אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' לוי(אחר/נוסף)

מדינת ישראל נ' לוי(אחר/נוסף)

תאריך פרסום : 21/11/2013 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
25145-10-12
13/11/2013
בפני השופט:
חנה מרים לומפ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
עומרי לוי
גזר-דין

גזר דין

הנאשם הורשע בעקבות הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן. במסגרת הסדר הטיעון לא היתה הסכמה בין הצדדים לעניין העונש, אולם הוסכם כי יתקבל תסקיר בעניינו של הנאשם, והמאשימה הצהירה כי עמדתה היא למאסר, אולם תשקול עמדתה בשנית לאחר קבלת תסקיר.

מעובדות כתב האישום עולה כי ביום 11/10/12 בסמוך לשעה 11:00 בביתם במושב אשתאול, פצע הנאשם את אחיו חיים דוד לוי, תקף אותו, גרם לו חבלה של ממש וכן איים עליו. באותן הנסיבות בעת שאחיו הכין כוס קפה, הנאשם היכה בכוס הקפה, גרם לנפילת הקפה הרותח על ידו של אחיו. האח שאל לפשר מעשיו של הנאשם וזה השיב לו "בוא אני אראה לך".

בהמשך הוציא הנאשם חפץ חד ותקף באמצעותו את אחיו, האח ניסה למנוע את התקיפה וכתוצאה מכם נחתך בזרועו ונגרמו לו שריטות מדממות לאורך זרוע ימין. עוד במהלך האירוע לקח הנאשם מחדרו שוקר חשמלי וכאשר האח שכב על המיטה, רכן הנאשם מעליו, היכה בראשו באמצעות השוקר וכן הפעיל את זרם החשמל לעבר ראשו מספר פעמים. כמו כן היכה הנאשם את אחיו במכות אגרוף בפניו וכתוצאה מכך נגרמו לו שריטות אדומות מדממות בראשו וכן שטף דם בלחיו. רק לאחר שאביהם של השניים וקרוב משפחה נוסף הגיעו למקום הם מנעו מהנאשם את המשך תקיפתו של האח. הנאשם נמלט מהבית ואמר שיחזור וירצח את אחיו.

עוד הורשע הנאשם בכך שביום כיפור 26/9/12 תקף את אחיו, זאת משום שאחיו פנה לאחיהם הקטן שאכל בקרבתו וביקש שלא יעשה כן. בתגובה הנאשם סטר לו. האח דחף את הנאשם, ובשלב זה היכה אותו הנאשם במגב עשוי עץ בחזהו. בשל מעשים אלה הורשע הנאשם בעבירה של תקיפה סתם.

בעניינו של הנאשם התקבלו שני תסקירים:

א.בתסקיר מיום 8/5/13 נמסר כי הנאשם בן 20, רווק, השלים 11 שנות לימוד, לא גוייס לצה"ל בשל אי התאמה ומאז עובד כנהג משאית. הנאשם ללא עבר פלילי ואובחן בילדותו כסובל מהפרעת קשב וריכוז ונוטה להתנהגות אימפולסיבית. שירות המבחן לא התרשם מדפוסי התנהגות אלימים מושרשים.

עוד עולה מהתסקיר כי הנאשם הוא בן למשפחה נורמטיבית והוא מסייע להוריו הן מהבחינה הכלכלית והן בעזרה פיזית בעבודות שוטפות של הבית. בהיותו האח הגדול הוא משמש בתפקיד הורי לששת אחיו הקטנים כאשר לעתים מטשטש הגבול בין היותו הורה לבין היותו אח, כפי שקרה באירועים מושא כתב האישום.

בתסקיר צוין כי הנאשם לוקח אחריות מלאה למעשיו, מביע עליהם חרטה ומסר שהרקע לביצועם הוא מתחים שהיו קיימים בינו ובין אחיו מספר חודשים קודם לכן, אשר הגיעו לשיאם בביצוע העבירות מושא כתב האישום. כיום לאחר שהאח גויס הנאשם ואחיו נמצאים בקשר הדוק.

שירות המבחן המליץ לשלב את הנאשם בקבוצה טיפולית שמטרתה לבחון שליטה בכעסים, תהליך אשר יסייע לו לחדד גבולות ולהבין את תפקידו במשפחה. עוד המליץ שירות המבחן על כך שהנאשם לא יורשע וכי יוטל עליו של"צ בהיקף 250 שעות.

ב.בתסקיר מיום 11/9/13 נמסר כי הנאשם השתלב בקבוצה טיפולית והוא התמיד והגיע לכל הפגישות כנדרש. הנאשם נמצא בעל יכולת לבצע התבוננות פנימית, בעל יכולות רגשיות גבוהות ובעל הבנה אמוציונלית למצבו. הנאשם מסר כי הוא ביחסים טובים עם אחיו המתלונן והמקרה אינו מעיד על יחסיהם כיום.

שירות המבחן התרשם כי מדובר במעידה יחידה של הנאשם בפלילים שאינה מאפיינת את אישיותו והתנהגותו בדרך כלל. שירות המבחן התרשם כי ההליך הפלילי והטיפול סייעו לנאשם בחידוד גבולות והבנה של התפקידים במשפחה וכן בהבנת גבולות האסור והמותר ולכן שבו וחזרו על המלצתם מיום 8/5/13.

ב"כ המאשימה ציין בטעוניו את חומרת מעשיו של הנאשם אשר לא היסס לתקוף את אחיו באמצעות חפץ חד ובאמצעות שוקר חשמלי. עוד ציין ב"כ המאשימה כי האח נפגע כתוצאה מהמעשים וכי נגרמו לו חבלות בראשו, בפניו ובזרועו. ב"כ המאשימה הדגיש כי האלימות לא נפסקה ביוזמתו של הנאשם אלא בהתערבות אחרים, לא לפני שהנאשם הוסיף ואיים ברצח של אחיו.

עוד הדגיש ב"כ המאשימה כי אין מדובר באירוע חד פעמי אלא אירוע מתמשך שקדמה לו אלימות מיום 26/9/12 עת היכה הנאשם את אחיו בפניו וכן באמצעות מגב עץ בחזהו. המעשים נעשו באכזריות רבה בשל מחלוקת על עניינים פעוטים, ואך בנס הסתיים האירוע בפציעות קלות בלבד.

ב"כ המאשימה טען כי מתחם העונש ההולם אירועים אלה הוא בין 10 חודשי מאסר ועד ל-30 חודשי מאסר. ב"כ המאשימה ביקש מבית המשפט שלא לקבל את המלצת שירות המבחן, שכן עמדת שירות המבחן היא רק שיקול אחד מבין יתר השיקולים שעל בית המשפט לשקול בבואו לגזור את דינו של הנאשם. לטעמו של ב"כ המאשימה יש להעדיף את האינטרס הציבורי על פני השיקולים האישיים של הנאשם. לנוכח חומרת העבירות והרקע לביצוען הוא עתר לעונש של 16 חודשי מאסר ומאסר על תנאי.

ב"כ הנאשם טען כי עמדת המאשימה מתאימה לעבירות מסוג פשע, למרות שכתב האישום המתוקן מייחס לנאשם עבירות מסוג עוון בלבד. ב"כ הנאשם הדגיש כי מדובר בריב בין אחים צעירים לימים אשר התרחש כתוצאה מהתגרות של המתלונן בנאשם. כמו כן מסר ב"כ הנאשם כי מאחר שהוריו של הנאשם לא הרבו לשהות בבית, הנאשם לקח על עצמו סמכות הורית וזה הגורם שהוביל להידרדרות ולאירוע האלים. ב"כ הנאשם ציין כי כעת היחסים בין האח לנאשם טובים ואף הגיש לבית המשפט מכתב של האח בעניין.

ב"כ הנאשם תמה על עמדת המאשימה שכן במסגרת הסדר הטיעון המאשימה הצהירה כי תשקול עמדתה בשנית לאחר התסקיר ולמרות זאת טענה לעונש חמור הכולל רכיב משמעותי של מאסר וזאת בניגוד להתחייבותה.

ב"כ הנאשם טען כי מדובר בנאשם שעלה על דרך המלך, עובד במקום עבודה קבוע, עבר תהליך טיפול משמעותי, מסייע בפרנסת המשפחה ומסייע להוריו.

עוד ביקש ב"כ הנאשם מבית המשפט להתחשב בכך שהנאשם היה עצור במשך כחודש ובהמשך היה במעצר בית מלא. ב"כ הנאשם ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן, לחרוג ממתחם העונש ההולם ואף ביקש שלא יוטל על הנאשם עונש מאסר אשר ירוצה בעבודות שירות, דבר אשר יפגע בפרנסתו.

אמם של הנאשם והמתלונן מסרה כי היא אם לשמונה, בתה הגדולה נשואה והנאשם הוא הבכור מבין חמשת בניה. לנאשם היה קשה מאד בבית הספר בעקבות בעיות קשב וריכוז והוא הופתע מאד שלא גויס והדבר גרם לו לקושי רב. האם מסרה כי המצב היום בבית אידיאלי, הנאשם עוזר לפרנסת המשפחה ובטיפול בילדים, בינו לבין המתלונן קיימים יחסי חברות טובה והוא מלווה את אחיו בכל השלבים בצבא. לדבריה היא קיבלה בן במתנה, שכן הנאשם הפך לבחור רציני, עובד מבוקר עד ערב ונמצא בקשרים טובים עם בני המשפחה. האם מסרה על הקשיים שהיו במשפחה כתוצאה ממעצרו של הנאשם ובהמשך כאשר שהה במעצר בית. עוד מסרה כי היא עוסקת בחינוך ומסייעת לנערים בסיכון ולהפתעתה התגלה משבר כה חמור בביתה. לדבריה המשפחה יצאה מחוזקת מהאירוע והיא גאה בנאשם שנפל אך קם, כיום הוא פורח, ויש לה שני בנים במתנה בבית.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ