אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע נ' מיודוב

מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע נ' מיודוב

תאריך פרסום : 17/04/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום באר שבע
3770-08
17/04/2011
בפני השופט:
ג'ורג אמוראי

- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע
הנתבע:
בוריס מיודוב – בעצמו
גזר-דין

גזר דין

הנאשם, הורשע עפ"י הודאתו בעובדות כתב אישום מתוקן, בעבירות של נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, נהיגה ללא תעודת ביטוח והתחזות לאחר בכך שבתאריך 19/05/07, נהג ברכב בעיר אילת כשהוא בזמן פסילה {בהתאם לגזר דין מיום 30/04/07}, כשאין לא רישיון נהיגה כלל, ללא פוליסת ביטוח בת תוקף ועת שנעצר ועוכב ע"י שוטר הציג עצמו כאחר.

לחובת הנאשם רישום תעבורתי הכולל 3 הרשעות. לחובתו הרשעה בעבירה של נהיגה ברכב ללא רישיון נהיגה תקף- משנת 2007, בגינה נידון ונגזר דינו ביום 30/04/07 במסגרת בת 1496/07 {תעבורה אילת} ל- 8 חודשים פסילה, קנס ע"ס 1500 ₪, 3 חודשים פסילה על תנאי למשך 3 שנים ומאסר על תנאי בן חודש על כל עבירה לפי סעיף 10 א לפקודת התעבורה. בנוסף לחובתו 2 הרשעות נוספות. האחת משנת 2008 בעבירה של חציית כביש שלא במעבר חצייה והאחרת משנת 2010 בעבירה של הסעת נוסע לא חגור.

כאמור, לחובתו מאסר על תנאי בן חודש ופסילה על תנאי למשך 3 חודשים מת 1496/07 {תעבורה אילת}.

שירות המבחן המליץ להאריך את התנאי ולהשית על הנאשם צו שירות בהיקף של 140 שעות וצו פיקוח. בתסקירים פירוט נרחב אודות נסיבותיו האישיות, המשפחתיות והתעסוקתיות וכן אודות ייחסו לעבירות, ההליך הטיפולי בו שולב והשינויים שעבר.

כפי העולה מהתסקיר הנאשם כבן 30, רווק, יליד ברית המועצות, ניהל ומנהל אורח חיים נורמטיבי, שיתף פעולה עם שירות המבחן ונתרם מהקשר עם גורמי הטיפול. להערכת שירות המבחן העבירה לא מאפיינת את אורח חייו. להערכת שירות המבחן הנאשם עבר שינויים משמעותיים במהלך השנים האחרונות המעידים על התבגרותו ויכולתו לגבש את מטרותיו, לבחון את דרכיו, ולקחת אחריות על מעשיו. הנאשם השתלב במסגרת תעסוקתית ואקדמאית וייצב הקשר עם בת זוגו בשנים האחרונות. על רקע נתונים אלה הומלץ כאמור על הארכת התנאי, צו שירות וצו מבחן.

במסגרת הטיעונים לעונש, עתר ב"כ המאשימה להשית על הנאשם מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילה מלקבל ומלהחזיק רישיון נהיגה , פסילה על תנאי והפעלת המאסר על תנאי במצטבר. לציין כי המאשימה לא עתרה להפעלת הפסילה על תנאי, הגם שלכאורה לחובת הנאשם פסילה על תנאי, בהתאם לגזר הדין מת 1496/06 {תעבורה אילת}. בטיעוניו הפנה לחומרת העבירות, נסיבות ביצוען, העדר הרתעתו מפני המאסר על תנאי, סמיכות הזמנים בין התנאי לביצוע העבירות, הצורך שבהרתעה ומדיניות הענישה תוך שהוא מפנה לפסיקה.

מנגד, ב"כ הנאשם עתר לאמץ את המלצת שירות המבחן ולחילופין להסתפק בתקופת התנאי שתרוצה בעבודות שירות. בטיעוניו הפנה לנסיבות האישיות כמפורט בתסקיר וכן לחלוף הזמן, ההליך הטיפולי והודייתו. לעניין עבירת ההתחזות נטען כי הנסיבות אינן מהחמורות בשים לב לכך שהנאשם מייד ובסמוך הזדהה בשמו האמיתי. כן נטען ליצירת הקשר עם שירות המבחן מיוזמתו ולהימשכות ההליכים שלא באשמתו. כן התבקש בית המשפט להתחשב במשך תקופת מעצרו- כשבוע ימים והימצאותו במשך תקופה בתנאים מגבילים. הנאשם הביע חרטה על מעשיו, הפנה לשאיפותיו הנורמטיביות ומסר כי כיום ברשותו רישיון נהיגה.

דיון

העבירות בהן הורשע הנאשם חמורות טמון בהן סיכון בטיחותי לציבור הנהגים ולמשתמשים בדרך ומעידות על זלזול בשלטון החוק ובצווים. "בביצוע מעשה כזה מסכן הנהג, שכבר הוכיח בעבר כי חוקי התעבורה אינם נר לרגליו, את שלום הציבור - נהגים והולכי רגל כאחד; הוא מבטא זלזול בצווים של בית-המשפט; הוא מוכיח, כי לא ניתן להרחיק אותו נהג מהכביש כל עוד הדבר תלוי ברצונו הטוב" רע"פ 6115/06 מדינת ישראל נ' אבו-לבן .

על רקע החומרה, היקף התופעה של נהיגה בפסילה והשלכותיהן נקבעה מדיניות מחמירה משמעותית ומרתיעה {ראה רע"פ 3878/05 יעקב בנגוזי נ' מדינת ישראל. רע"פ 3425/10 אבדר נ' מדינת ישראל. רע"פ 8253/10 גיא נ' מדינת ישראל}

בענייננו החומרה מתבטאת בכך שחרף הפסילה והמאסר על תנאי, ובחלוף כשלושה שבועות בלבד, שב הנאשם ונהג ברכב, ביודעין שיש כנגדו פסילה למשך 8 חודשים מלקבל ומלהחזיק רישיון נהיגה ומבצע עבירות נלוות נגזרות- נהיגה ללא רישיון ללא תעודת ביטוח והתחזות לאדם אחר. המדובר במי שנכון ליום ביצוע העבירות לא הוסמך כלל לנהוג, ושם עצמו מעל הדין.

יחד עם זאת, מלאכת הענישה אינדיווידואלית, כך שלצד נסיבות המעשה החמור לכשעצמו יש ליתן המשקל גם לנסיבות העושה, שכן כל מקרה ונסיבותיו.

המדובר בנאשם כבן 30 רווק, המנהל אורח חיים נורמטיבי, שיתף פעולה עם שירות המבחן ועבר שינויים משמעותיים המעידים על התבגרותו. העבירות בוצעו לפני כ- 4 שנים, הנאשם הודה במיוחס לו בהזדמנות הראשונה וההליכים התעכבו בשל נסיבות שאינן בשליטתו. כן ולקולא יש ליתן המשקל למשך תקופת מעצרו בתיק , הימצאותו בתנאים מגבילים, העדר הסתבכויות נוספות. הנאשם קיבל רישיון נהיגה ולחובתו לא נרשמו עבירות תעבורה למעט עבירה של הסעת נוסע לא חגור. כן יש ליתן הדעת להמלצת שירות המבחן.

לנוכח סמיכות הזמנים בין הפסילה לביצוע העבירה ולנוכח חומרת העבירות והיקף התופעה, לא מצאתי נסיבות המצדיקות הארכת התנאי. נסיבותיו שלקולא, כבדות המשקל, משניים וקודמים להם שיקולים של הרתעה, הגם שלהם משקל נכבד ביחס לאופן ומשך תקופת המאסר.

במכלול השיקולים ובמסגרת גזירת הדין יש לאזן בין שיקולי הגמול, ההרתעה והשיקום תוך השתת ענישה אשר תגשים את תכליות הגמול וההרתעה {האישית והכללית}, במידתיות הראויה, בהתחשב בנסיבותיו הפרטניות של הנאשם ההליך הטיפולי שצלח והמלצת שירות המבחן.

אשר על כן, ובהתחשב במכלול שיקולי הענישה, העושה והמעשה, המלצת שירות המבחן, הפסיקה שהוגשה לעיוני ומדיניות הענישה דן הנאשם כדלקמן:

1.3 חודשים מאסר בפועל אשר ירוצו בעבודות שירות בהתאם לחוות דעת הממונה על עבודות השירות בשב"ס. הנאשם יתייצב לתחילת ריצוי העונש, ביום 9/11/11 בשעה 8:00 במפקדת מחוז דרום שליד כלא באר שבע.

2.מורה על הפעלת המאסר על תנאי בן חודש מת 1496/07 {תעבורה אילת} באופן חופף לתקופת המאסר הנקובה בסעיף 1 וזאת בהתחשב בתסקיר החיובי.

3.3 חודשים מאסר על תנאי למשך שלוש שנים מהיום, שהנאשם לא יעבור על אחת מהעבירות בהן הורשע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ