבע, אני רואה אותה כמי שזנחה טענה זו.

התובעת מייחסת לנתבע רשלנות בגרימת הנזק למכונית, מאחר ולטענתה כאמור בסעיף 12 לתצהיר, הנזק שנגרם לרכב אינו כתוצאה מהזנחת הטיפול ברכב, אלא נזק שנגרם כתוצאה ממכה ישירה לאגן השמן. התובעת אינה יודעת כיצד קרה הנזק למכונית מאחר ומי מטעמה לא היה בעת האירוע יחד עם הנתבע ברכב. התובעת גם אינה שוללת את האפשרות שהנתבע עלה על אבן (עמ' 2 ש' 25-26).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ