אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק א 7931/04

פסק-דין בתיק א 7931/04

תאריך פרסום : 19/10/2009 | גרסת הדפסה
א
בית משפט השלום חיפה
7931-04
26/09/2006
בפני השופט:
כ. ג'דעון

- נגד -
התובע:
מחאמיד תאופיק מוחמד
עו"ד מ. לוטפי ואח'
הנתבע:
1. זרגרי ליאור
2. אלקיים חנן

פסק-דין

1.         בפניי תביעה לתשלום פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע עקב מעשה תקיפה מצד הנתבעים, על פי הנטען.

2.         מחומר הראיות עולה כי בחודש 8/97 אירעה קטטה בזכרון יעקב, בין התובע לבין הנתבעים על רקע תלונות האחורנים על צפירות טרקטור בו נהג התובע במהלך עבודתו באתר בנייה סמוך. קטטה זו יושבה בסולחה שנערכה בין התובע לבין הנתבעים ( להלן "הארוע הראשון" ).

3.         לטענת התובע, בבוקר יום 1.9.97, במהלך עבודתו כנהג טרקטור כאמור, הגיע מולו רכב מונית טרנזיט שהיה נהוג בידי נתבע מס' 2 ( להלן "מר אלקיים" ) וחסם את דרכו. לטרקטור לא היתה אפשרות לחזור אחורנית, ומר אלקיים סירב להזיז את רכבו אחורנית כדי לאפשר מעבר הטרקטור. בין הצדדים התנהלו חילופי דברים, ולמקום הגיע מנהל אתר הבניה בו עבד התובע אשר הרגיע את הרוחות ואפשר את מעבר שני הרכבים.

מר אלקיים עזב את המקום כשהוא מאיים על התובע, וכעבור דקות ספורות חזר למקום בליווי שוטר וטען כי התובע ניסה לתקוף אותו בשרשרת. התובע הסביר לשוטר כי השרשרת עליה הצביע מר אלקיים מיועדת לתפיסת דלת הטרקטור, וכי לא היתה לו כל כוונה לתקוף את מר אלקיים או כל אדם אחר. השוטר פייס בין הצדדים, ומר אלקיים עזב את המקום כשהוא מאיים על התובע ש"הוא הולך לעשות לזה סוף אפילו אם ייכנס לבית סוהר", על פי דברי התובע.

לאחר מספר שעות, חזר מר אלקיים יחד עם מעסיקו שהינו נתבע מס' 1 ( להלן "מר זרגרי" ) ועוד שני אנשים נוספים, לאתר העבודה בו עבד התובע. מר זרגרי ניגש לתובע שישב אותה עת בטרקטור, תפס אותו מחולצתו והוריד אותו בכח מהטרקטור. שני הנתבעים החלו לתקוף אותו ולהטיח בו מכות ואגרופים בבטנו ובראשו, תוך איום במוט ברזל שהוחזק על ידי מר אלקיים. מנהל אתר העבודה מר גיא סיבוני שהבחין במתרחש, ניסה להושיט עזרה לתובע, אולם הדבר נמנע ממנו עקב איומיו של מר אלקיים, ורק בעקבות הצטופפותם של פועלים נוספים בזירה, ברחו הנתבעים ושני האנשים שהיו בלווייתם מהמקום ( להלן "הארוע השני" ).

            התובע איבד את הכרתו והובהל לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

4.         כנגד הנתבעים הוגש כתב אישום במסגרת ת.פ 1388/99 בבית משפט השלום בחדרה, אולם כתב האישום בוטל עקב כישלונה של התביעה בהבאתו לעדות של מר גיא סיבוני שהיה עד ראיה מרכזי לארוע התקיפה.

5.         הנתבעים הכחישו את הטענות המועלות בכתב התביעה והציגו גרסה שונה לגבי מה שהתרחש בארוע השני.

לטענתם, בבוקר יום 1.9.97 הסיע מר אלקיים את אשתו של מר זרגרי ועוד אשה נוספת וילדיהם הקטינים לגן ילדים. התובע שנהג בטרקטור חסם את דרכו של מר אלקיים, ירד מהטרקטור, ניגש אליו עם שרשרת ביד וחבט בה ברכבו והתחיל לאיים עליו.  במקום נכח אדם העובד כשוטר שהתלווה לבנו לגן הילדים, אותו הכיר מר אלקיים. מר אלקיים ביקש את עזרתו של השוטר, וזה האחרון ניגש לתובע ושוחח עימו, ולאחר מכן ביקש ממר אלקיים לעזוב את המקום. בצהרי אותו יום, חשש מר אלקיים לחזור לאסוף את הילדים מהגן לבדו, על כן ביקש ממר זרגרי להתלוות אליו. בהגיעם לאתר העבודה, ניגש מר זרגרי אל התובע על מנת לברר את פשר הסכסוך, אז ניסה התובע לתקוף אותו עם מוט ברזל. במטרה להגן על עצמו, הדף מר זרגרי את התובע ברגלו והפילו ארצה. הפועלים במקום נזעקו לעזור לחברם התובע, דבר שאילץ את הנתבעים לברוח מהמקום.

            לגרסת הנתבעים, לתובע לא נגרם שום נזק וכי תלונותיו בגין נזקים גופניים אינן אלא מעשה "הצגה" כדבריהם.  

6.         לאחר ששמעתי את הצדדים והתרשמתי מעדויותיהם, הגעתי למסקנה כי דין התביעה להתקבל.

7.         עדותו של התובע היתה עדות יחידה כמו גם עדויותיהם של הנתבעים שניהלו את הגנתם במשותף והציגו גרסה אחידה לגבי נסיבות התרחשות הארוע. אף אחד מהצדדים הנ"ל לא תמך את גרסתו בעדויות נוספות מטעמו, אם כי ראוי לציין כי התובע ניסה לדבריו לזמן את מר גיא סיבוני שהיה עד ראיה מרכזי לארוע, אך לא הצליח לאתרו כשם שהתביעה לא הצליחה לאתרו בהליך הפלילי כמצויין לעיל ( ראה סעיף 4 לעיל ).

8.         יחד עם זאת, הסתירות והתמיהות שעלו מחקירותיהם הנגדיות של הנתבעים היוו סיוע  לעדותו היחידה של התובע. במה דברים אמורים?

            בעדותו טען מר זרגרי כי במהלך הארוע הראשון, נשברה רגלו כתוצאה מאבן גדולה שהושלכה לעברו על ידי התובע, וכי היה נתון בגבס לתקופה של חודש וחצי. טענה זו, קרי שבירת הרגל, לא נתמכה בכל ראיה שהיא, וזכרה אף לא עלה בהודעות שנמסרו על ידי מר זרגרי במשטרה בסמוך לארוע השני, וגם לא בהודעת מר אלקיים שנכח בארוע. הדבר תמוה ביותר לאור חשיבותה של טענה זו להאשמות שיוחסו לנתבעים על ידי המשטרה בנוגע לתקיפתו של התובע בארוע נשוא התביעה.

9.         בעדותו טען מר זרגרי כי התובע איים לרצוח את בנו הקטין, כשהוא חובט בשרשרת על רכבו של מר אלקיים. כשנשאל בחקירתו הנגדית מדוע עובדה כה חשובה לא הוזכרה בחקירתו במשטרה ענה כי " אני לא מלשין ואני לא מחפש לתבוע ואני לא מחפש אף אחד או בלגאן" ( ראה עדותו בעמ' 16 ש' 4 לפרוטקול ).

            מיותר לציין כי תשובה זו הינה תמוהה על רקע ההאשמות בהן נחקר מר זרגרי במשטרה.

10.        בעדותו טען עוד מר זרגרי כי חמישים איש, פועלי בניין שנחלצו לעזרתו של התובע, היכו בו ועשו בו "לינץ'" כדבריו. כשנשאל בחקירתו הנגדית הכיצד לא היו לו סימני פציעות לאחר המקרה, ומדוע לא סיפר במשטרה על "הלינץ" שעבר הוא השיב "לא הרגשתי צורך. באותה סיטואציה לא הרגשתי צורך. גם אם הרגשתי צורך ורציתי לדבר, לא היתה לי זכות דיבור במשטרה" ( ראה עדותו בעמ' 17 ש' 1-2 לפרוטוקול ).

            מיותר לציין כי אף תשובה זו אינה מניחה את הדעת.

11.        בעדותו טען מר זרגרי כי בזמן שהגיע לאתר העבודה יחד עם מר אלקיים "איך שפתח את הדלת" כדבריו ראה את התובע רץ אליו כשהוא מחזיק בידו חפץ קהה ( ראה עדותו בעמ' 13 ש' 21-22 לפרוטוקול ), בעוד שמר אלקיים העיד בחקירתו הנגדית כי מר זרגרי ירד מהרכב וניגש לתובע שישב בתוך הטרקטור בכדי לדבר איתו, ואז התובע ירד מהטרקטור וניסה לתקוף את מר זרגרי ( ראה עדותו של מר אלקיים בעמ' 22 ש' 25 ו- עמוד 23 ש' 15-16 לפרוטוקול ). 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ