אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק א 715417/07

פסק-דין בתיק א 715417/07

תאריך פרסום : 08/09/2008 | גרסת הדפסה
א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
715417-07
06/12/2007
בפני השופט:
דלוגין יאיר

- נגד -
התובע:
פלאפון תקשורת בע"מ
עו"ד יעל לבל
הנתבע:
1. מלאך טום
2. מלאך משה

עו"ד חיון גלעד
פסק-דין

התובעת, חברת פלאפון תקשורת בע"מ, הגישה נגד הנתבע 1, טום מלאך והנתבע 2 משה מלאך, תביעה בסדר דין מקוצר בגין חוב עבור שירותי רדיו-טלפון שניתנו לו.

התביעה המקורית הייתה על סך של 17,946 ש"ח. סכום התביעה תוקן לסך של 10,364 ש"ח וזאת לאחר שהופחתו ממנו סכומים ששילמו הנתבעים על חשבון חובם.

הנתבעים הגישו בקשת לרשות להגן (אף שהוכתרה ככתב הגנה) בגיבוי תצהירי הנתבעים.

במועד שנקבע לדיון, יום 12.11.07, הגיעו באי כוח הצדדים להסכמה דיונית שלפיה התיק יוכרע בפסק דין לפי סעיף 79א'(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד, כאשר פסק הדין לא יפרט את הנימוקים שהובילו את בית המשפט לתוצאה הסופית. כמו כן, הוסכם כי הנתבע 2 יחויב בסכום מינימאלי של 8,000 ש"ח ועד לסכום מקסימאלי של 9,401 ש"ח בצירוף אגרת המשפט  ושכ"ט עו"ד של 400 ש"ח + מע"מ. עוד הוסכם כי בית המשפט יהיה רשאי לקבוע את מספר התשלומים שבהם יפרע הנתבע 2 את סכום הפסק.

בכל הנוגע לנתבע 1, הסכימו ב"כ הצדדים כי בית המשפט יכריע בשאלה האם יש לחייבו בסכום שייפסק נגד הנתבע 2 וזאת נוכח טענת הנתבע 1 כי במועד ההתקשרות היה קטין. באת כוח הנתבעים הודיעה כי היא מסתפקת בטיעונים שהועלו בעניין זה בבר"ל. בהתאם לכך, הוריתי על הגשת סיכומים בכתב מטעם התובעת בנושא זה תוך 20 יום, עם זכות תגובה לנתבע 1 תוך 10 ימים. ביום 15.11.07 הוגשו סיכומי התובעת. הנתבע 1 לא מימש את זכותו להגיב לסיכוים אלו, והסתפק בטענות שהעלה בבר"ל.

פסק דין - הנתבע 2

התביעה היא בגין חשבונית על סך 7,936 ש"ח עבור קבלת שירותים לתקופה 2.5.06 עד 1.6.06, שמתוכה, סכום של 6,576 ש"ח הנו בגין "דמי יציאה", היינו פיצוי מוסכם בגין הפסקת ההסכם על ידי הנתבע 2 לפני תם תקופת ההתחייבות של 36 חודשים. יתרת סכום התביעה הנו בגין 1,111 ש"ח יתרת חוב עבור מכשיר.

הנתבעים העלו בבקשה לרשות להגן טענות שונות, ובין היתר: פגמים בהסכם הנוגעים להחתמת הנתבע 1 עליו כקטין, רשלנות בהחתמת הנתבע 1 כקטין על ההסכם, אי הקטנת נזק באופן סביר ובהמשך מתן שירות למשך שלושה חודשים לאחר אי כיבוד הוראת הקבע וחוסר תם לב באי כיבוד הסכם גמר החשבון שלפיו עם תשלום הסכום של 7,372 ש"ח ששולם יסולקו מלוא חובות הנתבעים, תנאי מקפח לגבי החיוב בגין דמי יציאה.

כאמור, הצדדים הסכימו כי פסק הדין נגד הנתבע 2 יינתן כפסק דין בפשרה, כאשר הנתבע 2 יחויב בסכום מינימאלי של 8,000 ש"ח ועד לסכום מקסימאלי של 9,401 ש"ח בצירוף אגרת המשפט ושכ"ט עו"ד של 400 ש"ח + מע"מ. 

על החלטת צדדים למשפט למסור את ההכרעה לבית המשפט בפסק דין בפשרה ועל המשמעות שנודעת לכך, כבר נאמר בת.א. (ת"א) 726247/06 סלקום ישראל בע"מ נ' בריטניה ישראל מעוף נכסים והשקעות בע"מ (פורסם בנבו), על ידי כב' השופט מנחם קליין:

"בכך שהצדדים הסמיכו את בית המשפט ליתן פסק דין בדרך זו, יש לראות את כל אחד מן הצדדים כמי שמבקש לסיים את הסכסוך שנתגלע בינו לבין חברו בדרך של פשרה ולא בהכרעה שיפוטית חדה ונוקבת. הסכמה זו מקפלת בתוכה את נכונותו של כל צד שלא לעמוד בתוקף על כל טענותיו בבחינת "ייקוב הדין את ההר" ואת נכונותו של כל צד להטות אוזן קשבת לטענות חברו.

המשפט מכיר בחשיבות ערך האמת, אך גם ביחסיותו של ערך זה. המשפט מתרחק מערכים מוחלטים ומחפש פשרה - המשקפת את מלוא המורכבות של הקיום האנושי - בין ערכים מתנגשים. דווקא החיפוש אחר ערכים - ובהם החיפוש אחר האמת - מביא את המשפט לצורך הדורש לאזן בין ערכים מתנגשים (ראה אהרון ברק - על משפט שיפוט ואמת, משפטים כ"ז, (תשנ"ו) 11).   

כבר נקבע כי פסיקת בית המשפט בהליך לפי סעיף 79 א' איננה מוגבלת לד' אמותיו של הדין המהותי אלא גם לעקרונות ושיקולים של מוסר, חירות, צדק, שלום ויישור הדורים. יש אף והפשרה חופפת במלואה את הדין המהותי הנוהג {ראה ע"א 1639/97 אגופוליס נ' הקסטודיה אינטרנציונלה פ"ד נג (1) 337).  וכן ראה ת"א 2014/99 זרוצי נ' שנקמן (טרם פורסם)}."

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות והתרשמתי מטענות הצדדים ומהמסמכים שלפני, הנני קובע שיהיה זה נכון וצודק לחייב את הנתבע 2 לשלם לתובעת, סך של 8,000 ש"ח בגין התביעה ובתוספת אגרת המשפט בסך של 293 ש"ח ובתוספת שכ"ט עו"ד בסך של 300 ש"ח + מע"מ.

בכל הנוגע למספר התשלומים, הצדדים קבעו כי הדבר נתון לשיקול דעת בית המשפט ולא הציבו כל תקרה או רצפה לעניין זה. באת כוח הנתבע 2 ביקשה בדיון לקבוע תשלומים של עד 250 ש"ח לחודש מהטעם שלנתבע 2 תיקי הוצאה לפועל והוא אף נמצא באיחוד תיקים. מצד אחד, לא צורפו מסמכים לאימות הטענות הנ"ל. מצד שני, לא שמעתי מבאת כוח התובעת התנגדות לפריסת התשלומים לפי היכולת המוצהרת הנ"ל של הנתבע 2.

לפיכך, אני קובע כי אגרת המשפט ושכ"ט עו"ד שנפסקו כאמור לעיל, ישולמו תוך 30 יום מהמצאת פסק הדין לנתבע 2. יתרת סכום פסק הדין, בסך של 8,000 ש"ח, ישולם על ידי הנתבע 2 ב-30 תשלומים חודשיים שווים ורצופים למן יום 1.2.08 ומדי 1 לחודש, וזאת עד לפירעון מלוא הסכום הנ"ל.

במידה והנתבע 2 לא ישלם את מי מהתשלומים שנפסקו כאמור במועד וגם לא לאחר איחור של עד 10 ימים, יעמוד לפירעון מיידי, הסכום המקסימאלי של הטווח שנקבע, בסך של 9,401 ש"ח, בתוספת אגרת המשפט, בסך של 293 ש"ח ובתוספת שכ"ט עו"ד בסך 400 ש"ח + מע"מ ובתוספת הפרשי הצמדה וריבית כדין על סכומים אלה, מיום הגשת התביעה ועד לתשלום בפועל, וכל זאת בניכוי כל סכום ששולם על חשבון פסק הדין, ככל ששולם. 

פסק דין - הנתבע 1

לפי הסכמת הצדדים, המחלוקת היחידה שעלי להכריע בה לגבי הנתבע 1 נוגעת לטענה שלפיה, בהיותו קטין במועד ההתקשרות, לא ניתן כיום לחייבו בסכום התביעה. אם טענה זו של הנתבע 1 תתקבל, עלי לדחות את התביעה נגדו. אם היא תידחה, הסכימו הצדדים כי הנתבע 1 יחויב בסכום שנפסק כנגד הנתבע 2.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ