אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פיס נ' ספא מגע של מלאכים בע"מ

פיס נ' ספא מגע של מלאכים בע"מ

תאריך פרסום : 10/02/2011 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות חדרה
3948-11-10
10/02/2011
בפני השופט:
נאסר ג'השאן

- נגד -
התובע:
נטע פיס
הנתבע:
ספא מגע של מלאכים בע"מ
פסק-דין

פסק דין

1.בתביעה שבפניי עותרת התובעת לחייב את הנתבעת לשלם לה סך 2,045 ₪. עפ"י הנטען בכתב התביעה, חייבת הנתבעת להשיב לתובעת סך 1,045 ₪ שנגבה בכרטיס אשראי ולפצותה בסך 1,000 ₪ בגין עוגמת נפש "בגין היחס המזלזל שהפגינה הנתבעת ומנהלה כלפי התובעת".

2.ואלה עובדות כתב התביעה הצריכות לענייננו: בתחילת חודש 9/2010 נוצר קשר בין התובעת לבין הנתבעת, לצורך הזמנת "יום כיף" משפחתי לרגל יום הולדת אימה. לטענת התובעת, התחייבה הנתבעת לספק לה ולבני משפחתה ארוחת בוקר מפוארת וטיפול פדיקור דגים ייחודי לחמישה מבוגרים. עפ"י הנטען, הוסכם בין הצדדים כי התובעת תשלם סך 1,045 ₪ עבור השירותים הנ"ל, סכום אשר שולם באמצעות כרטיס אשראי שבבעלות התובעת. עוד טענה התובעת, כי היא ביררה את סוגיית ארוחת הבוקר לעומק ונאמר לה מפורשות ע"י נציגת הנתבעת כי "מדובר בארוחת בוקר איכותית". התובעת הוסיפה וטענה כי הוסכם בינה לבין נציגי הנתבעת כי ארוחת הבוקר תוגש בשעה 9:00 ואילו טיפול הפדיקור יתחיל בשעה 10:00 (ראו סעיפים 1-5 לכתב התביעה).

3.התובעת טוענת כי יום לפני האירוע אימתה היא את מועדי ההגעה, ארוחת הבוקר והטיפולים עם נציגת הנתבעת, וביום 8.10.2010 הגיעה יחד עם בני משפחתה אל חצרי הנתבעת לפני השעה 9:00, או אז גילתה, להפתעתה, כי נציגת הנתבעת אינה מודעת לכך שהמשפחה מגיעה לארוחת בוקר בשעה 9:00, וכי לא הוכנה ארוחת בוקר כלל. עוד טענה התובעת כי נציגת הנתבעת הוסיפה ואמרה כי הספא לא היה אמור להיות פתוח בשעות אלה. משנקפו הדקות, הבינה התובעת כי הנתבעת לא תצליח לקיים את המובטח, ולפיכך הודיעה התובעת לנציגי הנתבעת ולבני משפחתה כי היא נאלצת לבטל את האירוע. לטענת התובעת, לאחר כחמישים דקות התקשר אליה מנהל הנתבעת ופנה אליה בצורה אגרסיבית.

4.התובעת טענה כי ביום 10.10.2010 חוייב כרטיס האשראי שבבעלותה למרות שהשירות לא ניתן לה כלל. למרות ניסיון התובעת לבטל את החיוב, פנייתה לחברת האשראי לא הועילה והסכום הנ"ל מצוי כיום בידי הנתבעת. התובעת הפנתה לטענותיה המפורטת במכתבה לחברת כרטיסי האשראי (נספח ג' לכתב התביעה).

5. לטענת הנתבעת בכתב הגנתה, התובעת תיאמה את ארוחת הבוקר לשעה 10:00 ולא לשעה 9:00 ושעות פעילות הספא הינן משעה 10:00 ועד שעה 22:00, ועל כן לא ייתכן שהתובעת תיאמה עם נציגי הנתבעת כי ארוחת הבוקר תוגש בשעה 9:00. באשר לאירועים שהתרחשו לאחר הגעת המשפחה לחצרי הנתבעת, בפני הנתבעת גרסה אחרת, שכן לטענתה התובעת היא היא אשר איבדה את עשתונותיה, והחלה צועקת על צוות הנתבעת.

6.לטענת הנתבעת, מנכ"ל הנתבעת הבהיר לתובעת כי ביטול ההזמנה, בשלב זה, יגרור חיוב התובעת במלוא סכום ההזמנה, מאחר ו"לנתבעת נגרמו נזקים והוצאות" (סעיף 7 לכתב ההגנה).

7.בפניי העידו היום התובעת, ואיתה אימה - הגב' שוש רהב, ואילו מטעם הנתבעת העיד מנכ"ל הנתבעת מר יוסף ליבוביץ והגב' שלהבת איו, מי שפתחה את המקום וקיבלה פניהם של התובעת ובני משפחתה ביום האירוע.

8.לאחר ששמעתי את עדות העדים מסקנתי היא, כי דין התביעה להתקבל בכל הנוגע להשבת הסכום ששולם, וזאת מבלי להידרש לשאלה אם הוסכם בין הצדדים על הגעה בשעה 9:00 ולא בשעה 10:00. אין מחלוקת בין הצדדים כי השירות בגינו שילמה התובעת לא ניתן כלל לאחר שבוטל ההסכם, ועל כן משבוטל ההסכם, הרי על הנתבעת להשיב את אשר קיבלה עפ"י ההסכם – דהיינו סך 1,045 ₪.

9.טוענת הנתבעת כי היא רשאית לקזז את כל הסכומים ששולמו ע"י התובעת בגין הנזקים שנגרמו לה בגין ביטול העסקה שלא כדין. יחד עם זאת, ולאחר ששמעתי את טענות מנכ"ל התובעת הגעתי למסקנה כי הנתבעת לא הוכיחה שנגרם לה נזק כלשהו כתוצאה מביטול ההזמנה; למרות קיומו של "תקנון" שלטענת הנתבעת מסדיר את ההזמנות והביטולים (ראו עדותו של מר ליבוביץ בעמוד 2 שדורה 19) לא הובא תקנון זה לעיון בית המשפט ואף לא הוכח כי הומצא לידי התובעת. בנוסף, לא הוכחה בפניי טענת מר ליבוביץ לפיה יכול היה לקבוע טיפולים ואורחות לאחרים במועד שבו היו אמורים התובעת ובני משפחתה להתארח ודי אם אפנה לדבריו של מר ליבוביץ בעמוד 2 שורה 30 ו- 31 לפיהם "מתארחים בספא בשעה נתונה 50 איש. לגבי אותו יום בשעה 10:00 אני צריך לבדוק" משמעות האמור לעיל היא שהנתבעת לא הרימה הנטל להוכיח כי נגרם לה נזק כתוצאה מביטול ההזמנה ולא הוכיחה מהו היקף הנזק שנגרם, ככל שנגרם, ומשכך על הנתבעת להשיב את הסכומים שקיבלה עפ"י ההסכם שבוטל.

10.בבואי להכריע בגרסאות הצדדים אם הוסכם כי התובעת ובני משפחתה יגיעו בשעה 9:00 וכי עם הגעתם תוגש להם ארוחת בוקר, החלטתי לבכר את גרסת התובעת, וזאת לאור העובדה, כי לא מצאתי כל הסבר מדוע היתה צריכה נציגת הנתבעת להמתין לתובעת ובני משפחתה החל מן השעה 8:30 (ראו: עמוד 3 שורה 5 לפרוטוקול). בנוסף, חיזוק לגרסת התובעת מצאתי בעובדה כי לאחר הגעתם הציעה נציגת הנתבעת להזמין את הטבח מייד על מנת שיכין עבורם ארוחת בוקר. בנוסף, הנתבעת לא נתנה גרסה ברורה באשר לדו-שיח שהתנהל בין התובעת לבין נציגי הנתבעת באשר לשעת ההגעה; כך למשל לא נתנה הנתבעת גרסה ברורה לגבי זהות הפקידה עימה דיברה התובעת יום לפני האירוע.

11.מסקנתי היא כי אני מקבל את גרסת התובעת באשר לשעת ההגעה המוסכמת.

12.באשר לנזקי התובעת, החלטתי שלא לפסוק לטובתה פיצוי בגין נזק לא ממוני, מאחר ונזק זה לא הוכח, שכן לא טענה התובעת בפניי כי יום הכיף לא יצא לפועל כלל בשל התנהלות הנתבעת.

13.סוף דבר- אני מקבל את התביעה ופוסק לתובעת סך 1,045 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית החל מיום 10.10.2010 ועד יום מתן פסק דיני זה. כמו-כן אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת הוצאות משפט בסך 300 ₪.

14.הסכומים הנ"ל ישולמו תוך 30 יום מהיום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית החל מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

15.כל אחד מן הצדדים רשאי להגיש בקשת רשות ערעור על פסק דיני זה לבית המשפט המחוזי בחיפה תוך 15 ימים מיום קבלתו לידיו.

ניתן היום, ו' אדר א תשע"א, 10 פברואר 2011, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ