אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ס"ק 22796-04-16 הסתדרות העובדים הכללית החדשה מרחב ירושלים נ' אדר-ניסן תעשיות סיטונאות ותפעול בע"מ ואח'

ס"ק 22796-04-16 הסתדרות העובדים הכללית החדשה מרחב ירושלים נ' אדר-ניסן תעשיות סיטונאות ותפעול בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 04/07/2016 | גרסת הדפסה
ס"ק
בית דין אזורי לעבודה ירושלים
22796-04-16
13/06/2016
בפני השופטת:
יפה שטיין

- נגד -
המבקשת:
הסתדרות העובדים הכללית החדשה מרחב ירושלים
עו"ד אורנה נבון כהן
עו"ד ירון סיני
המשיבים:
1. אדר-ניסן תעשיות סיטונאות ותפעול בע"מ
2. יחיאל ניימן
3. חיים ניימן

עו"ד איתי יפה
עו"ד רם א. גמליאל
החלטה

 

 

 1. בבית הדין מתברר סכסוך קיבוצי בין המבקשת לבין המשיבים לעניין התארגנות העובדים והטענה כי המשיבים מנסים להפריע להתארגנות לגיטימית זו. בין השאר, ולאור הדחיפות במתן החלטות המאפשרות את המשך העבודה במקום, סוכם בדיון מיום 10/5/16 כי הצדדים ילכו לגישור חיצוני ; כי שאלת היציגות של ההסתדרות בתיק תידחה לדיון הבא, וכי הצדדים מתחייבים לשמור על סדרי עבודה תקינים בשעות המקובלות ומניעת כל התנכלות מטעם מי מהצדדים.

 2. בין לבין הוגשה  לבית הדין בקשה דחופה בקשה מטעם המשיבים למתן צו הרחקה (במעמד צד אחד) כנגד מר כרמל על מנת לצמצם נזקים שהוא גורם למשיבים, ובקשה לביטול החלטה מיום 12/4/16, המשאירה את המצב הקיים במשיבה 1 (הסופר) כפי שהוא, ומונע למעשה פתיחת הליך של שימוע כנגד מר כרמל.  לאחר קבלת התגובה קיים בית הדין דיון דחוף במעמד כל הצדדים,ב-9/6/16, ועל כך החלטתנו זו. למען הנוחיות - תיקרא להלן משיבה 1 החברה (או הסופר), ויו"ר הוועד, שבשמו הוגשה הבקשה המקורית, ייקרא בשמו מר כרמל. לבקשה הדחופה מטעם החברה צורף דיסק וכן מסמכים שונים המלמדים לכאורה על התנהגות לא ראויה מצד  מר ישראל כרמל כנגד החברה ומנהלה.

 3. לטענת מר כרמל , דווקא החברה היא זו שהפרה את הצו מיום 12/4/16 (שנשאר בתוקפו גם לאחר הדיון מיום 10/5/16), כמו למשל פרסמה מודעת דרושים לעובדים אחרים. לדבריו, גם אם היו דברים שלא היו ראוים בהתנהגותו  שלו (ואינו מתכחש לכך, אם כי מפחית בחומרת הדברים)  הדברים נעשו לאור ההתנכלות אליו מצד החברה בשל היותו יו"ר הוועד (כמו מעקב מצולם אחריו באופן קבוע; הושבתו לעבוד בקופות פחות אטרקטיביות ועוד), וכי אין מקום לתת צו הרחקה או ביטול ההחלטה מיום 12/4/16.

 4. בסיום הדיון הוסכם על דעת הצדדים כי למרות שלא נשמעה חקירה נגדית, אלא קויים דיון בו נשמעו טענות שני הצדדים   ייתן בית הדין החלטתו על סמך החומר שבתיק ועל סמך הדיון שקויים.

 5. דיון:

  א.ביום 12/4/16 ניתנה החלטה במעמד הצדדים כדלקמן: "בשלב זה ועד למועד הדיון יישאר המצב המשפטי כפי שהוא כעת ולא יבוצעו על ידי המשיבים או מי מטעמם הליכי פיטורין/שימוע וכד' לרבות שינויים במצבת כוח האדם ו/או קבלת עובד אחר במקומו של מר כרמל ו/או כל פעולה אשר יש בה כדי לפגוע בחופש ההתארגנות של העובדים". החלטה זו נשארה בתוקפה, בהסכמת הצדדים גם לאחר הדיון שקויים במעמד הצדדים ביום 10/5/16. בד בבד הבהיר בית הדין למר כרמל, מחוץ לפרוטוקול, כי היותו יו"ר הוועד אינה מהווה עבורו "תעדות ביטוח", לפעול שלא כדין וכי בית הדין לא יוכל לגבות אותו אם ייעשה דברים לא ראויים, המצדיקים שימוע, ומאידך כי על המשיבים לשמור על סטטוס קו בסופר ולא לערוך שינויים חד צדדיים במקום.

  ב.לבקשה הדחופה שהוגשה לבית הדין ב-8/6/16, צורף כאמור דיסק, בו נראה לכאורה מר כרמל מחבל בשתי קופות לפחות ועקב כך הוחשך בהן המסך. כמו כן נראה בסרט תולש מודעה מלוח המודעות, משנה כיתוב במודעה, וכן הובאו התכתבויות ווטצאפ עם התכתבות כנגד המנהל הרשומות באופן בוטה ועוד. גם אם נכונה טענתו כי "רק" ניתק את הקופות (מבלי לחבל בכבלים) וניטרל אותם באופן זה, וכי שאר הטענות כלפיו אין בהן כדי להטיל בו דופי של ממש - אין בית הדין יכול לתת גיבוי לפעולות שנקט ובוודאי שלא להתנהלות הכוחנית מצידו של ניתוק הקופות וניטרולן מעבודה, גם אם באופן זמני. מנגד, לא שוכנענו כי גם מצד ההנהלה לא הייתה פעילות מכוונת כנגד מר כרמל באופן אישי בשל היותו יו"ר הוועד, (כמו מעקב קבוע אחריו באופן בולט יותר משל האחרים; העמדתו בקופות אחרות, פחות אטרקטיביות, מאלו שהיה בהן בעבר), כחלק מהמאבק הקיים ביניהם. כך גם מצאנו טעם לפגם בכך שפירסמה הודעת "דרושים", לעובדים חדשים מבלי ליידע את המבקשת ואת מר כרמל (או אף את בית הדין), כי אין מדובר בקבלת עובדים חדשים נוספים, אלא בתגבורת זמנית ו/או בעובדים אחרים שבאו במקום אלו שפרשו בינתיים - דבר שייצר חשדנות ומתח מיותרים.

  ג.כפי שהובהר בדיון – איו מקום למתן "צו הרחקה" כנגד מר כרמל, וכי לא שוכנענו כי הוא מסכן את שלומו של מי מעובדי החברה או באי הסופר, מכוח החוק למניעת הטרדה מאיימת, באופן המצדיק שימוש בצעד קיצוני זה. יחד עם זאת, לא ניתן להשאירו בעבודתו כאשר הראה כוונות להזיק למהלך העבודה התקין של הסופר ואף הזיק בפועל, ולו גם בדרך של ניתוק ה"פלאגים" במחשבי הקופות (מעבר לשליחת הודעות הווצאפ מכוערות לעובדים כנגד המנהל, ותלישת מודעות ע"ג לוח המודעות).

  ד.לאור זאת, ועד לדיון הקרוב, ולאור התנהלותו של מר כרמל מחד, ועל מנת למנוע כל ספק כאילו ההנהלה מתנכלת לו רק בשל היותו יו"ר הוועד, מאידך, הרינו קובעים כדלקמן: מר כרמל יושעה מעבודתו מיידית, באופן שלא יגיע פיזית לעבודה או קרוב אליה, ולא יעשה כל פעולה שיש בה כדי לשבש את מהלך העבודה התקין בה (גם מחוץ למקום העבודה הפיזי), ומאידך החברה תמשיך לשלם לו את מלוא שכרו בתקופה זו ע"פ שכרו הרגיל (ללא שעות נוספות).

  ה.במהלך הדיון הבא, תתברר שאלת היציגות, והאם מדובר בארגון יציג (נושא שנדחה בהסכמה לדיון זה)  ותינתן החלטה הקובעת האם ההחלטה מיום 12/4/16 מבוטלת (ואז ניתן יהיה להזמינו לשימוע), או כל החלטה אחרת. בית הדין ימליץ לצדדים לשקול שוב את האפשרות להליכה לגישור חיצוני מוסכם (ולו גם במימון החברה) , ולחלופין  כי מר כרמל יפרוש מרצון תמורת פיצויים מוגדלים, וכי ניתן יהיה להמשיך את ההתארגנות במשיבה 1 עם יו"ר וועד אחר שאינו חשוד בהפרעה למהלך העבודה התקין.

   

  תמונה 4

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ