אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ. מ. נ. ס. בנייה וניהול פרוייקטים בע"מ נ' נוג'ידאת

מ. מ. נ. ס. בנייה וניהול פרוייקטים בע"מ נ' נוג'ידאת

תאריך פרסום : 25/06/2012 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום בית שאן
60420-05-12
21/06/2012
בפני השופט:
עינב גולומב

- נגד -
התובע:
מ. מ. נ. ס. בנייה וניהול פרוייקטים בע"מ
הנתבע:
סקר נוג'ידאת 1. מרדכי בנימין ובניו עבודות עפר (1993) בע"מ 2. א.מ.ח.ז מהנדסים בע"מ

החלטה

רקע:

1.לפניי בקשת למתן צו זמני אשר יורה למשיב להשיב לידי המבקשת כלי עבודה השייכים לה, ואשר לטענתה נלקחו על-ידי המשיב, פנקסי הנהלת חשבונות השייכים לה וכן המחאות תמורה מאת המשיבה הפורמאלית מס' 2 (להלן – המשיבה הפורמאלית). לפי הנטען על-ידי המבקשת, המשיב הועסק על-ידה ועבודתו הופסקה. לטענתה, הוא קיבל עבורה כספים שהגיעו לה מהמשיבה הפורמאלית והעביר אליה רק מקצתם, תוך שחלקם נותרו בידיו. עוד נטען, כי המשיב עושה שימוש בלתי מורשה ברכוש, שיקים וחותמות של המבקשת.

2.המבקשת הגישה בקשה למתן צו זמני נגד המשיב, אשר יורה לו להעביר לידיה כל מסמך, חותמת ופנקס המחאות הקשור במבקשת, להימנע מלבצע כל פעולה בשם המבקשת, וכן צו אשר יורה למשיבות הפורמאליות להעביר לידי המבקשת או בא-כוחה את כל התשלומים והכספים המגיעים למבקשת במסגרת התקשרותה איתן. הבקשה הוגשה לבית משפט השלום בבית שאן. בדיון שנערך במעמד הצדדים ביום 4.6.12, הגיעו הצדדים להסכמה, לפיה יינתן צו עשה זמני אשר יורה למשיב להחזיר למבקשת את פנקס השקים שלה שברשותו בתוך 7 ימים, וכן צו מניעה זמני שיאסור עליו לבצע כל פעולה בשם המבקשת. ביחס למשיבות הפורמאליות הוסכם, כי יינתן צו זמני לפיו הן יעבירו את כל הכספים והתשלומים המגיעים למבקשת לידיה בלבד, ויימנעו מהעברתם לידי המשיב. עוד הוסכם, כי ייפוי הכוח הכללי שבידי המשיב יבוטל, והצדדים חתמו במעמד הדיון על ביטולו. ניתן תוקף של החלטה להסכמה זו. לאחר שהסתיים הדיון, ובו ביום, הגישה המבקשת בקשה דחופה נוספת למתן צו עשה וצו מניעה, אשר יורה למשיב להימנע מלקחת ציוד הקשור בפרויקט של המבקשת בצומת גולני וכן יורה לו להשיב למבקשת כל ציוד שנלקח על-ידו מפרויקט זה. בית המשפט נעתר לבקשה ונתן את הצווים שהתבקשו במעמד צד אחד, תוך שקבע דיון במעמד הצדדים ליום 10.6.12. ביום 5.6.12 הגישה המבקשת בקשה נוספת למתן צוו עשה במעמד צד אחד, בה התבקשו צווים אשר יורו למשיב להחזיר לידי המבקשת המחאות של המשיבה הפורמאלית, ציוד וכלי עבודה של המבקשת שמצויים בידיו וכן פנקסי הנהלת חשבונות. בית המשפט נעתר לבקשה באופן חלקי ונתן צו להשבת ההמחאות הנזכרות לעיל.

3.הדיון במעמד שני הצדדים התקיים לפניי כשופטת תורנית ביום 10.6.12. במהלך הדיון חזרה המבקשת על עיקר טענותיה בבקשה, טענה כי מיד לאחר הדיון שהתקיים בבית משפט השלום בבית שאן ביום 4.6.12, המשיב או מי מטעמו לקחו ציוד של המבקשת מאתר עבודה בו היא פועלת, וכי פעולותיו של המשיב גורמות לה נזקים, ובין היתר היא נאלצה לשכור ציוד חלופי לעבודה. המשיב הכחיש את הטענה כי לקח ציוד כלשהו. לעניין ההמחאות של המשיבה הפורמאלית, המשיב טען כי ביצע ניכיון שלהן לבקשת ובאישור המבקשת, לצורך תשלום משכורות לעובדים, וזאת עוד בטרם בוטל ייפוי הכוח בדיון מיום 4.6.12.

דיון והכרעה:

4.לאחר בחינת טענות הצדדים, אינני רואה מקום ליתן את הצווים המבוקשים בבקשות שלפניי. יצויין תחילה, כי בכל הנוגע להסכמת הצדדים מיום 4.6.12, הרי שניתן לה תוקף של החלטה, ומכוחה קיים לעת הזו צו האוסר על המשיב לבצע כל פעולה בשם המבקשת, לרבות קבלת כספים, וכן צו המורה למשיבות הפורמאלית שלא להעביר את התשלומים המגיעים למבקשת במסגרת ההתקשרות ביניהם, לידי המשיב. הבקשות שבפני מכוונות כאמור למתן צווי עשה זמניים נוספים, מעבר לאמור באותה החלטה, אשר יורו למשיב להשיב למבקשת ציוד שלטענתה נלקח על-ידו מאתר עבודה, וכן להשיב לה המחאות שניתנו על-ידי המשיבה הפורמאלית (לפני ההחלטה מיום 4.6.12). אינני סבורה כי יש מקום למתן הצווים המבוקשים, וזאת מהטעמים הבאים.

5.ראשית, המבקשת לא הגישה כתב תביעה, כך שמדובר בבקשה למתן צווים זמניים בטרם נפתח ההליך העיקרי. על-פי תקנה 363(א) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד – 1984, בית המשפט מוסמך ליתן סעד זמני בטרם הגשת כתב תביעה אם שוכנע כי הדבר הינו מוצדק. לעניין זה נפסק, כי נוכח מהות הסעד הזמני כמכשיר-עזר למימוש התביעה העיקרית, הרי שהקדמת סעד זמני לתביעה עיקרית לא תעשה על דרך השגרה, אלא רק במקרים מיוחדים המצדיקים זאת (רע"א 5805/90 הנרי רוט נ' אינטרקונטיננטל קרדיט, פ"ד מה(2) 45. בעניינו לא שוכנעתי כי מתקיימות נסיבות מיוחדות המצדיקות את מתן הצווים המבוקשים בטרם הוגש כתב תביעה, בשים לב אף לזמן שחלף מאז הוגשה הבקשה המקורית לצווים זמניים, ועד עתה. למותר לציין, כי בהיעדר כתב תביעה, לא ברורה עדיין מהות התביעה של המבקשת ביחס למשיב, וממילא לא ברור מה היחס בין הסעד הזמני המבוקש לכתב התביעה, והאם הוא אכן נדרש על מנת להבטיח את מימוש התביעה עצמה.

6.שנית, עניינו בבקשה למתן צווי עשה בגדר צו זמני, דבר שאף הוא בגדר חריג, שבנסיבות דנן אף מצטרף לחריגות הנובעת מכך שבקשת הסעדים הזמניים מקדימה את התביעה גופה שטיבה איננו ברור בשלב זה.

7.שלישית, אף לגופם של התנאים למתן צו זמני, לא שוכנעתי בהתקיימותם. העובדות הרלוונטיות ביחס למחלוקת בין הצדדים, כפי שעלתה מהדיון בבקשה, אינן ברורות לעת הזו, כאשר המשיב כאמור מכחיש כי לקח ציוד כלשהו וטוען כי כבר ביצע ניכיון להמחאות לגביהן מתבקש הצו, וזאת, לטענתו, בהסכמת המבקשת ולצורך תשלום לעובדים בפרויקט. בנסיבות העניין, ובהיעדר כל ראיות חיצוניות, אין לומר כי בשלב זה קיימת תשתית לכאורית המצדיקה מתן הצו המבוקש. אף מבחינה מעשית לא ברורה התועלת במתן הצו, משעומד המשיב על טענתו כי ההמחאות והציוד אינם בידיו. כך או אחרת, נראה כי המחלוקת בין הצדדים הינה כספית בעקרה, וניתנת לפיצוי כספי אם וככל שתוגש תביעה עיקרית והמבקשת תמצא צודקת בטענותיה נגד המשיב. בנסיבות אלה, ובהצטרף הדבר אף לכל המפורט לעיל, אינני רואה מקום למתן הצווים המבוקשים.

8.לאחר ששקלתי את בקשת המבקשת למתן אורכה להגשת כתב תביעה, ובשים לב להשתלשלות בתיק עד כה, ובכלל זה העובדה כי הצדדים הגיעו תחילה להסכמה כאשר ברקע הדברים עמדה, כך נראה, כוונה לנסות לסיים את המחלוקות ביניהם מחוץ לכותלי בית המשפט, ניתנת בזאת אורכה של 10 ימים להגשת כתב תביעה.

9.התיק יוחזר לבית משפט השלום בבית שאן להמשך הטיפול בו.

המזכירות תמציא את ההחלטה לצדדים

ניתנה היום, א' תמוז תשע"ב, 21 יוני 2012, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ