אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' יאסין(עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' יאסין(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 22/04/2014 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי חיפה
23152-03-14
10/04/2014
בפני השופט:
יחיאל ליפשיץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. פאדי יאסין (עציר)
2. מהראן נמארנה (עציר)

החלטה

לפניי בקשה להורות על מעצרם של המשיבים עד לתום ההליכים. כנגד המשיבים הוגש, בתאריך 12.3.14, כתב אישום המייחס להם עבירות של סחיטה בכוח, סחיטה באיומים ועבירות נלוות אחרות. כתב האישום כולל 4 אישומים, כאשר שניים מהם כנגד שני המשיבים (האישום הראשון והשלישי) ושני אישומים הינם כנגד המשיב 1 בלבד (אישום שני ורביעי). נפרט להלן את עיקרי האישומים.

האישום הראשון

באישום הראשון, שהוגש כנגד שני המשיבים נטען, כי במחצית הראשונה של שנת 2013 בנה מועתסם טאהא (להלן: המתלונן, באישום זה) מבנה מסחרי בכביש הראשי של הישוב עראבה (להלן: המבנה). במהלך בניית המבנה התגלע סכסוך עסקי בין המתלונן לבין ראפת יאסין (להלן: רפאת) שביצע עבור המתלונן עבודות שונות במבנה. על רקע אותו סכסוך לא שילם המתלונן לרפאת יתרת תשלום בסכום של 15,000 ₪ שנמסרו לראפת ב 2 שיקים.

עובר לחודש אפריל 2013 התקשר המשיב 1 למתלונן והורה לו לשלם, תוך יומיים, את החוב שלו לראפת בטענה כי האחרון מכר לו את השיקים. המשיב 1 דרש עבור השיקים סכום של 50,000 ₪. המתלונן הודיע למשיב 1 כי קיים סכסוך בינו לבין ראפת בשל איכות העבודה שבוצעה על ידי האחרון והחוב שבמחלוקת הינו 15,000 ₪ ולא 50,000 ₪. למשמע תשובת המתלונן, קילל המשיב 1 את המתלונן ואיים עליו שהוא חייב לשלם לו את סכום הכסף וכן ביקש לדעת היכן נמצא המתלונן.

במהלך חודש ינואר 2014 נפגשו המתלונן והמשיב 1 לראשונה, במקרה, ליד המבנה. באותו מעמד פנה המשיב 1 למתלונן והודיעו כי מכריו מעוניינים לשכור חלק מהמבנה. השניים נפגשו ובהמשך לאותו מפגש ניסה המתלונן והתחמק ממפגש נוסף את המשיב 1, דבר שגרר שליחת מסרו מהמשיב 1 למתלונן בו נאמר כי:"אדון מועתסם, אנחנו נדע איך להביא אותך" וכן התקשר אליו ואיים עליו באומרו:"יא מניאק, יא אחושרמוטה, אנחנו נראה לך".

בהמשך, בתאריך 28.1.14, התקשר המשיב 1 למתלונן והודיע לו כי הוא מכיר אדם המעוניין לשכור את אחד המבנים לתקופה של 10 שנים. המתלונן ביקש מהמשיב 1 להפנות אליו את אותו אדם. בהמשך לכך, התקשר המשיב 2 למתלונן והזדהה בפניו בכזב בשם חוסאם סמניה תושב עראבה. המשיב 2 טען, כי הוא מעוניין לפתוח חנות של פלאפונים וכן מסר כי המשיב 1 דורש עמלה ולכן נקבעה פגישה בביתו של המשיב 1. משהגיע המתלונן לביתו של המשיב 1, שם שהה גם המשיב 2, דחף המשיב 1 את המתלונן לעבר ספה, נעל את דלת הכניסה ומסר את המפתחות למשיב 2. המשיב 1 נטל את הפלאפון של המתלונן ושבר אותו, לאחר מכן היכה את המתלונן וסטר לו מספר פעמים. לאחר מכן, גרר אותו למטבח, הוציא סכין מאחת המגירות, הצמיד אותה לבטנו של המתלונן וכן נטל שבר של צלחת והצמיד אותו לגרונו של המתלונן ואיים עליו שיהרוג אותו באם לא ישלם לו סכום של 100,000 ₪ והכל בנוכחות המשיב 2. המשיב 1 אף איים על המתלונן באומרו שהוא אינו מפחד מהמשטרה ושהוא עבריין, מתעסק בסמים ושיש לו אקדח. בהמשך, הורה המשיב 1 למתלונן להישבע על ספר קוראן שלא יתלונן במשטרה.

בהמשך לאירוע לעיל, בתאריך 04.2.14, שלח המשיב 1 למתלונן מסרון ובו איים עליו באומרו: "מועתסם הבנות שלך יושנות בחדר האחורי אם לא תענה עכשיו עכשיו אתה תצטער כל החיים שלך הבנתה תענה עכשיו".

בשלב זה, הגיש המתלונן תלונה במשטרה.

בתאריך 09.2.14 משנודע למשיב 1 כי המתלונן נמצא בקשרי ידידות עם מאג'דה זאיד ובתה דינה מתרשיחא, איים המשיב 1 עליהן והורה להן לסייע לו לקבל פרטים אודות המתלונן.

בתאריך 10.2.14 התקשר המשיב 2 למתלונן והזדהה בפניו כמישהו ממשפחת זקור בעכו ואיים עליו שאם לא יפתור את העניין עם המשיב 1, הוא ידאג לטפל בו ויגרום נזקים למבנה שלו בעראבה. כמו כן, הודיע לו שהוא עקב אחריו ומכיר את תנועותיו. בתאריך 18.2.14 התקשר המשיב 1 למתלונן ואיים עליו באומרו:"מזדיין אני אזיין אותך יא זבל" וכן:"אתה חשבת שנעלמת". המשיב 1 הציב למתלונן אולטימטום לפיו עליו להביא לו את הכסף תוך 8 שעות, וכן אמר לו שבפעם שעברה הם דיברו במכות, אולם הפעם זה יהיה בכדורים. המתלונן ביקש מהמשיב 1 שהות של יומיים על מנת לארגן את הכסף.

בתאריך 20.2.14 התקשר המשיב 1 למתלונן על מנת לתאם את המפגש לצורך העברת הכסף. המתלונן, שהיה בקשר עם המשטרה, הודרך לקבוע פגישה עם המשיב 1 והשניים קבעו פגישה בבית קפה במתחם ביג בכרמיאל. המתלונן הגיע למפגש שהוא מלווה בשוטר מוסווה שהוצג כחברו. במעמד המפגש, נמסרו למשיב 1 שתי מעטפות שהכילו סכום של 24,000 ₪. המשיב 1 קיבל את הסכום בתמורה להתחייבות להימנע מהטרדת המתלונן.

באישום זה הואשמו המשיבים בעבירות של קשירת קשר; סחיטה בכוח; סחיטה באיומים; כליאת שווא; תקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות והיזק בזדון. בנוסף, הואשם המשיב 1 בעבירות של נהיגה בזמן פסילה ונהיגה ללא פוליסה.

האישום השני

האישום השני נוגע למשיב 1 בלבד. נטען, כי במהלך חודש מרץ 2013, רכש המשיב 1 בטון מעסק בשם "פ.נעאמנה שיווק מסחר" העוסק ביצור בטון, שם עובד מר ראיף נעאמנה (להלן: המתלונן, לעניין אישום זה). עבור הבטון שילם המשיב 1 למתלונן חלק במזומן וחלק בשיקים על שם אמו. לאחר שאחד השיקים לא כובד, ניגש המתלונן לביתו של המשיב 1 וביקש לקבל את תמורת השיק שחזר. המשיב 1 הבטיח להעביר למתלונן את הסכום, אולם כעבור שבוע ומשלא שולם הסכום התנהלו מספר שיחות בין השניים. כעבור תקופה, ביקש המשיב 1 לברר עם המתלונן היכן הוא נמצא ומשנמסר כי המתלונן נמצא במטע זיתים השייך לו, הגיע לשם המשיב 1 וביקש מהמתלונן לסייע לו בשל מצבו הכלכלי הקשה. במהלך הפגישה סוכם כי המתלונן ישלם מכיסו את החוב לחברה על סך 3,000 ₪ והמשיב 1 יחזיר לו את החוב תוך שבוע. משלא הוחזר החוב, החל המשיב 1 להתחמק מטלפונים של המתלונן וכעבור מספר ימים, נפגשו השניים באקראי בעראבה ובמהלך אותה פגישה, סיכמו כי הם יפגשו בהמשך היום במטע הזיתים השייך למתלונן. בהמשך אותו יום, בשעות הערב, נפגשו השניים במטע. במהלך המפגש שלף המשיב שני כלי נשק הנחזים כאקדחים, הניח אותם על שולחן שהיה במקום ואיים על המתלונן באומרו:"אני לא חייב לך כסף, אתה חייב לתת לי עוד 50,000 ₪ או שאני אפגע במשפחה שלך". כמו כן, איים המשיב 1 על המתלונן בפגיעה באחותו של המתלונן שגרה בירושלים. כעבור מספר ימים התנהלה שיחת טלפון נוספת, במהלכה שוב איים המשיב 1 על המתלונן. כעבור מספר ימים נוספים, הגיעו המשיב, יחד עם אחרים שזהותם אינה ידועה, לביתו של המשיב. החבורה הגיעה ברכב. בחצר ביתו של המתלונן נפנף המשיב 1 בצורה מאיימת באקדח שאחז בידו ושאל את המתלונן:"איפה הכסף שלי, דיר בלאק על הרכב שלך ועל המשפחה שלך, אני יודע הכל, אחותך היתה לבד בירושלים".

גם במהלך חודש מאי 2013 הגיע המשיב למטע הזיתים של המתלונן ודרש את הכסף כשהוא מחזיק אקדח, אותו הצמיד לראשו של המתלונן ואיים עליו ועל אחותו. בשל איומים אלה, שילם המתלונן למשיב 1 סכום של 50,000 ₪, אולם המשיב 1 ציין שסכום זה אינו מספיק ודרש 40,000 ₪ נוספים.

לקראת סוף חודש דצמבר 2013 נפגש המשיב 1 עם המתלונן ומסר לו שיק שנגנב בהתפרצות לדירה בנהריה על סך 42,570 ₪, זמן פירעון 25.3.14. המשיב 1 דרש באיומים לקבל את הסכום הנקוב בשיק.

בחודש ינואר 2014, במועד שאינו ידוע למאשימה, ובניסיון לקבל את כספו חזרה, פנה המתלונן למשפחת המשיב 1. המשיב 1 הגיע לביתו ומשראה שם את המתלונן תקף אותו בכף שזרק לעברו חפץ שפגע בידו ואיים עליו לעזוב. לכן, המתלונן ברח מהמקום. כעבור מספר ימים נוספים, במהלכם התקשר המשיב 1 למתלונן והאחרון לא ענה לו, הגיע המשיב 1, יחד עם אחרים, לביתו של המתלונן, ודרש ממנו סכומי כסף נוספים וכן איים עליו בפגיעה בו, במשפחתו וכן במעסיק של המתלונן – מר פהמי נעאמנה.

סה"כ שילם המתלונן למשיב סכום של 93,000 ₪.

באישום זה הואשם המשיב 1 בעבירות של סחיטה באיומים; תקיפה, קבלת נכסים שהושגו בפשע; נהיגה בזמן פסילה ונהיגה ללא פוליסה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ