אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ"ת 26657-05-15

מ"ת 26657-05-15

תאריך פרסום : 28/07/2015 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי ירושלים
26657-05-15
01/06/2015
בפני השופט:
כרמי מוסק

- נגד -
המבקשת:
מדינת ישראל
עו"ד בני ליבסקינד
המשיב:
עבד אלרחמאן תלחמי (עציר)
עו"ד דיאב עדאל
החלטה
 

1.לפניי בקשה למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגדו, זאת בעקבות כך שהוגש נגדו כתב אישום, לפיו נטען כי המשיב עבר מספר עבירות, הכוללות התעללות בקטין על ידי אחראי, תקיפת קטין הגורמת חבלה על ידי אחראי, תקיפת קטין על ידי אחראי, תקיפת בת זוג ואיומים.

 

2.בחלק הכללי של כתב האישום נטען, כי המשיב נשוי למ'נ'ת' ולהם שמונה ילדים, ביניהם הילדים שהם: מ'ת', יליד 6.5.04, ס'ו'ת', ילידת 13.8.05 ו-ס'ד'ת' ילידת 19.1.10. עד לחודש אפריל 2015 הם התגוררו יחד עם המשיב בביתם שבא-טור בירושלים. במהלך התקופה שאינה ידועה למבקשת ועד לחודש אפריל 2015, נהג המשיב להכות את אשתו, את מ'ת' ואת ס'ו'ת' בדרכים שונות.

 

3.בהמשך כתב האישום, בפרק העובדות נטען, כי בתאריך שאינו ידוע במדויק למבקשת, בתחילת חודש מרץ 2015, ביקש מ'ת' מ-מ'נ' לאכול. מ'נ'ת' הפנתה את מ'ת' אל המשיב בטענה שאין אוכל בבית, והמשיב בתגובה לבקשתו של מ'ת' סטר לו בפניו, בגבו ובמקומות נוספים בגופו. מ'ת' שב ופנה למ'נ'ת', ולפיכך מ'נ'ת' פנתה אל המשיב בטענה כי אין באפשרותה להכין אוכל כיוון שאין גז בישול בבית. בעקבות כך התפתח עימות בין המשיב לבין מ'נ'ת' במסגרתו הזמינו כל אחד מהשניים את אחיהם. כשהיו אחיהם של מ'נ'ת' ושל המשיב בבית, לקח המשיב סכין מטבח והחל לצעוד לעבר בני הבית. המשיב נופף בסכין ופגע בספה שבסלון, הסכין נשברה וגרמה לפציעתו של המשיב. במהלך האירועים המתוארים המשיב הכה את ס'ו'ת', תוך שבעט בה, הצמיד את הסכין לצווארה ואמר: "אני כורת לה את הראש ואני אקח לה את הלשון". בעקבות זאת מ'נ'ת' יצאה מהבית יחד עם הילדים, אך המשיב רדף אחריהם בחניית הבית כשבידו סכין נוספת. המשיב ניגש למ'נ'ת' כשהסכין בידו, אך מ'ת' נעמד בין השניים על מנת למנוע את תקיפתה של מ'נ'ת'. המשיב תפס במ'ת' בצווארו והצמיד אליו את הסכין, ובתגובה מ'ת' דחף את המשיב לעבר הקיר וברח. מ'נ'ת' עלתה על מונית יחד עם ילדיה ויחד נסעו לבית אחיה למשך מספר ימים.

 

4.מספר ימים לאחר מכן החזירה מ'נ'ת' את מ'ת', ס'ו'ת' ו-ס'ד'ת' לביתו של המשיב בשל מצוקת מקום בבית אחיה. לאחר מכן בתאריך שאינו ידוע במדויק למבקשת, במהלך חודש מרץ 2015, ביקש מ'ת' לבקר את אחותו הגדולה. המשיב סירב לאפשר למ'ת' לבקר את אחותו, אך מ'ת' הלך על אף סירובו של המשיב. המשיב שלח את בנו מוחמד להחזיר את מ'ת' מבית האחות, וכשהשניים שבו המתין המשיב למ'ת' והחל להכותו. המשיב תפס במ'ת', סטר לו בפניו, הכה בידיו וברגליו וכן בעט בכל חלקי גבו של מ'ת', ברגליו ובראשו. המשיב תפס אלה והכה באמצעותה את מ'ת' ברגליו מתחת לברכיו ובראשו. כתוצאה מעוצמת המכות נשברה האלה. מ'ת' חש כאב ראש, בסחרחורת ובנפיחות בראשו. המשיב המשיך והביא שרשרת ברזל והכה באמצעותה את מ'ח' בידיו, בפניו, בראשו וברגליו. המשיב דחף את מ'ת' לפינה תוך כדי הכאתו, הכניס אותו לחדר וקשר את ידיו למיטה באמצעות שרשרת הברזל, כאשר כל יד קשורה לצד אחר של המיטה, וכן קשר את רגליו אחת לשנייה באמצעות שרשרת הברזל, ובעוד מ'ת' קשור באופן המתואר, סטר לו המשיב ובעט בו מספר פעמים. לאחר שהמשיב עזב את החדר, שחרר עלאא, אחיו של מ'ת' ובנו של המשיב, את מ'ת' משרשרת הברזל. לאחר מכן נרדם מ'ת', אך המשיב חזר לחדר וסטר למ'ת' בפניו מספר פעמים ובגבו.

 

5.לאחר זמן נוסף, בתאריך שאינו ידוע במדויק למבקשת, באחת מימי השבת שבמהלך חודש מרץ 2015, במטבח הבית, ליפף המשיב כבל חשמל (מטען למחשב נייד) סביב ידו והכה באמצעותו בכל חלקי גופו של מ'ת' והכהו ברגליו ובידיו. המשיב עשה כן מאחר שמ'ת' יצא עם חבריו ללא אישור. כתוצאה מכך נגרמה למ'ת' נפיחות ברגלו, אך המשיב סירב לאפשר למ'ת' לקבל טיפול רפואי.

 

6.לפיכך נטען, כי במעשים אלה שתוארו לעיל עשה המשיב מעשי התעללות גופנית ונפשית בקטין שהוא אחראי עליו, תקף קטין שהוא אחראי עליו וגרם לו חבלה של ממש, תקף קטינים שהוא אחראי עליהם וכן תקף של מ'נ'ת', שהיא בת זוגו, ובנוסף איים המשיב על אחר בפגיעה שלא כדין בכוונה להפחידו.

 

7.בא כוח המשיב חלק על קיומן של ראיות לכאורה והעלה טענות שונות ביחס לראיות הקיימות בתיק החקירה, ולפיכך אתייחס לחומר החקירה שהוצג לפניי.

 

8.הילד מ'ת' מסר עדות בפני חוקרת הילדים, על פי בקשת משטרת ישראל. בתיק החקירה מצוי טופס סיכום העדות המפרט את הדברים שמסר מ'ת' לחוקרת הילדים. מ'ת' תיאר את האירוע בו רצה לצאת עם חבריו והמשיב סירב. לאחר מכן אחותו יצרה קשר וביקשה שיביאו אליה סל של מתנות והמשיב סירב לאפשר למ'ת' לצאת מהבית. כאשר המשיב ישן, מ'ת' הלך לאחותו ומסר לה את הסל. הוא ביקש לישון אצל אחותו. אחיו מוחמד בא ולקח אותו הביתה. כאשר הגיע הביתה, חיכה לו המשיב, תפס אותו, הרביץ לו וסטר לו בפניו, בידיו וברגליו, בעיטות בכל מקום בגב, ברגליים ובראש. מ'ת' הדגים בפני חוקרת הילדים כיצד הכה בו המשיב וכיצד השתמש לאחר מכן באלה והכה בו עד שהאלה נשברה. הוא גם תיאר את מראה האלה. מ'ת' תיאר את הכאבים שחש וכן אמר שראשו התנפח. לאחר מכן תיאר כיצד המשיב הביא שרשרת ברזל, הרביץ באמצעותה למ'ת' בכל גופו, דחף אותו לפינה ואז הגיע אחיו עלאא. המשיב הכניס את מ'ת' לחדר, קשר אותו למיטה בשרשרת הברזל, כאשר הוא תיאר שכל יד שלו הייתה קשורה בצד אחר, וכן היה קשור ברגליים, ואז הכה אותו המשיב וסטר לו בכל גופו. לאחר מכן אחיו עלאא שחרר אותו. הוא נרדם. המשיב חזר לחדר והכה אותו. לאחר כל זאת הגיעה המשטרה לביתם.

 

לגבי האירוע הראשון נשוא כתב האישום טען מ'ת' כי איננו זוכר. הוא סיפר על אירוע שהתרחש ביום שבת, לפני כחודש ימים, כאשר הלך עם חבריו ואביו המשיב הכה אותו כשהיה במטבח. המשיב הגיע עם כבל של הלפטופ, בצבע שחור, והכה את מ'ת' בכל גופו תוך שהמשיב מלפף את הכבל על ידו.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ