אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. פרקליטות מחוז ירושלים נ' בן טולילה(עציר)

מ.י. פרקליטות מחוז ירושלים נ' בן טולילה(עציר)

תאריך פרסום : 08/05/2013 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
2792-09
28/04/2013
בפני השופט:
אילתה זיסקינד

- נגד -
התובע:
מ.י. פרקליטות מחוז ירושלים
הנתבע:
יוסף בן טולילה (עציר)
הכרעת-דין

הכרעת דין

הרקע וההליך

1.הנאשם מואשם בעבירות של תקיפה סתם וחבלה במזיד בכך שביום 30.07.08 סמוך לשעה 15:00 בעת שהיה בחנות לתיקון מזוודות שבבעלותו, נכנס לחנות מר ארז זרגרי (להלן- המתלונן), כדי לקבל את מזוודת אביו שנמסרה לתיקון. לאחר ויכוח קולני בין הנאשם למתלונן, ומשלא קיבל את המזוודה, יצא המתלונן מהחנות לעבר רכבו, הנאשם יצא אחריו כשבידו מוט ברזל, בהגיעו לרכב המתלונן, חבט ברכב בחלקו האחורי וגרם נזק, ולאחר מכן, כשראה כי המתלונן מנסה לצלמו בחנות, הוא תקף את המתלונן ברגלו באמצעות מוט הברזל.

2.בתשובתו לכתב האישום טען הנאשם כי כשהמתלונן ביקש את מזוודת אביו, הנאשם לא זכר כלל באיזו מזוודה מדובר, אך אמר למתלונן כי אביו חייב לו 350 ₪ עבור בד לגגון, הודיעו כי יחפש את המזוודה וביקשו לחזור למחרת, גם כדי להסדיר את חוב אביו. ואולם המתלונן דרש לקבל מזוודה, ולא – ייקח מזוודה חדשה, וכשהמתלונן הרים מזוודה חדשה ורצה לצאת מהחנות, הנאשם הורה לו לעזוב את המזוודה. בתגובה המתלונן נגח בפניו, והנאשם שהוכה הלם ונלחץ, הרים חתיכת ברזל (אלקטרודה) ששמשה לעבודתו בחנות, הניפה לעבר המתלונן כדי להפחידו ולמנוע ממנו להכותו שוב, נתן מכה על מכסה המנוע של המתלונן, וחזר לחנות. בתגובה, המתלונן נכנס שוב לחנות, הרים את מוט הברזל וחבט ברגל הנאשם מס' פעמים.

עדות המתלונן

3.ארז זרגרי המתלונן, העיד כי בהגיעו לאסוף את אשתו ממקום עבודתה בכיכר ספרא בירושלים, הוא שלח את אשתו לאסוף את מזוודת אביו בחנות הנאשם הסמוכה מול מקום חנייתו (ראה עמ' 9 ש' 33 לפרו'). כשחזרה אשתו וסיפרה לו כי הנאשם אינו יודע באיזו מזוודה מדובר ושקיים חוב כספי, יצא המתלונן מרכבו, הלך לחנות הנאשם, ובין השניים החל וויכוח, כשלטענת המתלונן - הנאשם החל לקלל הרים קולו, סילק את המתלונן וטען שאינו יודע באיזו מזוודה מדובר, אך מנגד טען שיש לאביו חוב כספי. המתלונן התקשר לאביו שהכחיש זאת, ולפיכך דרש לקבל את המזוודה, או מזוודה אחרת (ראה עמ' 10 ש' 18-19 לפרו'), אך הנאשם היה תוקפני, החל לצעוק ולדחוף את המתלונן, והביא מתוך החנות מוט ברזל כבד, המתלונן יצא בריצה מהחנות לעבר רכבו, והנאשם שרץ אחריו והניף את המוט, חבט בבגאז' רכב המתלונן. המתלונן שחזר לרכב, נטל מאשתו מצלמה, צילם את החבלה והנזק ברכבו, וחזר לחנות המתלונן לתעד את התנהגות הנאשם, אך הנאשם שוב התעצבן, יצא מהחנות לעברו, תוך שהחזיק במוט, והמתלונן יחד עם אחרים השתלטו בחוץ עליו והוציאו מידיו את המוט:

"מהקטע הזה כאילו נכנס בו שד, התחיל לצעוק, לדחוף, תעוף מפה, לך מפה, להזיז אותי, ניסה ולא הצליח, הלך הביא מוט ברזל, יש לו, בחלק האחורי של החנות. יש לו סדנה עם כל מיני.. הלך והביא מוט ברזל, הוא שמור אצלי באוטו עד היום, ד"א. מוט כבד. אני ראיתי את זה והתחלתי לצאת מהחנות. אני ברחתי מהחנות, יצאתי בריצה לכיוון הרכב, הוא רץ אחרי עם מוט הברזל, הניפו למעלה לעברי, נתן מכה במכסה האחורי של הרכב, ממש בשנייה האחרונה הוריד את המוט לרכב במקום אליי. מהשלב הזה.. ואז הוא הלך אחורה לכיוון החנות. באו אנשים ונוצרה התקהלות. אני הלכתי לרכב שם הייתה לי מצלמה, אשתי ישבה שם, הוצאתי את המצלמה, צילמתי את הרכב והלכתי לכיוון החנות לצלם אותו, הוא עדיין החזיק את המוט ביד, צילמתי אותו מחזיק את המוט ביד בתוך החנות. כשצילמתי אותו הוא שוב התחיל להתעצבן, יצא לכיוון שלי מהחנות, ואני בעזרת עוד אדם או שניים השתלטנו עליו והוצאנו לו את המוט. והזמינו משטרה".

(ההדגשות שלי א.ז.).

ראה: עמ' 10 ש' 23-33 לפרו'.

4.המתלונן העיד בחקירתו הראשית כי הנאשם תקפו פעמיים: בראשונה דחפו בחנות: "כשהיינו בחנות עוד לפני שהוא יצא לרכב הוא דחף אותי בחנות זו המכה הראשונה" (ראה עמ' 11 ש' 24-25 לפרו'), ובשניה כשצילמו מחוץ לחנות, חבט עם המוט בברכו (לאחר שקודם חבל ברכב, חזר לחנות, ויצא אליו שוב עם המוט):

"איפה ברגל?

ת"ש. אמרת שהוא התעצבן והניף את המוט ורץ לעברך, קרה עוד משהו מחוץ לחנות?

ת. התפתח שוב פעם מאבק, בו שוב, עם המוט הוא שוב התחיל לתת מכות, נתן מכות, קיבלתי ברגל מכה.

ש.. באיזור הברך".

ראה: עמ' 11 ש' 20-24 לפרו'.

גירסת הנאשם

הנאשם העיד בביהמ"ש כי מלכתחילה הנאשם נכנס לחנותו בסערה, איים עליו כי יזיין אותו, ישרוף את חנותו ויגמור עמו חשבון ודרש את מזוודת אביו, אך הנאשם ניסה להרגיעו והשיב לו כי על אביו לשלם לו חוב של 350 ש"ח עבור בד לגגון, ושאינו מכיר את מזוודת אביו. בתגובה הנאשם הודיעו כי אם לא יקבל את מזוודת אביו, הוא יקח מזוודה אחרת. לפיכך הנאשם ביקשו לצאת מהחנות, אך המתלונן נגחו ברכתו השמאלית, והנאשם שפחד ורצה להגן על עצמו, נטל אלקטרודה מאלומיניום (שמשמשת אותו להלחמה), יצא החוצה, ניגש לכרב המתלונן וחבט בו, כדי להרתיעו, חזר לחנות והניח את האלקטרודה על אחת המזוודות, אך הנאשם חזר לחנות עם מצלמה, לקח את האלקטרודה, תפס את הנאשם בחולצה ליד הצוואר, והכניס לו עם האלקטרודה מכות ברגל. לפיכך הנאשם התקשר למשטרה והזעיק ניידת:

"הגברת יצאה מהחנות ולא הרבה זמן נכנס בן אדם בסערה חצי אחוז אמוק הוא נכנס אומר לי "אני אזיין אותך, אני אשרוף לך את החנות, אני אדאג לכך שאגמור את החשבון איתך" אמרתי לו "תשמע" ניסתי להרגיע את המצב, העיניים שלו והטירוף שלו הצביעו כי הוא שש אל קרב לא היה אף אחד בחנות. הוא ניגש אליי ואמר לי "אני רוצה את המזוודה של אבא שלי" אמרתי לו "אני רוצה את הכסף שאבא שלך חייב לי וחוץ מזה אני לא מכיר את המזוודה שיבוא אביך ויגיד איזו מזוודה זו וגם ישלם לי את הכסף שהוא לקח לי עבור הבד של הגגון 350 ₪" הוא ניגש למזוודה חדשה, הוא אמר לי "אם אתה לא נותן לי את המזוודה של אבי אני לוקח מזוודה חדשה". אמרתי לו "תסלח לי, צא החוצה" ואז הוא עשה את הדבר שהוא לא סיפר בעדותו הוא נגח בי פה (מצביע על הרכה השמאלית), ראיתי שאין לי דרך להגן על עצמי יש לי מאחורה אלקטרודות מאלומניום שאני מלחים איתן, לקחתי אחת ויצאתי החוצה לאוטו כדי להרתיע אותו, לא הייתה לי דרך אחרת אני פחדתי, בן אדם שלא עשיתי לו כלום.

...

ברגע שקיבלתי את הנגיחה ראיתי שאין לי דרך להתגונן לקחתי את האלקטרודה, הלכתי אחריו החוצה ונתתי מכה באוטו להרתעה כדי שלא יתעסק איתי כי אני פחדתי. זה בן אדם כולו מבקש מלחמה זה בן אדם שאת לא מאמינה. פה הוא דיבר בצורה נינוחה הוא הלך להרוג אותי הבן אדם הזה. אני צריך להיות מאשים ולא נאשם. נתתי מכה כדי להרתיע אותו הוא חזר עם מצלמה ואני הייתי עם האלקטרודה ביד הוא בא לצלם אותי אני אמרתי "אני אעזוב את האלקטרודה כדי שלא תהיה לו עדות ביד" שמתי את זה על אחת המזוודות בכניסה הוא לקח את האלקטרודה והוא הכניס לי מכות ברגל וזו האמת. הוא תפס אותי בחולצה ליד הצוואר, כדי שלא אברח, ונתן לי מכות עם האלקטרודות ברגל הימינית, לא אחת ולא שתיים אלא כמה. השתחררתי, הייתי נסער הלכתי לטלפון וצלצלתי למשטרה אמרתי "חברה אני עוד מעט מת, אנא דחוף לשלוח לי ניידת". הניידת הגיעה לא הרבה זמן הוא ניגש לניידת, המתלונן, ניגש לניידת לא יודע מי היה שם הוא התחיל לדבר אני אמרתי "אני המותקף אני קיבלתי את המכות, אני הזמנתי את הניידת אני קיבלתי מכות ואני המותקף ולא המתקיף" השוטרת או השוטר שהיו שם אמרה לי "תחכה". הוא הביא את אשתו כדי שיהיה לו כרטיס כניסה יותר מהר, נתן את עדותו וכשאני הגעתי אל השוטרת שהייתה שם בניידת אמרתי שאני המתלונן, היא אמרה לי שהיא תזמן אותי למשטרה, היא לא לקחה ממני עדות אינני יודע מה הסיבה. זו האמת."

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ