אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' לוי (עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' לוי (עציר) ואח'

תאריך פרסום : 03/12/2013 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי ירושלים
51739-10-13
25/11/2013
בפני השופט:
יורם נועם

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. יוסי לוי (עציר)
2. יוסי בכר – כתב האישום והבקשה בעניינו בוטלו
3. אברהם קטורזה (עציר)

החלטה

הבקשה והאישום

1.לפניי בקשה למעצרם של משיבים 1 ו-3 עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בת"פ 51691-10-13. הבקשה הוגשה במקור גם נגד משיב 2 – נאשם 2; ואולם, ערב מתן ההחלטה בה, ביום 24.11.13, חזרה בה המאשימה מהאישום בעניינו, וכפועל יוצא – בוטל כתב-האישום נגדו והוא שוחרר ממעצרו.

בכתב-האישום המקורי יוחסה למשיבים 1 ו-2 עבירה של הספקת סם מסוכן – לפי סעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], התשל"ג-1973. משיב 3 הואשם בעבירות של החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית – לפי סעיף 7(א) ו-(ג) לפקודה, ונהיגה ללא רישיון – לפי סעיף 10 לפקודת התעבורה [נוסח חדש], התשכ"א-1961.

2.להלן העובדות אשר יוחסו למשיבים בכתב-האישום, כנוסחו בטרם הודיעה המאשימה על חזרתה בה מהאישום נגד משיב 2.

על-פי הנטען בכתב-האישום, בתחילת חודש אוקטובר 2013 קשרו משיבים 1 ו-2 קשר לספק סם מסוכן מסוג קוקאין במשקל 198.9 גרם (להלן – הסם) למשיב 3. ביום 8.10.13 השתתפו משיבים 1 ו-2 בחתונה שנערכה באולמי "אופוריה" ברחוב פייר קניג בירושלים (להלן –האולם). משיב 2 הגיע לאולם ברכב מסוג מיצובישי (להלן – הרכב), ביחד עם דיאב אלנסאסרה (להלן – דיאב), הבעלים הרשום של הרכב.

בשעה 22:34, או בסמוך לכך, בעת שהיו משיבים 1 ו-2 באולם, התקשר משיב 1 למשיב 3, שהוא אחיינו, וביקש ממנו להגיע לאולם בכדי ליטול את הסם. משיב 1 הנחה את משיב 3 לנסוע במונית מביתו של משיב 1 בשכונת נחלאות בירושלים, שם שהה אותה עת משיב 3, לבית חברו של משיב 1, מומי לוי, בשכונת הולילנד בירושלים, ומשם לנסוע באופנוע אשר חנה ליד הבית (להלן – האופנוע); זאת בידעו כי משיב 3 אינו מחזיק ברישיון נהיגה.

משיב 3 מילא אחר הנחיותיו של משיב 1, נסע אל הבית של מומי, לקח משם את האופנוע ונסע לאולם. בסמוך לשעה 22:53 עצר משיב 3 את האופנוע בכניסה לאולם וירד ממנו. מיד לאחר מכן, יצא משיב 1 מן האולם ושוחח עם משיב 3 במשך כחמש דקות. במהלך השיחה ביקש משיב 1 ממשיב 3 שיחכה למשיב 2, אשר ייתן לו סמים. לאחר מכן חזר משיב 1 לתוך האולם, ומשיב 3 המתין בכניסה לאולם. על-פי הנטען בכתב-האישום, בשעה 23:04 יצא משיב 2 מהאולם, הלך לרכב, הוציא מאזור המושב הקדמי-ימני את הסם, חזר למקום שבו המתין משיב 3 ומסר ידיו את הסם. מיד לאחר מכן חזר משיב 2 לאולם, ומשיב 3 נסע מן המקום על האופנוע. לאחר חלוף חמש דקות, בשעה 23:09, נעצר משיב 3 על-ידי המשטרה בקרן הרחובות ש"י עגנון, פיכמן והפלמ"ח, כאשר בתוך תחתוניו מוסתרת שקית המכילה את הסם.

3.משיב 3 לא חלק על קיומן של ראיות לכאורה להוכחת העבירות המיוחסות לו, ועתר להזמנת תסקיר מעצר, לשם בחינת חלופת מעצר, לרבות חלופה שיקומית במסגרת סגורה. משיבים 1 ו-2 טענו, כי אין ראיות לכאורה המקימות סיכוי סביר להרשעתם, ועל-רקע יריעת מחלוקת זו נשמעו טענות הצדדים ותיק החקירה הוגש לעיוני. בדיון משלים, שהתקיים בעקבות המצאת חומר ראיות נוסף, אישר ב"כ משיב 1 כי יש ראיות לכאורה נגד מרשו, אך לטענתו מדובר בראיות נסיבתיות, שעוצמתן נמוכה באופן המצדיק בחינת שחרור לחלופת מעצר. כאמור, אתמול בוטל האישום נגד משיב 2 לבקשת המאשימה.

תשתית הראיות לכאורה

4.התשתית הראייתית בעניינו של משיב 1 נסמכת על מארג של ראיות נסיבתיות, שעיקרן – דו"חות עיקוב של שני שוטרים, האזנות לשיחות הטלפון של משיב 1 וגרסאות המשיבים בחקירתם במשטרה.

על-פי התשתית הראייתית, הגיעו משיבים 1 ו-2, יחד עם אחרים, בשעות הלילה לחתונה שנערכה באולם. משיב 2 הגיע לחתונה ברכבו של דיאב מסוג מיצובישי.

5.במהלך אותו הערב ניהל משיב 1 מספר שיחות טלפון, אשר הוקלטו על-ידי המשטרה בהאזנת סתר.

בשעה 22.34 (שיחה 780) התקשר משיב 1 למשיב 3, אחיינו, אשר התגורר עִמו באותה עת בדירה בשכונת נחלאות. הוא שאל אותו אם הוא "רוצה לבוא לקחת משהו"; הנחה אותו לקחת מן הבית מפתח של אופנוע; לנסוע במונית לביתו של מומי; להוציא את האופנוע מהחניון של הבניין שבו מתגורר מומי ולהגיע אליו במהירות. מחומר החקירה עולה, כי מומי, ידידו של משיב 1, מתגורר בשכונת הולילנד והאופנוע חנה בחניון ביתו. כן עולה מחומר החקירה שמשיב 3 תכנן לנסוע באותו ערב באוטובוס בשעה 23:30 לצפון הארץ, שכן היה עליו להתייצב למחרת למשפט בבית-משפט השלום בצפת. באותה שיחה טלפונית שאל משיב 3 את משיב 1: "אתה רוצה שניקח את כל זה בשעה?", ומשיב 1 השיב לו בחיוב, והנחה אותו, כאמור, לנסוע במונית לשם לקיחת האופנוע ולהגיע אליו במהירות. משיב 1 אישר בהודעתו שהיה מודע לכך שלמשיב 3 אין רישיון נהיגה על אופנוע, והוא לא נתן כל הסבר בחקירתו לשאלה, מדוע הנחה את משיב 3 לערוך את "המסע המזורז", משכונת נחלאות דרך שכונת הולילנד, בכדי "לקחת משהו", באמצעות אופנוע, כאשר נותרה לו שעה אחת עד לנסיעתו לצפון הארץ. בשעה 22:52 וכן בשעה 22:58 התקשר משיב 1 פעמיים למשיב 3 לשאול אותו היכן הוא נמצא. בשיחה הראשונה (שיחה 784) אמר משיב 1 כי יגיע תוך חמש דקות; ובשנייה (שיחה 785) דיווח כי הגיע ואמר למשיב 1 "צא בחוץ".

6.הגעתו של משיב 3 לקרבת האולם נצפתה על-ידי שני עוקבים מיחידת המעקב הסמויה של משטרת ישראל. עוקב מס' 6028 מציין בדו"ח העיקוב, כי בשעה 22:57 נעצר הקטנוע ליד הכניסה לאולם, והרוכב (שאין חולק כי מדובר במשיב 3) ירד מן הקטנוע. משיב 1 יצא לקראתו מגן האירועים, והשניים שוחחו ביניהם. בשעה 22:59 נפרדו השניים, כאשר משיב 1 חזר לגן האירועים, ואילו משיב 3 נותר להמתין בסמוך. דיווח דומה נמסר בדו"ח של העוקב מס' 6012.

בשעה 23:03 שאל משיב 1 את משיב 3 במסרון: "יצאת?" (שיחה 786). משיב 3 השיב לו במסרון: "לא, אני מחכה לחבר, עדיין" (שיחה 787). מיד לאחר מכן, בשעה 23:04 שלח משיב 3 למשיב 1 מסרון שלשונו: "תזרז אותו" (שיחה 788). משיב 1 ענה למשיב 3 בשעה 23:05 "ווב" – (ניכר שהכוונה – ל"טוב", שכן האותיות ו' וט' צמודות במקלדת; שיחה 789). לאחר דקה נוספת מודיע משיב 1 למשיב 3 במסרון: "יצא" (שיחה 790).

7.לפי דו"חות העיקוב בסמוך לשעה 23:03 נראה גבר לבוש חולצה שחורה כשהוא יוצא מאולם האירועים, הולך למכונית המיצובישי, רוכן לתוכה, ולאחר מכן ניגש למשיב 3 ומשוחח עִמו. בהמשך, נפרדים השניים ומשיב 3 נוסע מהמקום. וכך תיאר עוקב 6028 בדו"ח שרשם את האירוע: "גבר (לבוש חולצה שחורה) נראה יוצא מכיוון גן האירועים (מסעיף 2) והלך פייר קניג, מיד עלה לרכב המיצובישי (מסעיף 3) למושב שליד הנהג ונראה מתכופף, מיד התרומם ויצא מרכב המיצובישי (מסעיף 3) והלך פייר קניג. במקום פגש בגבר (מסעיף 4); הכוונה למשיב 3 – י' נ') ויחד הלכו פייר קניג לכיוון הקטנוע (מסעיף 4) ולא נראו" (סעיף 7 לדו"ח). תיאור דומה נמסר על-ידי עוקב 6018 שרשם בדו"ח שערך כדלהלן: "גבר (לבוש חולצה שחורה) נראה הולך פייר קניג מכיוון רכב מס' 8838620 מסוג מיצובישי בצבע לבן. במקום פגש באביב קטורזה (משיב 3 – י' נ'). הלכו פייר קניג לכיוון הקטנוע (מסעיף 10) במקום נראו משוחחים. נפרדו. הגבר (הגבר... נכנס לכיוון גן האירועים... ולא נראה, ואילו אביב קטורזה עלה לקטנוע... ונסע פייר קניג... ולא נראה" (סעיפים 12 ו-13 לדו"ח).

בסמוך לשעה 23:06 שלח משיב 1 למשיב 3 מספר מסרונים, בהם שאל אותו אם הוא "יצא", וניסה לברר מה קורה: "נו???" (שיחות 790 -793)

8.על-פי דו"חות השוטרים נעצר משיב 3 באזור רחוב הפלמ"ח בסמוך לשעה 23:09, כאשר הוא מסתיר בתחתוניו שקית עם סם מסוכן מסוג קוקאין במשקל של 200 גרם. בסמוך לאחר מכן, בשעה 23:17, חייג משיב 1 פעמיים למשיב 3 ונשמע אומר: "למה הוא לא עונה לי?" (שיחות 794, 802 ו-804). השוטר שעצר את משיב 3 הבחין בניסיונות ההתקשרות של משיב 1 למשיב 3 במכשיר הטלפון הנייד של משיב 3 שנתפס בעת מעצרו, כאשר על הצג הופיע: "יוסי לוי".

9.מהאזנה לשיחות טלפון נוספות של משיב 1, עולה כי הלה הניח שמשיב 1 נעצר, השמיע במהלך ניסיונות ההתקשרות למשיב 3 את המילים "200 גרם", ואף נסע לתחנת המשטרה לראות אם האופנוע נמצא בקרבתה, שם גם נעצר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ