אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' חסון

מדינת ישראל נ' חסון

תאריך פרסום : 04/04/2017 | גרסת הדפסה
פל"א
בית משפט השלום חיפה
13490-03-16
23/03/2017
בפני השופט:
גיל קרזבום- סגן נשיא

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד חני דגן
הנאשם:
סלים חסון
עו"ד שמעון צור
גזר דין

 

 

 

בתאריך 25.10.16 הורשע הנאשם על פי הודאתו בעבירות של נהיגה בזמן פסילה ונהיגה ללא פוליסת ביטוח, עבירות מיום 25.02.16. בנוסף צירף הנאשם, הודה והורשע בתיק נוסף (פ"ל 390-10-16) בעבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה ונהיגה ללא פוליסת ביטוח, עבירות מיום 28.11.15.

 

המאשימה עתרה להטלת מאסר בפועל, הפעלת פסילה מותנית לתקופה של 3 חודשים במצטבר, פסילה בפועל ממושכת לתקופה של שנתיים, פסילה על תנאי וקנס. הפנתה לחומרת העבירות ועברו התעבורתי של הנאשם הכולל שתי עבירות דומות של נהיגה ללא רישיון נהיגה ונהיגה ללא רישיון נהיגה תקף לסוג רכב.

 

ב"כ הנאשם ביקש לאמץ את המלצות שירות המבחן ולא להטיל עונש של מאסר בפועל, ולחילופין להטיל מאסר בפועל שירוצה בעבודות שירות.

 

הנאשם עצמו הביע חרטה על האירוע וציין שלא יחזור על מעשיו.

 

מתסקיר שירות המבחן עולה כי הנאשם מקבל אחריות לביצוע העבירות. שירות המבחן התרשם כי מעורבותו של הנאשם בתיק, בצד הגינוי מצד הוריו, עוררו בו חשיבה על משמעות התנהגותו ועמתו אותו עם המחירים הכרוכים בה. כמו כן, חידדו עבורו את גבולות המותר והאסור וגרמו לו להפיק את הלקחים הנדרשים. בנוסף, שירות המבחן התרשם כי בעקבות ההליך המשפטי מצליח הנאשם לגלות הבנה לבעייתיות ולסיכון הכרוך בהתנהגותו. שירות המבחן התרשם כי הסבירות להישנות התנהגות דומה הינה גבוהה וכי הנאשם זקוק להצבת גבולות  משמעותית בצד הליך שיקומי.  לכל האמור לעיל, שירות המבחן המליץ על הטלת מאסר שירוצה בעבודות שירות, צו מבחן, קנס, מאסר מותנה משמעותי והתחייבות כספית.

 

הנאשם נוהג משנת 2013 ולחובתו 10 הרשעות קודמות,  בין היתר הורשע פעמיים בגין עבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה.

 

הנאשם הורשע בעבירות חמורות של נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה ונהיגה ללא פוליסת ביטוח בת תוקף. יש בביצוע העבירות כדי ללמד על מסוכנותו של הנאשם לציבור המשתמשים בדרך ועל זלזול בהחלטות בית המשפט והוראות החוק.

 

לאחר ששקלתי את חומרת העבירות, האינטרס הציבורי שנפגע, הערך החברתי עליו יש להגן (הגנה על ציבור המשתמשים בדרך והחובה לקיים את החלטות בית המשפט), נסיבות ביצוע העבירות והפסיקה הנהוגה, אני סבור כי מתחם העונש ההולם ביחס לתיק זה (נהיגה בפסילה) צריך לכלול מאסר בפועל של עד 10  חודשים (בין מאסר מותנה  ל-10 חדשי מאסר), פסילה בפועל  שלא תפחת  מ- 6 חודשים ולא תעלה על 18 חודשים. בכל הנוגע לעבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה (התיק המצורף) מתחם העונש ההולם צריך לכלול מאסר בפועל של עד 6 חודשים (בין מאסר מותנה ל- 6 חודשי מאסר), פסילה בפועל שלא תפחת מ- 3 חודשים ולא תעלה על 14 חודשים וקנס משמעותי.

 

במכלול הנסיבות, בדעתי להשית על הנאשם עונש כולל ולא עונש בגין כל עבירה בנפרד.

 

לחומרה אני מביא בחשבון את עברו התעבורתי של הנאשם הכולל שתי עבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה.

 

לקולה אני מביא בחשבון הודאתו המידית, קבלת האחריות, נסיבותיו האישיות והמלצת שירות המבחן.

 

אשר לרכיב המאסר בפועל, אני סבור כי נוכח חומרת העבירות  ועברו של הנאשם, לא ניתן להסתפק במאסר מותנה ויש להשית על הנאשם מאסר בפועל. עם זאת, נוכח העובדה שמדובר במאסרו הראשון של הנאשם, הנסיבות לקולה והמלצות שרות המבחן, המאסר ירוצה בדרך של עבודות שרות.

 

 

לאור כל האמור לעיל, הנני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

 

אני דן את הנאשם לתשלום קנס  בסך 2000 ₪.

 

הקנס ישולם ב- 5 תשלומים שווים ורצופים החל מתאריך  3.5.17 ובכל   3  בחודש שאחריו. 

 

הנאשם הונחה לגשת למזכירות לקבל שוברי תשלום.

 

אני פוסל את הנאשם מלנהוג ו/או מלקבל ו/או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של   8 חודשים בפועל.

 

אני מפעיל את הפסילה המותנית שהוטלה על הנאשם בביהמ"ש לתעבורה בחיפה בתאריך 12.01.15 בתיק 6334-12-14 למשך 3 חודשים במצטבר לפסילה שהטלתי לעיל.

 

סה"כ הנאשם ירצה 11 חודשי פסילה בפועל, בניכוי חלקי של 3 חודשים מפסילתו עד תום ההליכים, כך שנותרה לנאשם יתרת-פסילה של 8 חודשים בפועל.

 

לאור העובדה שהנאשם אינו מחזיק ברישיון נהיגה, המזכירות תוציא לנאשם אישור הפקדה בהתאם, ללא צורך בהפקדת תצהיר.

 

- אני פוסל את הנאשם מלנהוג ו/או מלקבל ו/או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של  6 חודשים על תנאי למשך 3 שנים והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור אותה/ן עבירה/ות שעליה/ן הורשע או אחת העבירות המפורטות בתוספת הראשונה או בתוספת השנייה לפקודת התעבורה [נוסח חדש], תשכ"א - 1961 ויורשע בגינה.

 

- אני גוזר על הנאשם עונש מאסר על תנאי  לתקופה של  6 חודשים שלא יעבור בתוך 3 שנים עבירה של נהיגה בפסילה בניגוד לסעיף 67 לפקודת התעבורה ו/או  נהיגה ללא רישיון נהיגה בניגוד לס' 10.א לפקודת התעבורה. מובהר בזאת כי המאסר המותנה אינו חל על עבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף שתוקפו פקע עד 12 חודשים כולל.

 

- אני גוזר על הנאשם  3  חודשי מאסר בפועל, אותם ירצה בעבודות שירות ב"עמותת זקני הכרמל" ברח' אבא חושי 1 ליד כיבוי אש בעוספיא (5 ימים בשבוע, 8.5 שעות ביום). על הנאשם להתייצב לתחילת ריצוי עבודות השירות ביום 27.03.17 בשעה 08.00 אצל הממונה על עבודות השירות.

 

מובהר לנאשם, כי במידה שלא יבצע את עבודות השירות בהתאם לדרישות הממונה ו/או יגיע לעבודות השירות כשהוא נתון בגילופין ו/או ישתה אלכוהול במהלך העבודה, תופסקנה עבודות השירות והנאשם ירצה את יתרת עונש המאסר בבית הכלא.

 

אני מטיל על הנאשם צו מבחן לתקופה של 12 חודשים החל מהיום, במסגרתוֹ ישתלב בתוכנית הטיפולית בהתאם להוראות  שירות המבחן למבוגרים.

 

מוסבר לנאשם כי במידה שיפר את צו המבחן רשאי בית המשפט לבטלו ולהטיל עליו עונש אחר בגין העבירות בהן הורשע.

 

המזכירות מתבקשת להעביר עותק מפרוטוקול הדיון לממונה על עבודות השירות ולשרות המבחן למבוגרים.

 

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום.

 

<#4#>

 

ניתן והודע היום כ"ה אדר תשע"ז, 23/03/2017 במעמד הנוכחים.

 

 

גיל קרזבום , סגן נשיא

 

הוקלד על ידי מירב כהן ויניאק


בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 


חזרה לתוצאות חיפוש >>
שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ