אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. פרקליטות מחוז חיפה-פלילי נ' קיסוס

מ.י. פרקליטות מחוז חיפה-פלילי נ' קיסוס

תאריך פרסום : 16/09/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום עכו
1526-07
12/09/2010
בפני השופט:
וויליאם חאמד

- נגד -
התובע:
מ.י. פרקליטות מחוז חיפה-פלילי
הנתבע:
יהודה קיסוס
הכרעת-דין

הכרעת דין

לנאשם מיוחסת עבירה של תקיפה הגורמת חבלה ממשית, לפי סעיף 380 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 , בכך שביום 9/12/05, בשעה 18:00 לערך, ברחוב סלאח אלדין בעכו, בעת מילוי תפקידו כשוטר, עיכב הנאשם את מר האני אסדי ( להלן- " המתלונן "), על רקע עימות מילולי ביניהם , שמקורו בדו"ח תעבורה שהנאשם רשם למתלונן מספר ימים לפני כן, והובילו לנקודת המשטרה בנמל עכו, הכניסו לאחד החדרים והיכה אותו באגרופים בפניו ובצווארו, מבלי שה תעורר כל צורך בשימוש בכוח כנגד המתלונן, וכתוצאה מכך נגרמו למתלונן אודם ונפיחות באף ובלסת, שריטה בצוואר, שריטה ואודם באצבע יד שמאל ושריטה ואודם במרפק .

בתשובתו לכתב האישום טען הנאשם כי בהיותו בתפקידו כשוטר , ברחוב סלאח אלדין בעכו , המתלונן קילל אותו, על רקע דו"ח תעבורה שהנאשם רשם כנגדו מספר ימים לפני כן, השוטר אסי מלכמן עיכב את המתלונן לנקודת המשטרה בעכו. הנאשם כפר בכך שהוא השתמש בכוח כנגד המתלונן וכי גרם לו חבלה .

בתום שמיעת פרשות התביעה וההגנה הוגשו סיכומי הצדדים להכרעת הדין, בכתב.

המתלונן העיד כי ביום 7/12/05, רשם לו הנאשם דו"ח תנועה , בטענה כי נסע ברכבו בצומת כאשר ברמזור שם דלק אור אדום, ו כי ביום 9/12/05, בהגיעו לאזור הסטודיו שלו בעכו העתיקה, הבחין בהתקהלות של אנשים, וכן ברכב החונה בצד הכביש ובנאשם , החוסם את הכביש באמצעות ניידת משטרה, וגרם לפקק תנועה במקום, והמתלונן פנה אל הנאשם והסביר לו כי הנהג האחר לא ביצע עבירה חמורה, ובי קשו שיזיז את הניידת מהמקום, אך הנאשם סגר את חלון הניידת, אז פנה המתלונן לאחיו חאלד ו ביקש ממנו לצלם את האירוע ואת הפקק שנגרם במקום, וכך עשה אחיו של המתלונן , שצילם את שבע התמונות שהוגשו וסומנו יחד ת/1. בהמשך , הגיע למקום השוטר אסי מלכמן, שביקש מהמתלונן להתלוות אליו לתחנה, והמתלונן נסע לנקודת המשטרה בניידת של אסי מלכמן , ובעת כניסתם לתחנת ה משטרה דחף אותו הנאשם ואז:

" הנאשם פתח את הדלת כמו מטבחון קטן פנימה, נכנסתי פנימה והוא התחיל להרביץ לי בכל כוחו והתחיל להגיד לי יא מזדיין בתחת עכשיו אני יראה לך התחיל להרביץ לי בידיים על הפנים ותפס אותי ככה ( העד מדגים תפיסת פניו...). אמרתי לו למה אתה מרביץ אנחנו חיים כאן בדו קיום, הוא אומר לי איזה דו קיום יא מזדיינים בתחת ערבים, אני יראה לך אתה קבלת את הדו"ח בצדק שלפני יומיים ".

( עמוד 5 שורות 6-11 לפרוטוקול הנ"ל ).

המתלונן העיד כי כתוצאה ממעשי התקיפה הנ"ל הוא דימם באפו ונגרמו לו שריטה ודימום באצבע יד שמאל.

כן העיד , כי במהלך שהייתו עם הנאשם בחדר בתחנת המשטרה, צלצל הטלפון הנייד של ו, הוא פתח את הטלפון מבלי לענות לשיחה, והמתקשר אליו, מר הינדי מוחמד, שמע את הקללות של הנאשם והקליט אותן, והשוטר אסי מלכמן , שהיה נכנס ויוצא מהחדר, ראה את הטלפון הנייד פתוח וסגר אותו ( שם, שורות 12-1 5 ).

כן העיד המתלונן , כי בהמשך קרא לו הנאשם אל מחוץ לחדר הנ"ל, ו אמר לו, בנוכחות השוטר אסי מלכמן , כי לא היו צריכים להגיע למצב זה, וכי הוא מסתפק ברישום דו"ח עיכוב. המתלונן העיד כי הוא לא חתם על דו"ח העיכוב שהוגש וסומן ת/5, וכי החתימה על הדו"ח הנ"ל אינה שלו ( עמוד 8 שורות 14-15 לפרוטוקול ). כן העיד המתלונן כי ביציאתו מתחנת המשטרה , מצא כי חבריו מחכים לו שם, ויחד עמם נסעו לסטודיו שלו , המתלונן התקשר לרופא , ד"ר בדראן אחמד, שהגיע למקום , בדק אותו ורשם את המסמך, שהוגש וסומן ת/2, שעניינו טופס טיפול והפנייה, ו אחיו של המתלונן צילם את החבלות שגרם הנאשם למתלונן, ואלו הוגשו וסומנו ת/3 . מספר ימים לאחר מכן, ביום 25/12/05 , צולמו ה תמונות ה נוספות, שהוגשו וסומנו ת/4.

כן העיד המתלונן, כי לאחר עזיבתו של תחנת המשטרה הגיע אליו חברו, מר מוחמד הינדי, אמר לו כי הוא הקליט את הקללות של הנאשם כלפי המתלונן, והמתלונן פנה לחברו, בשם חדר אסווד, שהעביר את ההקלטה מהטלפון הנייד של מר הינדי למחשב ולדיסק ( עמוד 8 שורות 10-13 לפרוטוקול ). הדיסק הוגש וסומן ת/7, ותמליל ההקלטה הוגש וסומן ת/8.

המתלונן העיד כי , במועד מאוחר יותר הגיע לסטודיו שלו השוטר אסי מלכמן והתנצל, ואמר לו:

" כלב בן כלב מי שה יה לוקח אותך לתחנה אם הייתי יוד ע שהוא מקלל אותך ומרביץ לך".

( עמוד 10 שורה 15 לפרוטוקול הנ"ל ).

בהמשך העיד המתלונן כי:

" אסי לא ראה את הנאשם מרביץ לי".

( עמוד 11 שורה 5 לפרוטוקול ).

שתי האמירות הנ"ל של המתלונן לא עולות בקנה אחד האחת עם השנייה. שכן, מדברי השוטר אסי מלכמן בפני המתלונן , כתיאורו של המתלונן, יש להבין כי אסי מלכמן כן ראה את הנאשם תוקף את המתלונן, אחרת, אין הסבר לכך שהוא ה תנצל בפני המתלונן על כי הוא הביאו לתחנה , שם תקף אותו הנאשם , כנטען .

יתרה מזאת, האזנתי לדיסק שהוגש וסומן ת/11, בו מתועדת שיחה שהתקיימה בין המתלונן לבין השוטר אסי מלכמן, בעסקו של המתלונן, ומצאתי כי אסי מלכמן אכן נשמע אומר למתלונן : " אם הייתי יודע שזה מה יעשה, כלב בן כ לב מי היה מביא אותך...", אבל הוא לא נשמע אומר כי הוא לא היה מביא אותו לתחנה אם היה יודע כי הנאשם ירביץ לו שם. השוטר לא מזכיר כלל מעשה תקיפה כלשהוא. לכן, עדותו הנ"ל של המתלונן, לפיה, אסי מלכמן אמר כי לא היה מביא אותו לתחנה אם ידע שהנאשם ירביץ לו, מופרכת, ואינה נתמכת בראיה הנ"ל, שעניינה, ההקלטה שביצע המתלונן עצמו, בעסקו.

למעלה מכך, בהאזנה לדיסק ת/11 נשמע המתלונן אומר לשוטר אס י מלכמן: " אתה ראית שהרביצו לי..." ( מס' 1:30 במונה ההקלטה ). לא ברור על מה נסמך המתלונן , בשיחה הנ"ל, עת הטיח בפני השוט ר הנ"ל דברים אלה. שהרי, הן אסי מלכמן העיד כי הוא לא ראה את הנאשם תוקף את המתלונן, והן המתלונן עצמו העיד מפורשות כי אסי מלכמן לא ר אה את הנאשם תוקף אותו. נראה כי המתלונן מטיח בשוטר הנ"ל את ה דברים לעיל, ביודעו כי לדב ר אין בסיס וכי אין אמת הם .

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ