אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון נ' בוגנים

מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון נ' בוגנים

תאריך פרסום : 20/03/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ראשון לציון
3535-08
16/01/2011
בפני השופט:
אברהם הימן

- נגד -
התובע:
מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון
הנתבע:
סמי בוגנים
גזר-דין,החלטה

נוכחים:

ב"כ המאשימה עו"ד אחרק

הנאשם וב"כ עו"ד זאב אלוני

גזר דין

נגד הנאשם הוגש ביום 28.7.08 כתב אישום שייחס לו שתי עבירות: התפרצות לדירה וגניבה. על פי כתב האישום, בתאריך 23.2.08 סמוך לשעה שש בערב התפרץ הנאשם לדירת מגורים בעיר חולון. לאחר שהתפרץ, כאמור לדירה, נעל עצמו מבפנים, כך לשון כתב האישום. עוד מצוין בכתב האישום כי הנאשם גנב מהדירה כסף מזומן בסך 3,000 ש''ח, 1,700 דולר ארה''ב ו- 300 יורו רכוש בעלי הדירה. לאחר המעשים הללו, עזב הנאשם הדירה בכך שקפץ מחלונה, נפגע בגבו ואיבד מכשיר הטלפון הנייד שברשותו.

כך לשון כתב האישום במקורו. ציינתי זאת, לפי שבתאריך 10.12.09 הודיעו הצדדים כי הסכימו ביניהם להסדר טיעון לפיו כתב האישום יתוקן, כמו כן, הנאשם יודה בעבודות כתב אישום שבתיק פלילי 2073-08-09 מבית משפט השלום בתל אביב יפו. הוסכם כי בטרם טיעונים לעונש יתקבל תסקיר משירות המבחן. באשר לעונש, התביעה הסכימה להגביל עצמה לעונש של 15 חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי והנאשם יהא רשאי לטעון לעונש של מאסר למשך 6 חודשים שריצויו יבחן בעבודות שירות.

מצב הדברים לאחר הסדר הטיעון הוא כך:

במקום אשר נאמר לעיל בכתב האישום, לאחר התיקון, יוחסה לנאשם עבירה של השגת גבול לאותה דירה בכך שבנסיבות לעיל, השיג הנאשם גבול, בכוונה לגנוב נכנס לאותה דירה ונעל עצמו מבפנים. הכסף המזומן שנגנב כפי המפורט נגנב על ידי "אחר". עוד הוסף לכתב האישום כי עובר להשגת הגבול, קשר הנאשם קשר עם "אחר" להתפרץ לדירה ולגנוב מתוכה.

לפיכך הורשע הנאשם בשתי עבירות: השגת גבול וקשירת קשר לביצוע פשע.

אלא שלא בכך עצם העניין. ראוי לעיין ולשים הדגש על העבירות האחרות בהן הודה הנאשם, והכוונה היא לעובדות כתב האישום מבית המשפט בתל אביב שבהן הודה הנאשם.

על פי כתב אישום זה, ביום 27.7.09 חבר הנאשם לשניים אחרים, ובסמוך לשעה 11:00 בבוקר התפרצו השלושה לדירת מגורים ברח' בן גוריון בגבעת שמואל. ולאחר שפרצו השלושה לדירה גנבו ממנה רכוש רב, רכושם של בעליה הכולל: מטבעות זהב עתיקות, כסף זר, 20 יורו, 28 דולר ארה''ב, 20 פרנקים שוויצרים, 2 שעוני זהב, שעון נוסף, שרשרת זהב עם קישוטים ומספר זוגות עגילים. השלושה נעצרו בסמיכות זמן ומקום לאחר שהתפרצו וגנבו הרכוש כאמור. על פי סעיף 10 לכתב האישום, קשרו השלושה קשר להתפרץ ולגנוב מהדירה, כאמור, בין היתר על ידי שיחות טלפון ביניהם ערב לפני כן וביום ביצוע העבירות, הגיעו חבריו של הנאשם ברכב ששכרו במיוחד לצורך כך, והנאשם הגיע ברכב אחר.

עוד נאמר בכתב האישום כי סמוך למעצרם של השלושה זרק אחד מהם את השקית ובה שלל הגניבה, ואילו הנאשם הפריע לשוטר שביצע המעצר בכך שמסר לו כתובת מגורים שגויה. כמו כן, הודה הנאשם כי באותו מועד וסמוך לאחר שנעצר החזיק בביתו 12.76 גר' חשיש לצריכתו העצמית, כמו כן החזיק רכוש חשוד כגנוב והוא מפתח למנעול "פלדלת".

על פי הודייתו כאמור הורשע הנאשם בעבירות של התפרצות לדירה, גניבה, החזקת נכס חשוד כגנוב, קשירת קשר לפשע, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והחזקת סם לצריכה עצמית.

עוד עובדה החשובה לעניין שלפנינו היא בכך שכאמור כתב האישום הוגש בבית משפט זה ביום 28.7.08 וישיבה שנועדה להקראת כתב האישום נקבעה ליום 31.3.09. על פי בקשה לדחיית דיון המצויה בתיק בית המשפט, ביום 24.3.09 הגיש בא כוח הנאשם עו''ד אלוני בקשה לדחיית דיון על מנת לצלם חומר הראיות. משמע כתב האישום הגיע אל הנאשם לפני 24.3.09. ומתוך כך עולה כי בעת שפרץ וגנב הנאשם רכושם של תושבים תמימים בגבעת שמואל, ביחד עם שלושת שותפיו לפשע, היה בתודעת הנאשם כי מתנהלים נגדו הליכים בגין כתב אישום המייחס לו התפרצות לדירה וגניבה. יש לציין עוד כי בין היתר משום עובדה זו, הוגשה נגד הנאשם בקשה למעצרו עד תום הליכים ביחד עם האחרים בבית המשפט השלום בתל אביב יפו, ובעקבות כך משוחרר הוא בתנאים מגבילים.

בעקבות הסדר הטיעון התקבלו שני תסקירים משירות המבחן. על פי התסקיר המשלים שהוגש עובר לטיעונים לעונש, ממליץ שירות המבחן לתת עדיפות לפן השיקומי ולשקול ענישה שתאפשר המשך הקשר עם שירות המבחן, קשר ששירות המבחן רואה בו חשיבות רבה לשיקומו של הנאשם.

הצדדים עתרו לעונש כל אחד לפי טעמיו. התביעה עתרה להשית על הנאשם עונש מאסר ממושך על פי רף הענישה שהסכימה לו, לפי חומרת העבירות בהן הורשע הנאשם ונסיבות ביצוע העבירות. התביעה הדגישה החומרה היתירה של התפרצות לדירה בשעות בוקר לאחר שהנאשם וחבריו חברו יחדיו לבצע העבירות במשותף.

בא כוח הנאשם ביקש להקל עם הנאשם. עיקר טיעוניו נסמך על האמור בתסקיר ועל הטענה כי מאז מעצרו ושחרורו בבית המשפט השלום בתל אביב יפו, בחר הנאשם לשנות מאורחות חייו ועלה על דרך שונה מזו שמעשיו על פי כתבי האישום מבטאים.

אכן, התלבטות לא פשוטה עומדת בפתח גזר דין זה. מחד מעשיו החמורים בביצועם הודה והורשע הנאשם, ומאידך גיסא, עומד לפני תסקיר שירות המבחן. לפי התסקיר, שכדרכי אני נותן לו משקל רב, מאז הקשר שנוצר בין הנאשם לשירות המבחן, בעקבות ההליכים כאן, סבור שירות המבחן כי מצויה הזדמנות לשיקומו של הנאשם. התנאים של ההליכים והחשש מפני ענישה שתפגע באורח חייו כיום, חזרתו בתשובה, חיי נישואיו, קשר עם בנו שנולד זה לא מכבר ועבודתו הסדירה, כל אלה הם מנוף שיקומי.

העבירות אותן עבר הנאשם חמורות ביותר. העבירה של התפרצות לדירה בצהרי היום כפי נסיבות ההתפרצות של הנאשם ושותפיו לדירה בגבעת שמואל, או בשעות הערב כפי נסיבות כתב האישום בתיק זה, מצביעות על תעוזה רבה, ועל חישוב קר של הרווח שיפיק הנאשם משלל גניבת רכוש האחר על פני הסיכון שבמעשה. חומרה יתירה קיימת בנסיבות של שלושה שחברו יחדיו תוך תכנון מוקדם מדוקדק לפרוץ בצוותא חדא לדירת הזולת ולגנוב רכושו. ניתן אך להעלות על הדמיון בחלחלה רבה וזעזוע, הגעת בעלי הדירה לביתו – מבצרו, בעוד שלושה פושעים מצויים בדירתו הופכים כל הבא לידיהם על מנת למצוא חפצי ערך לגנוב. תמונת המצב כמו גם ניסיון החיים מלמד כי נסיבות אלה יכול ויסתיימו באסון נוסף, לחלחלה האוחזת לנוכח תמונת מצב זו – נכנס אדם לביתו והנה מולו שלושה גנבים המחטטים בחפציו, והוא מפריע להם לבצע זממם.

כפי שלצערי קבעתי במקרים אחרים בהם נדונו נאשמים בעבירה זו של פריצה לדירת אדם שבעמל רב בעבודה מיגיע כפיים צבר רכוש, ובא אדם אשר בחר לגנוב רכוש אחר במקום לעבוד ולהפיק דבר מעמל כפיו הוא, גונב את רכוש האחר מדובר במעשה המחייב ענישה מרתיעה וכואבת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ