אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' יהודה

מדינת ישראל נ' יהודה

תאריך פרסום : 28/04/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
42150-06-10
28/04/2011
בפני השופט:
אילתה זיסקינד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אלנתן יהודה
גזר-דין

גזר דין

1.הנאשם הורשע, לאחר הודאתו בעבדות כתב האישום המתוקן וללא ניהול הוכחות בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה - עבירה לפי סעיף 380 לחוק העונשין, והיזק בזדון, עבירה לפי סעיף 452 לחוק העונשין, בכך שביום 25.6.2010 בסמוך לשעה 03:00 בכיכר יהלום במעלה אדומים הוא תקף את הקטינה נ.ב.ע וגרם לה חבלה של ממש, עת ישבה על ספסל עם חברותיה הוא ניגש אליה, כשהוא בגילופין ובידו כוס זכוכית עם וודקה, שפך את הוודקה על שיערה ולאחר שהחלה לגדפו, לאחר מכן דחפה והפילה על הרצפה, בעט בה בבטנה וגידף אותה. המתלוננת קמה ואמרה לנאשם: "די, חאלס הרבצת לי", אך הוא בתגובה השליך לכיוונה את כוס הזכוכית שבידו, שהתנפצה, פגעה במתלוננת ברגלה ופצעה אותה כך שנותרו חתך בשוקה השמאלי, שריטה באצבעה הימנית, אודם מעל גומתה השמאלית, שטף דם תת עורי בבטנה התחתונה ושפשופים מעל קשת צלעותיה. בהמשך נטל הנאשם את הטלפון הנייד של המתלוננת, השליכו לארץ ושברו.

2. הצדדים הגיעו להסדר טיעון לפיו הנאשם יודה במיוחס לו בכתב האישום המתוקן, תיקבע אשמתו והוא יישלח לתסקיר שירות המבחן. בכפוף לתסקיר חיובי המאשימה תגביל עצמה להרשעה ולעונש של 6 חודשים מאסר שירוצו בעבודות שירות ומאסר מותנה, והסנגור יהיה חופשי בטיעוניו.

טענות המאשימה לעונש

3.הנאשם הודה במעשים חמורים, בהם תקף קטינה בברוטאליות, וגם כשהתחננה על נפשה זרק לכיוונה כוס זכוכית שפצעה אותה וגם שבר את הטלפון הסלולרי שבידה. תסקיר שירות המבחן מלמד כי הגם שלקח אחריות על המעשים, הודאתו אינה מלאה, שכן נראה שהסיבה שהניאה אותו להביע חרטה היא החשש כי ניהול תיק זה יפגע בסיכוייו להתגייס. הנאשם בהיותו שתוי הגיע לכדי אלימות ועל החברה להביע סלידתה מהתנהגות אלימה הבאה בעקבות שתיית אלכוהול, וגורמת לעיתים לטרגדיות חמורות בהרבה. הגם שבד"כ המאשימה עותרת בתיקים אלה למאסר בפועל ממש, לאור עברו הנקי והודאתו של הנאשם שחסכה זמן שיפוטי, עותרת המאשימה להרשיע את הנאשם ולהטיל עליו 6 חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי למתלוננת.

טיעוני הנאשם לעונש

4.הנאשם ביצע את העבירה בהיותו בן 18 וחודשיים, זמן קצר בלבד על סף גיל הקטינות והתייחסות בתי המשפט לגיל זה צריכה להיות מתונה על אף היותו בגיר. הנאשם אינו בעל דפוסי התנהגות עבריינית. ביצוע העבירות הוא על רקע היפראקטיביות מולדת שטופלה ועדיין מטופלת תרופתית, הנאשם לא התכוון בזדון לפצוע את המתלוננת, נעשתה סולחה, ומייד לאחר ששבר את מכשיר הסלולר הוא הציע לה מכשיר אחר. חרטתו כנה עמוקה, הובעה עוד בתחנת המשטרה והוא הודה וחסך מזמנו של בית המשפט.

6.הנאשם נחוש להתגייס לצה"ל, גיוסו עוכב בשל ניהול התיק, והמשפחה תומכת בו לאורך כל הדרך מילדותו ובהתמודדות מול רשויות הצבא. בסופו של דבר שירות המבחן המליץ על גיוסו, הדגיש את חשיבות הגיוס עבורו כהליך שיקומי, והמליץ להעמידו תחת צו מבחן למשך שנה והטלת של"צ. לאור רצונו העז של הנאשם להתגייס, ומתוך החשש שהרשעה בתיק עשויה לפגוע במרקם חייו העתידי ובגיוסו לצבא, עותר הסנגור להימנע מהרשעת הנאשם, לקבל את המלצת שירות המבחן להטיל עליו של"צ ולשלבו בהליך טיפולי.

7.לפנינו מקרה נוסף בו מוכח הקשר ההדוק בין שתיית אלכוהול לאלימות, שהכה ומכה בחברה. לא ניתן להתייחס באופן מקל לתופעה חמורה זו, בה כתוצאה משתיית אלכוהול ניגש הנאשם לקטינה, כשהוא בגילופין ובידו כוס זכוכית עם וודקה, עת ישבה על ספסל עם חברותיה, תקף אותה וגרם לה חבלה של ממש, השפילה כששפך את הוודקה על שיערה וכשהחלה לגדפו, דחפה, הפילה על הרצפה, בעט בה בבטנה וגידף אותה. וכשהמתלוננת התחננה על נפשה כי יפסיק הנאשם בתגובה השליך לעברה את כוס הזכוכית שבידו, שפצעה אותה וגרמה לתך בשוקה השמאלי, שריטה באצבעה הימנית, אודם מעל גומתה השמאלית, שטף דם תת עורי בבטנה התחתונה ושפשופים מעל קשת צלעותיה, ובהמשך נטל הנאשם את הטלפון הנייד שלה, השליכו לארץ ושברו.

מדובר במעשי בריונות קשים וחמורים, שלא ניתן להתירם בחברה מתוקנת שבכוונתה לשמור על ערכים בסיסיים. לפיכך יש אחת ולתמיד להבהיר, כי כל מי שנוקט באלימות, אין מקום להקל בעניינו מהטעם ששתה אלכוהול, ואין גם הצדקה להימנע מהרשעה, שכן את המסר בשמירה על הערכים בחברה, יש לבטא בעצם ההרשעה. לאור חומרת העבירה והצורך למגרה גם בקרב קטינים הנוהגים לשתות אלכוהול, אין מקום לאותת בהימנעות מהרשעה, על עמדה סלחנית לתופעת האלימות הקשורה בשתיית אלכוהול, גם אם יש בכך כדי לעכב או למנוע את התגייסות הנאשם לצה"ל כבעניינו.

8בנוסף מהתסקיר עולה כי לנאשם רקע של נטיה להתפרצויות והתנהגות אימפולסיבית והוא זקוק לעזרה בנושא של שליטה בכעסים. הגם שלטענתו ניסה לפצות את המתלוננת בגין שבירת בטלפון שלה, אין בכך כדי להבטיח את הסיכון להישנות התנהגותו, התגייסות הנאשם לצה"ל, אינה מהווה תחליף לטיפול או לעונש שיבטא את חומרת העבירה והתופעה בכללותה.

לפיכך אני מרשיעה את הנאשם בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה ובעבירה של היזק בזדון.

9.גם בעניין העונש, סבורני כי יש חשיבות להעברת מסר מחמיר בענישה ביחד למי שמתיר לעצמו תחת מסווה האלכוהול שימוש באלימות, שאחרת מסר מקל לא יאפשר את מיגור התופעה. המסר החשוב במיגור התופעה גובר על האינטרס האישי של הנאשם.

אשר על כן, אני גוזרת על הנאשם את העונשים הבאים:

א.4 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, בהתאם לחוו"ד הממונה על עבודות שירות מיום 14.4.11, כשעל הנאשם להתייצב בפני המפקח על עבודות השירות לצורך קליטה והצבה בתאריך תחילת העבודות ביום 18.5.11 בשעה 10:00 במפקדת גוש דרום יחידת עבודות השירות בבאר שבע ליד כלא באר שבע, אוטובוס "אגד" מתחנה מרכזית באר שבע קו 46.

הנאשם יעדכן את משרדי הממונה על עבודות שירות בכל שינוי שיחול בכתובות מגוריו. כמו כן עליו לעמוד בתנאי הפיקוח ובביקורת פתע, וכל הפרה בתנאי השחרור תביא להפסקה מינהלית ולריצוי העונש במאסר ממש.

ב.מאסר על תנאי לתקופה של 5 חודשים, והנאשם לא ירצה עונש זה, אלא אם יעבור תוך תקופה של 3 שנים מהיום כל עבירת אלימות ו/או היזק בזדון.

ג.קנס בסך של 100 ₪, שהנאשם ישלמו עד יום 1.12.11 או מאסר של 30 ימים תחתיו.

ד.פיצוי למתלוננת בסך 2,500 ₪ אותו יפקיד הנאשם בקופת ביהמ"ש ב- 6 תשלומים שווים ורצופים החל מיום 1.6.11 ובכל 1 לחודש שאחריו והמזכירות תעבירו למתלוננת, שלאור היותה קטינה, נמסרו פרטיה על פתק שמצורף לגזר הדין, והמזכירות תעביר את התשלומים למתלוננת.

אם לא ישולם אחד השיעורים של הפיצוי ו/או הקנס במועדו, תעמוד כל יתרת הפיצוי והקנס לפירעון מיידי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ