אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מתכות הקריה א.ב. בע"מ נ' עו"ד ליוס

מתכות הקריה א.ב. בע"מ נ' עו"ד ליוס

תאריך פרסום : 17/07/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום קריות
5872-12-08
08/07/2013
בפני השופט:
ערן נווה

- נגד -
התובע:
מתכות הקריה א.ב. בע"מ
הנתבע:
עו"ד אנטון ליוס
פסק-דין

פסק דין

בפניי תביעה כספית ותביעה כספית שכנגד.

לשם הנוחות תקרא התובעת והנתבעת שכנגד "התובעת", והנתבע והתובע שכנגד "הנתבע".

התביעה העיקרית:

התובעת הינה חברה, אשר שכרה את שירותיו המקצועיים של הנתבע כעו"ד. לטענת התובעת, מזה מספר שנים ועד לחודש יולי 2007, היא מסרה לטיפולו המשפטי של הנתבע, כמעט כל עניין משפטי אשר נקלעה אליו ונזקק לטיפולו, לרבות תביעות חוב, כאשר בעשותה כן גילתה, לטענתה, אמון מוחלט בנתבע.

התובעת טוענת, כי הנתבע ניצל את האמון שנתנה בו ומעל בו, כאשר גבה כספים מחייבים לה ולא העביר אותם לידיה. כך למשל, התובעת טוענת, כי נודע לה באקראי לגבי תיק מסוים, אשר העבירה לטיפולו (ת.א. 2582/06 אשר התנהל כנגד אלקטרו אבו חלא בע"מ) שבו הנתבע הגיע להסכם פשרה, והעלימו מעיני התובעת (להלן: "תיק אבו חלא"). במסגרת הסכם פשרה זה צמצם הנתבע את החוב כלפי התובעת לכדי 40,500 ₪, הסכים לחלקו ל-6 תשלומים של 6,750 ₪, קיבל לידיו 6 שיקים וכלל לא דיווח לתובעת על ההסכם ועל גביית הכספים.

ביום 08.01.07 העביר הנתבע לתובעת סך של 5,500 ₪ והתובעת רשמה זאת בספריה, מבלי לדעת כי זכאית היא לסכום גבוה בהרבה, עקב ההסכם והגביה. לטענת התובעת, נודע לה על הסכם פשרה זה באקראי ביולי 2007, כאשר הוא נעשה בפועל באוקטובר 2006. לגרסתה, מנהל התובעת פנה לנתבע לקבלת הסברים ובעקבות זאת, העביר ביום 01.07.07 לידי התובעת סך של 9,500 ₪ מסכום הגביה. בכך העביר, למעשה, לידיה רק 15,000 ש"ח מכלל הסכום שגבה והותיר בידיו סך של 24,500 ₪.

לטענת מנהל התובעת, הוא איבד כליל את אמונו בנתבע, וזאת לאור חשדותיו, כי הנתבע הונה את התובעת אף בתיקים נוספים. על כן, הוא פנה לנתבע ודרש ממנו לקבל לידיו את כלל התיקים בהם טיפל, על מנת להעבירם לטיפולו של ב"כ התובעת הנוכחי.

לגרסת התובעת, הנתבע העביר מסמכים ספורים מכל תיק, מבלי שלתובעת ו/או לבא כוחה תהיה כל יכולת לבחון את התנהלותו של הנתבע בתיקים השונים. על כן, נאלצה להגיש תביעה קודמת כנגד הנתבע (אשר התנהלה בפני כב' השופטת לוקיץ'), על מנת שבית המשפט יורה לו להעביר את התיקים שבידיו. התובעת טוענת, כי רק בהתערבות בית המשפט ניאות הנתבע להעביר סדרה של תיקים לתובעת, כאשר אין התובעת בטוחה שמדובר בכלל התיקים.

לסיכום, התובעת בכתב תביעתה פירטה רשימה מפורטת של תיקים, בהם לטענתה הנתבע גבה סכומי כסף לטובתה אך הותיר את הכספים בידיו ו/או הותיר חלקים נכבדים מהם בידיו, כאשר בסופו של דבר, העמידה בסיכומיה את סך חובו של הנתבע כלפיה על סך של 272,831.

הנתבע, מצידו מכחיש טענות התובעת כלפיו, ומדגיש כי ייצג אותה במשך כ-13 שנים, דבר שרק יכול להעיד על שביעות רצונה משירותיו המקצועיים. הנתבע מציין, כי שביעות הרצון של התובעת ומנהלה התבטאה בכך שהתובעת ומנהלה ביקשו מהנתבע ללוות אותם גם בעניינים האישיים והמשפחתיים, אשר לרוב לא שולם דבר בגין ייעוצים אלו. הנתבע מדגיש, כי מנהל התובעת היה מעודכן במצב כלל התיקים שהועברו לטיפולו על ידי התובעת, ולא הוסתר שום פרט ו/או עובדה לגביהם. יחד עם זאת, לטענת הנתבע, לא פעם קרה שמנהל התובעת שכח בעצמו פרטים ועובדות אשר עודכן בהם על ידי הנתבע ואף התנצל על כך.

כך הנתבע טוען, כי בתיק אבו חלא (ת.א. 2582/06 המוזכר לעיל), הוסכם כי התובעת תקבל מתוך סכום הפשרה את יתרת הקרן בסך של 24,756 ₪ וכן את אגרת תיק ההוצל"פ בסך של 730 ₪, ואילו היתרה בסך 15,014 ₪ תשמש לכיסוי שכר טרחתו, הן בתיק ההוצל"פ והן בתיק האזרחי, וכן לכיסוי יתרת ההוצאות והמסירות בשני התיקים. לטענתו, בתאריך 08.01.07, לאחר שנפרעו 3 מתוך 6 השיקים שנמסרו לידי הנתבע במסגרת הסכם הפשרה, העביר הנתבע לידי מנהל התובעת המחאה ע"ס 5,500 ₪, כאשר היתרה עד אז קוזזה כמוסכם על חשבון הוצאות ושכ"ט עו"ד.

לטענת הנתבע, החזר זה מפריך את טענת התובעת, כי לא ידעה על הסכם הפשרה ועל התשלומים, ומוכיח מעבר לכל ספק, כי התובעת ידעה עליו.

יש לציין, כי הנתבע במסגרת סיכומיו השיב בצורה מפורטת ורחבה ביותר ביחס לכל תיק ותיק בהם טענה התובעת, כי כספים נגבו על ידיו ביתר ולא הושבו אליה. הנתבע ציין לגבי כל תיק מהו השירות המקצועי שניתן על ידו לתובעת ומהו נתוניו העדכניים וצירף לכך נספחים.

כך יוצא שלחלק מהתיקים המצוינים ברשימה משיב הנתבע, כי נותרה התובעת חייבת כלפיו שכ"ט והוצאות, ולגבי חלק אחר של התיקים משיב הנתבע, כי היה הסדר מוסכם והתובעת קיבלה את אשר מגיע לה.

התביעה שכנגד:

הנתבע כאמור טוען, כי התובעת היא זו שחייבת כספים לנתבע בגין שכר טרחתו, אשר לא שולמו לו.

לטענתו, על התובעת היה לשלם לו את שכר טרחתו בגין טיפולו בתיקים השונים מיד עם העברת התיקים לטיפולו ו/או מיד עם תשלום ההוצאות ו/או תוך זמן סביר לאחר מכן, אולם הנתבעת לא עשתה כן, אלא ביקשה להמתין עם התשלומים עקב מצבה הכלכלי ובנימוק, כי היא מתחייבת להעביר לידי הנתבע את כל תביעותיה הכספיות, לרבות שיקים לגבייה וכי תמיד ניתן לקזז את שכה"ט וההוצאות מהגבייה מהתיקים, כאשר הוסכם כי מלוא שכה"ט וההוצאות יקוזזו תחילה.

הנתבע מוסיף, כי התובעת ביקשה מעת לעת להתחשב במצבה הכלכלי ולהמתין עם קיזוז מלוא שכר הטרחה וההוצאות בתיקים שהגבייה בהן היתה מובטחת, אם עקב מידע ואם עקב הסדרים שנעשו עם החייבים. הנתבע טוען, כי הסכים, לפנים משורת הדין, לעשות כן וכי הדבר היה מעשי כל עוד התובעת העבירה כמות תיקים גדולה לטיפולו. לטענתו בשנים האחרונות ועם הפיחות בכמות התיקים, הצטברו סכומי שכ"ט והוצאות גדולות, דבר שהביא את הנתבע לדרישתו כי הצדדים יערכו התחשבנות, אולם לטענתו, התובעת מאז מתחמקת שוב ושוב מתשלום שכר טרחתו המגיע לו. הנתבע ביקש לשבת עם מנהל התובעת על מנת להתחשבן על שכר הטרחה וההוצאות, אשר הצטברו לכדי סכומים גבוהים מאוד, אולם לטענתו, מנהל התובעת ביקש לדחות זאת מספר פעמים בתירוצים שונים.

הנתבע אף מציין, כי למעט תשלום אגרות ראשוניות לפתיחת תיקים וכן תשלום הוצאות מיוחדות כגון חקירות, הרי שרוב ההוצאות השוטפות, לרבות הליכי העיקולים, שולמו על ידו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ