אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - שלוחת נ' כהן

מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - שלוחת נ' כהן

תאריך פרסום : 09/06/2012 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ראשון לציון
1193-07
31/05/2012
בפני השופט:
איטה נחמן

- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה
הנתבע:
הרצל כהן
גזר-דין

גזר דין

1.הנאשם הורשע על-פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעובדות כתב האישום המתוקן וכן

בצירוף כתבי האישום המקוריים כדלהלן:

ת"פ 1193/07: איומים, עבירה על סעיף 192 בחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן:"החוק"); מהומה ועלבון במקום ציבורי, עבירה על סעיף 194(א) בחוק.

ת"פ 5334/08: הסגת גבול, עבירה על סעיף 447(א)(1) בחוק; שתי עבירות של הפרת הוראה חוקית, עבירה על סעיף 287(א) בחוק; 2 עבירות של איומים, עבירה על סעיף 192 בחוק.

ת"פ 3360/09: הפרת הוראה חוקית, עבירה על סעיף 287(א) בחוק.

ת"פ 5387/08: שתי עבירות של הפרת הוראה חוקית, עבירה על סעיף 287(א) בחוק.

ת"פ 3120/09: הפרת הוראה חוקית, עבירה על סעיף 287(א) בחוק.

ת"פ 5413/08: איומים, עבירה על סעיף 192 בחוק.

ת"פ 6139-05-10: הפרת הוראה חוקית, עבירה על סעיף 287(א) בחוק.

פ.א 40596/08 (תחנת ראשל"צ): איומים, עבירה על סעיף 192 בחוק; הפרת הוראה חוקית, עבירה על סעיף 287(א) בחוק.

2.המדובר בענייננו בסכסוך שכנים המתמשך מזה כ-30 שנה. על-פי עובדות כתב האישום המתוקן בת"פ 1193/07, בתאריך 18/9/2006 בסמוך לשעה 23:15 התעורר ויכוח בין הנאשם לבין שכנתו ברכה פרץ (להלן: "המתלוננת") בקשר לשימוש במים. השניים כאמור מתגוררים בשכנות בבניין ברחוב ירושלים 28 בנס-ציונה (להלן:"הבניין"). משהגיעו השוטרים לבית הנאשם, ולאחר שעכבו אותו, בעודם בדרכם לניידת המשטרתית איים הנאשם שלא כדין בפני השוטרים על המתלוננת. כך גם בתאריך 8/9/2006 בשעה 16:18 או בסמוך לכך, בבניין, התעורר ויכוח בין הנאשם לבין המתלוננת ויצחק פרץ (להלן:"המתלונן") בקשר לשימוש במים. בנסיבות אלו צעק הנאשם על בתם של המתלוננים באופן שהיה בו כדי להביא להפרת השלום.

3.מעשים דומים לאלו המתוארים בכתב האישום המתוקן חוזרים על עצמם בכתבי האישום המצורפים בתיק, בהם, כפי המתואר בתיקים ת"פ 3120/09, ת"פ 3360/09 ות"פ ,6139-05-10 הפר הנאשם במספר הזדמנויות הוראות בימ"ש אשר לפיהן נאסר עליו, בין היתר, להיכנס לתחומי העיר נס-ציונה. הנאשם נתפס בביתו בעיר ובכך הפר הוראה חוקית שניתנה ע"י ביהמ"ש. לפי האמור בת"פ 5413/08 יוחסה לנאשם עבירה של איומים כאשר איים הנאשם בפגיעה שלא כדין בגופה של אשתו בנפרד. כמו-כן בת"פ 5334/08 מיוחסות לנאשם עבירות של הסגת גבול, איומים והפרת הוראה חוקית בכך שבמספר הזדמנויות איים הנאשם על המתלוננת, הן בפניה והן בפני שוטרת וכן טיפס על סולם ונכנס למרפסת בית המתלוננים בכוונה להפחידם ולהקניטם, זאת כאשר כנגד הנאשם עומד בתוקף צו הרחקה אשר ניתן כדין ע"י בימ"ש. בנוסף, בת"פ 5387/08 מייחס כתב האישום לנאשם עבירות נוספות של הפרת הוראה חוקית, זאת לאור כך שהנאשם נמנע מלקיים הוראת ביהמ"ש השלום בראשל"צ שניתנה במסגרת תיק מעצר 13367/08 ע"י כבוד השופטת בלכר ואשר קבעה כי הנאשם ישהה בביתו של אדם אחר ולא בביתו, וכן הפר הוראות דומות בכך שהגיע לביתו ממנו הורחק והחל מגדף את המתלוננים.

4.בהתאם להסדר הטיעון נשלח הנאשם לקבלת תסקיר שירותי המבחן שלאחריו ישוחחו הצדדים לעניין העונש.

5.לדיון שהתקיים בתאריך 24/2/2011 התקבל תסקיר אודות הנאשם ממנו עולה כי הנאשם, בן 58, גרוש ואב לחמישה ילדים בגילאים 14-31. שירות המבחן התרשם בתסקיר כי מדובר באדם אשר מאבחונים קודמים בעניינו נראה כאדם סוער ואימפולסיבי, נוקשה בתפיסת עולמו, שנוטה להתפרצויות כעס, איבוד שליטה ולעיתים נוטה להתנהגות אלימה-פיזית ומילולית, זאת בעיקר במצבים בהם חש תחושת עלבון ופגיעה בדימויו הגברי והעצמי. זאת למרות שהנאשם אינו רואה את עצמו כאדם אלים ושולל כל בעיתיות בדפוסי התנהגותו. הנאשם, כך נכתב, משליך את האחריות למצבו על גורמים חיצוניים ואינו מגלה תובנה על רקע הסתבכויות חוזרות עם החוק ובעייתיות התנהגותו והשלכותיה.

6.מתסקיר משלים שהתקבל עולה כי בסמוך למועד הדיון אשר לטובתו הוכן התסקיר שוחחו בשירות המבחן עם המתלוננים וכן עם הנאשם ובעקבות שיחות אלו לא נשתנתה חוות-דעתו של שירות המבחן לגבי הנאשם, זאת למרות שציינו במפורש כי הנאשם עייף מהימשכות הסכסוך וגילה הבנה שעליו לערוך שינויים בהתנהגותו. בנסיבות אלה ולאור העובדה כי הנאשם שלל בעבר נזקקות לטיפול בנושא אלימות או שליטה בכעסים אין שירות המבחן בא בהמלצה טיפולית בעניינו.

7.ב"כ המאשימה טען לעונש כי מדובר בסכסוך שכנים הנמשך מזה כ-30 שנה. המתלוננים הגישו תלונות רבות במשטרה כנגד הנאשם בגין איומים ואף הגישו בקשות למתן צווי הרחקה באמצעות ביהמ"ש. הנאשם הוסיף חטא על פשע בכך שהתעלם מקיומו של צו הרחקה שניתן ע"י ביהמ"ש, הפר אותו ותוך כך הסיג גבול כאשר נכנס לביתם של המתלוננים על מנת לאיים עליהם. במעשים אלו שבר הנאשם את רוחם של המתלוננים, התעלל בהם, התיש אותם, עשה רעש בכוונה להקניטם, מספר פעמים סגר להם את ברז המים וכן את ברז הגז ואף איים על המתלוננים באמירות בוטות וקשות גם בנוכחות שוטרים.

בהמשך טיעוניו התייחס ב"כ המאשימה לתסקיר שירותי המבחן וטען כי אף לפי תסקיר זה נקבע כי הנאשם לא שינה את דרכיו וכי הוא עשוי להוות סכנה למתלוננים גם כעת. לאור התנהגותו ומעשיו של הנאשם וכן לאור העובדה כי מדובר במתלוננים מבוגרים אשר ידם אינה משגת לקנות בית במקום אחר, מרוחק מן הנאשם, עתרה המאשימה לעונש מאסר בפועל משמעותי, מע"ת צופה פני עתיד ופיצוי משמעותי למתלוננים.

8.ב"כ הנאשם טענה כי מדובר בעבירות אשר התרחשו בין השנים 2006-2009, כאשר בשנתיים האחרונות, בהן היה הנאשם מורחק מהמתלוננים, אין כנגד הנאשם תיקים נוספים. המדובר בנאשם מבוגר, פרוד ואב לחמישה העובד כנהג משאית באופן מזדמן. הנאשם חולה סכרת ומצבו הבריאותי התדרדר בשנתיים האחרונות לאור המצוקה אליה נקלע ולאור חובות בסך 665,000 ₪. לטענת ב"כ הנאשם המדובר בסכסוך רב בשנים אשר למתלוננים חלק נכבד בעניין וזאת אף ניתן ללמוד מתסקיר שירותי המבחן. ב"כ הנאשם טענה כי הנאשם הוא זה שהחליט מיוזמתו לקחת אחריות על מעשיו וזאת על מנת לסיים את הסכסוך ולהימנע מהסלמתו. כך גם טענה כי למרות שהסכסוך כלל אמירות בוטות, גסות ומכוערות, הרי שהמדובר בקללות בעלמא ותו לו, אין מדובר בעבירות אלימות פיזית. הדברים שנאמרו ע"י הנאשם הינם משפטי כעס השגורים בפי אדם כועס ואין חובה להיות הדובר מסוכן/תוקפן לשם אמירת הביטויים הללו. לטענת ב"כ הנאשם, הגדיל הנאשם לעשות ואף לאחר ביטול צו ההרחקה שהוצא כנגדו ולמרות קרבתו המחודשת למתלוננים, נמנע הנאשם מלבוא עם המתלוננים במגע ואף שכר יחידת דיור אחרת בנס-ציונה. לאור מצוקתו של הנאשם וריבוי התיקים כנגדו בשל הסכסוך אם היה מדובר באדם מסוכן כפי שנכתב בתסקיר הרי שייאושו היה מממש את איומיו, אך לא כך היה.

לדידה, שינה הנאשם את גישתו ודרכיו במרוצת השנים ועל כך מעיד גם התסקיר של שירות המבחן. הנאשם מבין כעת את השינוי המתחייב בהתנהגותו והוא עייף מההליכים ומעוניין לסיימם. גילו ותקופת הרחקתו מביתו, תקופה בה נאלץ לבקש סיוע מאחותו ומבנו ובעת הצורך אף להתגורר ברכבו, הביאו את הנאשם לעייפות מההליכים ויצרו את ההרתעה הראויה אצל הנאשם. תלאותיו התרחשו אך ורק בשל יחסי שכנות לא תקינים עם שכניו ולא בשל אופיו של הנאשם. לטענת ב"כ הנאשם השכנים הם המקור לסכסוך ובמדובר במתלוננים בלתי נלאים אשר היו מתעמרים בנאשם ולאחר מכן אף מתלוננים כנגדו במשטרה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ