אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. תביעות ראשל"צ נ' רוגצבסקי

מ.י. תביעות ראשל"צ נ' רוגצבסקי

תאריך פרסום : 05/11/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ראשון לציון
4127-08
01/11/2011
בפני השופט:
איטה נחמן

- נגד -
התובע:
מ.י. תביעות ראשל"צ
הנתבע:
גיל רוגצבסקי
פסק-דין

פסק דין

1.הנאשם הודה, במסגרת הסדר טיעון, בעובדות כתב האישום המתוקן המייחס לו עבירה של מעשים מגונים, עבירה על סעיף 348(ג) בחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "החוק").

2.מעובדות כתב האישום המתוקן עולה כי בתאריך 9/1/2008, בסמוך לשעה 17:00 ובמהלך שיעור נהיגה על אופנוע שעשתה המתלוננת אצל הנאשם, מורה נהיגה מקצועו, נפלה המתלוננת מהאופנוע. הנאשם, אשר הבחין במקרה, ציין באוזניה כי בפעם הבאה יכולה היא ליפול עליו והוא יקימה חזרה. משסיימו את השיעור וחזרו למשרד, ביקש הנאשם מהמתלוננת להתלוות אליו לשם בדיקת האופנוע. משזו זירזה את הנאשם בזמן הבדיקה, אמר לה הנאשם "מי בכלל בא לבדוק את האופנוע, אני באתי לבדוק אותך". בהמשך, חיבק בחוזקה את המתלוננת, אחז במתונה השמאלית ונישק את המתלוננת בעורפה 3-4 נשיקות עד אשר זו הצליחה להדוף אותו מעליה. אף לאחר שנהדף, ניסה הנאשם פעם נוספת לנשק את המתלוננת על פיה, אך זו הסיטה ראשה והדפה את הנאשם פעם נוספת. בהמשך, משהיו בדרכם חזרה למשרד, כרך הנאשם את ידו השמאלית סביב כתפה של המתלוננת וליטף את עורה מעל איזור החזה.

3.טרם החלטה בעניינו, נשלח הנאשם לקבלת תסקיר שירות המבחן וכן לקבלת חוו"ד מטעם הממונה על עבודות שירות.

4.מתסקיר שירות המבחן עולה כי הנאשם, כבן 43, רווק ואב לשניים, בעל 12 שנות לימוד, שירות צבאי מלא בחיל השריון ואף כקצין בקבע ובמילואים, ומזה כ-20 עוסק בהוראת נהיגה. במהלך השנים אף הוכשר במספר קורסים מקצועיים נוספים.

עוד עולה מהתסקיר, כי חי בנפרד מאם ילדיו, לה לא נישא מעולם, וכי השניים משתפים פעולה בכל הקשור לגידול ילדיהם המשותפים.

מהתסקיר עולה, כי את העבירה אשר בה הודה הנאשם ביצע בינואר 2008 כלפי מי שהייתה תלמידתו לנהיגה על אופנוע. עוד עולה, כי משך כל השנים בהן לימד נהיגה, לא פעל מעולם באופן דומה. הנאשם חש קרבה כלשהי למתלוננת ובשל רמת העוררות אותה חש כלפיה פירש באופן מעוות התנהגותה כלפיו. הנאשם ביטא צער וחרטה על הפגיעה במתלוננת וכן אכזבה מהתנהלותו הפוגענית.

כמו כן, מציין תסקיר השירות התפתחות מינית תקינה של הנאשם, כאשר בגיל 16 החל במערכת יחסים ראשונה עם נערה הצעירה ממנו בשנתיים ואשר נמשכה כשבע שנים עד לשחרורו מצה"ל. תיאר מערכת יחסים טובה המבוססת על כבוד ואכפתיות הדדיים.

עוד עולה מהתסקיר, כי ההתרשמות מהנאשם היא של אדם בעל חוסר בשלות רגשית הגורמת לקשיים בקיום יחסים בין-אישיים. כמו כן, לא התרשמו מנאשם בעל אישיות תוקפנית המתקשה לשלוט בדחפיו, וכי העבירה שביצע הינה לאור הקושי של הנאשם לתרגם נכונה את הסיטואציה ולהתייחס באופן מותאם לאישיותה וצרכיה של המתלוננת. הנאשם אף הביע נכונות לבחון קשייו אלו במסגרת טיפול בשירות המבחן.

בשירות המבחן התרשמו כי מדובר בנאשם בעל סיכון נמוך לרצידיביזם, נעדר עבר פלילי טרם העבירה ולאחריה. עוד צויין, כי נראה שהעבירה שביצע הינה חריגה לאופן התנהלותו היומי והנאשם אינו עוסק באופן מוגזם בתכנים מיניים ובמיניות.

לאור האמור לעיל, ולאור העובדה כי הרשעת הנאשם בדין עשויה לפגוע בעיסוקו, שכן לשם הוראת נהיגה נדרש היעדר עבר פלילי, בא שירות המבחן בהמלצה להימנע מהרשעתו תוך העמדת הנאשם לפיקוח השירות למשך שנה.

5.בטיעוניו לעונש טען ב"כ המאשימה כי על אף גילו של הנאשם ועברו הנקי, תסקיר שירות המבחן בעניינו אינו חזות הכל.

הנאשם הודה, במסגרת הסדר טיעון בביצוע מעשים מגונים במי שהייתה תלמידתו לנהיגה, הודה כי עשה זאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני וללא הסכמתה, ולא ניתן לקרוא את כתב האישום במנותק מהנסיבות בהן בוצעו.

עוד טען, כי על אף שלא נשמעו הראיות בתיק, יש להתייחס לדבריו של הנאשם בהודעתו במשטרה מיום 18/2/2008 לאחר שהוטחו בפניו המעשים אשר בהם מואשם. הנאשם מסר כי "לא חושב שהיה שמץ ממה שהיא אומרת, אין לי מושג למה היא עושה את מה שהיא עושה... היא למדה נהיגה אצלי... [טיב יחסים] מורה ותלמידה... שום דבר עם כוונה מינית או רעה או משהו בסגנון הזה. היו בינינו שיחות חולין, לא משהו מיוחד, לא שיחות מיניות". למרות דברים אלו, כאשר מופיע מול קצינת המבחן ב-9/8/2011 פתאום הוא מוסר כי לא הבין את המתלוננת כראוי.

לטענתו, הנאשם אינו נקי כפיים ועשה כל שלאל ידו על מנת להציל נפשו מאימת הדין.

ב"כ המאשימה אף הגיש מכתב שכתבה המתלוננת ובו מתארת את סבלה וקשייה מאז מעשיו של הנאשם, וכן פסיקה בנושא המציגה הרשעה אף במעשים דומים לאלה שביצע הנאשם.

לאור האמור לעיל, עתרה המאשימה להרשעת הנאשם בדין, ולהשתת עונש מאסר של שישה חודשים אשר יכול וירוצה בעבודות שירות בהתאם לחוו"ד הממונה על עבודות השירות, מאסר על תנאי, פיצוי כספי למתלוננת וקנס.

6.בטיעוניו לעונש טען ב"כ הנאשם כי אכן הנאשם מנסה להציל נפשו וזהו למעשה תפקידו של סניגורו. קיים מתח מובנה בין ההכרח ב"הצלת" נפשו של הנאשם לבין הבעת ביטוי עונשי למעשיו ועל כן אין לראות בהתפתחות הבנתית של הנאשם כדבר אשר עומד לו לרועץ.

לטענתו, בהודעתו לא כפר הנאשם בהאשמות כנגדו, אלא לא זכר שאירועים אלו התרחשו, אך בהמשך נזכר הנאשם במה שאירע, הבין והביע חרטה על מעשיו. בעצם כך, מציל הנאשם לא רק את נפשו שלו אלא גם את נפשה של המתלוננת.

עוד טען, כי הבעת חרטה אמיתית המלווה בענישה קונקרטית, יש בה בהחלט המצאת מזור, הן לנאשם והן למתלוננת. לדבריו, יש למצוא עונש אשר יש בו מימוש של מטרת הענישה אך בד בבד לא יביא להטלת כורת על פרנסתו של הנאשם. לשיטתו, העבירה בה הודה הנאשם היא ספק לא ספק בין העבירות המאפשרות סטייה בדרך הענישה ונמצאת אף בגבול שאינו נוח לסנגוריה. יחד עם זאת, ביקש מביהמ"ש לבחון את המקרה בזווית שאינה פופולרית והיא כניסיונות חיזור כושלים ולא מוצלחים מצד הנאשם, וזאת מבלי לגרוע דבר מסבלה של המתלוננת מהאירוע שעברה שלא באשמתה. אין המדובר הנאשם אשר תאוות גדולות או רצונות גדולים של לב עברייני מסתתרים מאחורי מעשיו, אלא מסתתר כאב. על ביהמ"ש לשאול עצמו האם הרשעתו של הנאשם וענישה נוספת, הינן ראויות ולא חמורות מידי בעניינו של הנאשם, והאם הימנעות מהרשעתו וקביעת עבודות שירות לתועלת הציבור כמו גם פיצוי המתלוננת, אינה החלטה מספקת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ