אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ס.ה.ל. - אלובין בע"מ נ' ווין-דור - המרכז הארצי לחלונות דלתות ובניה בע"מ ואח'

ס.ה.ל. - אלובין בע"מ נ' ווין-דור - המרכז הארצי לחלונות דלתות ובניה בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 09/02/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חיפה
38571-01-10
08/02/2011
בפני השופט:
אבישי רובס

- נגד -
התובע:
ס.ה.ל. - אלובין בע"מ
הנתבע:
1. ווין-דור - המרכז הארצי לחלונות דלתות ובניה בע"מ
2. יאנג בילדינג סיסטס בע''מ
3. יאנג אלום אלומיניום צעיר לנצח בע"מ
4. יעקב זילברמן
5. אברהם זילברמן (נמחק)
6. תומר זילברמן

החלטה

1.בפני בקשה לתיקון כתב תביעה.

2.התובעת הגישה כנגד הנתבעים תביעה כספית על סך של 559,255 ₪. לטענתה, הנתבעות 1 - 3 הינן חברות בבעלות משפחתית, השלובות זו בזו, ועיסוקן זהה. הנתבעת מס' 1 (להלן "ווין-דור") הינה בבעלות הנתבעים 4 ו - 5 (להלן "יעקב" ו - "אברהם", בהתאמה), היא נוסדה בשנת 2000 והמשיכה פעילותה של חברה קודמת. הנתבעת מס' 2 (להלן "יאנג בילדינג") הינה בבעלותו של יעקב, והנתבעת מס' 3 (להלן "יאנג אלום") הינה בבעלותו של הנתבע מס' 6 (להלן "תומר"). יעקב ואברהם הינם אחים ותומר הינו בנו של יעקב. שלוש החברות פועלות מאותה כתובת ומאותם משרדים.

התובעת טענה כי סיפקה לנתבעות 1 - 3 מוצרי אלומיניום שונים, על פי הזמנות שהועברו אליה מפעם לפעם. להבטחת פירעון החוב המפורט בחשבוניות, חתמו ווין-דור ויעקב על שטרי חוב ובנוסף חתם יעקב גם על שיק ביטחון.

חרף פניות חוזרות ונשנות ופגישות שנערכו בין הצדדים, לא פרעו הנתבעים את חובם בגין אספקת הסחורה. התובעת עתרה בתביעתה להרים את מסך ההתאגדות בין שלוש החברות לבין יעקב, אברהם ותומר, בטענה שפעלו בחוסר תום לב, יצרו מצגי שווא, נטלו סיכונים חריגים וביצעו מעשה תרמית כלפי התובעת ולפיכך, ביקשה לחייבם במלוא סכום החוב. זמן קצר אחרי הגשתה ובטרם נמסרה לידי הנתבעים, תוקנה התביעה על ידי הקטנת הסכום הנתבע לסך של 504,320 ₪. בהמשך מחקה התביעה כנגד אברהם, לבקשת התובעת.

3.בד בבד עם הגשת התביעה, הגישה התובעת בקשה לעיקול זמני על זכויות הנתבעים אצל שורה ארוכה של מחזיקים. במהלך הדיון שהתקיים בפני כב' הרשמת ספרא-ברנע, התברר כי העיקול לא "תפס" כספים כלשהם, ולכן הסכימה התובעת לביטול העיקולים.

4.בהמשך, הוגשה על ידי התובעת בקשה נוספת לתיקון כתב התביעה על ידי צירופם של עורכת דין שירלי זילברמן, בא כוח הנתבעים 1 עד 4 ו - 6 וחברת קינג דורז בע"מ, כנתבעים נוספים. כפי שעולה מהתצהיר שצורף לבקשה, ככל שהדבר נוגע לעו"ד שירלי זילברמן, הרי שלטענת התובעת, היא ערבבה את נכסיה עם החברות השונות, ואך לאחרונה מכרה משאית בבעלותה (להלן "המשאית"), אשר נרכשה מכספי חברת ווין-דור ואשר שימשה למן רכישתה בשנת 2006 את החברות הנתבעות בפעילותן השוטפת. באשר לחברת קינג דורז, נטען בתצהיר שצורף לבקשה כי הנתבעים חיסלו פעילותה של חברת ווין-דור וחברת יאנג בילדינג, והעבירו את הפעילות העסקית לחברת קינג דורז, אשר הוקמה אך לפני מספר חודשים, תוך הברחת נכסיהן של החברות הנתבעות 1 - 3 אליה. בד בבד, הוגשה הבקשה לעיקול זמני על המשאית, אשר התקבלה במעמד צד אחד.

5.אף שהצדדים אותם מבוקש לצרף כנתבעים, אינם מהווים צד לבקשה לתיקון כתב התביעה, ובשלב זה של ההליך, אין להם זכות תגובה, הגישו הן עו"ד שירלי זילברמן והן חברת קינג דורז בע"מ תגובה לתיקון כתב התביעה. בנוסף, הוגשה על ידי עו"ד זילברמן בקשה לביטול צו העיקול הזמני, שהוטל על זכויותיה במשאית. שתי הבקשות נקבעו לדיון יחד. במהלך הדיון ולאחר חקירת חלק מן המצהירים הרלוונטיים, ומשהסתבר כי המשאית נמכרה חודשים טרם הגשת הבקשה לעיקול זמני ולעו"ד זילברמן אין זכויות כלשהן במשאית, הרי שממילא העיקול לא תפס דבר ולכן, לא היה צורך להכריע בבקשה לביטול העיקול הזמני לגופה והיא נמחקה. בהמשך, ביקשה עו"ד זילברמן לראות בתגובה שהוגשה על ידה לבקשה לתיקון כתב התביעה, כתגובה אשר הוגשה בשם הנתבעים המקוריים. לאחר מכן, נחקרה עו"ד זילברמן על האמור בתצהיר אשר צורף לתגובה.

6.בהתאם לתקנה 92 לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד – 1984, רשאי בית המשפט, בכל עת, להתיר לכל אחד מבעלי הדין לשנות או לתקן כתבי טענותיו בדרך ובתנאים הנראים צודקים, כדי שבית המשפט יוכל להכריע בשאלות שהן באמת השאלות השנויות במחלוקת בין בעלי הדין. תיקון של טענה עובדתית או הוספתה טעונים הגשת תצהיר המאמת את העובדות. ככלל, בית המשפט יעתר לבקשה לתיקון כתב התביעה, ככל שיתברר לו כי התיקון נדרש לצורך בירור המחלוקות בין הצדדים והוא יעתר לבקשה מעין זו ביתר קלות בשלבים מוקדמים של התביעה.

7.בכל הנוגע לצרופה של קינג דורז כנתבעת נוספת, הרי שלאור הטענות בדבר העברת אותה פעילות מחברה לחברה, ובמידה ואכן יוכח כי הוברחה פעילותן של הנתבעות 1 - 3, לרבות רכושן, לידי חברת קינג דורז, הרי שקיימת כנגדה עילת תביעה וצירופה הכרחי כדי להכריע בכל השאלות השנויות במחלוקת. מנגד, התצהיר שצורף לבקשה לתיקון כתב התביעה, בנוגע לעו"ד זילברמן, הינו תצהיר סתמי, ואילו טיוטת כתב התביעה המתוקן מתייחסת לעו"ד זילברמן כמי שלא הייתה מעורבת בפועל בפעילותן של הנתבעות 1 - 3, אלא קיבלה משכורת מהן עד לאחרונה. אין בכך כדי להקים עילת תביעה כנגד עו"ד זילברמן בגין סחורה שסופקה אל הנתבעות 1 - 3. גם העובדה שמשאית בבעלותה שימשה את פעילותן של מי מהנתבעות 1 - 3, אין בה כדי להוות עילת תביעה כנגד עו"ד זילברמן, ובוודאי שלא עילה להרמת מסך כנגדה. יש להדגיש בעניין זה כי אין מחלוקת שעו"ד זילברמן העבירה את מניותיה בנתבעת מס' 3 מספר שנים טרם אספקת הסחורה נשוא התביעה. מעבר לניסוח המעורפל של הבקשה לתיקון כתב התביעה, כמו גם טויטת כתב התביעה המתוקן, הרי שהתצהיר שתמך בבקשה, כמו גם הטיוטה אינם מגלים עילה כנגד עו"ד זילברמן, המייצגת את הנתבעים 1 עד 4 ו - 6 (החקירות הנגדיות אף הן לא הוסיפו דבר) וצירופה כנתבעת לא יועיל במאומה לבירור המחלוקת בין הצדדים.

8.סיכומו של דבר, אני דוחה את הבקשה לתיקון כתב התביעה, ככל שהדבר נוגע לצירופה של עו"ד זילברמן כנתבעת נוספת. מנגד, אני מתיר את תיקון כתב התביעה על ידי צירופה של חברת קינג דורז כנתבעת.

9.כתב תביעה מתוקן יוגש בתוך 7 ימים מהיום ויימסר לנתבעים, בהתאם לתקנות. כתבי הגנה מתוקנים יוגשו בתוך 30 ימים לאחר מכן. לאחר הגשת כתבי הגנה המתוקנים, תינתנה הוראות להמשך.

10.הוצאות הבקשה תילקחנה בחשבון בעת מתן פסק הדין בתיק העיקרי.

11.התיק יובא לעיוני ביום 3.3.2011.

עד לאותו מועד, יגיש ב"כ התובעת אישורי מסירה כדין של מסמכי התביעה המתוקנת לידי הנתבעים (למען הסדר הטוב, בכל הנוגע לחברת קינג דורז, יש לבצע מסירה הן במשרדי החברה והן לידי ב"כ, אשר הגיש בשמה תגובה לבקשה).

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לידי הצדדים.

ניתנה היום, ד' אדר א תשע"א, 08 פברואר 2011, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ