אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> צוקרמן ואח' נ' אטקס בניה ושיפוצים ואח'

צוקרמן ואח' נ' אטקס בניה ושיפוצים ואח'

תאריך פרסום : 14/01/2014 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חיפה
2631-08
28/07/2011
בפני השופט:
רננה גלפז מוקדי

- נגד -
התובע:
1. ערן צוקרמן
2. ניצן צוקרמן

הנתבע:
1. אטקס בניה ושיפוצים
2. עמיר הרוש

פסק-דין

כללי

התובעים הזמינו מאת הנתבעים בניית חדר, תוספת לביתם אשר בקיבוץ דליה.

אין מחלוקת כי הנתבעים לא סיימו את העבודה כמוסכם ותביעה זו הינה תביעה להשבת כספים אשר לטענת התובעים, שילמו ביתר לנתבעים ומשלא השלימו אלה את העבודה, עליהם להשיב את הסכומים הללו בצירוף פיצוי בגין עגמת נפש.

תביעה זו, אשר הוגשה כבר בחודש פברואר 2008, עברה מספר גלגולים אולם בסופו של דבר, משהועברה לטיפולי בחודש ינואר 2010, התקיימו בה שתי ישיבות קדם משפט ושתי ישיבות הוכחות.

בפתח ישיבת ההוכחות השניה, ביקשו הנתבעים מספר בקשות ובהחלטתי קבעתי כי החלטות בהן תינתנה במסגרת פסק הדין. עתירת הנתבעים להוצאת חוות דעת אשר הוגשה על ידי התובעים בין שתי ישיבות ההוכחות מן התיק, אין לי צורך להכריע בה מאחר שבהמשך אותה ישיבה הוצאו חוות דעת זו, כמו גם חוות הדעת מטעם הנתבעים, אשר לא הביאו את עורכה להעיד, בהסכמת הצדדים, מתיק בית המשפט. בקשה נוספת היתה למחיקת התביעה מאחר שלא נמסרו לנתבעים תמונות אשר הוגשו במסגרת ישיבת ההוכחות הראשונה וזאת בניגוד להחלטת בית המשפט. תמונות אלו הועברו בהמשך והיו לנגד עיני הנתבעים בעת שהגישו סיכומיהם ועל כן, אף בקשה זו מתייתרת. מעבר לכך, יובהר כי מסמכים אשר לא הוגשו, כנדרש, במהלך ישיבת ההוכחות ואשר להגשתם התנגד מי מן הצדדים, אינם מתקבלים ופסק דין זה ניתן תוך התעלמות מהם. כך גם תצהיר תשובות לשאלון אשר צורף לסיכומי התובעים ואשר לא הוגש במהלך שמיעת עדותו של הנתבע, גם הוא מוצא מן התיק.

מטעם התובעים העידו התובע וכן הקבלן, אגבריה חאלד, אשר נשלח מטעם הנתבע לביצוע העבודות בבית התובעים על פי ההסכם. מטעם הנתבעים העיד הנתבע בלבד.

להלן עיקרי העובדות הנוגעות והצריכות לעניין, המשמשות בסיס לתביעה:

ביום 4.2.07 הסכימו הצדדים כי הנתבעים יבנו תוספת של חדר לביתם של התובעים. לטענת התובעים, נחתם הסכם כאשר הוא נלקח על ידי הנתבע 2 אשר הבטיח כי הוא יודפס ויועבר העתק הימנו לתובעים. התמורה שנקבעה בהסכם זה עמדה על הסך של 40,650 ש"ח כאשר 6,000 ש"ח מתוך הסכום האמור, צריכים היו להיות משולמים על ידי הנתבעים לאדריכלית.

התובעים טוענים כי שילמו במזומן 500 ש"ח וכן מסרו ארבעה שיקים למועדים 10.4.07, 10.5.07, 10.6.07 ו- 10.7.07. ואולם, מאחר שהבנייה התעכבה, ביטל התובע את אותם שיקים. אחר זאת, הגיע הנתבע 2 וטען כי בכוונתו לבצע את העבודה באופן רציני ועל יסוד התחייבות זו, מסר לו התובע סך של 20,000 ש"ח, חלקו במזומן וחלקו בשיקים, באופן שעד ליום 29.3.07 קיבל הנתבע מן התובעים סכום כולל של 20,500 ש"ח. בתחילת חודש אוקטובר 2007, עוד טרם החל הנתבע בבניה, הגיע אל התובע ודרש כי ימסור לו סכום כסף נוסף, מאחר שהיתה עליה מחירי חומרי הבניה ועליו לרכשם מהר על מנת שלא ימשיכו המחירים להאמיר והבניה תעוכב. התובעים מסרו לו שיק ע"ס 7,000 ש"ח וכן שיק ע"ס 20,000 ש"ח ובגין כך אף קיבלו קבלה שמספרה 088. סה"כ קיבלו הנתבעים סך של 47,500 ש"ח. בנוסף, בחודש אוקטובר 2007, לטענת התובעים, מסרו לידי הנתבע שיק נוסף ע"ס של 13,000 ש"ח, למועד נדחה בחודש נובמבר 2007, אך מאחר שהנתבעים לא מסרו לו קבלה עבורו, נתן התובע ביום 31.10.07 הוראה לבטלו. סכומים נוספים אשר שולמו על ידי התובעים לנתבעים היו שני תשלומים, כל אחד בסך של 2,420 ש"ח עבור ביטוח לקבלן, 2,500 ש"ח במזומן וכן, ביום 21.11.07 סכום נוסף של 1,000 ש"ח.

לטענת התובעים, שילמו לנתבעים סך כולל של 60,340 ש"ח כאשר בנוסף, שילמו 6,000 ש"ח מאחר שהוסכם, לטענת התובעים, כי סכום זה ישולם על ידי הנתבעים למנהלת הפרויקט עבור האדריכלות וההנדסה. עיון בהצעת המחיר מיום 7.2.07 מעלה כי אכן הוסכם על כך.

לטענת התובעים, הנתבעים לא הסתפקו אף בסכום ששולם להם ולאחר שביצעו את עבודות החפירה, יצקו את הרצפה, החומה וההכנה לקורות, הגיע הנתבע אל מקום עבודתו של התובע, ודרש ממנו תשלום של 48,000 ש"ח נוספים.

בשלב זה, איבדו התובעים את אמונם בנתבעים וביקשו את ביטול העבודה והשבת הכספים ששולמו. בין התובעים לנתבעים נקבעו פגישות להסדרת העניין אולם התובעים טוענים כי הנתבע 2 התחמק מהפגישות ולא שיתף פעולה.

התובעים טענו, בתשובה לטענות הנתבעים, כי אישורי הבניה מטעם הקיבוץ בו הם מתגוררים, היו בידם טרם תחילת העבודה.

בסופו של יום, התקשרו התובעים עם קבלן חלופי אשר השלים את בניית החדר וכן ביצע עבודות נוספות תמורת סך של 40,000 ש"ח בלבד.

עיקרי טענות הנתבעים:

הנתבעים מודים כי אכן נחתם הסכם עם התובעים לבניית חדר בביתם, אולם דובר, בתחילה, על "תוספת בניה קטנה" אך בהמשך, נוספו "עבודות רבות". לטענת הנתבע, התובעים הציגו בפניו מצג כאילו המדובר בבניית "צריף קטן שהינו בניה קלה" ואילו בפועל, התברר בהמשך, כי המדובר ב"בניה קשה וקשיחה".

לטענת הנתבע, מעולם לא טען לעלייה במחירי חומרי הבניה ולדבריו, מטענות התובעים עולה כי לכל היותר, גילו אלה כי העסקה אינה כדאית עבורם והדבר אינו מצדיק ביטולה של העסקה. הנתבע טען לשמחו הטוב אשר נפגע כתוצאה מהתנהלות התובעים ואף הגיש נגד התובעים שתי תביעות בבית המשפט בעכו, האחת, כספית והשניה בעילה של לשון הרע, בשל פרסומים , ברשת האינטרנט אשר נעשו, לטענתו, על ידי התובעים.

הנתבע טוען כי לאחר השלמת החלק הקשה יותר בעבודה, הודיעו לו התובעים, במפתיע, כי הם מפסיקים את עבודתו. לדבירו, התברר לו כי לתובעים חסרים היתרי בניה ומסיבה זו בלבד הופסקה העבודה והתובעים ביקשו מהנתבעים לעזוב את השטח.

הנתבעים טוענים כי אמנם נמסרו לידיהם שיקים עבור ביצוע העבודה אולם השיקים חוללו, לא כובדו על ידי הבנק ולא נפרעו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ