אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון נ' ערמי

מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון נ' ערמי

תאריך פרסום : 13/04/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ראשון לציון
2254-07
12/04/2010
בפני השופט:
איטה נחמן

- נגד -
התובע:
מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון
הנתבע:
יעקב ערמי
הכרעת-דין

הכרעת דין

1.כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של תקיפה חבלנית, עבירה על סעיף 380 בחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "החוק") ואיומים, עבירה על סעיף 192 בחוק, בכך שבתאריך 12/5/06 בשעה 07:20 לערך בחצר הבית ברח' ישעיהו 24 בחולון, תקף את שכנו, עמנואל תמם (להלן: "המתלונן") באמצעות אגרופיו, בעורפו, באפו, בלסת התחתונה של פניו וכן בכתף השמאלית. בהמשך, כאשר המתלונן נמלט ומעד בכביש, ניסה הנאשם לתקוף אותו שוב. כאשר המתלונן ניסה להיכנס לחצר הבית כדי לקחת את כלי העבודה השייכים לו, איים עליו הנאשם "בוא תכנס, אני יחסל אותך", אחז במקל של מעדר ואיים עליו שוב "בוא תכנס, תיקח את הכלים, אני יחסל אותך" ובהמשך איים עליו "אם תיכנס לגינה עוד פעם אני אחסל אותך". עוד איים הנאשם על המתלונן עובר ובסמוך לאירוע "אני יחתוך אותך, אני אפרק אותך".

2.בישיבת ההקראה כפר הנאשם בעבירות המיוחסות לו. לפיכך, נקבע התיק לשמיעת ראיות בפני.

3.ראיות המאשימה:

עת/1 רס"מ אילן ניניו - העיד כי גבה את אמרתו של הנאשם (ת/1). עוד העיד כי לא ידוע לו שטרם קרות האירוע הגיע המתלונן להגיש תלונה במשטרה על איומים אך השוטר לא גבה ממנו הודעה. כמו כן העיד שלא ידוע לו מדוע נחקר הנאשם רק חודש לאחר הגשת התלונה על ידי המתלונן בגין איומים ותקיפה והוסיף כי לא ידוע לו מדוע המתלונן לא נחקר על תלונה שהוגשה כנגדו על ידי אשת הנאשם.

עת/2 מר עמנואל תמם (המתלונן) - העיד כי הנאשם שכנו משנת 1982-1983 אך הוא מכיר אותו מאז שהיו ילדים. עוד העיד כי בערך באותה תקופה פנה אליו הנאשם וביקש ממנו להשתמש בחצר המשותפת לכל הדיירים, בתמורה לכך שיטפל ויטפח אותה. הוא הסכים ונערך הסכם ביניהם כי הגינה לא ניתנת להעברה או למכירה. עוד הוסכם כי הנאשם יביא מרצפות לרצף את גג הבית כדי להניח שם את המחסן של המתלונן. לעניין ההסכם, טען העד כי ההסכם לא נחתם על ידי אשת הנאשם בשל תירוצים שונים מצדם והוסיף כי הגיש כתב תביעה כנגד הנאשם אצל המפקח על הבתים המשותפים.

לעניין האירוע נשוא כתב האישום, העיד כי הגיע באותו יום בבוקר עם קלמר ובו ברגים, אמר בוקר טוב לנאשם ולשאלתו מה הוא רוצה, השיב כי הוא רוצה לתקן את השולחן שנשבר יום לפני כן. הנאשם ביקש ממנו לחזור כעבור חצי שעה כדי לדבר, אך הוא סירב ללכת, או אז קם הנאשם, החל לחבוט בו ללא סיבה, בפנים, בעורף ובגב. הוא הצליח לברוח מהגינה אך נפל על הכביש תוך שהנאשם ממשיך להכותו. אשתו ירדה וכאשר ראתה את הנאשם מכה אותו, משכה אותו מחולצתו וביקשה ממנו להפסיק. עוד העיד כי אשתו של הנאשם, שמעה את הצעקות, יצאה החוצה וביקשה מהנאשם להפסיק. בהמשך, כאשר רצה להכנס לגינה לקחת את הקלמר עם הברגים, אמר לו הנאשם "בוא כנס" תוך שהוא לוקח נבוט לידיו וממשיך לאיים עליו "אני רוצה לראות אותך, אני אפרק אותך, אני אחסל אותך", אך אשתו של הנאשם אמרה לו "תן לו לקחת את הכלים שלו". הוא לקח את כליו ונסע ישר לבית החולים. עוד הוסיף כי זמן מה טרם קרות האירוע נשוא כתב האישום, הניח בגינה ברזלים על מנת לתחום את החצר והנאשם אמר לו בתגובה "אתה תחתוך את הגינה, אני אחתוך אותך" והוא בתגובה אמר לו "עוד איום אחד אני הולך למשטרה", כשלטענתו, כך עשה.

עת/3 ד"ר יואלה אלוני - העידה כי בעת קרות האירוע נשוא כתב האישום עבדה בבית חולים "וולפסון" ככירורגית ובדקה את המתלונן אך לא רשמה את כל אשר כתוב בתעודה הרפואית (ת/2). עוד העידה כי בדקה אף, שיניים וצוואר ומצאה שפשוף על פני גשר האף, דם קרוש על השפתיים ללא רגישות, רגישות בהנעת הצוואר ללא הגבלה בטווח התנועות. לאור הממצאים, הפנתה את המתלונן לאורטופד ולא.א.ג., אשר הפנו אותו לצילומים בעמוד שדרה צווארי ועמוד שדרה מותני. האורטופד ציין שאין ממצא חריף, אך בצילום אף אשר פוענח על ידי ד"ר ליטוין, צוין כי הודגם שבר. עוד התייחסה להערה שכתב רופא א.א.ג לפיה יש חבלה באף, בפנים בגב, בעכוז וציינה כי מדובר בחבלה קהה, לאור אבחוניהם של הרופאים אשר בדקו את המתלונן.

עת/5 - ד"ר אייל הלר - העיד כי בעת קרות האירוע נשוא כתב האישום עבד כרופא אורטופד בבית חולים "וולפסון". הקריא את אשר כתב בתעודה הרפואית ת/2 לפיה בדק את המתלונן ושלח אותו לצילומים בהם נרשם כי לא נמצא ממצא גרמי חריף ושחרר את המתלונן עם המלצות למעקב אורטופד בקופת חולים ובכל החמרה יחזור לבדיקה.

עת/6 - ד"ר סרגיי ליטוין - העיד כי בעת קרות האירוע נשוא כתב האישום עבד כמפענח צילומי רנטגן. עוד העיד כי מבחינה רנטגנית יש שני סוגי שברים, האחד - שבר עם תזוזה והשני - פס לוסנטו שקוף כמו סדק באף, כשבשניהם מתייחסים לזה כמו לשבר, אך לא יכול היה לומר על איזה סוג שבר מדובר בפענוח.

הודעת הנאשם במשטרה מיום 4/6/06 שעה 11:43 - הוגשה וסומנה ת/1.

תעודה רפואית מבית חולים "וולפסון" (שלושה עמודים) - הוגשה וסומנה ת/2.

4.ראיות ההגנה:

עה/1 הנאשם, מר ערמי יעקב - העיד כי קדמו לאירוע נשוא כתב האישום אירועים נוספים וטען כי בינו לבין המתלונן היה הסכם שהוא לוקח את הגינה והמתלונן לוקח את הגג. עוד העיד כי 23 שנים אחרי שנעשה ההסכם, הגיע אליו המתלונן ואמר לו שהוא רוצה את הגינה והוא הציע לו ללכת לבורר או לבית המשפט. המתלונן השיב כי הוא לוקח את החלק האחורי של הגינה, בא וזרק ברזלים בחצר על הדשא ואמר "אני באתי לעשות גדר". עוד העיד כי יום לפני האירוע נשוא כתב האישום, תקף המתלונן את אשתו ואף הוגשה על כך תלונה. לגבי אירוע התקיפה נשוא כתב האישום, העיד כי המתלונן הופיע בחצר בשעה 06:45 עם ארגז כלים, כשהוא יושב ושותה קפה. הוא שאל את המתלונן "מה אתה עושה פה" והמתלונן השיב לו כי בא לתקן את השולחן. הוא ביקש ממנו שילך ויבוא יותר מאוחר אך המתלונן בתגובה החל לצעוק "אני יעשה פה מה שאני רוצה", שאז הוא ניגש אליו כדי להוציאו החוצה אך המתלונן התנפל עליו, שרט אותו ביד והוא בתגובה דחף אותו מחוץ לשער, המתלונן מעד ונפל אחורה ואז קם ובא אליו עם מברג והחל לאיים עליו. מאחר ופחד, לקח מוט של מעדר שהיה בגינה ואמר למתלונן "אם תתקרב אלי אני אתן לך", ולכן, לטעמו, הוא הותקף ולא ההיפך.

עה/2 גב' ערמי פנינה - אשתו של הנאשם. העידה על כך שהחל סכסוך בינם לבין המתלונן מספר חודשים טרם האירוע נשוא כתב האישום על רקע העובדה שהמתלונן החליט שהוא רוצה את הגינה, וזאת למרות שקיים הסכם ביניהם מזה 23 שנה על חלוקת הרכוש המשותף. עוד העידה כי המתלונן הביא מוטות והחליט שהוא מחלק את הגינה, בעלה הזיז את המוטות הצידה וכך זה נשאר כאשר מאז היו קצת ויכוחים. עוד העידה כי המתלונן הציב במרפסת שלהם שולחן עם כסאות ואף שם שלט "נא לא לגעת רכוש פרטי" ובעלה ביקש ממנה להתעלם למרות שזה גרם להם ללעג בפני השכנים. עוד הוסיפה כי יום טרם האירוע היא ניקתה את החצר ודחפה את השולחן של המתלונן פנימה, המתלונן ירד ודחף את השולחן לעברה, השולחן פגע בה ונשבר וציינה כי הוגשה על כך תלונה במשטרה, אך דבר לא נעשה איתה.

לגבי האירוע נשוא כתב האישום העידה כי בשעה 06:45 בבוקר, שמעה צעקות, יצאה החוצה וראתה את השכן ואשתו נמצאים מחוץ למרפסת שלהם כשבעלה והמתלונן צועקים אחד על השני. עוד העידה כי ראתה את המתלונן מחזיק בידו מברג וכנראה שבכוונתו היה להכנס שוב, ואז בעלה הרים מקל של מעדר וביקש ממנו לא להכנס.

תמונה המראה את השולחן והכסאות שהניח המתלונן במרפסת ביתו של הנאשם - הוגשה וסומנה נ/1.

כתב תביעה שהגיש המתלונן למפקחת על הבתים המשותפים - הוגש וסומן נ/2.

תמונות המראות את השולחן והכסאות שהניח המתלונן בחצר ביתו של הנאשם - הוגשו וסומנו נ/3א-ה.

תמונה המראה דף נייר ועליו כתוב "נא לא לגעת רכוש פרטי" - הוגשה וסומנה נ/4.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ