אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> צו למניעת הטרדה מאיימת כנגד אדם שנכנס לאתר עמותה העוסקת בילדים שנפגעו והתחזה בשמותיהם

צו למניעת הטרדה מאיימת כנגד אדם שנכנס לאתר עמותה העוסקת בילדים שנפגעו והתחזה בשמותיהם

תאריך פרסום : 02/09/2007 | גרסת הדפסה
בש"א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
170662-07
21/08/2007
בפני השופט:
שינמן יעקב

- נגד -
התובע:
אלוני סדובניק רוני
הנתבע:
הלפרין אפריים
החלטה

רקע

המבקשת עתרה כנגד המשיב, למתן צו למניעת הטרדה מאיימת בהתאם לחוק למניעת הטרדה מאיימת תשס"ב-2001 (להלן: " החוק למניעת הטרדה").

המבקשת עומדת בראש עמותה העוסקת בילדים שנפגעו ששמה, " מרכז משפטי לילדים ולנוער (ע"ר)" ומספרה 580379295 (להלן: " העמותה"). שמה הקודם של העמותה היה " נציבות קבילות הילדים והנוער ע"ר".

לטענת המבקשת, בשנתיים האחרונות, היא סובלת "ממתקפת" מכתבי תלונה, ששולח המשיב לאנשים וגופים שונים. במכתבים אלו, המבקשת והעמותה, מושמצים, מוכפשים, מאוימים ונסחטים, והיא חשה מוטרדת בגינם. למרות שמדובר באירועים, הנמשכים כשנתיים, הרי שעד לדיון שהתקיים בפניי אתמול, לא נפגשו ולא ראו המבקשת והמשיב איש את רעהו, מעולם.  

בסמוך לחודש אוקטובר 2005, פרסמה המבקשת מאמר, בקשר לתמיכתה בהחלטת בג"ץ בעניין הזנת ילדים חרדים. המשיב, שהסתייג ודעתו לא נחה מתוכן המאמר, החל מאז, לשלוח   מכתבים רבים לגורמים שונים, בקשר לתוכן המאמר ובה בעת, החל "מחפש" את המבקשת ואת העמותה בכל היבט אפשרי.  בצד הביקורת שהטיח במבקשת בקשר למאמר, פנה המשיב לרשם העמותות בטענה, כי שמה הקודם של העמותה הינו מטעה, ולפיכך, החליט רשם העמותות להורות על שינוי שמה, מאחר ולטעמו היה חשש, כי שמה הקודם של העמותה, הכולל את המילה נציבות- " יטעה את הציבור לחשוב כי מדובר בגוף ממלכתי או ממשלתי", ולפיכך, הורה לשנות את שמה של העמותה ע"י השמטת המילה נציבות. כמו כן, הורה הרשם לעמותה לעשות שימוש חוקי בשמה, בהתאם לסעיף 8 א' לחוק העמותות, הקובע, כי שם העמותה יצוין על כל מסמך שילוט ופרסום היוצא מטעמה, בצורה מלאה המופיעה בתעודת הרישום, תוך ציון העובדה כי מדובר בעמותה רשומה. המבקשת אכן שינתה את שמה של העמותה, ומאז לא שמעה עוד מהמשיב.

לאחרונה, נודע למשיב מהעיתונות, כי המבקשת עומדת, במסגרת העמותה, להפיץ בקרב ילדי ישראל ספר הנקרא " חוקי המשחק",  שעל כריכתו מופיע סמל המדינה (ציור המנורה).

לנוכח הפרסום האמור, "נעור" המשיב והחל שולח שוב, מכתבים בעשרות או מאות עותקים לגורמים שונים, ובכלל זה לנשיאת בית המשפט העליון, לשופטי בית המשפט העליון, לשופטים, לשר המשפטים, לרשם העמותות, מנכ"ל משרד החינוך  ועוד, תוך שהוא מעלה רצף של חששות להפרות החוק והכללים, מעצם פרסום הספר והכוונה להפיצו לילדי ישראל.

כך מעלה, למשל, המשיב טענות במכתביו לגבי: השימוש בסמל המדינה המעטר את הכריכה, רישום שם העמותה בניגוד לחוק העמותות וחשש לגבי תוכנו של הספר ללא פיקוח ממלכתי. המשיב מעולם לא ראה את הספר ולא עיין בו, אך למרות זאת ראה דרור לעצמו, להעלות חששותיו וטענותיו ולשלוח תלונותיו. לאחר שמכתבי התלונה נשלחו פנה המבקש למשיבה וביקש לקבל או לרכוש את הספר וזו האחרונה, מטעמים מובנים, בנסיבות העניין סירבה לבקשת המשיב.  

לטענת המבקשת, החל מאותו מועד בו פורסם המאמר בעיתון, היא מרגישה נרדפת ומאוימת ע"י המשיב, וחשה כי הוא שם לעצמו למטרה, לרדוף אחריה עד אחרית ימיה. המבקשת טוענת, כי היא הייתה נתונה לסחיטה ואיומים, מצד המשיב, שכבר בתחילת הדרך- לפני כשנתיים, דרש ממנה לפרסם מאמר, שבו היא חוזרת מדעותיה, שאחרת, הוא ידאג לפיטוריה ו"יטפל" בה, אלא אם היא תיאות לפרוש לפנסיה.

למרות שבין המבקשת למשיב, לכאורה, אין כל יריבות אישית, המשיך זה האחרון - לטענתה, לשלוח מכתבים בעניינה, בהם הכפיש אותה, השווה ודימה את פעילותה לפעילות אנטישמית ולפעילות בארגון גזעני וכדומה.

משלוח שיטתי ובלתי פוסק זה, גרם למבקשת חרדות והפרעות לשלוות נפשה, אך היא סברה, כי "גל זה" פסק מאחר ולא שמעה מהמשיב, במשך כשנה וחצי. אלא שלאחרונה החל המשיב מתנכל לה שוב, בעניין ספר חדש שהיא עומדת להוציא, במסגרת פעילותה בעמותה ושיופץ לילדים  הלומדים בישראל בבתי הספר.

מכתבים אלו בעניין הספר החדש - שלטענת המבקשת, הינם " מלאי שקרים", נשלחו " לנשיאת בית המשפט העליון שפעילה בעמותה של המבקשת וכן לשר המשפטים לשרת החינוך וכד'", מכתבים אלו מדירים שינה מעיניי המבקשת " שלא יודעת מה האיש רוצה לעשות לה ומתי יניח את חרבו? הנ"ל מגיש אין סוף תלונות פיקטיביות לרשויות כנגדה וכנגד העמותה והחמור מכל - הנ"ל חדר לאתר הילדים, לפורום של הילדים, והתחזה לילד חרדי בשם שימעה'לה, וגרם בזאת לצורך מיידי בהורדת האתר מהאוויר, אתר ששימש שנים רבות לרווחת אלפי ילדים!" (הציטוטים מתוך בקשתה).

המבקשת הגישה בקשה לצו למניעת הטרדה מאיימת, מיום 12.8.07, וביקשה כי יינתן צו כנגד המבקש, האוסר עליו להטריד אותה, לאיים עליה, לבלוש אחריה, ליצור עימה קשר, למנוע ממנו להיכנס לאתר האינטרנט של הילדים ולהתחזות לילד לא ידוע.

המבקשת בבקשתה, כתבה כי המשיב מסוכן לה ועבור תינוקה (סעיף 11 לבקשה).

כבוד השופטת ניב, שהבקשה הובאה בפניה, קבעה, כי האירועים המתוארים בבקשה נמשכים זמן רב ולכן לא ניתן צו במעמד צד אחד ונקבע דיון במעמד הצדדים ביום  20.8.07.

אתמול התקיים דיון בפניי, בנוכחות הצדדים.

הדיון

בדיון שהתקיים בפניי אתמול, נכחו המבקשת והמשיב, וכל אחד מהם העלה טענותיו וטיעוניו. הדיון לווה פעמים, בהתפרצויות אמוציונאליות, כאשר היה ברור, כי כל אחד מהצדדים מאמין, באמת ובתמים, בצדקת טענותיו, וכל אחד מהם סבור, כי הוא פועל למען מטרה חשובה ציבורית, שאין כל רווח בצידה.

המבקשת עומדת בראש עמותה, שמטרתה חשובה - ללא כל צל של ספק, וגם המשיב היה מוכן להודות בכך, במהלך הדיון, ואף להביע הערכתו לפועלה זה של המבקשת. אלא שלטעמו, יש חשיבות גם לדרך בה מבוצעים הדברים. לדעת המשיב, יש חשיבות עליונה לכך, כי הדברים ייעשו, תוך הקפדה על "קוצו של יוד", לפי הוראות החוק, ובהתייחס לתוכנם של הדברים (בעבר המאמר ועתה הספר), ככל שיש בתוכנם חשש, לאבחנה ושוני בין מגזרים שונים של ילדים- הוא מתנגד לפרסומם והפצתם ומבקש לשנותם, באמצעים העומדים לרשותו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ