אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע נ' סברי

מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע נ' סברי

תאריך פרסום : 19/07/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום באר שבע
1641-06,1881-07
06/05/2010
בפני השופט:
ג'ורג אמוראי

- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע
הנתבע:
סאנע סברי
גזר-דין

גזר דין

הנאשם יליד 6/7/1987.

הנאשם הורשע עפ"י הודאתו, במסגרת הסדר טיעון שלא כלל הסכמה לעונש, בעובדות כתב האישום בעבירות של שבל"ר { ס' 413 ג' לחוק העונשין} הפרעה לשוטר {ס' 275 לחוק העונשין}, נהיגה ללא רישיון {ס' 10 (א) לפקודת התעבורה} ונהיגה ללא ביטוח {ס' 2 (א) לפקודת ביטוח רכב מנועי}. כמו כן, צירף תיק נוסף ת.פ 1881/07, בו הורשע עפ"י הודאתו בעובדות כתב אישום מתוקן בעבירה של התפרצות לדירת מגורים {ס' 406 (ב) לחוק העונשין}.

עפ"י עובדות כתב האישום בת.פ 1641/06, בתאריך 16/03/06 נסע הנאשם באופנוע שנגנב ע"י אחר, בכביש 60 בקרבת שבט סמהדנה, ללא רשיון נהיגה וללא פוליסת ביטוח וכששוטרים הורו לו לעצור נמלט בתחילה ביחד עם האחר באופנוע, עד שנפלו והחל להימלט רגלית עד שנתפס לאחר מרדף.

עפ"י עובדות כתב האישום המתוקן בת.פ 1881/07 התפרץ הנאשם בתאריך 6/12/06 בין השעות 9:00 ל- 12:00, לדירה ביישוב עומר, דרך חלון הקומה השניה של הבית, באמצעות הזזת החלון.

לחובת הנאשם מאסר על תנאי בן 5 חודשים מת.פ 908/02 נוער ב"ש שניתן ביום 25/06/06.

בעניינו של הנאשם קיימת חובת תסקיר הואיל והעבירות בוצעו בטרם מלאו לו 21 שנים.

שירות המבחן המליץ להעמיד הנאשם במבחן ולהשית עליו צו של"צ בהיקף של 220 שעות. שירות המבחן התרשם מבחור צעיר, דל מבחינת יכולתיו האישיות, שאישיותןו טרם גובשה, ללא מערכת משפחתית תומכת, מכוונת ומציבה גבולות. הנאשם שיתף את שירות המבחן בחשיפתו לשימוש בסמים מגיל צעיר, בהשפעת חברים מתוך מגמה לחוש תחושת השתייכות. בבדיקות שתן שנערכו לנאשם לא נמצאו שרידי סם. הנאשם הודה בפני שירות המבחן במיוחס לו ולקח אחריות ממשית על ביצוע העבירות שבכתבי האישומים. התרשמות שירות המבחן כי הנאשם זקוק למסגרת תומכת ומכוונת, לצורך מניעת הישנות מעורבות פלילית והקנית כלים להתמודדות במצבי לחץ. הנאשם הביע נזקקות ונכונות להשתלב במערך טיפולי ולהערכת שירות המבחן הוא יתרם מהתערבות טיפולית.

חוות דעת הממונה על עבודות השירות בשב"ס מצאה את הנאשם מתאים לריצוי עונש מאסר בדרך של עבודות שירות, בכפוף להזהרתו שבמידה ויסרב לבצען במקום בו הוצב, יופסקו עבודות השירות, הפסקה מנהלית.

במסגרת הטיעונים לעונש, עתרה ב"כ המאשימה להשית על הנאשם מאסר בפועל, הפעלת המאסר על תנאי במצטבר, קנס ושלילה מלהחזיק רשיון נהיגה, זאת בהתחשב בחומרת העבירות, נסיבות ביצוען, מועד ביצוען כשתלוי ועומד כנגדו מאסר על תנאי וכשהוא ממתין לגזר דינו בבית המשפט לנוער בבאר שבע. כן הפנתה לעברו הפלילי ולאינטרס הציבורי שבהרתעה. מנגד, ב"כ הנאשם עתר לאמץ את המלצת שירות המבחן זאת בהתחשב בנסיבותיו האישיות, המשפחתיות והכלכליות.

כן הפנה לגילו הצעיר בזמן ביצוע העבירות, להסטוריית חייו, להודאתו בהזדמנות הראשונה, להמלצת שירות המבחן ולשיתוף הפעולה עם שירות המבחן. הנאשם: ציין כי הוא עובד בשיפוצים ומפרנס את משפחתו.

כל צד הפנה לפסיקה מטעמו.

לחובת הנאשם רישום פלילי הכולל הרשעה אחת מתאריך 25/06/06, במסגרת ת.פ 908/02 נוער באר שבע, בעבירות של הפרת הוראה חוקית {2 עבירות}, התפרצות למגורים {2 עבירות}, גניבה {2 עבירות}, שבל"ר{2 עבירות}, פריצה לבניין שאינו דירה וביצוע גניבה {3 עבירות}. העבירות בוצעו בין השנים 2002-2005. בגינם נדון לקנס ע"ס 800 ₪, 5 חודשים מאסר על תנאי למשך 18 חודשים ופסילה על תנאי.

דיון:

העבירות בהן הורשע הנאשם חמורות, כל אחת כשלעצמה, ובמשנה תוקף יש לומר, כאשר נותנים את הדעת למכלול: קשת רחבה ומגוונת של עבירות כנגד רכושו של אדם, כנגד שוטרים תוך סיכון פוטנצאלי לפגיעה בגופם של משתמשי הדרך, כשתלוי ועומד כנגדו מאסר על תנאי בן 5 חודשים וכשהוא ממתין לגזר דינו בבית המשפט לנוער בבאר שבע. חומרה יתרה בביצוע עבירות בהם הורשע בעברו ולביצוע עבירת התפרצות לדירה בחלוף מס' חודשים מיום שנגר דינו, בין היתר, בגין עבירות התפרצות. התנהגותו מלמדת על תעוזה וזלזול ברכושו של הציבור וברשויות אכיפת החוק. אין חולק בדבר אינטרס הציבור שבהרתעת הנאשם ובהרתעת מבצעיהן של עבירות ההתפרצות ובייחוד לדירה.

ואולם, לצד החומרה שבמעשיו ובמסגרת שיקולי הענישה יש ליתן המשקל לנסיבותיו לקולא של הנאשם. עסקינן בנאשם צעיר בגיל 23, רווק, מתגורר עם אימו וביצע העבירות סמוך להתבגרותו בגיל 19 שנים. הנאשם חי בסביבה שולית, עבריינית ונעדר דמות מכוונת תומכת ומציבת גבולות. הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה, מודע לחומרת מעשיו, מודע לנזקקותו הטיפולית ושירות המבחן המליץ להעמידו במבחן תוך הטלת עונשים חינוכיים במסגרת האפיק הטיפולי. ניכר כי הנאשם הפנים את חומרת מעשיו, נטל אחריות ומנסה לנהל אורח חיים נורמטיבי.

מעורבותו האחרונה בפלילים הינה משנת 2006 ומאז לא שב והסתבך בפלילים. מלבד הנאשם, נטל מעורב אחר חלק משמעותי באירוע המתואר בת.פ 1641/06, שאינו נופל ואף עולה על חלקו של הנאשם.

אופיין של העבירות, חומרתן, נסיבות ביצוען, והשלכותיהן, מחייבות ליתן משקל בכורה לאינטרס הציבור שבהתרעת הנאשם ואחרים כמותו, ואולם נסיבותיו של כל נאשם אינן זהות, כל נאשם והמעשה שביצע ונסיבותיו האישיות. נסיבותיו האישיות לרבות הודאתו, העדר מעורבות פלילית נוספת, חלוף הזמן, ובייחוד מודעתו, הכרתו ונכונותו להשתלב בהליך טיפולי, יש בהם בכדי שלא למצות עימו את הדין ולנסות לחזקו בהליך שהחל, לצד ענישה ממשית בדמות מאסר בדרך של עבודות שירות, תוך העמדתו במבחן ומאסר על תנאי ממושך ומרתיע.

לאחר בחינת מכלול שיקולי הענישה, לקולא ולחומרה, העושה והמעשה ובהתחשב בנסיבות המפורטות לעיל, דן הנאשם כדלקמן:

6 חודשים מאסר בפועל אשר ירוצו בעבודות שירות בהתאם לחוות דעת הממונה על עבודות השירות בשב"ס, במתנ"ס בית וגן באופקים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ