אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> צ'רנין נ' גלובוס שמירה וניקיון ג.א בע"מ ואח'

צ'רנין נ' גלובוס שמירה וניקיון ג.א בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 09/09/2013 | גרסת הדפסה
ס"ע
בית דין אזורי לעבודה חיפה
44097-04-12
03/09/2013
בפני השופט:
איריס רש

- נגד -
התובע:
מיכאל צ'רנין
הנתבע:
1. גלובוס שמירה וניקיון ג.א בע"מ ח.פ. 513561688
2. חרמון ג.נ. שירותים בע"מ ח.פ. 513057125
3. משמרת אבטחה וניקיון (נהריה) בע"מ
4. פסגות א. בע"מ ח.פ. 514146372
5. עיריית נהריה

החלטה

1.לפני בקשה לתיקון כתב התביעה כך שתקופת עבודתו של התובע תפוצל לשלוש תקופות: התקופה הראשונה מחודש יוני 2002 ועד לחודש דצמבר 2005, התקופה השניה מחודש יוני 2006 ועד לחודש יולי 2008 והתקופה השלישית מחודש דצמבר 2008 ועד לחודש פברואר 2010. עוד מבוקש לתקן את התביעה כך שבשתי תקופות העבודה הראשונות בהן הועסק התובע כגנן אצל הנתבעת 5 (להלן –העירייה), הנתבעות 1-4 שמשו צינור להעברת שכר בלבד ויש לראות בו עובד של העירייה לכל דבר ועניין. בתקופה השלישית, התובע הועסק על ידי הנתבעות 3 ו- 4 כעובד ניקיון במסגרת מיקור חוץ אותנטי של כלל שירותי הניקיון בעירייה ועל כן, התביעה בגין תקופה זו נסמכת על צו ההרחבה בענף הניקיון. בגין תקופה זו טוען התובע לאחריותן של הנתבעות 3 ו – 4 ביחד ולחוד עם העירייה. לטענת התובע, העירייה העלימה עין מההפרות הגסות של הנתבעות 3 ו -4 ואף לא טרחה לוודא שהתשלומים שהועברה על ידה בגין שכר ודמי נסיעות שולמו לתובע במלואם. עוד מתבקש להוסיף רכיב תביעה בגין הפרשי שכר ובכפוף לתקופת ההתיישנות נכון למועד הגשת הבקשה לתיקון כתב התביעה.

לטענת התובע, התיקון מאפשר את הצגת התשתית העובדתית המלאה בצורה מסודרת וברורה באופן שיאפשר הכרעה ברורה ביחס למכלול המחלוקות הנוגעות לתקופת העסקתו של התובע בעירייה. התובע טען כי הצורך בתיקון התברר רק לאחר הגשת כתב ההגנה של הנתבעת 5 והצגת החשבוניות שהוצאו על ידה בגין העסקת התובע בחצריה.

2.הנתבעת 1 לא הגיבה לבקשה.

הנתבעות 2 ו– 4 ביקשו לחייב את התובע בגין הוצאות התיקון, בפרט לנוכח העובדה שמדובר בבקשה שניה לתיקון כתב התביעה. עוד נטען בתגובה שהנתבעת 3 שינתה את שמה לחברת פיטר ואבי דקסון בע"מ וכי ביום 27.3.2011 ניתן כנגדה צו פירוק, צורף כנספח לבקשה. עוד נטען כי הנתבעות 2 ו- 4 מצטרפות לכל האמור בתגובת העירייה.

העירייה התנגדה לבקשה. לטענתה, התיקון בגין שתי תקופות העבודה הראשונות לפיו נטען כי התובע היה עובד שלה אינו עולה מכתב ההגנה שהוגש על ידה ו/או מהחשבוניות שהוצגו על ידה ועל כן, אין הצדקה לתיקון המבוקש. לגבי התקופה השלישית, נטען כי כתב התביעה המתוקן אינו מגלה יריבות בינה לבין התובע. התובע לא היה עובד של העירייה ובפרט לאחר חודש אוגוסט 2008, משעה שבתקופה זו העירייה לא התקשרה עם הנתבעות 3 ו- 4 בהסכם לאספקת שירותי כח אדם או לאספקת שירותי גינון או לאספקת שירותי תברואה. העירייה מוסיפה וטוענת כי התובע לא צירף לכתב התביעה המתוקן את חברת נאות דורית בע"מ שהתקשרה עם הנתבעת לצורך מתן שירותי ניקיון ואשר היא זו שהתקשרה עם הנתבעות 3 ו-4 כקבלני משנה. משעה שהתובע סבר שחברת נאות דורית אינה נתבעת רלוונטית, הדברי נכונים ביתר שאת כלפי העירייה.

עוד נטען כי הבקשה לתיקון כתב התביעה לא נתמכה בתצהיר התובע ודי בכך כדי לדחות את הבקשה.

3.הלכה פסוקה ומושרשת בבתי הדין לעבודה היא כי בהידרשו לבקשה לתיקון כתב תביעה, ינקוט בית הדין בגישה ליברלית וככלל ייעתר לבקשה. זאת, למעט במקרים חריגים, בנסיבות בהן אין בתיקון כל תועלת בבירור הפלוגתאות נשוא התובענה, או כאשר התיקון יגרום לצד השני עוול שאינו ניתן לפיצוי כספי כגון כאשר מועלת טענה השוללת את זכות הצד שכנגד להתגונן בטענת התיישנות (ע"ע 657/09 CHENGJIN ZHAO ואח' – אסטראטק בע"מ, ניתן ביום 25.3.2010; בר"ע (ארצי) 14760-03-12 אפלברג עמוס נ' מכון היהלומים הישראלי בע"מ, ניתן ביום 15.7.2012).

4.בענייננו, חרף העובדה שזוהי בקשה שניה לתיקון כתב התביעה, עדיין מדובר בשלב מקדמי של הדיון ולאור ההלכות בנוגע לתיקון כתבי טענות, אינני מוצאת לנכון שלא להעתר לבקשה לתיקון כתב התביעה. מקומן של טענות העירייה לפיהן טענות התובע ביחס לתקופה הראשונה והשניה אינן עולות מהמסמכים ו/או אינן נכונות, בכתב ההגנה המתוקן.

כך גם, בשלב זה, לא ניתן לקבוע כי לתובע אין עילת תביעה כנגד העירייה בגין התקופה השלישית וזאת לנוכח טענות התובע בדבר אחריות העירייה כלפיו מכח היותה המשתמש בשירותיו. לפיכך, משעה שהתיקון המבוקש יעמיד לבירור משפטי את כלל השאלות האמיתיות השנויות במחלוקת בין הצדדים, ונזקם של הנתבעות ניתן לפיצוי כספי, הרי שתיקון כתב התביעה יתרום ליעילות ההליכים ולקידומם כמו גם לייעול זמנם של הצדדים. זאת ועוד, סמכותו של בית הדין להתיר תיקון כתבי טענות, הינה סמכות רחבה יותר מאשר סמכותם של בתי המשפט ולכן גם בניגוד לטענת העירייה לפי תקנה 41 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין) התשנ"ב – 1991, לא נדרש תצהיר לאימות העובדות המתוקנות ו/או החדשות וזאת בשונה מתקנה 92 לתקנות סדר הדין האזרחי תשמ"ד – 1984.

עם זאת, לנוכח העובדה שבתקופה השלישית, התובע הועסק כעובד ניקיון, כאשר חברת נאות דורית בע"מ היא זו שספקה לעירייה את השירותים הנ"ל, והיא זו שהתקשרה עם הנתבעות 3 ו-4 לביצוע עבודות הניקיון כקבלני משנה, אני מורה על צירופה של חברת נאות דורית בע"מ כנתבעת נוספת בתובענה, בהיות נוכחותה בבית הדין דרושה כדי לאפשר לבית הדין לפסוק ולהכריע ביעילות ובשלמות בכל השאלות הכרוכות בתובענה כקבוע בתקנה 18 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב – 1991.

5.לאור האמור לעיל, הנני מתירה את תיקון כתב התביעה.

התובע ימציא לחברת נאות דורית בע"מ את כתב התביעה המתוקן לא יאוחר מיום 17/9/13 ויגיש לבית הדין אישור מסירה.

כמו כן, עד ליום 30.9.2013 התובע יודיע עמדתו ביחס להמשך ההליכים כלפי הנתבעת 3 וזאת לנוכח צו הפירוק שצורף לתגובת הנתבעות 2 ו -4.

6.הוצאות הבקשה ילקחו בחשבון בעת מתן פסק הדין.

7.הנתבעות יגישו כתב הגנה מתוקן עד ליום 30.10.2013. לאחר הגשת כתבי הגנה מתוקנים, ינתנו הוראות להמשך ההליכים בתיק.

8.לעיוני ביום 1.11.2013.

ניתנה היום, כ"ח אלול תשע"ג, (03 ספטמבר 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ