אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה מזרח השרון קל נ' קטאוי חסן (אשרף)

מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה מזרח השרון קל נ' קטאוי חסן (אשרף)

תאריך פרסום : 28/04/2011 | גרסת הדפסה
חע"מ
בית משפט השלום נתניה
40007-06
28/04/2011
בפני השופט:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה מזרח השרון קל
הנתבע:
עלי קטאוי חסן (אשרף)
החלטה,החלטה,גזר-דין

החלטה

הדברים נרשמים למען הסדר הטוב.

ניתנה והודעה היום כ"ד ניסן תשע"א, 28/04/2011 במעמד הנוכחים.

אביבה טלמור, שופטת בכירה

החלטה

ישיבת היום נקבעה לטיעון לעונש. לא הוגשה לביהמ"ש לקראת ישיבת היום כל בקשה שהיא לחזרה מהודאה. אוסיף ואומר שאין לי אלא לסקור את השתלשלות האירועים בתיק זה לנוכח בקשה תמוהה זו שהועלתה ע"י ב"כ הנאשם בפתח הדיון היום, דיון שנקבע לטיעונים לעונש כאמור.

כתב האישום הוגש בתיק זה ב- 18/1/06, לישיבה שנקבעה ליום 23/11/06 אף שהיה אישור מסירה לזימון הנאשם- הנאשם לא הופיע והוצא צו הבאה נגדו. הנאשם הובא במסגרת צו הבאה לביהמ"ש ביום 31.12.06, ציין באותה ישיבה שהוא טעה במועד הדיון, הבטיח שיגיע לכל ישיבה שתקבע ובית המשפט אכן הורה על שחרורו של הנאשם כנגד חתימה על התחייבות להתייצב לדיון שייקבע. לישיבת יום 26.6.07 שנקבעה להקראה בתיק זה הנאשם לא הופיע אלא שאז כבר היה הנאשם מיוצג ע"י עו"ד אבו מוך שהוא אותו עו"ד המופיע היום בפני בעניינו של נאשם זה. באותה ישיבה הודיע עו"ד אבו מוך שהוא מייצג את הנאשם, ציין שהתקשר אליו אחיו הבכור של הנאשם ששמו שריף והודיע לו שלנאשם יש דיון בבימ"ש אחר ולכן הנאשם לא התייצב לדיון וביקש לדחות את הדיון לישיבת הקראה נוספת, התובע הסכים לבקשה זו והדיון נדחה ליום 24/10/07.

בישיבת יום 24/10/07 התייצב הנאשם עצמו והתייצב ב"כ עו"ד תועמה ממשרדו של עו"ד אבו מוך וכך גם התייצב התובע. כתב האישום הוקרא לנאשם עצמו כשהוא מיוצג ע"י עו"ד תועמה ממשרדו של עו"ד אבו מוך שהוא עוה"ד המייצג גם כיום את הנאשם והכל בנוכחות הנאשם עצמו. כתב האישום הוקרא לנאשם עצמו ולב"כ ותשובתו לאישום היתה שהוא מודה בכל העובדות המפורטות בכתב האישום. התובע ביקש להרשיע הנאשם על פי הודאתו ואכן באותו יום בישיבת יום 24.10.07 בנוכחות הנאשם עצמו, ב"כ עו"ד תועמה וב"כ המאשימה ניתנה הכרעת הדין. באותה ישיבה ביקשו ב"כ הצדדים לדחות את הטיעון לעונש לישיבה נוספת על מנת שעד אז יפגשו ויגיעו להבנה כוללת והדיון נדחה. בהמשך הוגשו בקשות דחיות פעם אחר פעם לדחיית מועד הטיעונים לעונש כשנקבעה ישיבה לטיעון לעונש ליום 21/5/08 ציין התובע לאחר שהנאשם עצמו וב"כ עו"ד תועמה לא התייצבו לדיון, שפנה אליו עו"ד תועמה וביקש לדחות את הטיעון לעונש לישיבה נוספת ואז שוב נדחה הדיון לטיעון לעונש לישיבה נוספת, שוב נתבקשה דחייה ע"י ב"כ הנאשם והדיון נדחה ל- 14/1/09 לשמיעת הטיעונים לעונש.

בישיבת יום 14/1/09 הנאשם שוב לא התייצב לדיון ושוב הופיע אחיו של הנאשם שריף והודיע שהנאשם חולה, הוגשה תעודה רפואית ובית המשפט דחה את הטיעון לעונש למועד נוסף, ל- 18/3/09.

לישיבת יום 18/3/09 עו"ד אבו מוך לא הופיע שכן התפטר מייצוג הנאשם ובאותה ישיבה היה הנאשם מיוצג ע"י עו"ד וותד. הנאשם עצמו לא הופיע לדיון, לאותו דיון הופיע עו"ד וותד, ביקש לדחות את הדיון לישיבה נוספת על מנת שעד אז יפגשו הצדדים וינסו להגיע להבנה כוללת, ואכן הדיון נדחה. לישיבת יום 29/9/09 הנאשם לא הופיע, הופיע ב"כ עו"ד וותד. בית המשפט דחה את הדיון ליום 26/11/09, הורה על שחרורו של עו"ד וותד מלייצג את הנאשם, הכל לפי בקשת עו"ד וותד, הדיון נדחה לטיעונים לעונש ליום 26/11/09 ושוב נאלץ ביהמ"ש להוציא צו הבאה נגד הנאשם כנגד שחרור בהפקדה.

הדיון נדחה וגם ביום 12/10/10 לא התייצב הנאשם, שוב נדחה הדיון והוצא צו הבאה כנגד הנאשם וכך פעם אחר פעם נאלץ ביהמ"ש לדחות את מועד הטיעונים לעונש ולהוציא צווי הבאה כנגד נאשם זה כאשר ביום 2/11/07 הורה ביהמ"ש בהחלטה שבמסגרתה הוצא צו הבאה כנגד הנאשם שאין מקום להורות על שחרורו של הנאשם כנגד הפקדה כספית כלשהי. הדיון נדחה כאמור ליום 14/12/10 לטיעונים לעונש. בישיבת יום 14/12/10 הופיע הנאשם עצמו והופיעה עו"ד אבו מוך נרמין וכך גם התובע ועוה"ד אבו מוך נרמין הודיעה לבית המשפט שהיא מייצגת את הנאשם בתיק זה ומדובר במשרד אבו מוך שהוא זה שמופיע היום בעצמו בבית המשפט והוא זה שלראשונה בתיק זה עוד בתאריך 26.6.07 ייצג את הנאשם בתיק זה וביקשה לשחרר עורכי דין אחרים שייצגו את הנאשם בתיק זה ולרשום את העובדה שהיא מייצגת את הנאשם בתיק זה, ציינה את מס' הפקס' והטל' במשרדה, ביהמ"ש נעתר לבקשה, שחרר את עורכי הדין האחרים מייצוג בתיק זה, ציין את בקשתה לפיה היא מייצגת את הנאשם, ב"כ הנאשם ציינה במפורש באותה ישיבה את הדברים הבאים: "ישיבת היום נקבעה לטיעונים לעונש. אני קיימתי קשר עם ב"כ המאשימה ואנו מנסים להגיע להבנה כוללת בתיק זה, מבקשת דחייה אחרונה בהסכמת ב"כ המאשימה".

התובע בהגינותו הרבה, כך יש לציין במקרה זה ועל אף כל השתלשלות האירועים כפי שסקרתי עד כה הסכים לבקשתה והדיון נדחה לטיעון לעונש ליום 16/3/11 שעה 9:30.

בהמשך התבקשה שוב דחיה והדיון נקבע לטיעונים לעונש להיום. הצדדים התייצבו היום לדיון כפי שאכן הורה ביהמ"ש, אין כל מקום לדחיית מועד הטיעונים לעונש ואין כל מקום לאפשר לנוכח כל סקירת האירועים כפי שפורטה בהרחבה בהחלטתי זו, לנאשם לחזור בו מההודאה או להגיש בקשה כלשהי בענין זה ובקשה זו נדחית.

הטיעונים לעונש יישמעו כפי שנקבע.

ניתנה והודעה היום כ"ד ניסן תשע"א, 28/04/2011 במעמד הנוכחים.

אביבה טלמור, שופטת בכירה

גזר דין

העבירות חמורות. מאידך, אני מתחשבת לקולא בכך שהנאשם הודה באשמה, אין לו הרשעות קודמות וכפי שצוין הנאשם מטפל בנדרש להוצאת היתר לבניה נשוא כתב האישום.

בנסיבות אלו, אני מאמצת עסקת הטעון ומורה כדלקמן:

1.מוצא צו הריסה לגבי הבניה נשוא כתב האישום, אולם צו זה נדחה ביצועו למשך 12 חודשים מהיום.

2.אני דנה הנאשם לתשלום קנס בסך של 18,000 ש"ח או 90 ימי מאסר שישא בנוסף לכל עונש מאסר אחר שהוטל עליו.

הקנס ישולם ע"י הנאשם ב- 12 תשלומים שווים ורצופים - כשהראשון לא יאוחר מיום 15.5.11 ובכל 15 לחודש שלאחר מכן עד התשלום המלא.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ