אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. ענף תנועה ת"א נ' ינוביץ

מ.י. ענף תנועה ת"א נ' ינוביץ

תאריך פרסום : 16/02/2011 | גרסת הדפסה
תת"ע
בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו
37791-09
16/02/2011
בפני השופט:
שמואל מלמד

- נגד -
התובע:
מ.י. ענף תנועה ת"א
הנתבע:
מיכאל ינוביץ
הכרעת-דין

בפני

שופט שמואל מלמד

הכרעת דין

נגד הנאשם הוגש כתב אישום, לפיו, ב-31.07.09 בשעה 13.39 או בסמוך ברחוב יפת 1 תל אביב (להלן: המקום), הורתה שוטרת לנאשם לזוז עם רכבו. הנאשם לא ציית לאות שניתן ע"י השוטרת, כל זאת בניגוד לתקנה 23 (א) לתקנות התעבורה תשכ"א – 1961.

הנאשם כפר בהאשמה המיוחסת לו ונשמעו הראיות.

מטעם התביעה העידה השוטרת ליאור צין (להלן: השוטרת) . עדותה נשענה רובה ככולה על הדו"ח אשר היא רשמה ביום המקרה – ת/1. בנוסף, צורפו צילומים שצילמה השוטרת ביום האירוע באמצעות הפלפון שלה – ת/2. על פי רישומי של השוטרת, ביום האירוע, השוטרת עמדה במקום באכיפה של מניעת חניה והפרעה לתנועה. הנאשם ביקש להחנות רכבו. השוטרת ביקשה ממנו להמשיך בנסיעתו ולהחנות רכבו במקום אחר. הנאשם טען כי הוא נכה וביקש לאפשר לו לחנות רכבו במקום.

השוטרת הסבירה לנאשם כי הוא עלול להפריע לרכבים החולפים במקום. הנהג סרב לעזוב את המקום וטען כי על השוטרת לתת לו שירות ולמצוא לו מקום חניה חלופי מאחר והוא משלם לה משכורת. השוטרת ביקשה מהנאשם כ- 5 פעמים לעזוב את המקום. בתגובה אמר הנאשם לשוטרת " אני אפנה לדובר המשטרה את כבר תראי מה יהיה לך."

בהמשך, השוטרת ביקשה ממנו לעזוב את המקום. הנאשם ביקש את פרטי השוטרת, זו מסרם. השוטרת ביקשה את פרטי הנהג. הנאשם היצג לה עטיפת פלסטיק שקופה יחד כרטיסים נוספים. השוטרת רשמה את פרטיו והשיבה לו את אריזת הפלסטיק. הנאשם הראה לשוטרת כי יש בתוך אריזת הפלסטיק כסף. וטען כי הוא אינו שולל אפשרות כי נלקח כסף. השוטרת ביקשה מהנאשם לספור את כספו ולראות כי לא חסר כסף. הנאשם סירב, אמר "תיזהרי בפעם הבאה" והמשיך בנסיעתו. הנאשם החנה רכבו במקום המסומן אדום לבן כאשר שני הגלגלים על המדרכה ושניים על הכביש ביפת 11 תל אביב. לצד הנאשם ישבה אשתו שניסתה להרגיע את המצב.

בחקירה נגדית אמרה השוטרת כי במקום שני נתיבים בניגוד לעמדתו של הנאשם כי קיימים במקום שלושה נתיבים. הנאשם הציג לשוטרת תו נכה המאפשר לו חניה גם במקום אסור. הנאשם שאל את השוטרת האם ראתה תו חניה מסוג מיוחד והשוטרת אמרה כי ראתה תו חניה לנכה מבלי לראות את סוגו. לדברי השוטרת במקום בו ניסה הנאשם לחנות היה מקום לקטנוע בלבד ולא לרכב.

לדברי השוטרת היא עמדה על הכביש בצמוד למכוניות ומנעה מרכבים לחנות במקום ולהפריע לתנועה. הנאשם חנה את רכבו כשכל החלק האחורי חוסם ומפריע לנתיב נסיעה. לפני שהשוטרת ניגשה לנאשם היא סימנה לו לחנות במקום אחר, אך הנאשם התעלם. היא נאלצה לגשת לרכבו. לדברי השוטרת הנאשם החל בויכוח וסירב להזיז את הרכב. לדבריה "אפילו 2 דקות של הפרעה מעכבים את התנועה והפקקים מגיעים עד צומת קויפמן. זה היה יום ו' בצהרים בשעות הצהרים. שעות לחוצות מאד".

לטענת השוטרת היא לבשה מדים מעליהם אפודה זוהרת. השוטרת לא נתנה לנאשם דו"ח על אתר. כיוון, שלדבריה המטרה של העבודה לא הייתה לתת דו"חות לאנשים אלא, למנוע הפרעה לתנועה. עוד ציינה השוטרת כי היא לא שוטרת תנועה, "אני רושמת דוח אחד או שניים במהלך כל השנה. אני זוכרת היטב את האירוע."

 עדות הנאשם בחקירה ראשית : בתאריך 31.7.09 שעה 13:39 הגיע לרח' יפת מול מאפית אבו-לאפיה עם רכב הנכים שלו. הנאשם בעל תו נכה מסוג כיסא גלגלים. ברכבו ישבה אשתו, כשפניהם לטייל במקום. מול המאפיה בצד שמאל יש מפרץ חניה. הרחוב עצמו בנוי מ- 3 נתיבים כשנתיב אחד הוא נתיב עקלתוני בימין לגמרי ושני נתיבים שהופכים כעבור 50 מ' לשני נתיבים.

הרחוב היה כמעט ריק מתחבורה, מטרתו הייתה לחנות במפרץ החניה שבו היה מקום לדבריו הוא יכול היה לחנות חניה מלאה עם רכבו ללא שום גרימת הפרעה לתנועה. דעתו מחזקת את טענתו שעל פי חוק חנית נכים, הוא רשאי לחנות במקום אפילו אם הוא חוסם נתיב אחד. אם הוא לא גורם הפרעה ממשית לתנועה, אך הנאשם לא ניצל את העובדה כי היה מקום מספיק לחנות.

השוטרת ניגשה אל הנאשם וביקשה ממנו לא חנות במקום. הנאשם הסביר לה שהוא יכול לחנות כי יש מספיק מקום. בשל נכותו הוא אינו יכול ללכת הרבה ברגל. כל מטרתו הייתה לחנות. השוטרת סירבה לכך, שהוא יחנה והנאשם הראה את התו שלו וניסה לשכנעה לאפשר לו לחנות. הנאשם שאל אותה מדוע היא מציקה לו. השוטרת השיבה שכך היא רוצה. בהמשך ביקש את פרטי השוטרת. השוטרת בתגובה ביקשה לקבל את פרטיו. הנאשם נתן לה תיקיה עם כל מסמכיו והסב תשומת ליבה מתוך מטרה טובה כדי לא לפגוע בה והסביר לה "כשלוקחים תיק בידיים כשיש כרטיסי אשראי וכסף היא יכולה להיכשל וביקשתי ממנה לא לעשות טעות חוזרת". באותו רגע השוטרת התעצבנה הוא שאל היכן הוא יכול לחנות השוטרת אמרה לו שימשיך קדימה ויחפש.

בחקירה נגדית - הנאשם טען כי לא עזב מיד את המקום כיוון "שזו הוראה מקוממת ולא חוקית אז אני מבקש את הפרטים של השוטר. " לדבריו כיוון שהוא כבד שמיעה מקום בו יש רעש סביבתי הוא מגביר את קולו. לדבריו הא אינו שולט בכך. הערתו לגבי הכסף הייתה כיוון שהוא נבחר ציבור, והוא רואה חשיבות גדולה מאוד בכך שמשרת ציבור לא יכשל אפילו בתום לב.

עוד להגנה העידה אשתו של הנאשם הגב' ינוביץ רבקה. בחקירה ראשית אמרה כי חפשו מקום חניה בעלה החל להחנות את הרכב. הגיעה השוטרת היא לא הבחינה כי מדובר בשוטרת כיוון שהיא לא הייתה במדים. היה לה בגד כתום מעליה. היא ניגשה אליהם וביקשה מבעלה לפנות את החנייה. הנאשם הסביר כי יש לו תו נכה. בעלה אמר לה כי אחרים גם מחנים כך. ושוטרת ביקשה ממנו להזיז את הרכב. השוטרת לא אמרה להם כי הם מפריעים לתנועה. הנאשם לא התווכח עם השוטרת כלל. כאשר הם חנו עם הרכב במקום הוא חנה מעט עם הגלגלים על המדרכה אך זה לא הפריע לאף אחד.

 

לאחר ששמעתי את הצדדים, השתכנעתי כי עדות השוטרת היא אמת.

ראשית ובטרם התייחס, מדוע הנאשם לא ציית להוראת השוטרת. ברצוני להתייחס לטענת הנאשם כי היותו אוחז בתו נכה המאפשר לו חניה לנכה מסוג כסא גלגלים. למעשה מתיר לו לחנות בכל מקום בו הוא אינו מפריע לתנועה הפרעה ממשית. טענה זו אינה מדויקת. בסעיף 2 לחוק חניה לנכים, התשנ"ד – 1993. נכתב,

כי החוק מאפשר חניית נכים במקום האסור בחניה בארבעה תנאים מצטברים:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ