אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' כחלון ואח'

מדינת ישראל נ' כחלון ואח'

תאריך פרסום : 12/03/2018 | גרסת הדפסה
בש"פ
בית המשפט העליון ירושלים
1281-18
11/03/2018
בפני השופטת:
י' וילנר

- נגד -
המבקשת:
מדינת ישראל
עו"ד חיים שויצר
עו"ד לילך כץ
עו"ד אריאלה בן אהרון
המשיבים:
1. אבי כחלון
2. נועם כחלון
3. סמי בוגנים קעדאן
4. זאור ממדוב
5. יוסף טללה

עו"ד מנחם רובינשטיין[בשם המשיב 1]
עו"ד שרון קינן ועו"ד מורן ממליה[בשם המשיב 2]
עו"ד אייל בסרגליק[בשם המשיב 3]
עו"ד חיים אוחנה ועו"ד נס אוחנה[בשם המשיב 4]
עו"ד משה יוחאי[בשם המשיב 5]
החלטה
 
  1. בקשה שנייה להארכת מעצרם של המשיבים ב-90 יום לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996 (להלן: חוק המעצרים), החל מתאריך 24.2.2018, או עד למתן פסק דין בתפ"ח 58313-02-17 בבית משפט המחוזי בתל אביב-יפו, לפי המוקדם.

 

רקע והליכים קודמים

 

  1. נגד המשיבים וכן נגד הנאשמים 7-6, הם הורי המשיבים 2-1, הוגש ביום 27.2.2017 כתב אישום המייחס להם פעילות פלילית במסגרת ארגון פשיעה. כתב האישום כולל 30 אישומים. האישום הראשון מייחס למשיבים 2-1 עבירות של עמידה בראש ארגון פשיעה, ולמשיב 3 עבירה של מנהל בארגון פשיעה. האישומים השני והשלישי עוסקים בהלבנת הון ומייחסים למשיבים 2-1 ו-4, וכן לנאשמים 7-6, עבירות ברמות חומרה שונות בתחום זה. האישום הרביעי מייחס למשיבים 5-4 עבירות של רצח וקשירת קשר לביצוע פשע (רצח). האישומים החמישי עד העשרים ותשעה מייחסים למשיבים עבירות שונות של סחיטה במסגרת ארגון פשיעה. האישום השלושים מייחס למשיבים עבירה של מרמה, עורמה ותחבולה.

 

  1. מהמתואר בכתב האישום עולה כי החל משנת 2012 המשיבים וכן הנאשמים 7-6 היו מאוגדים בארגון פשיעה. המשיבים 2-1 הם אחים אשר עמדו בראש הארגון, המשיב 3 ניהל את הארגון והמשיבים 5-4 שימשו כאנשי ביצוע עיקריים וכן כגובים בארגון. ארגון זה התמקד בהלוואת כספים בריבית קצוצה וגביית הכספים בסחיטה תוך שימוש בכוח ובאיומים. כמו כן, על מנת להעלים את הרווחים שהתקבלו ביצע הארגון עבירות של הלבנת הון וכן עבירות מס. יתרה מכך, כפי שעולה מכתב האישום, המשיבים 5-4 קשרו קשר לגרום למותו של אדם אשר היה מעורב בקטטה עם חבר אחר באותו ארגון פשיעה. לשם כך, הגיעו המשיבים 5-4 למקום בו שהה אותו אדם, והמשיב 4 ירה בו וגרם למותו. בנוסף, לצורך גביית החובות, וכפי שמתואר באישומים החמישי עד העשרים ותשעה, ביצעו המשיבים מעשי סחיטה תוך שימוש באיומים ובכוח. כך למשל, ניפצו זגוגיות של מקום עבודתו של חייב, הכו חייבים באמצעות בעיטות, סטרו להם, וכן הכו חייב באמצעות אלה. זאת ועוד, מהמתואר באישום השמיני עולה כי המשיב 4 היכה את אחד החייבים וכאשר זה היה שכוב על הרצפה אחד מהגובים הטיל את מימיו עליו. יתרה מזאת, נעשה שימוש על-ידי המשיבים ברימוני הלם ובגז מדמיע לצורך ביצוע הסחיטה.

 

  1.  בד בבד עם הגשת כתב האישום נגד המשיבים, הוגשה בקשה למעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם, וכן לקביעת תנאי שחרור בערובה ביחס לנאשמים 7-6. בו ביום התקיים דיון במסגרתו התבקשה דחייה על מנת להסדיר את הייצוג של המשיבים. בהמשך לכך, נדחו מספר דיונים עד לחודש ספטמבר 2017 על מנת להסדיר את ייצוגם של המשיבים. כמו כן, הוציאה המשיבה תעודת חיסיון והיא הועברה להגנה עם חומרי חקירה נוספים בתחילת חודש ספטמבר 2017. בסוף חודש ספטמבר 2017 התקיים לבסוף דיון בבית המשפט המחוזי בבקשת המעצר אולם המשיבים ביקשו את דחיית הדיון לצורך לימוד חומר הראיות וכן טענו כי טרם קיבלו את מלוא החומר. משכך נקבע כי המשיבה תודיע עד ליום 1.10.2017 את לוח הזמנים להעברת מלוא חומר הראיות, ונקבע מועד תזכורת ומועד לדיון בראיות לכאורה בסמוך לאחר מכן.

 

           ביום 1.10.2017 הודיעה המבקשת כי עיקר חומר החקירה המהותי הועבר להגנה וניתן לקיים דיון בבקשת המעצר. כמו כן הדגישה המבקשת כי החומרים החסרים אינם עומדים בבסיס התשתית הראייתית והם יועברו בהקדם. ביום 30.11.2017 התקיים דיון בראיות לכאורה במסגרתו טענו באי-כוח המשיבים כי הם אינם ערוכים לטעון מאחר שטרם נחשפו למלוא חומר החקירה. משכך, הורה בית המשפט המחוזי כי המבקשת תמציא את כל חומר החקירה עד ליום 13.12.2017. ביום 25.12.2017 התקיים דיון נוסף בראיות לכאורה, אף במסגרתו ביקשו באי-כוח המשיבים לדחות את הדיון משום שטרם קיבלו את מלוא חומר החקירה. בית המשפט המחוזי נעתר לבקשה ודחה את הדיון ליום 27.12.2017. בימים 27.12.2017, 22.1.2018 ו-8.2.2018 התקיימו דיונים בבקשת המעצר בשאלת קיומן של ראיות לכאורה, ובמסגרתם סיימה המבקשת לטעון טענותיה. בשלב זה, החלו טענות ההגנה ביחס לשאלת קיומן של ראיות לכאורה כאשר דיונים נוספים נקבעו לחודשים הקרובים, ועד סוף חודש מאי עתיד להסתיים שלב הטיעונים בבקשה למעצרם של המשיבים עד לתום ההליכים נגדם. הנה כי כן, בעת הזו, בחלוף למעלה משנה מעת מעצרם של המשיבים, טרם הוכרעה הבקשה.

 

           ביני וביני, ביום 27.12.2017 הורה בית משפט זה (כב' השופט ע' ברון; בש"פ 8905/17), על הארכת מעצרם של המשיבים, בהסכמה, בתשעים יום החל מתאריך 27.11.2017, או עד למתן פסק דין בעניינם, לפי המוקדם.

 

מהלך העניינים בהליך העיקרי

 

  1. כתב האישום הוקרא ביום 8.2.2017, ומאז נדחו כל הדיונים שנקבעו לשמיעת התיק בשל הצורך בהסדרת הייצוג ולשם קבלת מלוא חומר החקירה. בדיון שהתקיים ביום 22.1.2018 לצורך מתן מענה לכתב האישום ביקשו באי-כוח המשיבים לדחות את המענה לכתב האישום נוכח היקף החומר בתיק ובשל חומרי חקירה חדשים שהתקבלו. בית המשפט המחוזי נעתר חלקית לבקשה וקבע כי המענה לכתב האישום יידחה ליום 15.2.2018 בצמוד לטיעוני באי-כוח המשיבים בהליכי המעצר. כמו כן, נקבע כי הראיות בתיק יחלו להישמע בחודש ספטמבר 2018, בתדירות של שלושה ימים בשבוע. בדיון שנערך ביום 15.2.2018 כפרו המשיבים כפירה כללית באישומים, ובית המשפט המחוזי הודיע לצדדים כי הראיות בתיק יחלו להישמע בחודש ספטמבר 2018, בתדירות של שני ימים בשבוע, וכן הורה למשיבים להגיש הודעת כפירה מפורטת בכתב בתוך 75 ימים. בנוסף, נקבעה ישיבה ליום 14.6.2018.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ