אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות גליל-משטרת ישראל נ' גריפאת ואח'

מ.י. לשכת תביעות גליל-משטרת ישראל נ' גריפאת ואח'

תאריך פרסום : 17/01/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום עכו
2493-07
17/01/2011
בפני השופט:
רונית בש

- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות גליל-משטרת ישראל
הנתבע:
1. מוסא גריפאת
2. חוסאם קאסם
3. חוסיין גריפאת

גזר-דין

גזר דין

1. הנאשמים הורשעו, על פי הודאתם בעובדות כתב האישום המתוקן, בעבירה של קשירת קשר לביצוע פשע, עבירה לפי סעיף 499 (1) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 (להלן: "חוק העונשין"), וכן הורשע נאשם מס' 1 בעבירה של גניבה בידי עובד, עבירה לפי סעיף 391 לחוק העונשין, ונאשם מס' 3 הורשע, בנוסף, בעבירה של גניבה , עבירה לפי סעיף 384 לחוק העונשין, ובעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו כדין, עבירה לפי סעיף 275 לחוק העונשין.

2.מעובדות כתב האישום המתוקן מצטיירת התמונה העובדתית הבאה:

ביום 26/12/06, לפנות בוקר, קשרו הנאשמים קשר לבצע פשע, לפיו נאשם מס' 1, אשר עבד כנהג בחברת הובלות, שבבעלות כמיל עבוד (להלן: "המעביד"), יעמיס תרנגולים על משאית, במהלך הובלה של תרנגולי הודו, ובדרכו לפריקתם במשחטה של חברת "מילועוף", וכן יעביר חלק מהתרנגולים לנאשמים מספר 2 ו- 3 , שימתינו לנאשם מס' 1 ברכבו של נאשם מס' 3, כל זאת בכוונה לגנוב את התרנגולים. בהמשך לקשר הנ"ל, עת הוביל, במסגרת עבודתו, נאשם מס' 1 תרנגולים, שהיו בבעלות חברת "זוגלובק", לשחיטה במשחטה "מילועוף" בשלומי, נפגשו הנאשמים על הכביש בין עבדון למצובה והעבירו כ- 30 תרנגולי הודו ממשאית ההובלה בה נהג נאשם מס' 1 לרכב בו הגיעו נאשמים מס' 2 ו-3, כאשר שווי העופות שנגנבו היה בסכום של כ- 2,024 ₪. בהמשך, הבחין ברכב הנ"ל סמ"ר שאולי זינתי, וסימן לרכב לעצור, אולם הרכב המשיך בנסיעתו עד שנחסם על ידי ניידת משטרה, שאז הורה השוטר בניידת לרכב לעצור, אולם הרכב המשיך בנסיעתו. בהמשך, לאחר שהרכב נעצר, יצא נאשם מס' 3 מהרכב והחל לברוח.

3.לחובת הנאשמים יש לציין את חומרת העבירה של קשירת קשר לביצוע פשע בה הורשעו כל הנאשמים כאחד. עסקינן בעבירה, אשר בגינה קבוע בחוק העונשין, עונש מירבי של 7 שנות מאסר, דבר המלמד בדבר התייחסותו המחמירה של המחוקק לעבירה זו, ולא בכדי. עוד יש לציין לחובתו של נאשם מס' 1, כי הורשע, בנוסף, גם בעבירה של גניבה בידי עובד, המוגדרת כעבירה מסוג פשע, אשר גם בצידה קבע המחוקק עונש מירבי של 7 שנות מאסר, ובכך הביע את עמדתו ביחס לעבירה זו, שכן יש להתייחס בחומרה לעובד המפר אמון שניתן בו על ידי מעבידו ושולח ידו ברכוש המעביד. לחובתו של נאשם מס' 3 יש לציין כי, בנוסף לעבירה של קשירת קשר לביצוע פשע, הורשע גם בעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו כדין, ובעבירה של גניבה, דבר המוסיף נופך של חומרה להתנהלותו של נאשם מס' 3.

4.עם זאת, יש לציין, לטובתו של נאשם מס' 3, את עברו הנקי ללא רבב, ולטובת נאשמים מס' 1 ו-2, יש לציין כי עברם אינו מכביד כלל ועיקר (ראה ת/1 ו- ת/2). עוד יש לציין לקולא, כי מאז ביצוע העבירות נשוא כתב האישום חלפה תקופה ניכרת של 4 שנים. כמו כן יש להוסיף בנקודה זו, במסגרת הטעמים לקולא, את טיעוני הסניגור באשר לנסיבותיהם האישיות של הנאשמים, באשר לרקע לביצוע עבירת הגניבה ובאשר לערכו הלא גבוה של הרכוש שנגנב, אשר הושב, בסופו של דבר, לבעליו החוקיים.

5.לאחר ששקללתי את הטעמים לחומרא, בצד הטעמים לקולא, ובהתחשב בהודאת הנאשמים בהזדמנות הראשונה בעובדות כתב האישום המתוקן, הנני בדעה כי מן הראוי להשית על הנאשמים בתיק זה עונש של מאסר בפועל אשר ירוצה בדרך של עבודות שירות , זאת בצד רכיבי ענישה של מאסר על תנאי וקנס כספי, תוך אבחנה בין נאשם מס' 1 לבין נאשמים מס' 2 ו – 3 לעניין אורך תקופת המאסר ולעניין גובה הקנס, זאת נוכח העובדה שנאשם מס' 1 הורשע גם בעבירה של גניבה בידי עובד.

6.אשר על כן, לסיכום, אני דנה כל אחד מהנאשמים, כדלקמן:

את נאשם מס' 1 אני דנה למאסר בפועל לתקופה של 6 חודשים, אשר ירוצו בדרך של עבודות שירות, כאמור בחוות דעת הממונה על עבודות שירות אשר הוגשה בתיק זה, היינו במועצה המקומית אבו סנאן, החל מיום 15.02.11 בשעה 08.00, שאז יתייצב נאשם מס' 1 לתחילת ביצוע עבודות השירות במפקדת גוש צפון במתחם בית סוהר "חרמון", לצורך הצבה בתאריך תחילת העבודה.

אני דנה את נאשם מס' 1 למאסר על תנאי לתקופה של 10 חודשים למשך שלוש שנים והתנאי הוא - כי לא יעבור עבירת רכוש מסוג פשע, ועבירה לפי סעיף 499 (1) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977, ויורשע בגין אחת מהן.

אני דנה את נאשם מס' 1 למאסר על תנאי לתקופה של 5 חודשים למשך שלוש שנים והתנאי הוא - כי לא יעבור עבירת רכוש מסוג עוון, ועבירה לפי סעיף 499 (2) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977, ויורשע בגין אחת מהן.

בנוסף, אני דנה את נאשם מס' 1 לתשלום קנס בסך 1,800 ש"ח או 18 ימי מאסר.

הקנס ישולם ב - 6 תשלומים חודשיים רצופים ושווים, בסך 300 ₪ כל אחד, החל מיום 17.02.11 ואילך.

את נאשם מס' 2 אני דנה למאסר בפועל לתקופה של 3 חודשים, אשר ירוצו בדרך של עבודות שירות, כאמור בחוות דעת הממונה על עבודות שירות אשר הוגשה בתיק זה, היינו במועצה המקומית אבו סנאן, החל מיום 15.02.11 בשעה 08.00, שאז יתייצב נאשם מס' 2 לתחילת ביצוע עבודות השירות במפקדת גוש צפון במתחם בית סוהר "חרמון", לצורך הצבה בתאריך תחילת העבודה.

אני דנה את נאשם מס' 2 למאסר על תנאי לתקופה של 8 חודשים למשך שלוש שנים והתנאי הוא - כי לא יעבור עבירה לפי סעיף 499 (1) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977, ויורשע בגינה.

אני דנה את נאשם מס' 2 למאסר על תנאי לתקופה של 4 חודשים למשך שלוש שנים והתנאי הוא - כי לא יעבור עבירה לפי סעיף 499 (2) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977, ויורשע בגינה.

בנוסף, אני דנה את נאשם מס' 2 לתשלום קנס בסך 900 ש"ח או 9 ימי מאסר.

הקנס ישולם ב - 3 תשלומים חודשיים רצופים ושווים, בסך 300 ₪ כל אחד, החל מיום 17.02.11 ואילך.

את נאשם מס' 3 אני דנה למאסר בפועל לתקופה של 3 חודשים, אשר ירוצו בדרך של עבודות שירות, כאמור בחוות דעת הממונה על עבודות שירות אשר הוגשה בתיק זה, היינו במועצה הדתית הדרוזית העליונה בכפר ג'וליס, החל מיום 15.02.11 בשעה 08.00, שאז יתייצב נאשם מס' 3 לתחילת ביצוע עבודות השירות במפקדת גוש צפון במתחם בית סוהר "חרמון", לצורך הצבה בתאריך תחילת העבודה.

אני דנה את נאשם מס' 3 למאסר על תנאי לתקופה של 8 חודשים למשך שלוש שנים והתנאי הוא - כי לא יעבור עבירת רכוש מסוג פשע, ועבירה לפי סעיף 499 (1) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977, ויורשע בגין אחת מהן.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ