אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מעודד צבעים ודקורציה (2004) בע"מ נ' ש. אנפה בע"מ

מעודד צבעים ודקורציה (2004) בע"מ נ' ש. אנפה בע"מ

תאריך פרסום : 14/06/2010 | גרסת הדפסה
תא"ק
בית משפט השלום תל אביב - יפו
9798-04-10
13/06/2010
בפני השופט:
משה כהן

- נגד -
התובע:
מעודד צבעים ודקורציה (2004) בע"מ
הנתבע:
ש. אנפה בע"מ

החלטה

הובאה לפני בקשה לביטול צו עיקול זמני.

משמוגשת בקשה לביטול צו עיקול זמני אני שב ודן בבקשה להטלת עיקול זמני מחדש.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים הגעתי למסקנה שיש מקום להותיר את צו העיקול הזמני על כנו וזאת לאחר שהתובעת עמדה בכל התנאים הדרושים למתן צו עיקול זמני.

הצדדים נחלקו ביניהם בנוגע לקיום התנאי הראשון דהיינו האם התובעת הציגה ראיות מהימנות לכאורה לקיום עילת תביעה. התובעת עמדה בתנאי זה וזאת מאחר והיא צרפה לבקשה תצהיר לאימות העובדות הנטענות בדבר אספקת הסחורה לנתבעת וכן צרפה תעודות משלוח וחשבוניות. הנתבעת טענה שתעודות המשלוח שצורפו לבקשה להטלת עיקול זמני אינן חתומות על ידי הנתבעת. אולם בשלב זה של הדיון איני נדרש לפסוק האם התעודות משלוח אכן חתומות בידי הנתבעת או לא אלא האם יש ראיות מהימנות לכאורה לקיום עילת התביעה. מכלול הנסיבות יחד עם המסמכים שהוצגו מלמדות שהתובעת ביססה כראוי וברמת ראיות הדרושה שאכן קיימת עילת תביעה נגד הנתבעת. התובעת טוענת בתצהירה שהיא סיפקה סחורה ולא קיבלה תשלום. הנתבעת טוענת שאין ראיות מהימנות לכאורה בדבר קיום עילת תביעה משום שלא הוכח שהמסמכים הם של הנתבעת אולם לא זו השאלה המכריעה אלא שלטענת הנתבעת יש צורך לערוך חישובים והתאמה על מנת להגיש לחוב הנכון. מהחקירות ששמעתי היום עולה בברור שאכן קיים חוב שהנתבעת חייבת לשלם אותו לתובעת אולם לטעמה של הנתבעת יש צורך לערוך התאמות וחישובים. באשר לפגישה שאמורה להתבצע בין הצדדים גם על זה נחלקו הצדדים מי מהם מסרב לשבת ולערוך את החישובים וההתאמות. מבלי להכריע בדבר ומבלי שהדבר ישמש למי מהצדדים כהשתק פלוגתא בהמשך הדיון נראה לי שגרסתה של התובעת שהיא מעונינת לקבל את הכסף ומעוניינת לשבת ולהתחשבן היא הקרובה יותר למציאות מאשר טענתה של הנתבעת שהתובעת אינה מעוניינת לשבת ולהתחשבן.

באשר לטענת הנתבעת ולפיה החשבוניות ותעודות המשלוח אינן של התובעת אלא של צד ג' אחר, הרי שבענין הזה כבר טענה התובעת והדבר אף קיבל חיזוק מחקירתו הנגדית של נציג הנתבעת ולפיה הסחורה המסופקת מועברת ישירות מהספק של התובעת לנתבעת, כאשר תעודות המשלוח של הספק הראשי נחתמת על ידי נציג הנתבעת וזו הסיבה שלבקשה צורפו תעודות משלוח שאינן של התובעת. הנתבעת אישרה באמצעות העד מטעמה שהיא אכן שילמה בעבר תעודות משלוח שכאלה וכעת היא טוענת שהיא לא שילמה משום שיש לבדוק את התעודות ולברר האם באמת סופקו הפריטים על פי אותן תעודות. גירסה זו של הנתבעת שונה מהגרסה הקודמת שהיא לא הכירה כלל בתעודות המשלוח של צד ג' ולכן שינוי הגרסה מעלה תמיהה ביחס לטענתה.

יתרה מזאת, בשלב זה של הדיון אני לא דן בטענות ההגנה של הנתבעת אלא אני דן בבקשה של התובעת ובוחן האם היא עומדת בדרישות התקנות לכן איני נכנס לבחינת הראיות של הנתבעת ודי במה שצויין לעיל על מנת להסיק שהתובעת ביססה כראוי את קיום עילת התביעה שלכאורה קיימת נגד הנתבעת.

יחד עם זאת, נראה לי שעדותו של נציג הנתבעת היתה חלשה ביחס לעדותו של נציג התובעת. נציג התובעת מטפל באופן ישיר בתעודות המשלוח ובצד החשבונאי של החוב לעומת זאת נציג הנתבעת הוא נציג בעלת השליטה של הנתבעת ואין הוא מטפל ישירות בצד החשבונאי של אספקת הסחורה והוא אינו המנהל המפעיל של החברה ומי שעושה זאת הוא אדם אחר.

התובעת עמדה גם בתנאי הנוסף ולפיו הציגה ראיות מהימנות לכאורה בדבר החשש הסביר לכך שאי מתן צו עיקול זמני יכביד על ביצוע פסק הדין לכשינתן אם ינתן. הנתבעת רשומה כחייבת בתיקי הוצאה לפועל שונים, היא גם רשומה כחייבת בתיק הוצאה לפועל שהתובעת הגישה נגדה. נציג התובעת העיד שמנהל הנתבעת הסביר לו שהנתבעת לא תשלם את החוב משום שהיא בקשיים כלכליים והיא בודקת אפשרות להגיע להסדר מול נושיה טענה זו קיבלה חזוק היום בעדויות ששמעתי, שכן מהדברים שעלו היום עלה שחברה בשם זנגר היתה חייבת כספים לטענתה של הנתבעת אותם היא לא שילמה ואף הוגשה נגד תביעה ובשל מחדלה של החברה נכנסה הנתבעת לבעיות תזרימיות.

פ

טענת הנתבעת ולפיה היא לא שילמה לזוכים שפתחו נגדה תיקי הוצאה לפועל משום שאותה חברה צד ג' לא שילמה לנתבעת על מנת שהיא תשלם לזוכים וזאת בשל הסדר גב אל גב שקיים בין הנתבעת לבין הזוכים הרי שאני מתקשה לקבל טענה זו הן משום הטענה של נציג הנתבעת ולפיה הנתבעת לא היתה משחררת כספים לקבלנים כל עוד שהחברה לא העבירה להם כספים. כמו כן אני מתקשה לקבל את הטענה משום שלא ברור מדוע הנתבעת שילמה בחלק מהתיקים המנוהלים בהוצאה לפועל למרות הטענה שכביכול חברת זנגר לא שילמה כספים לחברה הנתבעת. לפיכך נראית לי טענת הנתבעת קלושה ואיני מקבל אותה כדי לבסס החלטה לביטול צו עיקול זמני.

נסיבות המקרה חייבו את התובעת להגיש את הבקשה להטלת עיקול זמני וזאת בשל התנהלותה של הנתבעת כלפיה וזו הסיבה שלטעמי הבקשה הוגשה בתום לב משום שלא היתה ברירה לנתבעת אלא להגיש את הבקשה על מנת להבטיח לעצמה אפשרות שיהיה לה ממי וממה לגבות בבוא היום. צו העיקול הזמני הינו מידתי משום שהאינטרסים המנוגדים של שני הצדדים נלקחו בחשבון והתובעת חויבה להפקיד בטחונות לטובת הנתבעת למקרה הצורך. גם מאזן הנוחות מחייב הטלת עיקול זמני משום שהנזק שעלול להגרם לתובעת אם לא ינתן צו העיקול גבוה יותר מהנזק שיגרם לנתבעת עם מתן צו עיקול זמני, שכן לנתבעת עומדת בכל עת האפשרות לבקש המרת העיקולים או לצמצמן במידת הצורך וכן עומדים לטובתה הבטחונות שהתובעת הפקידה למקרה הצורך.

מסקנת הדברים העולה מהאמור לעיל היא שהתובעת עמדה בכל התנאים הדרושים למתן צו עיקול זמני ולכן אני מותיר את צו העיקול על כנו ואני דוחה את הבקשה לביטול הצו.

הנתבעת תשלם לתובעת 2000 ₪ בתוספת מע"מ ובצרוף הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד התשלום בפועל.

ניתנה והודעה היום א' תמוז תש"ע, 13/06/2010 במעמד הנוכחים.

משה כהן, רשם

הוקלד על ידי: איריס שלומוב

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ