אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פיצוי לבעל זכויות ביחידת נופש, שביקש לבטל את בעלותו והדבר לא נעשה

פיצוי לבעל זכויות ביחידת נופש, שביקש לבטל את בעלותו והדבר לא נעשה

תאריך פרסום : 16/12/2008 | גרסת הדפסה
א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
30222-05
11/12/2008
בפני השופט:
מנחם (מריו) קליין

- נגד -
התובע:
אפרתי דוד
הנתבע:
1. כרומוזום גנטיג תעשיות שיווק וניהול בע"מ
2. וורלדוויד ריזורטס בע"מ

פסק-דין

רקע

מונחת בפני תביעה כספית בסך 20,345  ש"ח.

דוד אפרתי (להלן: " התובע") רכש ביום 01/05/01 בעלות בזכות ליחידת נופש באמצעות כרומוזום גנטיג שיווק וניהול בע"מ (להלן:" הנתבעת 1") ובאמצעות וולרלדוויד ריזורטס בע"מ (להלן: " הנתבעת 2") אשר הוקמו ונרשמו בספרי רשם החברות ושעיסוקם בתיווך בפרויקטים בתחום התיירות בארץ ובעולם (העתק תדפיס רשם החברות צורף כמספח א' לכתב התביעה).

בעבור הבעלות האמורה שילם התובע לנתבעת 2 סך של 7,001 $ (דולר ארה"ב)         בהתאם לשער יציג של 1$= 4.5 ש"ח. וזאת בהתאם להסכם מיום 01/05/01 מספר עסקה 6188 (להלן: "ההסכם הראשון").

לגישת התובע, בניגוד למצג אותו הציגו הנתבעות, בכל הקשור ליחידת הנופש לרבות מיקומה, גודלה ויתר תנאי ההתקשרות טען התובע כי לא עמדה התובעת בהתחייבויותיה. לגישתו, על אף פניותיו הרבות לנתבעות על מנת שיסודרו הליקויים לא עמדו הנתבעות בהתחייבותן וכל שהציעו לתובע היה לפטור אותו מהבעלות  על זכות ביחידת הנופש וזאת בתמורה לתשלום נוסף.

לאור זאת, נחתם בין הצדדים ביום 23/07/03 הסכם מספר 60266 (להלן: " ההסכם השני"),העתק מן ההסכם צורף כנספח ב' לכתב התביעה תמורתו שילם הנתבע סך של 15,435 ש"ח  כעולה מקבלה מס':7599 מיום 23/07/03

(העתק הקבלה צורפה כנספח ג' לכתב התביעה).

הנתבע חתם על יפוי כוח לשם ביצוע העברת הבעלות האמורה (צורף כנספח ד' לכתב התביעה). בהתאם להסכם בין הצדדים נקבע בסעיף 2 להסכם: " כל הזכויות והחובות ביחידה אשר בבעלות הלקוחות הנ"ל החל מתאריך 23/07/03 בטלות ומבוטלות והלקוחות הנ"ל אינם חייבים דבר מהתאריך הנ"ל."

יתרה מכך בהתאם לסעיף 3 להסכם התחייבו הנתבעות להעביר בתוך תקופה של עד 45 יום אישור מאת הנתבעת 2 אודות העברת הבעלות על יחידת הנופש. על אף האמור המשיך התובע לקבל מידי פעם דרישות לתשלום מחברת Hutchison  אשר בבעלותה זכויות הנופש וזאת למיטב ידיעתו של התובע.

ביום 05/10/03 התקבל מכתב מאת הנתבעת 1  ממנו עולה כי הנתבעת 1 רכשה את זכויותיו של התובע ובאם יתקבלו דרישות תשלום עתידיות בגין יחידת הנופש אין התובע נדרש לשלמן. התובע צירף לכתב תביעתו מספר הוראות חיוב מאת חברת Hutchison מיום 21/10/08 (צורף כנספח ו' לכתב התביעה), מיום 16/02/04 (צורף כנספח ח' לכתב התביעה, ומיום 27/04/04 (צורף כנספח ט' לכתב התביעה).

ביום 31/10/04 נשלח מכתב מאת ב"כ התובע לנתבעות וזאת לאור העובדה כי על אף התחייבותן לפטור את התובע מבעלות ביחידת הנופש הדבר לא נעשה (העתק המכתב צורף כנספח י' לכתב התביעה).

משראה התובע כי פניותיו לא נענו והנתבעות אינן עומדות בהתחייבויותיהן כלפיו וזאת על אף העובדה כי שילם ממיטב כספו,ולאור חששו כי חובותיו כלפי חברתHutchison תופחים  פנה התובע לחברת שחף לבן תיירות ונופש בע"מ (להלן: " שחף לבן") על מנת שתפטור אותו מהבעלות האמורה. וזאת בתמורה לסך של 13,638 ש"ח  (העתק ההסכם צורף כנספח יא' לכתב התביעה).

ביום 21/10/04 התקבל אישור מאת חברת Hutchison המאשר כי התובע חדל להיות בעל יחידת נופש. (העתק המכתב צורף כנספח יב' לכתב התביעה). ביום 22/03/05 התקבל מכתב מאת שחף לבן המאשר כי החברה עמדה בהסכם 13792 מיום 29/08/04 לרבות הטיפול ביחידת הנופש כעולה מהודעת חברת  Hutchison מיום 21/10/04 (העתק המכתב צורף כנספח  יג' לכתב התביעה).

לגישת התובע משהפרו הנתבעות את ההסכם אשר נחתם עימו זכאי התובע להיפרע בגין הסכום אשר שילם בסך 15,435 ש"ח וכן סך של 5,000 ש"ח בגין עוגמת נפש.  עוד טען הנתבע כי הנתבעות או מי מהם לקחו מהתובע סכומים שונים והתעשרו שלא כדין.

התובע טען כי הנתבעות לא עמדו בהתחייבותן כלפיו שכן בניגוד למצג אותו הציגו כי בתוך 45 יום יתקבל המסמך המאשר את העברה למשך תקופה של שנה וחמישה חודשים לא בוצעה העברה זו ובכך הפרו הנתבעות את החובות הקבועות בסעיף 2 ובסעיף 4   לחוק הגנת הצרכן.

לאחר שכל ניסיונות התובע לגבות את החוב האמור העלו חרס, לא נותר בידיו כל ברירה אלא להגיש תביעה זו כאשר סכום החוב צמוד ומשוערך ליום הגשתה.

הנתבעת 1 הכחישה את טענות התובע מכל וכל . לגישתה מאחר וכלל לא הייתה צד להסכמים שנחתמו בין התובע ובין הנתבעת 2 אין היא יכולה להפר חוזה אשר היא אינו צד לו. הנתבעת דחתה את הטענה לפיה התעשרה על חשבון התובע שכן התובע לא טוען כי שילם כספים כלשהם לנתבעת 1.

באשר לטענתו של התובע כי הנתבעת 1 הפרה את החובות הקבועות בחוק הגנת הצרכן טוענת הנתבעת 1 כי דין טענה זו להידחות מן הטעם כי התובע אינו צרכן של הנתבעת 1 ובין הצדדים לא נערכה כל עסקה.

הנתבעת 1 טוענת כי רכשה את יחידת הנופש של התובע מאת הנתבעת 2 וביום 05/10/03 נשלח מכתב בו הודיע הנתבעת 1 כי חתמה על טופס בקשה להעברת יחידת הנופש לבעלותה, בפורמט המוכתב על ידי החברה המנהלת את יחידות הנופש, יתרה מכך במכתב ציינה הנתבעת 1 כי במידה ויתקבלו דרישות תשלום כלשהן באשר לדמי האחזקה, התובע מוזמן להעבירן לנתבעת על מנת שתסדיר את חובותיה כבעלת יחידת הנופש. (נספח ה לכתב התביעה).

בת.ע.ר התובע הביע תמיהה באשר להתנהלות הנתבעת שכן היא לא ביצעה כל פעולה לשם קבלת הבעלות האמורה. הדבר התברר לאחר משלוח מכתבו של ב"כ התובע לחברת Hutchison לשם קבלת אישור לגבי החברה אשר ביצעה את העברת הבעלות (העתק המכתב צורף כנספח טז' לת.ע.ר מטעם התובע). מתגובתה של חברת Hutchison מיום 27/04/06 עולה כי העברת הזכויות בוצעה באמצעות חברת שחף לבן ולא ע"י הנתבעת 1 (העתק המכתב צורף כנספח יז' לת.ע.ר התובע).

הנתבעת 1 מכחישה כי נתקבלו פניות מאת התובע לרבות המכתב מיום 30/10/04. הנתבעת הכחישה את  הטענה לפיה חברת שחף לבן היא אשר טיפלה בנושא יחידת הנופש. יתרה מכך הכחישה התובעת את הסכומים אשר שילם התובע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ