אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' יהושע

מדינת ישראל נ' יהושע

תאריך פרסום : 26/02/2012 | גרסת הדפסה
תת"ע
בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה
906-05-11
22/02/2012
בפני השופט:
לאה שלזינגר שמאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
רזיאל יהושע
הכרעת-דין,גזר-דין

הכרעת דין

1.נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של אי ציות לתמרור ב-36, המוצב בדרך לפניו שכך שלא נתן זכות קדימה לרכב אחר שנכנס לצומת וכן בכך שנהג ברכב מבלי שהיה חגור בחגורת בטיחות בניגוד לתקנות 64(ג), 22(א) ו- 83ב (א) לתקנות התעבורה התשכ"א -1961.

  2.      עפ"י הנטען בהזמנה לדין וכתב אישום (הדו" ח - ת/1 ) – בתאריך 1.10.10 שעה 10:17 בערך, נהג הנאשם ברכב מ.ר. 14-126-51 ברח' שילה לכיוון הצומת עם רחוב ז'בוטינסקי בראש העין ופנה ימינה מבלי לתת זכות קדימה לרכב שנסע ברחוב ז'בוטינסקי בניגוד לתמרור ב-36 וכן הנאשם לא היה חגור.

            תגובת הנאשם לדו"ח היתה: "הייתי חגור, הרכב השני בלם באמצע הצומת, אתה רצת 100 מטר אליי באקדח שלוף"  

3.       בהקראה טען הנאשם: "הייתי עם חגורה ולא התפרצתי לכביש, נתתי זכות קדימה, אני נכה והסברתי לו שאני לא יכול לעשות את זה תוך כדי נהיגה וביקשתי שירשום את דבריי שיש לי חגורה אך הוא סירב".  

4.        בישיבת ההוכחות העידו מטעם המאשימה השוטר עורך הדו"ח, אריאל כנר עת/1, כצנשטיין אליעזר ע"ת/2 ומטעם ההגנה העידו הנאשם ונוסע ברכבו, אבינועם לוי.   

5.        בעדותו, חזר עת/1 על האמור בדו"ח והעיד, כי עמד במפרץ החנייה ברח' ז'בוטינסקי, במרחק של 35 מ' מהצומת עם רח' שילה. הוא הבחין בנאשם נוהג ברכב כאשר הוא לא חגור. הרכב עמד בזווית כדי לפנות שמאלה לעבר העד. ברגע שהעד סימן לנאשם להגיע לעברו ולעצור בצד, הנאשם הפנה את ההגה ימינה כדי לברוח ובאותו זמן ניסה לשים חגורה. מנוע הרכב כבה והעד הלך לעברו. הנאשם הצליח להתניע את הרכב ולמרות שהיה בכיוון נסיעתו תמרור ב-36, הנאשם התפרץ לכביש ולא נתן זכות קדימה לרכב שהגיע מרח' ז'בוטינסקי. העד ציין כי רץ לעבר הרכב והאקדח נפל מתוך הנדן. הוא הרים את האקדח, החזיר אותו למקומו והמשיך לרוץ לכיוון הרכב. כאשר הגיע לנאשם הוא שאל אותו למה רץ לעברו באקדח שלוף, והעד השיב לו כי אקדחו נפל והוא החזירו לנרתיק.

            בחקירתו הנגדית הסביר העד, כי רץ לעבר רכב הנאשם, משום שחשש שהנאשם יברח, ותוך כדי כך שהנאשם הסיט את הרכב משמאל לימין וחגר את חגורת הבטיחות , מנוע הרכב של הנאשם כבה. העד ציין, כי הנאשם היה חגור בעת שהגיע לרכב וכן שרכב הנאשם עצר היות וכמעט התנגש ברכב אחר, שהנאשם לא נתן לו זכות קדימה. העד הכחיש, כי רץ באקדח שלוף לעבר הנאשם.

  6.      עת/2 כצנשטיין אליעזר, סיפר בעדותו, כי לא ראה את העבירה, עמד במפרץ עם עת/1 אך טיפל באותה עת בנהג אחר והגיש סקיצה בה מצויין איפה כל אחד מהם עמד (ת/4).  בחקירתו הנגדית ציין העד, כי הוא זוכר שעת/1 רץ לצומת והאקדח נפל לו.

  7.       הנאשם שבחר להעיד, סיפר בעדותו , כי נסע ברח' שילה והתכוון לפנות ימינה. לגרסתו, המרחק שציין השוטר ממקום עמידתו עד הצומת נשוא העבירה, 30 מ', אינו נכון וכי מדובר במרחק כפול של כ-60 מ', וכי מהמקום בו עמד השוטר לא ניתן לראות אם הנאשם חגר חגורת בטיחות וכשהשוטר עצר אותו, הוא היה עם חגורה. הנאשם ציין, כי הוא נכה בידו ולכן לא יכול ביד אחת להסיט את ההגה, לחגור את חגורת הבטיחות ולהניע את הרכב שכבה. לטענתו, הרכב כבה בשל הפחד מהאקדח, כשהשוטר עצר אותו האקדח היה בידו הוא נבהל והרכב כבה. העד ציין כי לא התפרץ לצומת, אלא הרכב שהגיע מרח' ז'בוטינסקי עצר לפני מעבר החצייה והוא עצר אחריו.

           בחקירתו הנגדית ציין, כי הבחין לראשונה בשוטר "כשהיה ליד החלון שלי" (עמ' 5 ש' 1) וכי הרכב שנסע ברח' ז'בוטינסקי לכיוון הצומת עם רח' שילה, עצר לפני מעבר החצייה והנאשם עצר אחריו. לשאלת ב"כ המאשימה לעניין דבריו בת/1 " הייתי חגור, הרכב השני בלם באמצע הצומת" ענה כי הדבר נכון וזה היה במעבר החצייה וייתכן וטעה בניסוח דבריו.

  8       עה/2 אבינועם לוי העיד, כי היה הנוסע ברכבו של הנאשם. הוא הבחין בשני השוטרים בצומת הרחובות במרחק של 60-70 מ', הנאשם התכוון לפנות ימינה כאשר לפתע ראו שוטר רץ לעברם באקדח שלוף, חסם אותם וטען כי הנאשם לא היה חגור. העד מציין כי שניהם היו חגורים.

            בחקירתו הנגדית ציין העד, כי הבחין לראשונה בשוטרים כאשר הגיעו לצומת. הוא לא זכר אם רכבו של הנאשם כבה, אך זכר שהם היו נסערים וכי הנאשם היה חגור בחגורת בטיחות.  

9.   בנוגע לעבירה של אי חגירת חגורת בטיחות, בפני שתי גרסאות סותרות, כאשר גרסת הנאשם נתמכת בעדות עה/2.

בנסיבות אלו, לא אוכל להעדיף גרסה אחת על פני רעותה ואני מזכה את הנאשם מעבירה זו מחמת הספק.

 10. אשר לעבירה של אי ציות לתמרור ב- 36, אני נותנת אמון בעדותו של עת/1 שהבחין ברכב הנאשם מגיע אל הצומת, ופונה ימינה מבלי לתת זכות קדימה לרכב שנסע ברח' ז'בוטינסקי ואשר היתה לו זכות קדימה וכי כתוצאה מכך עצר הרכב השני בחריקת בלמים.

הנאשם הודה, כי הרכב השני עצר "בתוך הצומת" (ת/1) אלא שבעדותו בביהמ"ש אותו רכב עצר לפני מעבר חציה עקב הולכי רגל שחצו את הכביש.

עדות זו סותרת את דבריו לשוטר שנאמרו באופן ספונטני כתגובתו לרישום הדוח. הנאשם ניסה להסביר סתירה זו בכך שטעה בניסוח, אך נראה כי שינה גירסתו על מנת לנסות ולהחלץ מהאישום המיוחס לו ויש בדבריו לעת/1 תמיכה בעדות השוטר, כי הנאשם לא נתן זכות קדימה לרכב השני.

העובדה כי הרכב המעורב נאלץ לעצור בהיותו כבר בתוך הצומת, מראה שהוא היה קרוב לצומת ועל כן היה על הנאשם להבחין בו ולתת לו את זכות הקדימה בחציית הצומת.

            בגרסת הנאשם סתירה בעניין נוסף- טענתו כי ראה את השוטר לראשונה כשהגיע לחלון רכבו אינה מתיישבת אף היא עם דבריו בת/1 – אם אכן הבחין בשוטר רק ברגע זה, מדוע ציין בת/1 "אתה רצת 100 מ' אלי באקדח שלוף" והיא מפריכה את טענתו, כי רכבו כבה מאחר ונבהל כשראה את השוטר רץ אליו באקדח שלוף. חברו של הנאשם עה/2 מציין בעדותו, "כשעמדנו בצומת, הסתכלתי לצד שמאל, היה שוטר... ולאחר מכן, ראיתי אותו בריצה לכיוון שלנו" (עמ' 6 ש' 25), "מה זה כל כך מסובך לראות את השוטרים" (עמ' 7 ש' 1). עדותו של עה/2 מפריכה את גירסת הנאשם כי הבחין בשוטר לראשונה ליד חלון רכבו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ