אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה שמעונים נ' אבו מעמר

מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה שמעונים נ' אבו מעמר

תאריך פרסום : 29/04/2012 | גרסת הדפסה
חע"מ
בית משפט השלום באר שבע
224-09
24/04/2012
בפני השופט:
יואב עטר

- נגד -
התובע:
יוסף אבו מעמר
הנתבע:
מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה שמעונים

החלטה

בפני בקשה מצד המבקש לבטל החלטה של מותב אחר בתיק זה (כב' השופט ברסלר-גונן) מיום 31.1.2012, המורה על ביטול חלקי של תוספת פיגורים ואודות אופן תשלום הקנס (גובה השיעורים והחלוקה ביניהם) תוך שהמבקש עותר לשינוי חלוקה זו ולקביעה שונה של מועדי התשלומים וגובה השיעורים באופן בו אורה על תשלום הקנס בתשלומים בסך של 1000 ₪ מידי חודש. בנוסף עותר המבקש לביטול החלטה מאוחרת יותר של כב' השופט ברסלר גונן על הוצאת פקודת מאסר, חלף קנס, וזאת למשך 200 ימים. בנוסף לאמור לעיל, בפני בקשה נוספת של המבקש לעכב את ביצוע ההחלטה של כב' השופט ברסלר גונן.

נוכח העובדה שמדובר בשלוש בקשות שונות, ראוי לבחון תחילה את השתלשלות עניינו של המבקש בסדר כרונולוגי.

ביום 27.3.2011, נדון המבקש בתיק זה על ידי מותב אחר (כב' השופט ברסלר-גונן), לעונשים אשר כללו בין השאר, קנס בסך 120,000 ₪, או 240 ימי מאסר תמורתו.

בגזר הדין נקבע, כי הקנס ישולם ב- 36 תשלומים חודשיים שווים ורצופים החל מיום 15.5.11 ובכל 15 לחודש שלאחריו.

לאחר מתן גזר הדין, הגיש המבקש ערעור (עפ"א 21826-04-11) ובמסגרת הליך זה, העמיד בית המשפט המחוזי את שיעור הקנס על סך של 100,000 ₪ או 200 ימי מאסר תמורתו, וקבע כי יתר הוראות התשלום יוותרו בעינם.

ביום 31.1.2012, נוכח העובדה שהמבקש לא שילם עד לאותו מועד כלל, ולו שיעור אחד מן הקנס, נדונה בקשת המבקש לביטול תוספות פיגור ופריסה מחודשת של הקנס.

בהחלטתו ממועד זה, קבע בית המשפט כב' השופט ברסלר גונן : "נוכח האמור ולפנים משורת הדין אני סבור כי האיזון הנכון, יהא להפחית את מרבית תוספות הפיגור, אולם במקביל יש להעמיד את הנאשם במקום בו היה עומד כיום, אלמלא חדל בתשלום הקנס, ובוודאי שאין מקום לאפשר לו ליהנות מ - 9 חודשים של אי תשלום הקנס ". בהמשך החלטה זו הורה כב' השופט ברסלר גונן על קבלה חלקית של הבקשה, באופן בו קבע כי עד ליום 15.2.2012, ישלם המבקש סך של 27,778 ₪ על חשבון הקנס, מתוספות הפיגור שהצטברו בסך של 50,000 ₪, הורה על הפחתת 40,000 ₪, כך שנותרו 10,000 ₪ אשר בעניינם הורה כב' השופט ברסלר גונן, כי ישולמו בנפרד בתוך 21 יום. עוד הורה כב' השופט ברסלר גונן כי יתרת הקנס בסך 72,222 ₪, תשולם ב – 26 תשלומים שווים ורצופים החל מיום 15.3.2012 ובכל 15 לחודש שלאחר מכן.

כב' השופט ברסלר גונן סיים את החלטתו הנ"ל, בכך שציין: "היה ולא ישולם אחד התשלומים שקבעתי, במועד שקבעתי, תבוטל החלטה זו, ויהא על המבקש לשלם את מלוא הקנס לרבות כל תוספות הפיגור שהצטברו עד היום וזאת באופן מיידי, שאם לא כן, תהיה רשאית המשיבה (המאשימה) להביא את פקודת המאסר לחתימתי".

ביום 22.2.2012 הגישה המאשימה בקשה להוצאת פקודת מאסר נוכח העובדה, שהנאשם לא עמד בהוראות ההחלטה מיום 31.1.2012, ולא שילם ולו חלק קטן מן הסכומים שנצטווה לשלם.

ביום 26.2.2012, הגיש ב"כ המבקש, עו"ד ש. זילברמן, לבית המשפט הודעה בה צויין : "בהתאם להחלטת כב' בית המשפט מיום 22.2.2012... ... מודיע הנאשם כי אין לו התנגדות להוצאת פקודת המאסר, וזאת בהתאם להודעה בכתב החתומה על ידו... והמדברת בעד עצמה". להודעה זו צורף דף נייר החתום על ידי המבקש, ובו נכתב בכתב יד, כי : "אני הח"מ יוסף אבו מעמר, הנאשם בתיק... ...מודיע בזאת כי אין לי אפשרות לשלם את הקנס שהוטל עלי בתיק הנ"ל, ואין לי התנגדות להמיר את הקנס במאסר".

ביום 27.2.2012, הורה כב' השופט ברסלר גונן: "בשים לב להחלטותיי הקודמות, ולאי תשלום הקנס על ידי הנאשם, ובחירתו בחלופת המאסר, אני מורה על מאסרו של הנאשם למשך 200 ימים...".

ביום 29.3.2012, הגישה אשת המבקש לבית המשפט בקשה שכותרתה : "הודעה ובקשה דחופה לעיכוב ביצוע ההחלטה". בבקשה זו נרשם כי המבקש מאושפז בבית החולים סורוקה לאחר התקף אסטמתי, ובבקשה זו נתבקש בית המשפט להורות על עיכוב ביצוע פקודת המאסר בשל מצבו הבריאותי.

בהחלטה מיום 3.4.2012, נתבקש המבקש להגיש תיעוד רפואי עדכני על מנת שניתן יהא לעמוד על מצבו ועל השאלה האם שוחרר מבית החולים, אם לאו.

ביום 5.4.2012, הוגשה בקשה שכותרתה: "הודעה דחופה לבית המשפט", ובה צויין מצבו הבריאותי של הנאשם והעובדה ששוחרר מבית החולים עם בלון חמצן צמוד, ובמסגרת בקשה זו, נתבקש בית המשפט לבטל את ההחלטה המורה על הוצאת פקודת המאסר, ולאפשר לנאשם לשלם את הקנס בתשלומים של 1000 ₪ בכל חודש.

בהחלטתי מיום 17.4.2012, נוכח השילוב של בקשה זו ובקשה לעיכוב ביצוע מאסר, הוריתי על המצאת תיעוד רפואי עדכני עד ליום 22.4.2012, תוך שקבעתי כי הבקשה תידון על פי תיעוד זה.

ביום 22.4.2012, הגיש המבקש בקשה שכותרתה: "בקשה דחופה למתן החלטה וכן צירוף מסמכים רפואיים וכן פריסת הקנס בתשלומים חודשיים". המבקש צירף לבקשתו זו תיעוד רפואי רב, ממנו עולה כי המבקש סובל מבעיות בדרכי הנשימה והריאות וצפוי לעבור בדיקת ברונכוסקופיה גמישה, המלווה בהרדמה מקומית. בנוסף צורף מכתב שחרור מבית חולים סורוקה ממנו עולה כי ביום 1.4.2012, שוחרר המבקש מבית החולים תוך שצויין כי המבקש סובל ממחלת ריאות כרונית, וסבל באותה עת מהתלקחות מחלתו ככל הנראה בשל זיהום נשימתי. במכתב השחרור צויין "כעת החולה במצב כללי טוב, יציב המודינמית ונשימתית, ללא חום מוגבר. מצבו מאפשר את שחרורו עם ההמלצות הבאות". ההמלצות כללו מעקב רופא מטפל, המשך טיפול תרופתי למשך 9 ימים, ביקורת במרפאת ריאות ביום 19.4.2012. בביקורת ביום 19.4.2012, צויין: "בן 47, תלונות אסטמתיות קשות למרות עקומות לא חסימתיות בספיר ומטריה לא מגיב לטיפול גם סטרואיד לי במינונים גבוהים. הוצע בעבר ומסכים עכשיו לברונכוסקופיה... ". מסיכום הביקור עולה כי הבדיקה היא במסגרת בירור כללי שהחל במצבו של המבקש, ובמסגרתו נקבעה בדיקת הברונכוסקופיה ליום 1.5.2012.

כאמור, בקשתו של המבקש התפצלה למספר בקשות.

באשר לבקשות המבקש הנוגעות לביטול החלטותיו של כב' השופט ברסלר – גונן, ופריסת הקנס לתשלומים בצורה שונה מזו שנקבעה על ידי כב' השופט ברסלר- גונן, הרי שמותב זה איננו ערכאת ערעור על החלטות כב' השופט ברסלר-גונן , ואין בידי להיעתר לבקשות אלו. המבקש יכול היה לערער לבית המשפט המחוזי על ההחלטה מיום 31.1.2012, כפי שערער על גזר הדין.

באשר לפקודת המאסר שהוצאה על ידי כב' השופט ברסלר-גונן, סעיף 71 (ד) לחוק העונשין התשל"ז – 1977, קובע: "הוטל מאסר לפי ס"ק (א) ולפני שנסתיימה תקופת המאסר שולם חלק מן הקנס תקוצר התקופה לפי היחס שבין הסכום ששולם לבין הקנס כולו". הווה אומר שלנאשם פתוחה הדרך לשלם את הקנס על פי הוראות החלטתו של כב' השופט ברסלר-גונן, ובכך לפטור עצמו מחלופת המאסר וזאת גם לאחר הוצאת פקודת המאסר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ