אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' מגירוב

מדינת ישראל נ' מגירוב

תאריך פרסום : 08/09/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום חדרה
9633-08-08
07/09/2010
בפני השופט:
פנינה ארגמן

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
ולדימיר מגירוב
הכרעת-דין,החלטה

הכרעת דין

על פי עובדות כתב האישום הנאשם מואשם כדלהלן:

במועד הרלוונטי לכתב האישום שימשו שמואל צרויה ואלכסנדר קוסינובסקי כשוטרים במשטרת ישראל בעת מילוי תפקידם (להלן: "השוטר צרויה" ו"השוטר אלכסנדר").

בתאריך 8.5.08 סמוך לשעה 01:45 ברחוב רוטשילד בחדרה קילל הנאשם את השוטר אלכסנדר בכך שאמר לו "...זיינתי את אמא שלך, את כל המשפחה שלך, מזדיינים כולכם בני זונות...", במעשה זה העליב הנאשם את השוטר שהינו עובד ציבור.

באותן הנסיבות השתולל הנאשם והתפרע במקום ציבורי, צעק, ירק לכל עבר, הניף ידיו ורגליו, ובכך הפריע לציבור, הטריד וגרם לאי נוחות בזכות הרבים. במעשיו אלו היווה מטרד לציבור.

הוראות החיקוק המיוחסות לנאשם:

העלבת עובד ציבור - עבירה לפי סעיף 288 לחוק העונשין, תשל"ז- 1977.

מטרד לציבור - עבירה לפי סעיף 215(א) לחוק העונשין, תשל"ז- 1977.

פרשת התביעה

עד התביעה רס"ר אלכסנדר קוסינובסקי ערך דוחות פעולה שהוגשו וסומנו ת/1 ו-ת/2. הודעתו במשטרה הוגשה וסומנה נ/1.

בחקירתו הראשית העיד כי הוא משרת כשוטר קהילתי בתחנת חדרה כ- 10 שנים.

על פי גירסתו, מועד האירוע היה ערב יום העצמאות. תפקידו היה בין היתר אחראי על המתנדבים באירוע. יחד עם השוטר צרויה סייר בניידת, ובאחת הכניסות ברחוב הנשיא שהיו חסומות, להשערתו ברחוב רוטשילד, רמ"ס התחנה עמי אלימלך והשוטר משה קלינגר עצרו אותם והובילו אותם אל הנאשם. הנאשם באותה העת השתולל, הרים ידיים לכל הצדדים, היה אדום, עם רוק וזיעה והדיף ריח חזק של אלכוהול, כך שלא היה נעים לגעת בו. הוא הובא לניידת כשהוא משתולל וממשיך לומר את המילים "הסתדרות" וברוסית :"אני אזיין אותך, את אבא שלך, את אמא שלך, אתכם". הקללות היו ברבים והופנו לכל השוטרים שהיו במקום. במשך כל הנסיעה בניידת השתולל הנאשם, וכשהגיעו לתחנה וניסו להוציאו, הוא המשיך להשתולל ובעט כל הזמן. בשלב מסוים נאלץ השוטר צרויה להשתמש בגז מדמיע, וזאת בגלל שלא הצליחו לנטרל אותו ולמנוע ממנו לפגוע באחרים מכיון שהשתולל כל הזמן. הוא לא היה יציב ופגע במכונת השתיה בכניסה לתחנה ובניידת, ולבסוף נפל לפח הבקבוקים. היה חשש שהוא יסכן אנשים מכיוון שהתחנה היתה מלאה באנשים ובחיילות שתגברו ביום העצמאות. הוא לא היה כבול ברגליו. הגז הרגיע אותו והוא השתתק, אבל אח"כ המשיך עם הקללות בצורה מתונה יותר. (ראה עמ' 7 לפרוטוקול ש' 21 - 22). הוא שב ואמר כי הנאשם היה שיכור באותה עת ונפל מספר פעמים.

בחקירתו הנגדית העיד כי קיבל את הנאשם לאחר שהרמ"ס אלימלך הוביל אותו לניידת. את השלב בו אזקו את הנאשם בידיו לא זכר. הנאשם הוכנס לניידת וישב מאחוריו שעה שנהג. הוא ציין כי בהודעה לחוקרת לא מסר במדויק כיצד ועל מה נפל הנאשם, מכיוון שלא נתבקש להסביר מהי ההשתוללות; ואילו בעדותו בבית המשפט הוא נתבקש להסביר, ולכן הסביר. במהלך הנסיעה בניידת הנאשם לא היה כבול ברגליו. הוא לא זכר מי כבל אותו. בשלב שהוא הוכנס לתחנה הוא נאזק, אבל אינו זוכר בדיוק מתי. על פי גירסתו, כשהנאשם השתולל הוא לא נפגע בפניו. הוא אמנם נפל מספר פעמים, ובמהלך הנסיעה תוך שהוא פוגע בניידת אף נשמעו מספר חבטות; לכן סביר שהוא פגע בגופו ובפניו. כשהובא לתחנה הוא היה אדום, מרוח בנוזלים זיעה ונזלת, וקשה היה להבחין אם יש עליו סימני חבלה (ראה עמ' 9 לפרוטוקול ש' 11-9). הוא שלל את האפשרות שהשוטר צרויה היכה את הנאשם בפניו במכות אגרוף, מכיוון שהנאשם נשען על הדלת שמאחורי הנהג והוא היה מחטיף לשוטר בעיטה בפנים אם אכן היה מרביץ לו. משעומת עם גירסת הקצין התורן על פיה הנאשם הובא לתחנה כשהוא כבול, שב על גירסתו כי אינו יודע מתי נאזק הנאשם ברגליו, אך ציין כי בשלב בו הוציאו את המסמכים בתחנה כדי לזהותו הוא כבר היה אזוק.

בדוח הפעולה ת/1 ציין כי בעת אבטחת אירוע יום העצמאות בכיכר רוטשילד הנשיא בחדרה עמד עם הניידת ברחוב יחד עם השוטר צרויה. רמ"ס התחנה עמי אלימלך הביא לניידת את הנאשם שהשתולל וזוהה לאחר מכן בתחנה. הוא הוכנס לניידת כשהוא משתולל ובועט לכל עבר, והוכנס בסיוע הרמ"ס אלימלך והשוטר משה קלינגר ונכבל באזיקים. הוא ציין כי מפיו של הנאשם נדף ריח של אלכוהול וקילל ברוסית "זיינתי את אמא שלך" וכן קללות נוספות. הוא המשיך להשתולל, לבעוט ולדפוק את ראשו בחלון. השוטר צרויה אחז בו על מנת שיפסיק להשתולל ולפגוע בעצמו ובשוטרים, מאחר והיתה סכנה ממשית מהתנהגותו להמשך הנהיגה. השימוש בגז פלפל נעשה על מנת שינוטרל, ובהמשך הוא נכבל ברגליו.

בדוח הפעולה ת/2 ציין כי הנאשם נעצר לאחר שהשתולל שיכור במקום ציבורי והתפרע בניידת, וכן הגיב בקללות ברוסית.

בהודעתו במשטרה מיום 11.5.08 - נ/1 - מסר כי בתאריך 8.5.08 בסביבות השעה 01:00 ערך סיור בניידת יחד עם השוטר צרויה. בעת שהיו בכיכר רוטשילד הבחין ברמ"ס התחנה מגיע לכיוון הניידת עם הנאשם, כשהוא מוביל אותו. הנאשם השתולל עם ידיו, צעק וקילל. השוטר צרויה והרמ"ס ניסו להכניס את הנאשם מצד אחד, והוא ניסה לברוח מהצד השני, אך הוא עצר בעדו. הרמ"ס ביקש שיכבלו את הנאשם מכיוון שהוא המשיך להשתולל. בנתיים הוא התיישב ליד ההגה והשוטר צרויה התיישב ליד הנאשם. במהלך הנסיעה, שהיתה איטית בשל ריבוי האנשים במקום, המשיך הנאשם להשתולל ולבעוט וכל הזמן קילל ברוסית. הוא חזר על עצמו, נדף ממנו ריח חזק של אלכוהול, רוק ונזלת, והוא כל הזמן ירק לעברם. הוא שמע את השוטר צרויה קורא לעבר הנאשם שיזהר שלא יפגע בעצמו, ושמע כי הוא נחבט ממשהו. הנאשם סירב גם לרדת מהניידת וצעק ברוסית "אני יתלונן בהסתדרות". בסופו של דבר הוא הוצא מהניידת לתחנה, נפל והתיישב בתוך הפח; אחר כך קם והמשיך להשתולל כשהוא אזוק בידיים. השוטר צרויה הודיע לו שאם לא ירגע ירססו עליו גז פלפל, ולאחר שריסס את הגז, נרגע קצת הנאשם ונשכב על הספסל אך המשיך לקלל ולהשתולל. למקום הגיע הקצין התורן איהאב ויחד ניסו לברר את פרטיו, משום שלא הציג תעודה מזהה, והחזיק את ארנקו חזק בידו. בסופו של דבר הצליחו להוציא מארנקו את תעודת הזהות ונכנסו לרשום דוחות. למקום הגיע גם השוטר יריב מלכה, ויחד עם הקצין איהב הכניסו אותו לחדר כלאי בתחנה.

עוד ציין כי כשהנאשם הגיע לניידת לא הבחין בסימני חבלה על פניו משום שהוא היה כולו אדום והכל היה חשוך; כמו כן אף אחד מהשוטרים לא רצה להתקרב אליו משום שהיה מלא רוק, נזלת וגז פלפל שרוסס עליו, והם הפעילו רק כח סביר על מנת להביאו לתחנה. הנאשם בעט לכל הכיוונים ופגע גם בשוטר צרויה.

עדותו של העד ברורה ועקבית והוא מתאר את התנהלות והתנהגות הנאשם בצורה ברורה תוך הבלטת התנהגותו הבעייתית של הנאשם והקושי להרגיעו, עד כדי צורך להפעיל כלפיו גז מדמיע.

יחד עם זאת חשוב לציין, כי הוא לא היה נוכח בשלב בו שהה הנאשם עם הציבור במקום אשר בו קויימו אירועי יום העצמאות, שם נטען כי הטריד את הציבור. עדותו היא רק משלב המעצר, אשר גם בשלב זה, לא יכול היה לצפות כל העת בנאשם אשר ישב במושב האחורי בעוד הוא נוהג.

אני מקבלת את עדותו כמהימנה לענין מצב השכרות בו היה הנאשם נתון והתנהגותו התוקפנית החל משלב המעצר ועד סיום הטיפול בו בתחנת המשטרה. מעדותו עולה באופן ברור כי הנאשם עלה לניידת כשהוא אינו חבול בפניו וכי היה אזוק בידיו בלבד; אולם מעדותו לא ברור מתי נאזק הנאשם ברגליו ומתי ובאיזה אופן קיבל את החבלות שבפניו. העובדה שציין כי בירידתו מהניידת הנאשם לא השתולל באופן שפגע עם פניו בחפץ כלשהו, מביאה לידי מסקנה כי הנאשם נפגע בפניו במהלך הנסיעה בניידת; אפשרות אותה גם העלה העד בעצמו (ראה עמ' 9 לפרוטוקול ש' 8-5). דהיינו מגירסתו של העד לא ניתן לקבוע ממצא ברור וחד משמעי באשר לחבלות שהיו על פניו של הנאשם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ