אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' כחלון(עציר)

מדינת ישראל נ' כחלון(עציר)

תאריך פרסום : 07/09/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום נתניה
17862-11-10,42760-02-10
07/09/2011
בפני השופט:
שירה בן שלמה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
משה שוני כחלון (עציר)
גזר-דין

נוכחים:

ב"כ המאשימה עוה"ד נעמה תור זאבי (עוה"ד מירית בן מיור)

הנאשם הובא ע"י שב"ס וב"כ עוה"ד ניבה נקש (עוה"ד ג'קי סגרון)

גזר דין

הנאשם הורשע, עפ"י הודאתו, בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, באיומים, בתקיפה סתם ובתקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, אליבא לעובדות כתב האישום המתוקן בשנית בת"פ 17862-11-10 ובהחזקת נשק ותחמושת, בהתאם לכתב האישום בת"פ 42760-02-10.

מהבחינה הכרונולוגית, בספטמבר 2008 החזיק בחדר השרותים ביחידה בה התגורר עם משפחתו, בקומה השניה בבית הוריו, באקדח עם מחסנית וכדורים. כעבור למעלה משנתיים, בנובמבר 2010, לפני הצהריים, בהיותו תחת השפעת אלכוהול, תקף את המתלונן, המתגורר באותו בניין בו התגורר אותה עת עם משפחתו, בין היתר בכך שנשכו בלחי. בהיותו חבול רדף אחריו. לאחר שמעד ונפל למדרכה הטיח לבנה סמוך לראשו והמשיך להכותו באיימו לפגוע בו ובמשפחתו. כתוצאה נגרמו למתלונן קרע מרוטש מלווה בחסר עור בלחי, כפי המודגם בצילומים - ע/2, אודם קל בצוואר וחתך שטחי במרפק. כעבור זמן קצר, לאחר שהגיעו השוטרים לדירתו, איים איומים גסים ובוטים, נגח בפני אחד מהשוטרים וירק בפני השניים.

הצדדים הגיעו להסדר במסגרתו חזר בו מהכפירה, כתב האישום בתיק העיקרי, תיק האלימות, תוקן ורוכך בשנית לקולא באופן שעבירה של חבלה חמורה, שהעונש הקבוע בצידה 7 שנות מאסר הפכה לתקיפה הגורמת חבלה של ממש שעונשה 3 שנים בלבד וכן נמחקו עבירות של התנגדות למעצר והעלבת עובד ציבור. העובדות שונו בהתאם. סוכם כי יתקבל תסקיר אודותיו, שיפקיד, בטרם טיעונים לעונש, 30,000 ₪ ע"ח הפיצוי לטובת המתלונן שנחבל קשות וכן ינתן צו הרחקה ואיסור יצירת קשר למשך שנה מיום מתן גזה"ד. לגבי תיק הנשק, הוסכם כי הצדדים יעתרו במשותף ל - 7 חודשי מאסר אשר ירוצו בחופף למאסר בתיק האלימות, למאסר על תנאי ולקנס.

הנאשם יליד 1980, נשוי ואב לשתי בנות בגילאי 10 ו - 6. מוכר לשרות המבחן משני אבחונים בשנים 2002 - 2001 ו - 2006. טופל בבעיית התמכרות לסמים ומעורבות שולית. במפגש הנוכחי ביטא תסכול וכעס עצמי על כי שתה ועבר את העבירות דווקא בתקופה בה ביצע שינוי ומיתן את אורח חייו.

תוארו משברים במשפחת המוצא. בהיותו ילד צעיר נפטרה אחותו בגיל 3 חודשים ממוות בעריסה. בהיותו כבן 6 אימו התמודדה עם מחלת הסרטן והחלימה. תוארה האווירה בה גדל והטיפולים בהם נטל חלק, בהצלחה, ב"בית חוסן", במסגרת שני האבחונים. שרות המבחן ציין את התרשמותו ממנו, לאור דיווחיו על שינוי חיובי באורח חייו, את התייחסותו לעבירות בהן כשל ולמתלונן.

שרות המבחן ציין כי בשנים האחרונות עשה מאמץ לשפר את תפקודו בתחום התעסוקתי והמשפחתי. עם זאת מששב והסתבך בפלילים חרף שתי תקופות מבחן וטיפול ממושך בעבר ולאור חומרת העבירות הוערך כי יש משמעות למתן עונש מוחשי וספקנות לגבי יעילות טיפול לאחר מעצר כה ממושך.

במסגרת הראיות לעונש העיד המתלונן על התמודדותו עם הכאבים והסבל שנגרמו לו. על הטיפולים הכוללים הזרקת סטרואידים, מעקב וריפוי בעיסוק מאחר והקרע לא נסגר. על עיסוקו במתן שרותי הדרכה וייעוץ ללקוחות כחלק מתפקידו כרואה חשבון ועל קשייו עקב הצלקת הבולטת שנותרה בפניו, הממקדת את תשומת לב הבאים עמו במגע.

אמו של הנאשם התנצלה והביע חרטה בשם בנה. הבהירה כי מבחינתם מדובר במעשה שלא יעשה. עמדה על השינוי שחל בבנה. ציינה את הסיבות בעטיין, עקב הטיפולים הקשים שעברה ברח לרחוב, לסמים וחבר לחברה השולית. עמדה על קשיי בת זוגו ובנותיו עקב מעצרו ועתרה לרחמים.

רבנים המכירים אותו ואת משפחתו עמדו על טוב ליבו ועל הסיוע שנכון להעניק לזולת. כך גם חבר של הוריו, המכירו מילדות. הוגש ע"י אמו מכתב מרגש שקיבל בפברואר 2007, מהמטפלת, בסיימו את הטיפול בבית חוסן ובו פורטו התקוות שתלתה בו.

עברו כולל 4 רישומים, בגין 10 אישומים, הראשון ללא הרשעה. בשנת 2002 נדון ל - 18 חודשי פיקוח בגין עבירות רכוש וסמים. בסוף אותה שנה נדון ל - 6 חודשי מאסר לריצוי בדרך של עבודות שרות, בגין הצתה. בשנת 2007 נדון, בשנית, לעבודות שרות למשך 4 חודשים ולפיקוח למשך שנה בגין התפרצות למקום מגורים וגניבה ואיומים, שנעברו בשנת 2005.

ב"כ המאשימה התמקדה בחומרת העבירות ובעבר. ציינה אלימות בלתי אנושית מצד מי אשר טופל בעבר ואשר לא היה בכלים אותם קיבל כדי לסייע בידיו. עמדה על הנזקים הקשים שנגרמו למתלונן במישור האישי, הרפואי, התעסוקתי והתדמיתי. הבהירה כי שגרת חייו השתנתה. עתרה לעונש מוחשי ומשמעותי, מטעמי גמול והרתעה, במטרה להגן על הציבור מפניו, תוך הפניה לפסיקה.

בא כוחו, עו"ד סגרון, ציין את לקיחת האחריות, צירוף התיקים והנכונות לשאת בעונש. הבהיר שזו לו הפעם הראשונה בה פגע בגופו של אדם. ציין כי העבירות האחרונות עליהן נשפט נעברו בשנת 2005. הבהיר כי התפשט בפני השוטרים, בהפנותו לסעיף 15 לכתב האישום המקורי, אשר נמחק במתוקן, ללמד על מצבו הלא שפוי עקב השתיה ויכול וגם כתוצאה מ"פלש בק" נוכח השימוש בחומרים פסיכואקטיביים בעבר.

ציין כי נתון כיום בהליכי שיקום בכלא, משמש כעוזר הוראה בכיתת חינוך ללומדי קרוא וכתוב, עובד בחוליית אוכל, הינו אסיר חיובי ושקט, המכבד את כללי השיקום, כפי דיווחי עו"ס בית המעצר לשרות המבחן. עמד על קשייו עקב הטרגדיות במשפחת המוצא, על מעידותיו ועל שאיפתו לקיים אורח חיים נורמטיבי. הבהיר שנכון לעקור מביתו על מנת לא להכביד על המתלונן ועתר להסתפק בתקופת המעצר תוך הפניה לפסיקה, לרבות במקרים חמורים יותר, ואבחון הפסיקה שהוגשה ע"י ב"כ המאשימה.

בתיק החזקת הנשק והתחמושת עתרו הצדדים לכיבוד ההסדר בעומדם על קושי ראייתי משמעותי, עקב נוכחות דיירים נוספים בבית. באת כוחו, עוה"ד נקש, עמדה, בנוסף, על הזמן הרב שחלף, על הסיבות בעטיין הודה, בציינה כי העונש המוצע עולה בקנה אחד עם הענישה בעבירות אלו, בהפנותה לפסיקה.

הנאשם הבהיר שהטיפול בבית חוסן סייע בידיו והינו נקי מסמים מזה למעלה מ - 3 שנים. שהיה שותה אלכוהול רק בארועים. השתלב בעבודה ועשה לביתו ולמשפחתו. הבהיר כי אותו בוקר שתה בבית הכנסת במסגרת "שבת חתן". משהרגיש שאינו שולט על עצמו העדיף ללכת לישון בביתו וקרה מה שקרה. הביע צער וחרטה על מעשיו וביקש להעביר את התנצלותו למתלונן.

אכן, מדובר באלימות ברוטלית, קשה ונטולת רסן. אין זה מן הנמנע שהשיכרות עמדה בעוכריו אך הכניס עצמו מרצונו למצב זה ועל כן עליו לשאת באחריות לתוצאות מעשיו. תוצאות עליהן משלם המתלונן בכאב, סבל ועוגמת נפש מידי יום ביומו. מי אשר שגרת חייו השתנתה עד לבלי הכר, עקב אותו מפגש אקראי עם הנאשם, במצבו החייתי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ