אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק עפ 1058/07

פסק-דין בתיק עפ 1058/07

תאריך פרסום : 18/12/2007 | גרסת הדפסה
ע"פ
בית המשפט המחוזי נצרת
1058-07
15/05/2007
בפני השופט:
1. זיאד הווארי - אב"ד
2. גבריאלה (דה-ליאו) לוי
3. הלמן אסתר


- נגד -
התובע:
גלפרין בוריס
הנתבע:
מדינת ישראל
עו"ד שירן
פסק-דין

1.         מאחר והערעור שלפנינו הוגש ע"י המערער בכוחות עצמו,להלן נביא את השתלשלות העניינים:

א.         המערער הגיש את הערעור בעצמו, וזאת על חומרת העונש שהוטל עליו ע"י בית משפט השלום בנצרת (כב' השופטת לילי גופר) בת.פ. 4371/05. 

ב.         בישיבה הראשונה שהתקיימה בפנינו בתאריך 27/03/07, הביע המערער את עמדתו כי אינו מעוניין בייצוגו ע"י הסניגוריה הציבורית. חרף זאת, ובשל העובדה כי המדובר בערעור על עונש של מאסר בפועל, הורנו לסניגוריה הציבורית לייצג את המערער בערעור, ולהגיש הודעת ערעור מתוקנת תוך שבועיים ימים.

ג.          ביום 11/04/07 נתקבלה בבית המשפט בקשה של הסניגוריה הציבורית חתומה ע"י הסניגור הציבורי המחוזי, בה הסביר כי למערער מונו שלושה סניגורים שונים מטעם הסניגוריה הציבורית, ואלה התקשו לתקשר עימו, וכאשר ניתנו למערער מספר רב של הזדמנויות לייצוג משפטי, הוא העדיף לייצג את עצמו, הרי מוצו אפשרויות הייצוג. בנסיבות אלה ונוכח התנהגות המערער, ביקש הסניגור הציבורי המחוזי להורות על שחרור הסניגוריה הציבורית מייצוג המערער.

ד.         בישיבה מיום 01/05/07 חזר עו"ד שאדי יונס מטעם הסניגוריה הציבורית על הבקשה לשחרור הסניגוריה הציבורית מייצוג המערער, ונוכח הסכמת המערער, וכן בשל התנהגותו כאמור לעיל, נעתרנו לבקשה ושחררנו את הסניגוריה הציבורית מייצוג המערער.

ה.         יצויין, כי דבריו של המערער, אשר טען כי אינו שולט בשפה העברית, תורגמו על ידי עו"ד יונס, אשר שולט הן בשפה הרוסית והן בשפה העברית.

2.         המערער בטיעוניו בפנינו, מלין על כך שהמשיבה תיקנה את כתב האישום בנוגע לשותפה טטיאנה, ובעקבות התיקון, הוטל עליה עונש פחות חמור מהעונש שהוטל עליו. בנוסף טען, כי המאסר על תנאי שהיה תלוי ועומד נגדו, הופעל פעמיים. לשיטתו, היה על בית משפט קמא להפעיל את המאסר על תנאי באופן חופף ולא במצטבר.

            מנגד, ביקשה ב"כ המשיבה לדחות את הערעור. ב"כ המשיבה הסבירה בפני בית המשפט את השתלשלות העניינים בתיק ואבחנה את עניינו של המערער מעניינה של השותפה טטיאנה, כאשר המערער כפר באשמות שיוחסו לו, ובית משפט קמא הרשיעו לאחר שמיעת ראיות. לעומת זאת, טטיאנה הגיעה לידי הסדר טיעון, על פיו תוקן כתב האישום, ונדונה למאסר על תנאי וקנס. לעניין המאסר על תנאי שהופעל פעמיים לטענת המערער, ביקשה ב"כ המשיבה לדחות את הטענה וציינה, כי אכן כב' השופטת גופר הפעילה תחילה את המאסר על תנאי שהיה תלוי ועומד כנגד המערער, אולם מייד עם סיום גזר הדין ובאותו מעמד, ולאחר שהוסבר לה כי המאסר על תנאי שהיה תלוי ועומד כנגד המערער, הופעל סמוך לפני כן ביום 09/01/07 ע"י הנשיא כתילי בת.פ. 1885/03, היא ביטלה את הפעלת המאסר על תנאי.

            באשר לטענת המערער כי עונשו הוחמר בהרבה מהעונש שהוטל על השותפה טטיאנה, ביקשה ב"כ המשיבה לדחות גם טענה זו, והפנתה לחלקו הגדול של המערער בביצוע העבירות שהורשע בהן, לעומת חלקה המזערי של השותפה טטיאנה. הפנתה אף לעברו המכביד של המערער. נוכח האמור, ביקשה לדחות את הערעור.

3.         בכתב האישום שהוגש נגד המערער וכן נגד טטיאנה גורדון (להלן: "השותפה") בבית משפט קמא (ת.פ. 4371/05) נטען, כי המתלונן גרוש משנת 1997 מהשותפה. המערער והשותפה גרו ביחד בנצרת עילית. במהלך שנת 2001 קשרו המערער והשותפה קשר לזייף הצהרה על אבדן תעודת זהות הנחזית להיות הצהרתו של המתלונן, ובקשה לקבלת תעודת זהות הנחזית להיות בקשתו של המתלונן (שניהם ביחד להלן: "המסמכים"), וזאת על מנת שהמערער יקבל באמצעות המסמכים המזוייפים הנ"ל תעודת זהות מזוייפת הנושאת את תמונתו עם שמו ופרטיו של המתלונן, ועימה יהא בידו לקבל בהמשך דרכון ולעזוב את מדינת ישראל. במסגרת הקשר ולצורך קידומו, מסרה השותפה למערער פרטים אודות המתלונן הנחוצים למילוי המסמכים. המערער והשותפה מילאו את המסמכים, חתמו עליהם בשם המתלונן, צירפו להם תמונות של המערער, והגישו אותם למשרד הפנים. 

4.          א.       בשלב ההקראה, הגיעה השותפה עם המשיבה לידי הסדר טיעון, על פיו תוקן כתב האישום, ועניינה הופרד מכתב האישום של המערער.

ב.         על פי הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים, הורשעה השותפה בעבירות של סיוע לזיוף בנסיבות מחמירות, סיוע לשימוש במסמך מזוייף, סיוע לנסיון לקבל דבר במרמה וכן קשר לפשע.

ג.          בהסדר הטיעון הוסכם בין השותפה לבין המשיבה, כי נוכח העובדה שהשותפה היתה קורבן של המערער, אשר התעלל בה, והשותפה התקשתה לעמוד בלחצים, ושלא כתקדים, יתבקש בית המשפט להטיל על השותפה קנס ומאסר על תנאי מרתיע. לאור האמור, כיבד בית משפט קמא את הסדר הטיעון, והטיל על השותפה קנס בסך - 1,500 ש"ח או 15 ימי מאסר תמורתם, וכן מאסר על תנאי לתקופה של 9 חודשים, והתנאי הוא, שבמשך שנתיים, לא תעבור השותפה על אותה עבירה בה הורשעה בכתב האישום המתוקן.

ד.         בשל כפירת המערער בעבירות, ונוכח הקשיים והמחלוקות שהתעוררו בין המערער ובין סניגוריו שמונו מטעם הסניגוריה הציבורית, נדחה התיק מספר פעמים, ובסופו של יום נשמעו ראיות בתיק, כאשר המערער היה מיוצג ע"י סניגור מהסניגוריה הציבורית, הדובר רוסית.

ה.         לאחר שנסתיימה שמיעת ראיות, וסיכמו הצדדים, נתן בית משפט קמא הכרעת דין, על פיה הרשיע את המערער בעבירות של זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזוייף, נסיון לקבל דבר במרמה וקשר לפשע.

ו.          לאחר ששמע בית משפט קמא את טיעוני הצדדים לעונש, גזר על המערער את העונשים הבאים:

1:       מאסר בפועל למשך 12 חודשים, אשר ירוצה במצטבר למאסר הנוכחי.

2:       הפעיל את המאסר על תנאי של 15 חודשים שהוטל על המערער בת.פ. 191/97 של בית משפט השלום באשדוד, כאשר מתוך תקופה זו ירצה המערער 6 חודשים במצטבר לעונש המאסר, ותשעה חודשים בחופף.

3:       מאסר על תנאי למשך 18 חודשים, והתנאי הוא, כי המערער לא יעבור במשך 3 שנים מיום שחרורו מן המאסר, עבירה לפי פרק "יא" לחוק העונשין מסוג עוון, לרבות נסיון.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ