אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק א 65817/03

פסק-דין בתיק א 65817/03

תאריך פרסום : 22/09/2008 | גרסת הדפסה
א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
65817-03
26/05/2005
בפני השופט:
ד"ר אחיקם סטולר

- נגד -
התובע:
מ.ש.מ רייטר
עו"ד גזית(גינזבורג) רון
הנתבע:
יריב לב
עו"ד לב חגית
פסק-דין

בפני תביעה על סך של 10,358 ש"ח שעניינה מחלוקת שנפלה בין הצדדים החבות לתשלום בגין ביצוע משלוחים.  

טענות הצדדים

טענות התובעת

התובעת הינה חברה שעוסקת, בין היתר, במתן שירותי משלוחים לעסקים שונים.

הנתבע 1 מפעיל חנות פרחים המצויה בר"ג (להלן: " החנות") אשר, פועלת תחת השם "רשת פרחי בראשית".

בתחילת חודש יוני 2003 התקשר הנתבע 1 עם התובעת וביקש להזמין שירותי משלוחים מהתובעת. לנתבע 1 הועבר המחירון לקבלת שירותי התובעת. בסמוך לאחר מכן, מסר הנתבע 1 לתובעת כי המחירון מקובל עליו וביקש להתחיל ולקבל שירותי משלוחים מהתובעת על אתר. הצדדים סיכמו כי הנתבע ישלם לתובעת עבור שירותי המשלוחים אשר יינתנו לו על ידה באופן של שוטף + 30 ימים.

במהלך חודש יוני 2003 החלה התובעת ליתן שירותי משלוחים לנתבע. התובעת ביצעה את השירותים אשר הוזמנו על ידי הנתבע 1 ללא כל דופי ולשביעות רצונו. לנתבע 1 לא הייתה מעולם כל תלונה כלפי התובעת בנוגע לאופן בו מספקת לו התובעת את השירותים הניתנים לו על ידה.

בראשית חודש ספטמבר, משהגיע המועד בו היו צריך הנתבע 1 לשלם לתובעת סך של 4,327 ש"ח עבור השירותים אשר ניתנו לו על ידה בחודש יולי ביקש אורכה בת 30 ימים לביצוע התשלום וזאת, ככל הנראה, בגין קשיים כספיים בהם הוא מצוי. הנתבע 1 שב והבטיח כי יפרע את מלוא חובו לתובעת וכי לתובעת אין כל מקום לחשוש כי חובו של הנתבע 1 לא יפרע. בנסיבות אלה, נעתרה התובעת לבקשת הנתבע 1.

בד בבד, המשיכה התובעת להעניק שירותים לנתבע 1 במהלך חודש אוגוסט 2003. שירותים אלו הסתכמו בסך של 4,680 ש"ח נוספים. בחודש ספטמבר 2003, משהגיע המועד לתשלום עבור השירותים שקיבל, נמנע הנתבע 1 מלשלם לתובעת את התמורה המגיעה לה בגין שירותים אלה. הנתבע 1 המשיך להימנע מלשלם את חובו הכולל לתובעת בתואנות שווא אשר בדיעבד התברר כי אין בהן דבר.

ימים אחדים לאחר תחילת חודש ספטמבר 2003, ולאחר שהנתבע 1 קיבל מאת התובעת שירותי שליחויות נוספים בסך של 1,351 ש"ח, מעבר למפורט לעיל, פנתה התובעת לנתבע - בכתב ובע"פ- בדרישה כי יפרע את מלוא חובו לתובעת.

לאחר ניסיונות רבים עלה בידי נציגי התובעת להשיג את הנתבע 1 ואף לשוחח עימו על מנת שיפעל לפרוע את חובו לתובעת. עתה טען הנתבע 1 בפני נציגי התובעת כי אין ביכולתו לפרוע את חובו לתובעת וזאת בשל קשיים תזרימיים - חובות בגובה של עשרות אלפי שקלים בהם הוא מצוי. יתרה מכך, הנתבע 1 אף הוסיף וטען באוזני נציגי התובעת כי אין לו כל כוונה לפרוע את חובו וכי לא יהסס לעשות כל מעשה אשר יש בו כדי למנוע את תשלום חובו לתובעת ולרבות, ביצוע הפעילות של מכירת הפרחים  תחת שם אחר ועוד.

מהאמור לעיל ברי כי הנתבע 1 הונה את התובעת שעה שהמשיך להזמין שירותים מאת התובעת בה בעת שהיה ברור לו כי אין ביכולתו לשלם תמורתם. 

הנתבע 1 נותר חייב לתובעת סך כולל של 10,358 ש"ח בגין השירותים אשר ניתנו לו על ידי התובעת וזאת בצירוף ריבית והצמדה עד למועד התשלום בפועל. 

בתגובת הנתבע 1 לבקשה לעיקול זמני אשר הוגשה על ידי התובעת, העלה הנתבע 1 לראשונה טענה ולפיה אין יריבות בינו לבין התובעת. לטענתו, הנתבעת 2, סבתו, יהודית (להלן - " יהודית"), היא הבעלים של החנות פרחי בראשית וכי היא האחראית על נושא התשלומים בהם חבה החנות. הנתבע 1 טען כי הינו משמש כעובד בלבד בחנות.

אשר על כן, ובשים לב לטענות הנתבע 1, גם הנתבעת 2 חבה לתובעת את החוב בגין שירותי השליחויות. לפיכך, עותרת התובעת לבית המשפט, לחייב את הנתבע 1 ו/או הנתבעת 2  לשלם לתובעת סך של 10,358 ש"ח, בצירוף ריבית פיגורים והצמדה מיום הגשת התביעה ועד התשלום בפועל. הנתבעת 2 לה הגישה כתב הגנה ולפיכך ניתן נגדה פס"ד באין הגנה.

טענות הנתבע 1

הנתבע 1 טוען כי איננו הבעלים של חנות "בראשית פרחים" אלא עובד בה בשכר. סבתו של הנתבע 1, דגן יהודית, הינה בעלת העסק, אך מפאת מחלתה הסופנית, מחלת הסרטן, נאלץ הנתבע 1 לעזור לה בניהול העסק.

העול אשר הוטל על הנתבע 1 בעקבות מחלת סבתו הינו כבד מנשוא שכן נאלץ הוא לעזור לה בעל כורחו, ואין אדם אחר מלבדו אשר יכול לעזור לה. יצוין כי בתה (אמו של הנתבע) הינה בעלת 100% נכות ומרותקת למיטה, נכדתה מתגוררת בצפון הארץ ומטפלת בתינוקה, נכד אחד הינו קטין בן 14 והנכד הנוסף הינו נכה צה"ל כתוצאה מהלם קרב.

היו פגמים רבים בביצוע השליחויות,  המשלוחים בוצעו בשעות מקובלות למשלוחי פרחים, ולא בשעות חריגות. במחירון שצורף  לרשימת המסמכים רשום במפורש כי השירות ניתן 24 שעות ביממה. היו עובדים נוספים פרט לנתבע אשר הזמינו שליחויות מאת התובעת, ולא היתה כל התקשרות חוזית עם התובעת בין שבעל פה ובין שבכתב אלא ההזמנות התבצעו ע"י החנות על סמך המחירון והתשלום בוצע ע"י שיק משוך ע"ש "דגן יהודית-פרחי בראשית". כמו-כן כאשר קיבלה התובעת מאת השוזרת בחנות את השיק נשוא שמה של הגב' יהודית דגן לא הובעה כל תמיהה מצידה על-כך שהשיק אינו של הנתבע 1, שכן לאורך כל הדרך ידעה התובעת או מי מנציגיה כי החנות אינה בבעלות הנתבע 1. 

 בשיחתו עם התובעת ועם בא כוחה הבהיר הנתבע 1 היטב כי סבתו גם אינה חייבת להם את הכספים הנטענים בכתב התביעה שכן לא סופקו שירותי שליחויות לגבי יותר ממחצית השליחויות הנטענות בכתב התביעה הנסמך על החשבוניות שצורפו לו. לא זו אף זו מוסיף הנתבע 1 וטען כי חלקן של השליחויות שכן בוצעו נעשו ברשלנות מרובה מצד התובעת ובחנות נתקבלו תלונות רבות על אופן המשלוח (הזרים הגיעו לבית הלקוח נבולים ויבשים לאחר ששהו זמן רב בשמש). בכך נגרמו לחנות נזקים כבדים שכן שמה של החנות נפגע, נשלחו זרי פיצוי ללקוחות וחלק מהלקוחות הפסיקו לעבוד עם החנות. יצוין כי פרט לנתבע התקשרו גם עובדים נוספים לתובעת להזמין שליחויות והתלוננו בפני התובעת על השירות הלקוי.  לא התבצע רישום מדויק של הלקוחות שביצעו ביטולים או התלוננו וכן רישומים של  זרי פיצוי, וזאת בשל מחלת סבתו של הנתבע, אשר גרמה לכאוס בחנות ולא היה מי שיפקח בצורה מסודרת על העסק. 

הנתבע טוען כי התובעת גרמה לחנות לנזקים כבדים מנשוא בשיעור של כ 10,000 ש"ח וזאת בגין זרים שנשלחו ללקוחות כפיצוי בשל מחדלי התובעת, עלות שוזרת הזרים ופגיעה במוניטין החנות ואבדן לקוחות. 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ