אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - פלילי נ' אבו לבדה ואח'

מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - פלילי נ' אבו לבדה ואח'

תאריך פרסום : 20/09/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום רמלה
1162-08
19/09/2010
בפני השופט:
עמי קובו

- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - פלילי
הנתבע:
1. מחמוד אבו לבדה - עניינו הסתיים
2. אדהם אבו לבדה - בעניינו

הכרעת-דין,החלטה

הכרעת דין

רקע

נגד הנאשם הוגש כתב אישום אשר מייחס לו עבירת איומים, לפי סעיף 192 לחוק העונשין התשל"ז-1977.

על-פי האמור בכתב האישום, בתאריך 10.8.07 בשעה 22:45 או בסמוך לכך נכנס סיסאי סבהת (להלן:"המתלונן") לחניה בסמוך לבית-החולים "אסף הרופא" על-מנת להחנות את רכבו. מחמוד אבו-לבדה (להלן: "מחמוד") הודיע למתלונן כי עליו לשלם 10 ₪ עבור החניה. המתלונן מסר שטר של 20 ₪ וביקש עודף. בתגובה איים עליו מחמוד במילים "או שאני הורג אותך במכות או שאתה מתחפף מפה". בהמשך לכך, הנאשם הוציא חפץ כלשהו מכיסו ואיים על המתלונן באומרו "אני דוקר אותך עכשיו".

מחמוד הועמד לדין כנאשם 1, ביחד עם הנאשם, הודה בעבירה של איומים, הורשע על סמך הודאתו, ועונשו נגזר על-ידי כבוד השופטת דסקין.

הנאשם כפר בכתב האישום. לטענתו לא איים על המתלונן אלא ניסה לפשר בינו לבין מחמוד. עוד טען כי לא שלף סכין, אלא ענה לשיחה במכשיר נייד (עמ' 2). הנאשם הוסיף בכפירתו וטען כי שהה בסמוך למקום (עמ' 7).

עדויות התביעה

מטעם התביעה העיד המתלונן. לדבריו, הגיע לאחר השעה 22:00 לבית-החולים "אסף הרופא" על-מנת להביא את אשתו שכרעה ללדת לחדר המיון. בבית-החולים נאמר לו כי אינו יכול להשאיר את הרכב במקום, ולכן יצא מתחום בית-החולים בכדי לחנות בחניה ציבורית. באותה עת שהה ברכבו בנו, בן השנה. לאחר שהחנה את רכבו ניגש אליו מחמוד ואמר לו שעליו לשלם 10 ₪ דמי חניה. לדבריו היה בידיו שטר של 20 ₪ בלבד, וכשביקש עודף אמר לו מחמוד כי אין לו עודף. לדבריו "נתתי לו 20 ₪ בשטר, ביקשתי ממנו עודף, הוא אמר שאין לו עודף, אמרתי לבריאות" (עמ' 8 ש' 26). בהמשך אמר לו אותו בחור "או שאני מפרק אותך מכות או שאתה מתחפף מפה" (עמ' 9 ש' 1). תוך כדי כך הגיע עוד בחור למקום (להלן: "הבחור הנוסף"). לדבריו הבחור הנוסף איים עליו כי יכה אותו. בשלב זה הגיע הנאשם לבוש בגופייה לבנה. הנאשם הוציא סכין קפיצית ואיים עליו כי ידקור אותו. לדבריו חשש שיגנבו לו את הרכב עם התינוק בפנים וכן חשש כי יפגעו בו פיזית. המתלונן נכנס לרכבו ופנה לנסוע לכיוון מחסום של צה"ל. עוד הדגיש כי ויתר על העודף מחשש שיידקר, והכסף מעולם לא הושב לו. לדבריו שלושתם רדפו אחריו, וכשראו אותו מתקרב למחסום נסוגו. אז התקשר המתלונן למשטרה. הניידות הגיעו בתוך כ-10 דקות והבחורים נתפסו.

בחקירתו הנגדית אישר המתלונן כי לא מסר בעדותו במשטרה כי היה תינוק ברכבו. כמו-כן חזר על כך שהיו שלושה בחורים מעורבים באירוע ולא שניים, וכי הבחור הלבוש בגופיה איים לדקור אותו. לדבריו, הוא זוכר מה כל אחד מהבחורים אמר ועשה כיוון שהם הגיעו בנפרד. העד חזר על כך שאינו מזהה את פני הנאשם, אלא רק את מה שלבש בזמן האירוע. לדבריו הנאשם עמד מולו כאשר שלף את הסכין, וכן כי מדובר בסכין קפיצית בצבע כסוף שאינו יכול להעריך את אורך להבהּ (עמ' 15 ש' 22). לדבריו ראה את הסכין כיוון שהייתה תאורה במקום. עוד העיד כי אינו זוכר מה אמר לשוטרים במדויק. לדבריו, אם היו עורכים מסדר זיהוי ביום האירוע היה יכול לזהות את הנאשם כאדם ששלף את הסכין (עמ' 16 ש' 25).

מטעם המאשימה הוגש דוח הפעולה של השוטר גיא שרעבי (ת/3). בדוח הפעולה מדווח השוטר שרעבי כי הגיע למקום האירוע יחד עם ניידת נוספת כדי לאגף את המקום. המתלונן מסר לו כי השלושה ראו שהגיעה משטרה למקום וברחו. לדבריו, השוטרים בניידת השנייה תפסו את הנאשם, שזוהה כלובש גופיה לבנה. עוד נתפסו מחמוד והבחור הנוסף. המתלונן מסר לשוטר כי מחמוד לקח ממנו 20 ₪, הנאשם אחז בסכין ואיים לדקור אותו וגם הבחור הנוסף איים כי יכה אותו. בשלב זה הנאשם נעצר בחשד לאיום בסכין. השוטר ציין כי לאחר סריקות במקום לא נמצאה סכין.

עוד הוגש מטעם המאשימה דוח הפעולה של השוטר גיא אשכנזי מיום האירוע (ת/1), לפיו התקבל דיווח בשעה 23:12 על שני אנשים שביקשו מהמודיע כסף, הוא הביא להם כסף והם רוצים לדקור אותו. המודיע תיאר אדם לבוש גופיה לבנה ומכנס ג'ינס. בהמשך הדוח (ת/4) דיווח שהמתלונן אמר לו כי שלושה חשודים ביקשו ממנו כסף ולאחר שנתן להם כסף הוציאו סכין ואיימו לדקור אותו. המתלונן מסר תיאור של שלושת האנשים, כאשר את הנאשם תיאר כלבוש בגופיה לבנה. לדבריו החשודים ניסו להימלט, ונתפסו.

כמו-כן הגישה התביעה דוח פעולה שרשם מתן ארצזי (ת/5). מהדוח עולה כי ההמתלונן דיווח על שלושה אנשים שאיימו עליו עם סכין. כאשר הגיעו למקום, שלושת החשודים, ניסו להימלט ונתפסו. לאחד מהם הייתה גופיה לבנה. השניים האחרים תאמו לתיאורו של המתלונן. לדבריו, לאחר סריקה לא נמצאה סכין.

כמו כן הוגשה הודעת הנאשם במשטרה (ת/2).

עדויות ההגנה וגרסת הנאשם

מטעם ההגנה העיד הנאשם. לדבריו המתין בחניה למחמוד. כשמחמוד הגיע למקום נכנס רכב בצבע לבן לחניה, ומחמוד ניגש אליו בעוד הנאשם יושב מרחוק. לדבריו, האיש ברכב ומחמוד החלו להתווכח והנאשם התקרב ושאל לפשר הויכוח. הנאשם העיד כי מחמוד והמתלונן התווכחו על עלות החניה ועודף. מחמוד היה צריך להחזיר למתלונן עודף של 10 ₪ ולא היה סכום זה ברשותו, ולכן הנאשם אמר למתלונן שייקח חזרה את הכסף ויחנה במקום אחר. לאחר מכן קיבל שיחה למכשיר הנייד שלו, ענה ועזב את המקום. בסמוך לכך עזב המתלונן את המקום.

בחקירתו הנגדית העיד כי הגיע למקום האירוע, והמתין למחמוד. כאשר זה הגיע, ישבו ושוחחו כ-20 דקות. בהמשך הגיע המתלונן. לדבריו, שמע את המתלונן ואת מחמוד מתווכחים על 10 ₪. הנאשם חזר על כך שניגש והציע שאם אין למתלונן עשרה שקלים שיחנה במקום אחר, אז צלצל מכשיר הטלפון הנייד שלו, והוא ענה ופנה ללכת. לדבריו נשאר במקום כחמש דקות נוספות ואז פנה ללכת לביתו, מעבר לכביש. כאשר חצה את הגשר לכיוון ביתו ראה שוטרים נכנסים לחניון, ואת מחמוד והבחור הנוסף רצים, והחל גם הוא לרוץ. כאשר השוטרים דרשו ממנו לעצור עצר. לדבריו לבש באותו יום גופיה לבנה. עוד העיד כי כאשר המתלונן תיאר איש בעל גופייה לבנה, למעשה תיאר אותו (עמ' 30). לדבריו, לא הייתה בידו סכין, ולא איים על המתלונן, אלא ניסה להפריד בין המתלונן לבין מחמוד. עוד העיד כי לא רדף אחרי המתלונן, ואינו יודע מה עלה בגורלם של 20 השקלים. לדבריו, הדברים שאמר בחקירתו נאמרו תחת לחץ לאחר שהחוקר נתן לו "כאפה" (עמ' 24-25).

ההגנה הגישה את הודעתו של מחמוד במשטרה (נ/1). מעדותו עולה כי על-פי הוראות שקיבל מבעל החניון דרש מהמתלונן עשרה שקלים עבור חניה. כיוון שהיה למתלונן שטר של 20 ₪ בלבד אמר לו מחמוד שיצא מהחניון עד שיוכל להביא עשרה שקלים. בזמן השיחה הגיע הנאשם ושאל על שמתרחש, ומחמוד ענה לו "לא קרה כלום" (עמ' 2 ש' 8-9). לדבריו, המתלונן לא רצה לעזוב את החניון, נתן למחמוד את השטר והתקשר למשטרה.

דיון

מהימנות גרסת המתלונן

לאחר ששמעתי את עדות המתלונן, אני מקבל את עדותו כמהימנה. המתלונן עשה רושם מהימן, לא הגזים בעדותו, ולא טען דברים שלא היה משוכנע בנכונותם. המתלונן העיד אודות חלקו של הנאשם, כמי שהיה לבוש בגופיה לבנה, ואיים עליו שידקור אותו. המתלונן העיד כי נמלט מן המקום והתקשר למשטרה. עוד יצוין, כי אין למתלונן שום מניע להעליל על הנאשם, וכי אין בין השניים שום היכרות קודמת. ניכר ממהלך עדותו כי הוא אכן חווה חוויה קשה מבחינתו במהלך האירוע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ