אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסטל מנהלים בע"מ נ' תפוז טכנולוגיות רפואיות (טי.אם.טי 2004)

פסטל מנהלים בע"מ נ' תפוז טכנולוגיות רפואיות (טי.אם.טי 2004)

תאריך פרסום : 08/03/2010 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום קריות
713-08
04/03/2010
בפני השופט:
פנינה לוקיץ'

- נגד -
התובע:
פסטל מנהלים בע"מ
הנתבע:
תפוז טכנולוגיות רפואיות (טי.אם.טי 2004) בע"מ
פסק-דין

פסק דין

הצדדים הסמיכוני לפסוק בתביעה זו בהתאם להוראת סעיף 79א' לחוק בתי המשפט וזאת כאשר התקרה לפסיקת בית המשפט הינה סכום החשבוניות נשוא סעיף ג' לכתב התביעה המתוקן (8,806 ₪) בצירוף עלויות העתקת המסמכים (לרבות שווי הזמן שיוקדש להעתקתם). לסכום שייפסק יתווספו הוצאות משפט בהתאם לשיקול דעת ביהמ"ש ולאור טיעוני הצדדים בענין זה.

הרקע להליך

במשך מספר שנים נתנה התובעת לנתבעת שירותים בתחום הקנין הרוחני ברחבי העולם וזאת החל משנת 1995 בה התקשרה התובעת עם חברה בשם "תפוז טכנולוגיות רפואיות בע"מ" (להלן: "תפוז המקורית") ובהמשך, לאחר שהנתבעת רכשה את הפעילות של תפוז המקורית מכונס נכסים, המשיכה התובעת לתת שירותים לנתבעת, אשר נוהלה בשלב מסוים על ידי מר עמוס גזית ולאחר מכן על ידי בתו הגב' עינת גזית.

בחודש 10/2007 עלה צורך לחדש אחד מהפטנטים אשר ברישומם טיפלה התובעת עבור הנתבעת אולם הנתבעת לא העבירה את האגרות הנדרשות לצורך החידוש ואף דחתה, לטענת התובעת, תשלום חובות שונים לתובעת.

עוד בחודש 9/2007, בהתקרב המועד לחידוש הפטנט, פנתה גב' הילה גרנית מטעם הנתבעת לתובעת וביקשה לקבל ממנה מסמכים שונים הנוגעים לחידוש הפטנט. לאחר דין ודברים בין הצדדים, ומשגב' גרנית עמדה על קבלת המסמכים, הסכימה התובעת למסור לנתבעת את מלוא תיקי הפטנטים המצויים ברשותה, לצורך עיון בהם והעתקת מסמכים (כך לגרסת התובעת) אולם זאת תוך התחייבות של הגב' גרנית, להחזיר את התיקים לידי התובעת.

במכתב של הנתבעת מיום 26.9.07 נרשם כי הנתבעת מסירה מהתובעת את האחריות לפטנטים כל עוד התיקים נמצאים ברשות הנתבעת, ומנהל התובעת הוסיף על המכתב בכתב יד כי התובעת מסירה אחריותה לכל נזק שיגרם באם יאבדו מסמכים מהתיקים.

לאחר כשבועיים ממועד מסירת התיקים לנתבעת פנה מנהל התובעת לנתבעת וביקש לדעת מתי ובאיזה דרך ימסרו התיקים חזרה לתובעת, אלא שאז התברר לתובעת כי אין בכוונת הנתבעת להשיב את התיקים לידיה, וכי היא הוציאה את המשך הטיפול בתיקי הפטנטים מידיה של התובעת.

ההליך המשפטי

בתביעה זו שהתובעת מנהלת באמצעות מנהלה מר אריה לודר (ללא ייצוג משפטי), התבקש בתחילה סעד עיקרי של מתן צו עשה המורה לנתבעת להשיב לתובעת את תיקי המסמכים וכן לחייבה בשכר טרחה ובפיצויים בסך כולל של 62,806 ₪.

לאור הטענה בדבר העדר סמכות ענינית לבית משפט זה ליתן צו עשה כמבוקש, תיקנה התובעת את תביעתה והעמידה אותה על הפיצוי הכספי הנדרש בלבד כאשר טענת הבסיסית של התובעת היא כי תפיסת התיקים, שנעשתה שלא כדין ותוך הונאת התובעת לטענתה, ובשל כך זכאית לסכומים הבאים: 30,000 ₪ פיצוי על עצם תפיסת התיקים שלא כדין, 24,000 ₪ בגין אובדן כושר לגביית חוב עבר מתפוז המקורית, וכן 8,806 ₪ בגין חוב של הנתבעת עבור שירותים שנתנה לה התובעת וזאת על סמך 4 חשבוניות שהוצאו כולן לאחר ארוע "תפיסת התיקים".

בירור ההליך התעכב זמן מה לאור העובדה כי בכתב ההגנה ובתצהיר הנתבעת טענה הנתבעת כי משבוטלה עסקת הרכישה של תפוז המקורית מהכונס על ידי הנתבעת בראשית שנת 2008, הודיעה הנתבעת לכונס הנכסים של תפוז המקורית, כי בכוונתה להשיב את מלוא הנכסים שנרכשו על ידה, לרבות תיקי המסמכים, אם כי המהלך של השבת התיקים טרם הושלם.

בישיבת קדם המשפט הראשונה בתיק, הודיע ב"כ הנתבעת כי בשל מחלוקות בין הנתבעת לכונס תפוז המקורית, טרם הושבו התיקים לידי הכונס אולם הדבר אמור להתרחש תוך זמן קצר לאחר שהושלמה ההתחשבנות בין הצדדים.

לאור הצהרה זו, עיכבתי את המשך הדיון בתיק על מנת לאפשר לתובעת לפנות לכונס ולברר באם היא יכולה לקבל לידיה חזרה את תיקי המסמכים או להעתיקם וזאת לאחר שאלו יושבו על ידי הנתבעת לכונס. לאור הודעה נוספת מטעם הנתבעת, ומשעניין העברת התיקים לכונס התעכב, הועלתה הצעה מטעם הנתבעת כי היא תאפשר לתובעת להעתיק את תיקי המסמכים על חשבונה של התובעת וזאת בכפוף לכך שהתובעת תוותר על הסעדים שנכללו בתביעתה המתוקנת והנוגעים לתיקי המסמכים, דהיינו הסעדים הנובעים מהוצאת התיקים מידי התובעת (סעיפים א' ו-ב' לכתב התביעה המתוקן הכוללים את הפיצויים בסך כולל של 54,000 ₪).

על בסיס הצעה זו, העלה בית המשפט הצעה להסדר דיוני אשר בתחילה נדחתה על ידי התובעת אשר הגישה בקשה למתן צו מניעה זמני אשר יורה לנתבעת להימנע מלהוציא מידיה את התיקים או לשנות את תכולתם עד לסיום הדיון בתביעה זו.

לאחר ישיבה נוספת ולאחר שניתנו למנהל התובעת הסברי בית המשפט באשר למגבלות בית המשפט ליתן את הסעדים המבוקשים על ידו בתביעה זו, הסכימו הצדדים להסדר הדיוני כפי שפורט בפתח פסק הדין.

בסיכומי הצדדים חוזר כל צד על גרסתו באשר לנסיבות הוצאת תיקי המסמכים מידי התובעת כאשר הנתבעת מדגישה את העובדה שהתובעת מעולם לא טענה כלפי הנתבעת כי יש לה זכויות בפטנטים שהתיקים עוסקים בהם, אלא שכל טענתה של התובעת מרוכזת בעובדה שהתיקים הוצאו ממנה, לטענתה, במרמה ותוך מצג של הנתבעת כי הם יושבו לידיה "AS IS" בתום העיון והעתקה מהם על ידי הנתבעת.

כמו כן מדגישה הנתבעת כי הרקע לתביעה הינו למעשה כעסה של התובעת על כך שהנתבעת בחרה להפסיק ולקבל את שירותיה והראיה לכך לטענתה, הינה הוצאת החשבוניות הכלולות בסעיף ג' לכתב התביעה המקורי, אשר הוצאו כולן לאחר תום ההתקשרות בין הצדדים ומשהתברר לתובעת כי אין בכוונת הנתבעת להמשיך ולשכור את שירותיה. לגישת הנתבעת מדובר בחשבוניות שהוצאו בגין פעולות שנעשו על ידי התובעת לאחר שהסתימה ההתקשרות בין הצדדים, וללא כל בסיס בתנאי ההתקשרות שהיו ביניהם ולפיכך, יש לדחות את תביעת התובעת בגינם.

לאחר עיון במלוא טענות הצדדים, הן ביחס לעלויות צילום התיקים והזמן שנדרש לשם כך והן באשר לחשבוניות שהוציאה התובעת לנתבעת, אני קובעת כי על הנתבעת לשלם לתובעת את הסך של 6,5000 ש"ח לסילוק תביעה זו (כאשר סכום זה כולל שערוך עד היום) בצירוף מע"מ.

בקביעת סכום זה שקלתי את מלוא טיעוני הצדדים ביחס לכל אחת מהחשבוניות הכלולות בסעיף ג' לרבות טענות הנתבעת כי בדרישות התובעת, גם אם יש להן בסיס כלשהו, הרי שהן דרישות מופרזות ביותר שאינן משקפות את השכר הראוי עבור כל אחת מהפעולות הכלולות בדרישות אלו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ