אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' יד-שלום

מדינת ישראל נ' יד-שלום

תאריך פרסום : 11/11/2010 | גרסת הדפסה
תו"ב
בית משפט השלום רמלה
22459-10-09,22508-10-09
11/11/2010
בפני השופט:
שרון קיסר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אלון יד-שלום ישי פרץ יצחק קיקוזשוילי משתלות ונדי בע"מ וואן ונדי דורית ונדי רוזין גיא

החלטה

מבוא והשתלשלות עניינים

בפניי בקשה למתן צו הפסקה שיפוטי, בהתאם לסעיף 239 לחוק התכנון והבנייה (התשכ"ה-1965) (להלן : "החוק").

על פי האמור בבקשה, בסיור שנערך על ידי מפקח הועדה המקומית לתכנון ולבניה "חבל מודיעין" (להלן : "הוועדה") ביום 30.9.09, במקרקעין הידועים כגוש 5633 חלקה 14 מגרש 6 בישוב שילת במועצה האזורית חבל מודיעין (להלן: "המקרקעין"), נמצא כי קיימים מבנים ללא היתר, שבהם נעשה שימוש לעסקים וחנויות שונים בהיקף של 2,800 מ"ר, כמפורט בבקשה. כנטען בבקשה, השימושים הינם שימושים חורגים, בניגוד לתוכנית ובניגוד להכרזה על קרקע חקלאית ולא ניתן להם היתר כדין.

על פי הבקשה, המשיב הינו בעל הזכויות במקרקעין, והינו מי שמשכיר ו/או נותן הרשאה למשתמשים בפועל להשתמש במקרקעין לשימושים חורגים שלא ניתן להם היתר כדין.

הבקשה נסמכה על תצהיר של מפקח בנייה בוועדה, מר ארז גיאת, (להלן: "המפקח גיאת") ממנו עולה כי בסיור שנערך על ידו ביום 30.9.09, נמצא כי במקרקעין האמורים קיימים המבנים המפורטים בבקשה ונעשים בה השימושים החורגים המפורטים בבקשה.

בנוסף להגשת הבקשה כנגד המשיב, הגישה המבקשת בקשות למתן צו הפסקה שיפוטי כנגד משיבים נוספים, אשר מחזיקים ומבצעים שימוש חורג ללא היתר, בעסקים וחנויות במקרקעין, כדלקמן:

בקשה כנגד פרץ ישי, בה נטען כי בסיור האמור לעיל, נמצא כי בשטח כולל של כ-64 מ"ר מבוצע שימוש מסחרי למטרת חנות בגדים, כאשר הוא המחזיק של החנות ומבצע את השימוש בפועל. על פי הבקשה, השימוש הנ"ל מהווה שימוש חורג בניגוד לתכנית ובניגוד להכרזה של קרקע חקלאית, ומבלי שניתן לו היתר. בנוסף נטען כי הוא מהווה שימוש חורג גם מאחר והוא מהווה שימוש המבוצע במבנה שלא ניתן לו היתר כדין. הבקשה נסמכה על תצהיר של המפקח גיאת (ב"ש 22508-10-09).

בקשה כנגד קיקוזשוילי יצחק, בה נטען כי בסיור האמור לעיל, נמצא כי נבנו במקרקעין מבנים ללא היתר כמפורט בבקשה, וכן כי בשטח כולל של כ-68 מ"ר מבוצע שימוש למטרת מסעדת "מפגש הבנים", כאשר המשיב הוא המחזיק ומבצע השימוש בפועל. על פי הבקשה, השימוש הנ"ל מהווה שימוש חורג בניגוד לתכנית ובניגוד להכרזה של קרקע חקלאית, ומבלי שניתן לו היתר. בנוסף נטען כי הוא מהווה שימוש חורג מאחר והוא מהווה שימוש המבוצע במבנה שלא ניתן לו היתר כדין. הבקשה נסמכה על תצהיר של הפקח גיאת (ב"ש 21982-10-09).

בקשה כנגד משתלות ונדי בע"מ, וואן ונדי ודורית ונדי. בבקשה שהוגשה כנגדם, נטען כי בסיור האמור לעיל, נמצא כי נבנו במקרקעין מבנים ללא היתר כמפורט בבקשה, וכן כי בשטח כולל של כ-854 מ"ר מבוצע שימוש מסחרי למטרת ממכר צמחים ואביזרי גינון, כאשר המשיבים הינם המחזיקים ומבצעים את השימוש בפועל. על פי הבקשה, השימוש הנ"ל מהווה שימוש חורג בניגוד לתכנית ובניגוד להכרזה של קרקע חקלאית, ומבלי שניתן לו היתר. בנוסף נטען כי הוא מהווה שימוש חורג מאחר והוא מהווה שימוש המבוצע במבנה שלא ניתן לו היתר כדין. הבקשה נסמכה על תצהיר של המפקח גיאת (ב"ש 21471-10-09).

בקשה כנגד רוזין גיא, בה נטען כי בסיור האמור לעיל, נמצא כי נבנו במקרקעין מבנים ללא היתר כמפורט בבקשה, וכן כי בשטח כולל של כ-110 מ"ר מבוצע שימוש למטרת בית קפה "גרין האוס קפה", כאשר המשיב הוא המחזיק ומבצע השימוש בפועל. על פי הבקשה, השימוש הנ"ל מהווה שימוש חורג בניגוד לתכנית ובניגוד להכרזה של קרקע חקלאית, ומבלי שניתן לו היתר. בנוסף נטען כי הוא מהווה שימוש חורג מאחר והוא מהווה שימוש המבוצע במבנה שלא ניתן לו היתר כדין. הבקשה נסמכה על תצהיר של מפקח הבנייה גיאת (ב"ש 22551-10-09).

הטענות והמחלוקות בכל הבקשות הינן זהות, והמשיבים בכל הבקשות מיוצגים על ידי אותו עורך דין. בנוסף סוכם על ידי הצדדים, כי טיעוני הצדדים וסיכומיהם יתייחסו לכל הבקשות, כי יתבססו על חקירות המפקח ארז גיאת, והמשיבים יד שלום וישי פרץ, אשר נעשו על ידי הצדדים בדיון שהתקיים ביום 17.3.10, ותינתן החלטה על ידי בית המשפט בכל הבקשות לאחר קבלת סיכומי הצדדים בכל הבקשות.

בשל עובדה זו, ומשנקבעו מועדים שונים לכל אחת מהבקשות, כאשר כאמור, בסופו של דבר סוכם כי הסיכומים יתייחסו לכל הבקשות יחדיו, התעכב מתן ההחלטה עד למועד זה.

עוד יצויין כי הוגשו כנגד המשיבים כתבי אישום, ומועדי שמיעת הראיות בעניינם קבועים למועדים קרובים למועד מתן החלטה זו. המועד הסמוך הראשון קבוע לימים הקרובים.

החלטה זו תתייחס לכל הבקשות המצוינות לעיל.

טענות הצדדים

ב"כ המשיבים אינו חולק בשלב זה על כך שקיימות ראיות לכאורה כי נעברה על ידי המשיבים עבירה לפי סעיף 204 לחוק. הובהר על ידו כי המשיבים אינם מודים בביצוע העבירה, וקיימות להם טענות שונות, ובכללן לדוגמא כי השימוש נעשה בהתאם לתוכניות התקפות. אולם, מכיוון שבמסגרת דיון בבקשה לצו הפסקה שיפוטי נדרשות ראיות לכאורה בלבד לביצוע העבירה, בשלב זה ציין ב"כ המשיבים כי אין זה המקום לתקוף סוגיה זו, על אף אי הודאת המשיבים בקיום העבירה.

לפיכך, טענתו המרכזית של ב"כ המשיבים לעניין ההליך דנן היא אחת, כי השימושים המיוחסים למשיבים מבוצעים במשך שנים, במהלכן ביצעה הוועדה המקומית מספר ביקורות חוזרות. לפיכך, לטענתו, הועדה המקומית השתהתה שיהוי קיצוני. בנסיבות אלה, כאשר בבסיס בקשה זו עומד אלמנט המיידיות ותכליתו היא מניעתית ונוגעת להקפאת הבניה ולמניעת מצב שבו יקשה להחזיר את הגלגל אחורנית, יש לדחות את הבקשה רק מטעם זה.

עוד טוען ב"כ המשיבים כי הפסקת פעילות העסקים והחנויות תגרום למשיבים נזק בלתי הפיך של אובדן מוניטין, לקוחות וספקים ולא ניתן יהיה לחדש את הפעילות במקום לאחר יד.

לטענת המבקשת הוכח כל הנדרש על פי סעיף 239 לחוק, והמשיבים אף אינם חולקים על כך. אשר לטענת השיהוי, טוענת המבקשת כי הטענה לא הוכחה בפן העובדתי, ומכל מקום אין בה כדי להביא לדחיית הבקשה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ