אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פישל בודנר נ' נעה ג. אחזקות בע"מ ואח'

פישל בודנר נ' נעה ג. אחזקות בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 17/12/2011 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות חדרה
44979-09-11
13/12/2011
בפני השופט:
נאסר ג'השאן

- נגד -
התובע:
אלן קלייר פישל בודנר
הנתבע:
נעה ג. אחזקות בע"מ (ח.פ 51-4083617)
פסק-דין

פסק דין

1.התובעת עותרת לחייב את הנתבעת לשלם לה סך 30,788 ₪ המהווה חוב הנתבעת לתובעת בגין שירותי פיתוח ושיווק עסקיים שהעניקה התובעת.

2.עפ"י כתב התביעה, שכרה הנתבעת את שירותי התובעת לפיתוח ושיווק עסקיים, כאשר עפ"י הסכם בכתב בין הצדדים, התחייבה הנתבעת לשלם לתובעת סך 13,000 ₪ ומע"מ לחודש ועמלה בשירותים המפורטים בהסכם. התובעת טוענת כי לא שולמו לה שכר טרחתה והוצאותיה בגין החודשים מרץ ואפריל לשנת 2011 ועל כן חוב הנתבעת לתובעת, עפ"י שתי חשבוניות המצורפות לכתב התביעה, עולה כדי סך 30,788 ₪.

3.בכתב ההגנה, טוענת הנתבעת, כי היא שכרה שירותיה של התובעת לצורך פיתוח עסקי וקידום מכירות בתחום "הביוטק", אלא שהתובעת הפרה את ההסכם הפרות יסודיות עת נמנעה מלמלא התחייבויותיה ונמנעה מקידום עסקים, מדיווח למנהלי הנתבעת על פעילותה, לא יזמה פגישות עם לקוחות פוטנציאלים, ולא העבירה "לינקים" מהם אמורה היתה הנתבעת ליצור קשריה. לטענת הנתבעת במהלך החודשים פברואר ומרץ יזמה התובעת פגישה אחת בלבד אשר לא הניבה דבר. עוד טוענת הנתבעת, כי בגין האמור לעיל, נאלצה היא להודיע לתובעת על ביטול ההסכם. באשר למועד ההודעה, טוענת הנתבעת כי ההודעה ניתנה במהלך חודש 3/2011 ולראיה מצרפת הנתבעת לכתב ההגנה הודעת דוא"ל ששלחה הנתבעת (נספח א' לכתב ההגנה) ובה רשם נציג הנתבעת לתובעת כי "כפי שסוכם בשיחתנו במלך (כך במקור!) חודש שעבר ידעתי אותך שאנו מפסיקים את חוזה ההתקשרות".

4.בדיון שהתקיים בפניי היום, התייצבו התובעת ונציג הנתבעת - מר בנימין דוידוביץ. בפתח עדותה, טענה התובעת כי הודעת האימייל שהוצגה כנספח א' לכתב ההגנה לא היתה ולא נבראה והתובעת אף הציגה את הודעת הדוא"ל המקורית (ת/1). לטענת התובעת ההודעה על סיום הקשרים העסקיים בין הצדדים ניתנה במהלך חודש אפריל וליתר דיוק ביום 12.4.2011 ולא במהלך חודש 3/2011 (עדות התובעת בעמוד 1 שורות 11-19 לפרוטוקול). עוד טענה התובעת כי היא ניהלה מספר פגישות עסקיות במהלך תקופת ההסכם, ואף הציגה מסמך המתאר את הפגישות והפעולות שנעשו, כאשר היא מסמנת על גבי המסמך את הפגישות שניהלה בנוכחות נציג הנתבעת (ראו ת/5).

5.לאחר ששמעתי את עדותם של התובעת ושל נציג הנתבעת ועיינתי במסמכים שהוגשו, נחה דעתי כי דין התביעה להתקבל.

6.הטענה, לפיה התובעת הפרה את ההסכם לא הוכחה. אדרבא, בפניי מסמכים המפריכים את טענת הנתבעת ונציגה, לגבי פעילותה של התובעת במהלך תקופת ההסכם. למסקנה זו הגעתי לאור המסמכים שהגישה התובעת, מהם אני למד כי התובעת ביצעה מספר פעולות וקיימה מספר פגישות, כאשר נציג הנתבעת, לעומת זאת, לא מצא לנכון להתייחס למסמך זה. בנוסף, אילו הטענה כי התובעת הפרה את ההסכם ולא ביצעה את התחייבויותיה - נכונה, היתה הנתבעת פונה אל התובעת ומבקשת ממנה לתקן את הפרתה. לא מצאתי כל מסמך התומך בטענת הנתבעת לגבי הפרת ההסכם מצד התובעת.

7.ועוד, ביום 26.4.2011 כותב נציג הנתבעת הודעת דוא"ל לתובעת ובה הוא מודיע לה כי הוא "ישמח" באם תמצא התובעת "מתכונת יותר טובה" לעבודה משותפת. נראה כי התנהגות זו אינה מתיישבת עם הטענה שהתובעת הפרה את ההסכם וישבה בחוסר מעש מאז נחתם ההסכם בין הצדדים.

8.מכאן למחלוקת העיקרית בין הצדדים, והיא המועד שבו הודיעה הנתבעת לתובעת על הפסקת ההתקשרות בין הצדדים. מועד זה חשוב לאור האמור בהסכם בין הצדדים, ולפיו על הצד המבקש לבטל את ההסכם להודיע למשנהו חודש מראש.

9.מחד, טוענת התובעת כי היא קיבלה את ההודעה ביום 12.4.2011 ואילו נציג הנתבעת טוען כי הוא הודיע לתובעת על ביטול ההסכם במהלך חודש 3/2011 ולראיה מצורף הוא, כאמור, את הדוא"ל מיום 12.4.2011 נספח א' לכתב התביעה. מבין שתי הגרסאות, אני מבכר את גרסת התובעת וזאת מן הנימוקים שלהלן:

א.הדוא"ל שצורף כנספח א' לכתב ההגנה אינו מהימן עליי. עיינתי בהודעת האימייל במחשב אותו הביאה התובעת לאולם בית המשפט ומצאתי כי הודעת הדוא"ל שקיבלה התובעת שונה והיא בלשון ת/1. אם לא די בכך, נראה כי הנתבעת לא שתה את ליבה להודעת דוא"ל מיום 26.4.2011 המהווה, אף היא, חלק מנספח א' לכתב ההגנה שם מודיע נציג הנתבעת לתובעת כדלקמן:

" שוחחנו על זה לפני החג וכפי שהודעתי לך בטלפון אנחנו מפסיקים לעבוד יחדיו במתכונת הנוכחית ואם תוכלי למצוא מתכונת יותר טובה בשבילנו אשמח אבל המתכונת הנוכחית מפסיקים לעבוד יחדיו. שוחחנו אני חושב ב- 11 לחודש ערב חג ראשון"

האמור לעיל מוכיח כי השיחה לא התקיימה בחודש 3/2011 כי אם בערב חג ראשון (הכוונה, מן הסתם, לחג הפסח שערבו נפל ביום 18.4.2011). על כן האמור בהודעה הנ"ל סותר את טענת הנתבעת לגבי המועד שבו הודיעה היא לתובעת על ביטול ההסכם.

ב.עיון בחומר שלפניי מעלה, כי הצדדים התכתבו באמצעות הדוא"ל. לא מצאתי כל תיעוד לפני חודש אפריל לשיחה הנ"ל ולא הוצג בפניי כל מסמך המוכיח את גרסת הנתבעת.

ג.בהודעת דוא"ל ששלחה התובעת לנציג הנתבעת ביום 30.4.2011 מודיעה היא כי היא קיבלה את ההודעה ביום 14.4.2011 ואף על פי כן לא הוצגה בפניי כל הסתייגות מצד הנתבעת לאמור בהודעה הנ"ל.

10.לאור האמור לעיל, אני מקבל טענת התובעת לפיה קיבלה הודעה על ביטול ההסכם ביום 14.4.2011, ועל כן, לאור העובדה כי על הנתבעת היה להודיע לתובעת על ביטול ההתקשרות חודש מראש, זכאית התובעת לקבל שכר טרחתה עד לחודש 4/2011.

11.מאחר והנתבעת לא כפרה בהוצאות הנסיעה שנדרשו בחשבוניות המצורפות לכתב התביעה, אני קבל את התביעה בגינן.

12.התובעת עתרה לחיוב הנתבעת בהוצאות ייעוץ משפטי והיא הגישה חשבונית מס ע"ס 1,000 ₪ שקיבלה מעו"ד (ת/7). אני דוחה את התביעה בגין הוצאה זו, ולו מן הנימוק שהיא לא נתבעה בכתב התביעה.

13.אשר על כן, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת את הסכום בגין שתי החשבוניות שהוציאה התובעת- דהיינו מלוא סכום התביעה. בנוסף תשלם הנתבעת לתובעת הוצאות משפט בסך 750 ₪. הסכומים הנ"ל ישולמו תוך 30 ימים מהיום, שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית החל מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

14.לכל אחד מן הצדדים נתונה הזכות להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין לבית המשפט המחוזי בחיפה, וזאת תוך 15 ימים מיום קבלת פסק הדין לידיו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ