אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' יאסו(עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' יאסו(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 26/08/2013 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי באר שבע
62032-05-13
21/08/2013
בפני השופט:
נסר אבו טהה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. עומרי יאסו (עציר)- בעצמו
2. שמואל אברהם (עציר)- בעצמו

החלטה

1.בפניי בקשה להורות על מעצרם של המשיבים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם, על רקע כתב אישום המייחס להם ביצוע עבירת רצח- עבירה בניגוד לסעיף 300(א)(2) לחוק העונשין, שיבוש מהלכי משפט- עבירה בניגוד לסעיף 244 לחוק, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו- עבירה בניגוד לסעיף 275 לחוק.

בנוסף, מיוחס למשיב 1 עבירה של איומים- עבירה בניגוד לסעיף 192 לחוק, ולמשיב 2 עבירה של חבלה בכוונה מחמירה- עבירה בניגוד לסעיף 329(א)(1) לחוק.

2.בתאריך 29/4/13 ישבו פנטהון רטה (להלן: "המנוח"), וחבריו ביניהם משה רדא, אדי דוויט, מאיר דסה ואחרים (להלן: "חבריו של המנוח"), בפיצוציית "ללה לנד" בחוף "מיעמי" באשדוד. בשולחן סמוך להם ישבו המשיבים, אשר להם הכרות מוקדמת עם המנוח, יחד עם חבריהם.

נטען, כי בסמוך לשעה 06:30 , פנה המשיב 1 למנוח, הקניט וקילל אותו. המנוח נעלב, החל לבכות והתרחק מהמקום. בתגובה לכך, פנו מי מחברי המנוח למשיב 1 והחלו להתווכח עמו. בעקבות כך, התפתחה קטטה במקום בין המשיבים לביו המנוח, במהלכה היכה מי מחברי המנוח באמצעות בקבוק בירה בראשו של המשיב 1. המשיב 1 נחבל בראשו והחל מדמם

נטען, כי בשלב זה, החליטו המשיבים לדקור את המנוח בסכין. לצורך כך, המשיבים רצו לכיוון מלון "אורלי" (להלן: "המלון"), על מנת להצטייד בסכינים. המשיב 1 הוריד את חולצתו ושם אותה על ראשו לצורך עצירת הדימום, ונותר ערום בחלק גופו העליון. משהגיעו המשיבים למלון, המשיב 1 המתין בכניסה למלון, והמשיב 2 נכנס למטבח המלון ונטל משם שתי סכיני מטבח גדולות, בעלות להב באורך של כ- 25 ס"מ (להלן: "הסכינים"). המשיב 2 יצא בריצה מהמלון תוך שהוא דוחף את פקיד הקבלה שניסה לעצור בעדו, חבר למשיב 1, נתן לו סכין אחת, ושניהם החלו לרוץ לכיוון הפיצוצייה, תוך שהם מנופפים בסכינים בידיהם.

נטען, כי משהגיעו המשיבים חזרה לפיצוצייה, נאמר להם כי המנוח וחבריו נמלטו ונמצאים בכר הדשא הסמוך (להלן: "הזירה"). המשיבים רצו לעבר הזירה, כשהסכינים שלופות בידיהם. המנוח וחבריו הבחינו במשיבים כשבידיהם הסכינים, החלו להימלט מהמקום, תוך שמי מחבריו של המנוח זורק אבנים לעבר המשיבים.

עוד נטען, כי המשיבים רצו לעבר המנוח, התנפלו עליו, והחלו לתקוף אותו בצוותא חדא באמצעות הסכינים שבידיהם, תוך שהם חובלים את המנוח שוב ושוב באמצעות הסכינים, בכוונה לדקור, בחלק גופו העליון, והכל בכוונה לגרום למותו. עד שלבסוף דקר המשיב 1 את המנוח בעוצמה בצווארו. המשיבים נמלטו מהמקום לכיוון החנייה של מלון "מיעמי", כשהמשיב 1 עדין מחזיק בידיו את הסכין. כתוצאה מהדקירה, התמוטט המנוח, נפל על כר הדשא כשהוא שכוב על גבו, ופרץ דם ניגר מצווארו. בשלב זה, נטען, כי המשיב 1 חזר לכיוונו של המנוח ובעט בחוזקה בראשו של המנוח בכוונה לגרום למותו.

במהלך מסלול בריחתם, בסמוך למלון "אורלי" הבחינו המשיבים במשה צ'קול (להלן: "צ'קול"). המשיב 2 שחשש שצ'קול יסבך אותם, היכה בחוזקה בראשו של צ'קול באמצעות אבן. כתוצאה מהמכה ניגר דם רב מראשו של צ'קול והוא פונה לבית החולים, שם נתפר הפצע בראשו והוא אושפז.

נטען, כי המשיבים המשיכו בבריחתם לעבר פארק אלישבע, שם הבחין המשיב 1 בחבריו של המנוח, והחל מאיים עליהם שאם יתקרבו אליו ידקור אותם, תוך שהוא מניף לעברם את הסכין שהייתה בידו. אז, הבחינו המשיבים בשוטרים, והמשיב 1 השליך את הסכין שהייתה בידו. המשיבים המשיכו לרוץ לכיוון חלקו האחורי של בניין מגורים ובהגיעם לכניסה של הבניין, פשטו את בגדיהם וחלצו את נעליים וזרקו את הבגדים והנעליים לשיחים. המשיבים החלו להימלט מהמקום בעוד השוטרים דולקים אחריהם. המשיב 2 נעצר על ידי השוטרים במרחק קצר מהבניין, ואילו המשיב 1 נעצר כעבור יומיים כשהוא מסתתר בדירה באשדוד.

מותו של המנוח נגרם כתוצאה מאיבוד דם נרחב מפצע הדקירה בצוואר, שגרם לפגיעה בכלי הדם הראשיים של הצוואר. כמו כן, מותו של המנוח יכול והוחש כתוצאה מהדימומים בין קרומי המוח, שנגרמו מחבלות קהות בעקבות הבעיטה שבעט המשיב 1 במנוח.

3.ב"כ המבקשת עתרה להורות על מעצרם של המשיבים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם. נטען, כי התשתית הראייתית נסמכת בעיקרה על הודעותיהם של המשיבים וכן הודעותיהם של מספר עדי ראייה.

המשיבים הודו בחקירותיהם, כי לאחר שהתפתחה קטטה, עזבו את המקום ורצו לכיוון מלון "אורלי", המשיב 1 המתין מחוץ למלון והמשיב 2 נכנס למלון ונטל שתי סכיני מטבח, נתן סכין אחת למשיב 2, ושניהם רצו חזרה לפיצוצייה, וכשנאמר להם לאן נמלטו המנוח וחבריו הם רדפו אחריהם. עוד נטען, כי המשיב 2 הודה בחקירתו כי "דפק" לצ'קול לבנה בראש. באשר לדקירה מסר, כי ראה את המשיב 1 מתווכח ומתגושש עם המנוח, אך לא ראה מי דקר את המנוח. עוד מסר, כי המשיב 1 בעט למנוח בראש. מאידך, המשיב 1 מסר בהודעתו, כי ראה את המשיב 2 דוקר את המנוח דקירה אחת בבטן ומיד לאחריה דקירה בצוואר. עוד מסר המשיב 1 כי ראה את המשיב 2 "דופק" לצ'קול לבנה בראש על מנת לגרום לו לאבד את הזיכרון על מנת שלא יסבך אותם.

עוד הפנתה ב"כ המבקשת לשחזורים שנערכו עם המשיבים בהם הצביעו על המקומות בזירה בה התרחשו האירועים. בנוסף, בזירת האירוע נתפסה סכין בעלת להב באורך 25 ס"מ ועליה שרידי DNA של המשיב 2.

עוד הפנתה ב"כ המבקשת לעימות שנערך בין המשיבים בו הטיח המשיב 2 במשיב 1 כי הוא זה שדקר את המנוח, ואילו המשיב 1 הרכין את ראשו ולא הטיח במשיב 2 כי הוא זה שדקר. עוד הפנתה ב"כ המבקשת להודעות אמו ואחיו של המשיב 2, מהם עולה, כי המשיב 1 הגיע לביתם ביום האירוע, כשהוא מכוסה בדם וביקש להתקלח ולהחליף בגדים. עוד מסרו, כי כאשר דווח בחדשות על הרצח, המשיב 1 ירד על ברכיו, החל לבכות ואמר "זה היה דקירות קטנות, לא עשיתי שום דבר רציני".

עוד ישנם הודעות עדי הראייה אשר מסרו אודות התרחשות האירועים- העד שלום רדא, אשר במסגרת התשאול שנערך לו (מ.ט. 552/13, 553/13), גולל את השתלשלות האירועים שהובילה לדקירה, וזיהה את המשיב 1 כמי שדקר את המנוח בצווארו. עוד נטען, כי חיזוק לכך שרדא נכח בזירה נמצא בהודעתו של המשיב 1 אשר מסר, כי רדא נכח בזירה והחזיק אותו וניסה להרגיע אותו, ואז הוא ראה את המשיב 2 דוקר את המנוח.

העדה איריס מרציאנו מסרה בהודעתה, כי ראתה את המשיבים, מחלון ביתה, תוקפים את המנוח ביחד בסכינים, ובהמשך שמעה אחד מהם צועק "אני דקרתי אותו בצוואר", והשני צועק "אני דקרתי אותו בבטן". העד ראובן אטיאס מסר בהודעתו, כי הבחין במשיבים כשהם יוצאים ממלון "אורלי" שבידיהם סכינים גדולות והם רצים למקום האירוע כשהם מנופפים בסכינים. העד עמוס יעקב – פקיד הקבלה במלון "אורלי", מסר בהודעתו כי בחור אתיופי נכנס למטבח של המלון, לקח שלושה או ארבעה סכינים והחל לרוץ החוצה. במהלך מנוסתו נפלה לו סכין אחת. עוד מסר כי מחוץ למלון חיכה בחור נוסף אשר שם החזיק את ראשו וכיסה אותו בגופייה. העדות יפה גבייניש ולנקש אדמה-ליקי, מסרו כי הבחינו במשיבים כשהם חזרו לפיצוצייה ובידיהם הסכינים.

עוד הפנתה ב"כ המבקשת להודעותיהם של מספר שכנים (אליזבטה שר, ציון מרציאנו, לידיה רודולסקי, בוריס ברנבוים) שצפו באירוע מחלון ביתם, וראו את המשיבים עם סכינים בידיהם, ואת המשיב 1 בועט בראשו של המנוח.

עוד ישנם בחומר החקירה סרטונים ממצלמות האבטחה מתחנת המוניות ועדויותיהם של נהגי המוניות בהם נצפה המשיב 1 כשהוא אוחז בידו חולצה מוכתמת בדם ובתוכה סכין. עוד ישנה עדותו המוקדמת של העד אולג ירושוביץ אשר צילם תמונות המתעדות את המשיבים נמלטים מהזירה, וכן שבע תמונות שצילם, אשר המשיבים זיהו עצמם בתמונות.

עוד הפנתה ב"כ המבקשת לחוות דעת מומחה של ד"ר גיפס ממנה עולה, כי מותו של המנוח נגרם כתוצאה מהדקירה בצוואר ובנוסף לכך מותו הוחש כתוצאה מדימומים במוח שנגרמו מחבלה קהה. עוד ישנו דו"ח נט"ן ממנו עולה, כי מותו של המנוח נקבע ביום האירוע בשעה 07:10.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ