אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מנו איטקין נ' עוזיאל

מנו איטקין נ' עוזיאל

תאריך פרסום : 27/03/2014 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות ראשון לציון
19964-07-13
23/03/2014
בפני השופט:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
אסתר מנו איטקין
הנתבע:
אברהם עוזיאל
פסק-דין

פסק דין

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 31.3.13 בשעה 12:00 לערך בחניון ברחוב הכשרת היישוב בראשון לציון (להלן:"התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובעת מס' רישוי 5810659 נהוג בידי התובעת (להלן:"רכב התובעת") ורכב נתבע 1 נהוג בידי נתבע 1 מס' רישוי 9061418 (להלן:"רכב הנתבע") ומבוטח בנתבעת 2.

בתביעתה עתרה התובעת לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א.נזק לרכב על פי דוח שמאי בסך של - 7837 ₪.

ב.שכ"ט שמאי בסך של - 850 ₪.

ג.ירידת ערך הרכב בסך של - 1157 ₪.

ד.הוצאות ובזבוז זמן בסך של - 800 ₪.

התובעת אשר נהגה ברכב התובעת עובר לתאונה תיארה בעדותה את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה כדלקמן:

"יום 31.3.13 נהגתי ברכב מיצובישי מספר 5810659. בשעה 12:00 הרכב שלי חנה ברחוב הכשרת היישוב והיה בעצירה מולטת בחנייה מסומנת והוא חנה אנכית לכביש דהיינו חלקו האחורי של הרכב היה לכוון הכביש, זה היה כפי שציינתי ברחוב הכשרת היישוב בראשון לציון. הייתי בתוך הרכב וישבתי במושב הנהג, בעלי ישב במושב הימני לצדי והילד בצד ימין הרכב מאחור. הרכב היה בעצירה מלאה, דומם עדיין לא הנעתי אותו. אני בעלת הרכב. בגלל שהבן ישב מאחור ולא היתה לי ראות אמרתי לבעלי שיצא החוצה מהרכב ויכוון אותי לנסיעה מאחור, איך שהוא פתח את הדלת הימנית ליד המושב הקדמי שבו הוא ישב ורגלו היתה ממש בשלב של יציאה שמעתי בום חזק ברכב שלי והסתכלתי לאחור לראות מה קורה עם הילד שלי שישב מאחור. שאלתי את הבן שלי שהיה בן 5 אם הכול בסדר והוא אמר שכן ויצאתי החוצה וראיתי את הנתבע שהסתבר ששמו אברהם עוזיאל והוא זה שפגע עם הרכב שלו ברכב שלי ושאלתי אותו איך זה קרה, הוא אמר סליחה אני לא יודע איך זה קרה, אף פעם לא קרה לי דבר כזה, יש ביטוח אף פעם לא יצא לי לתבוע אותם ואני תמיד משלם. הסתכלנו על כל הפגיעות שנגרמו לרכב שליעל הפגוש שנפגע הרכב שלי והיה ברור שהוא זה שפגע ברכב שלי אז לא הסתכלנו כלל על הפגיעות ברכב שלו. הוא אמר לי שהוא עובד עם סוכנות אגוז ונתן לי את כל הפרטים ואמר לי ליצור קשר איתם הוא היה באמת חביב ומסרתי לו את הטלפון שלי ואת שמי והיה ברור שהוא פגע ברכב שלי וישלם את הנזקים. מספר הרכב שלו הוא 9061418. הופניתי על ידי חברת הביטוח שלי למוסך ולשמאי ופעלתי על פי ההוראות שקבלתי. באחד הימים התקשר אליי הנתבע ואמר לי שמהביטוח שלו שאלו למה לא לקח פרטים שלי ושלחתי לו את פרטיי באס אם אס ואז הוא התחיל להתכחש לאחריות ואמר שיש לו בעיות עם הביטוח ושהנזק שלי לא שווה את הביטוח ואז הוא טען שאני פגעתי ברכב שלו. מבקשת לציין שהנזק לרכב שלי על פי דוח שמאי 7,837 ₪ שכ"ט שמאי 850 ₪, ירידת ערך 1,157 ₪ ואני מבקשת 800 ₪ הוצאות ובזבוז זמן מפנה לכל המסמכים. אני מבקשת להדגיש שהוא הרכיב משקפיים עם זכוכית אחת בזמן התאונה".

בחקירתה הנגדית לשאלה "את מציינת שבזמן התאונה הרכב שלך היה כבוי", השיבה "נכון". לשאלה "אני מבין שבעלך יצא מהרכב לכאורה כדי לכוון אותך עוד לפני שהנעת את האוטו" השיבה "כפי שאמרתי לא היה לי שדה ראיה כי הילד הסתיר לי ובקשתי מבעלי שיצא לכוון אותי לאחור". לשאלה "אני אומר לך שהתאונה נגרמה בגלל שאל היה לך שדה ראיה והסעת את הרכב שלך לאחור ופגעת בו" השיבה "לא נכון אני הייתי שם ולא אתה היית ואני לא אסכן את הבן שלי".

עד מטעם התובעת, בעלה אלכסנדר איטקין, תיאר בעדותו את אופן קרות התאונה בציינו כדלקמן:

"ביום 31.3.13 בשעה 12:00 ערכנו קניות אני ואשתי והילד בן 5 בחצי חינם ברחוב הכשרת היישוב בראשון לציון. הרכב שלנו היה בחנייה מסומנת והוא חנה אנכית לכביש. כשחזרנו לרכב והתיישבנו בו, אשתי ישבה במושב הנהג שכן היא היתה הנהגת ואני ישבתי לידה והבן הקטן מאחורה. ראינו שיש תנועה ערה מאחורי הרכב שלנו כי זה כביש דו סטרי והמכוניות לא איפשרו יציאה מחנייה ואז החלטנו שאני ארד מהאוטו כדי שאכוון את היציאה מהחנייה. כשהיינו ברכב הרכב היה כבוי. פתחתי את הדלת כדי לצאת מהרכב ופתאום הרגשתי תזוזה באוטו וחבטה באוטו שלנו והסתבר שהאוטו של הנתבע שנסע בכביש שפשף לנו את הפגוש והוריד את המנורה ואז ירדנו מהרכב, הסתכלנו שהילד בסדר ואשתי נגשה לנהג הנתבע ושאלה אותו מה קרה והוא התנצל ואשתי אמרה שיחליפו פרטים ובקשה ממנו את פרטיו וצילמה את רישיונו ואת פרטי הביטוח שלו, אפילו לא נתנו לו את פרטי הביטוח שלנו כי לא ביקש כי היה ברור באותו רגע שהנתבע הוא זה שפגע ברכב שלנו הוא התנצל ואמר שהביטוח יכסה ההוצאות".

בחקירתו הנגדית לשאלה "כשאתה ירדת מהאוטו זה היה כבר אחרי שאשתך כבר הסיעה את הרכב לאחור ופגעה באוטו שלי" השיב "לא נכון". עוד ציין בחקירתו הנגדית "אני מסביר, הרכב שלנו עמד ואני רציתי לצאת מהרכב וכשפתחתי את הדלת ורציתי בדיוק לצאת מהרכב שמעתי את חבטת רכב הנתבע ברכב שלנו".

נתבע 1 תיאר בעדותו את אופן קרות התאונה כדלקמן:

"יום 31.3.13 בשעה 12:00 נהגתי ברכב שמספרו 9061418 ברחוב הכשרת היישוב בראשון לציון. אני נהג 58 שנים בכל סוגי הרכב כולל אופנועים ורכב כבד, אני נוהג בצורה מסיבית ולא רק בשבת. באותו יום נסעתי ברחוב הכשרת היישוב בדרכי הביתה, אני גר בחולון, היתה צפיפות של כלי רכב והולכי רגל שיצאו מהסופר חצי חינם, נסעתי בצורה איטית אחרי כלי רכב שנסעו לפניי. בכל פעם גם עצרתי והמשכתי בנסיעה, נסעתי לאורך מכוניות חונות שחנו אנכית לכביש , הייתי במרחק של 60-50 ס"מ מהם, ומשמאלי היה קו הפרדה רצוף שאני לאיכול לעבור אותו ונסעתי בצורה ישרה ולא סטיתי לשום כוון ולא נסעתי במהירות מופרזת כי אי אפשר היה לנסוע שם במהירות זה היה ערב חג הפסח, כשהתקרבתי בהמשך הכביש יצאה המכונית של התובעת בנסיעה לאחור מבלי שמשהו מכוון אותה ופגעה ברכב שלי בכנף ימנית קדמית. בעלה צילם תמונה שהרכב שלי צמוד לרכב שלה והוא לא הציג את זה. הרכב של התובעת כבר היה מחוץ לקו הישר של המכוניות שחנו אנכית לכביש. מימין המקום שבו חנה רכב התובעת היה רכב שרצה לצאת מהחניה החלק האחורי של הרכב שלי כפי שעמדתי אחרי התאונה הפריע לו, הוא ביקש שאתקדם קדימה שאוכל לצאת על מנת שאוכל לנסוע קדימה ובקשתי מהתובעת שתתקדם חזרה למקום החניה שלה כדי שאוכל לנסוע קדימה ואז האוטו הזה יצא משם ואני נכנסתי ברוורס במקומו וחניתי ליד האוטו של התובע וירדתי לתת לה את הפרטים, בקשר למשקפיים שלי שהיא טוענת שנסעתי עם עדשה אחת במשקפיים והשנייה לא היתה אני אומר שאני נוהג ללא משקפיים וכדי לקחת ממנה את הפרטים הרכבתי משקפיים ואז נפלה לי כנראה העדשה ולא יכולתי לרשום את הפרטים והיא רשמה לי . ברישיון הנהיגה לא כתוב שאני חייב לנהוג במשקפיים. בגלל שהייתי נחמד אליה היא החליטה שאני אשם אבל אני לא אשם היא לא רשמה לי את כל הפרטים שלה אלא רק טלפון ושם. אחר כך טלפנתי לבקש את הפרטים והיא מסרה לי. היא צלמה רכב אחר שכבר חנה לידה במקומי ומצלמת מה שהיא רוצה, הצילום הרלוונטי שהיה בזמן אמת היא לא הציגה וגם לא נתנה לי".

בחקירתו הנגדית לשאלה "שיצאתי מהרכב ושאלתי אותך מה קרה מה עשית זוכר מה אמרת לי" השיב "אמרתי שלא הייתה לי תאונה אף פעם ולא קרו לי דברים כאלה" לשאלה "נכון שביקשת ממני סליחה" השיב "בכלל לא".

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

עלי לציין כי מהימנה עלי ללא כל סייג עדותה של התובעת והעד מטעמה, בעלה אלכסנדר איטקין. עדותם הייתה כנה, רצינית, אחראית ומדויקת. נחה דעתי כי זכורים היו להם כל פרטי התרחשות אירוע התאונה וניתן לסמוך על גרסתם.

לא כך באשר לעדות נתבע 1. עדותו הייתה בלתי כנה, חמקנית וניכר היה כי מנסה הוא להרחיק עצמו מאחריותו לקרות התאונה ותוצאותיה ולהימנע מלשאת בנזקי התאונה.

קובעת אני בקבלתי גרסת התובעת כי ביום 31.3.13 בשעה 12:00 לערך חנה רכב התובעת במקום חניה מסומן, בחניון פנימי שברחוב הכשרת הישוב בראשון לציון כשהוא חונה אנכית לכביש, דהיינו חזיתו לכוון המדרכה וחלקו האחורי לכוון הכביש, כלומר לכיוון תחום החניון. מדובר בחניון פנימי סלול, בסמוך למקום קניות "חצי חינם", אשר כלי רכב חונים בו אנכית למדרכה, במקומות מסומנים משני צדדיו של החניון כשבאמצע מסלול נסיעה סלול רחב שבו מתנהלת תנועה דו סטרית, כשמסלול נסיעה זה מיועד לנסיעת כלי רכב הנכנסים והיוצאים מהחניון באופן שיכולים הם לנוע זה מול זה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ