אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק עפ 70569/07

פסק-דין בתיק עפ 70569/07

תאריך פרסום : 13/11/2007 | גרסת הדפסה
ע"פ
בית המשפט המחוזי תל אביב
70569-07
21/10/2007
בפני השופט:
1. ס' רוטלוי ס.נ. - אב"ד
2. ע' סלומון צ'רניאק
3. י' שיצר


- נגד -
התובע:
חיים עזריה
עו"ד סננס
עו"ד כץ
הנתבע:
מדינת ישראל
עו"ד הורוביץ
פסק-דין

ביום 25.9.07 הודענו למערער על זיכויו מן הספק ולהלן נימוקינו:

השופטת ע' סלומון צ'רניאק:

ערעור על הכרעת דינו של בית משפט קמא בת.פ 2539/06 (בית משפט השלום בתל-אביבי), כב' השופטת כוחן, אשר הרשיעה את המערער חיים עזריה בעבירות של סחר בסם מסוכן והחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, לפי סעיפים 13 ו-7(א)+(ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973 (להלן: "הפקודה").

אנו מתערבים בהכרעת דינו של בית משפט קמא ומזכים את המערער מהעבירות בהן הורשע בבית משפט קמא כמפורט לעיל וזאת מחמת הספק.

על פי כתב אישום שהוגש כנגד המערער ושניים אחרים, שמעון זפרני - להלן: "זפרני", ויגאל חדד - להלן: "יגאל", בתיק נשוא הערעור, השוטר הסמוי שרון לוגסי - להלן: "לוגסי", התקשר "אל מי מהנאשמים" ולאחר שתאם עמו לרכוש סם מסוכן מסוג חשיש במשקל ק"ג אחד תמורת 10,400 ש"ח, הוא נתבקש להגיע לרחוב יגאל אלון בתל-אביב. לוגסי הגיע למקום, שם פגש בזפרני והראה לו כי ברשותו הכסף, כאשר מדובר היה בחבילת ניירות אשר משני צדדיה הונחו שטרות אמיתיים, אז הוביל זפרני את לוגסי אל רכבו של המערער (להלן: "הרכב"), ברחוב גוש עציון בתל-אביב, אשר בו ישבו המערער ויגאל. יגאל הגיש לו מתוך הרכב שקית ובה הסם האמור. זפרני מסר ללוגסי את הסם המסוכן וקיבל לידיו את הכסף. כמו כן, על פי כתב האישום, החזיקו המערער ואחרים בתוך הרכב סם מסוכן מסוג חשיש במשקל 404.83 גרם, מחולק לארבע סוליות שלא לצריכתם האישית.

על פי עובדות אלה, יוחסו למערער ולאחרים עבירות של סחר בסם מסוכן והחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית.

זפרני ויגאל הגיעו להסדר טיעון עם המאשימה והורשעו בעבירות שיוחסו להם ואילו לגבי המערער הוסכם עם המאשימה כי יוגש כל חומר החקירה שהצטבר כנגדו, המערער העיד  כעד הגנה וכן העיד מטעמו את יגאל ואת בתו תיפרה עזריה.

יודגש כי בכל חומר החקירה לא נמצאה ראייה לכך שלוגסי התקשר עם המערער או שהיתה לו היכרות כלשהי עימו. להיפך, בניגוד לנטען בכתב האישום, עולה מפורשות, מדו"ח ביצוע עימות ת/14, כי בעימות בין לוגסי לזפרני טען לוגסי כלפי זפרני כלדקמן: "יום ראשון בסביבות הצהרים אני דיברתי איתך באמצעות הטלפון אני התקשרתי אליך ושאלתי אותם אם אני מדבר עם אורי אמרת לי כן, ומה אני צריך, אמרתי לך שזה בקשר ל"חומי" שהכוונה היתה לסם מסוג חשיש שאלת אותי אם אני מעודכן לגבי המחירים, אמרתי לך שבערך. אני ביקשתי ממך קילו חשיש אמרת לי שזה עולה 10,800 ש"ח והבחור שלך לא מוכן להוריד במחיר ואז קבענו פגישה ונפגשנו ברחוב יגאל אלון פינת גוש עציון".

עוד יודגש, כי מחומר הראיות הוברר שיגאל טען מייד לכשנתפס ואף בפני שופט המעצרים, שהסמים, כולל אלו שנמצאו ברכב, הם שלו. בפני שופט המעצרים אף טען "אני עשיתי תרגיל למשיב 3 (המערער - ע.צ) הוא לקח אותי טרמפ אמרתי לו שיקח אותי לאכול ואין לו קשר למה שהיה" (ראו פרוטוקול מיום 6.3.06 ת.מ 11209/06).  גם המערער מצידו טען לאורך כל הדרך כי אין לו קשר לסמים בין אלה שנמסרו ללוגסי ובין אלה שנמצאו ברכב.

עוד יודגש, כי יגאל העיד שהוא זה שהביא עימו אל תוך הרכב את הסם שנמסר ללוגסי ואת הסם שנתפס ברכב מתחת לשטיח של המושב בו ישב (המערער נהג ברכב ויגאל ישב לידו), כי את הסמים הביא איתו מביתו, וכי בבית בו התגורר נמצאו בחיפוש שנערך מאוחר יותר באותו יום משקל אלקטרוני וסם מסוכן מסוג חשיש במשקל 5.520 גרם, מחולק ל- 34 סוליות בעוד שבביתו של המערער לא נמצא דבר מחשיד (ראו דו"ח פעולה ת/4).

עוד יודגש, כי להוציא העובדה שיגאל מסר לזפרני שקית פלסטיק בצבע בורדו ובה הסם המסוכן (שזפרני מסרה אח"כ ללוגסי) העסקה כולה נערכה מחוץ לרכב כפי שעולה מדברי לוגסי לזפרני ת/14 אשר חלקם צוטט לעיל והמשכם: "כשהגעתי למקום והייתי רכוב על קטנוע הבחנתי כי הפלאפון שלך (של זפרני - ע.צ) מצלצל מהפלאפון של אורי הבחנתי בך (זה שיושב פה מולי) עניתי לפלאפון ואמרתי לך שאני רואה אותך ושתנתק אני בא. עצרנו את הקטנוע ברחוב גוש עציון פינת יגאל אלון ירדתי מהקטנוע וניגשתי אליך אורי, ואתה שאלת אותי אם הבאתי את הכסף, אמרתי לך שהכסף עלי והוצאתי טיפס מהשטרות מהכסיף שלי והראתי לך כדי להראות לך שיש לי כסף, ואתה אדון אורי אמרת לי בוא אני אראה לך את החומר, ואז אתה התחלת ללכת ברגל עד רחוב גוש עציון למקום כלשהו, וברגע זה השותף שלי שבא איתי שגם הוא שוטר שקוראים לו גל דבש הצטרף אלינו כי גם הוא רצה לראות את החומר, וכולנו הלכנו ביחד איתך אורי לכיוון רכב שעמד מספר מטרים ליד הרחוב, הגענו לרכב שם ישבו שני חשודים, אורי אתה ניגשת לחשוד שלבש חולצה שחור עם שפם (יגאל) ואמרת לו 'תביא לי את החומר, זה בסדר' הבחור (יגאל) הוציאי מבין הרגליים שלו שקית בצבע בורדו ומסר אותו לך, אורי, ואז אתה אמרת לנו לבוא ואנחנו באנו אחריך והלכנו עוד כמה מטרים קדימה, אורי בשלב הזה מסרת לי את השקית והבחנתי שבתוך השקית ישנם עשר סוליות של חשיש עטופות בבד, זהיתי אותם לפי היכרות שלי בעבודה ולפי ריח שיצא מהשקית, ואז אתה אורי, ביקשת את הכסף ואז הוצאתי לך את חבילת השטרות שכמותם היו רק 2 שטרות מסומנים שצולמו לפני כן... הבאתי את זה לך אורי, ואז אתה שאלת אותי אם יש פה הכל, אמרתי לך שיש פה 11,000 ש"ח בשלב הזה אמרתי לך שגם מגיע לי עודף של 200 ש"ח כי סגרנו על 10,800 ש"ח בשלב זה אורי הוציא את שתי השטרות של ה- 200 ש"ח ואז אתה הבחנת כי נשארו בידך רק חבילת ניירות בשלב זה, חבשתי כובע זיהוי ביחד עם השוטר גל דבש ואז השוטר גל דבש ניסה לבצע מעצר עליך אורי אורי אתה גם ניסית לברוח, ולהאבק עם גל, וממש רבת איתו מכות, אני בנתיים הייתי חייב להישאר עם שני החשודים על מנת שלא יסעו עם הרכב ויברחו מהמקום...".

עוד יש לציין, כי הרכב רשום על שמה של תיפרה עזריה,  בתו של המערער, כי על פי דו"ח פעולה ת/7 שנערך ב- 5.3.06 שעה 13:30, טען המערער מייד שמדובר ברכב של בתו, וכי הסם שנמצא מתחת לשטיח המושב שעל יד הנהג נתפס בחיפוש שנעשה ברכב מאוחר יותר בחניון המשטרה (ראו ת/6) כאשר איש מהשוטרים המעורבים באירוע לא ציין בדו"ח פעולה או בזכ"ד כי במכונית ניתן היה להריח ריח חשיש. לא למותר לציין כי על פי דו"ח פעולה ת/8 נערך ברכב חיפוש מוקדם עוד במקום בו נתפס המערער ובאותה עת לא נמצאו הסמים שמתחת לשטיח.

על פי עדותו של יגאל בבית המשפט, הוא זה שהחביא את הסם שנתפס מתחת לשטיח ברכב ללא ידיעתו של המערער והסביר כי את הסם הזה הוציא מתחתוניו כשראה אופנוע עם שוטר מתקרב אל רכב כאשר באותה עת המערער היה מבולבל כי "ראה את כל השוטרים שקפצו עלינו" (ראו עמ' 13-14 לפרוטוקול בימ"ש קמא) וכי את הסם שמסר לזפרני הוא הביא בתוך שקית.  

המערער כאמור החזיק גם בבית המשפט בעמדתו מקדם שלא היה מעורב בעסקת הסמים, שלא ידע מה היה ליגאל בשקית ושלא ראה שיגאל שם משהו מתחת לשטיח ברכב, המערער דחה מכל וכל את האפשרות למעורבות בין בסחר בסם ובין בהחזקת הסם ברכב והמשיך בטענתו כי אין לו קשר לעבירות, הוא אך נתן ליגאל טרמפ, זאת ותו לא.

בימ"ש קמא ייסד את הרשעתו של המערער על הממצאים והמסקנות אותן פרט בעמ' 23-24 להכרעת דינו כדלקמן:


" ממצאים ומסקנות

6. מהעדויות של השוטרים וכן מהעדות של יגאל חדד, עולה בבירור, כי עיסקת הסמים בוצעה מתוך הרכב של הנאשם, כשהוא היה עד לה.

7. כן עולה מהעדות של לוגסי, כי טרם העברת הסמים מיגאל לשמעון (זפרני - ע.צ) , זה האחרון אמר "זה בסדר תן לי את החשיש". יגאל הכחיש אמנם אימרה זו ואני קובעת שהוא לא דיבר אמת והתאים את תשובתו, כדי לחלץ את הנאשם מהתסבוכת. בנוסף, אני קובעת שאין זה מתקבל על הדעת שהנאשם לא שמע את הנאמר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ