אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' טוקוש(עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' טוקוש(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 11/03/2013 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי מרכז
5647-03-12
21/02/2013
בפני השופט:
ורדה מרוז

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. יעקב טוקוש (נדון)
2. אלירז נגבי

גזר-דין

גזר דין ביחס לנאשם מס' 2

כללי – כתב האישום המתוקן

הנאשם 2 (להלן: "הנאשם") הורשע על פי הודאתו ובמסגרת הסדר טיעון, בגדרו הוגש כתב אישום מתוקן, בעבירות של סיוע להסעת תושב זר לפי סעיף 25 + סעיף 12 א(ג) לחוק הכניסה לישראל, התשי"ב-1952 וכן בעבירה של קשירת קשר לביצוע עוון, לפי סעיף 499 (א)(2) לחוק העונשין, תשל"ז-1977.

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, במועדים הרלוונטיים, שימש נאשם 1 כשוטר ביחידת הסיור של משמר הגבול. את הנאשם הכיר הנאשם 1 באמצעות בנו. באותה עת, פעל אדם בשם נואייף אלעדם (להלן: "אבו עלי"), מטעם המחלקה לחקירת שוטרים ובמסגרת הפעלתו, נוצר קשר בינו לבין הנאשם 1. הנאשם, אשר נלווה לנאשם 1, הוכנס בסוד הקשר ובהמשך אף יצר קשר ישיר עם אבו עלי. במהלך ההתקשרויות עם אבו עלי, הציגו עצמם הנאשמים בפניו כאב ובנו.

במסגרת יחסיו עם אבו עלי, עשה הנאשם 1 שימוש בידע שרכש בעבודתו המשטרתית ויעץ לאבו עלי כיצד לפתוח בית בושת וכיצד להישמר מפני המשטרה בעת הפעלתו. כן הציע לאבו עלי כי יתריע בפניו על פעילות משטרתית שעלולה לסכל את הפעלת בית הבושת וזאת בתמורה לתשלום קבוע. בנוסף, הסיע הנאשם 1 עבור אבו עלי תושבים זרים ללא אישור כניסה לישראל והבטיח לו עזרה כל אימת שהמשטרה תעצור שב"חים אשר יעבדו עבורו באתרי בניה שונים, כן, הוציא עבורו פרטי מידע ממאגרי המידע המשטרתיים. בנוסף, מכר הנאשם 1 לאבו עלי אמצעי לחימה שנטל ללא רשות ושלא כדין מיחידתו ובנוסף, תכנן לביים פריצה לביתו שלו, על מנת לספק לאבו עלי כלי ירייה המצויים בהחזקתו במסגרת תפקידו במשטרה.

הנאשם נטל חלק בפעילות המתוארת וכן יצר קשר עצמאי עם אבו עלי, במהלכו הציע לו לפעול מולו וכן יעץ לנאשם 1 כיצד לנהוג ביחס לדרישות כספיות שיש להציב לאבו עלי. הנאשם פעל על רקע קשריו הקרובים עם הנאשם 1 ועבור תמורה כספית שקיבל ממנו.

ומן הכלל אל הפרט; על פי עובדות האישום הראשון, בתאריך 15/01/12, בשעות הצהריים, נפגשו הנאשם 1 ואבו עלי בחניית בית הורי הנאשם 1 וסיכמו ביניהם, כי הנאשם 1 יאסוף ברכבו שב"ח מהכניסה לישוב אריאל, יסיע אותו לתחום ישראל דרך מחסום "אורנית" ועד לתחנת דלק הסמוכה לקיבוץ עינת. בתמורה, קיבל הנאשם 1 מאבו עלי סכום של 400 ₪, בין היתר עבור תדלוק רכבו לצורך הסעת השב"ח.

בו ביום, בשעות הערב, הגיעו הנאשמים, קרי הנאשם 1 והנאשם דנן לנקודת האיסוף המוסכמת, שם אספו אדם בשם עלי אלעדם (להלן: "עלי") ביודעם כי אין הוא מחזיק באישור כניסה כדין. בעת המעבר במחסום לכיוון ישראל, הציג הנאשם 1 תעודת מינוי שוטר, כדי להעביר את עלי שלא כחוק. לאחר מכן, פגשו השניים באבו עלי והנאשם 1 קיבל מידיו סכום של 1,000 ₪ בעבור הסעת השב"ח ועל חשבון פעילות עתידית.

ביום 20/03/12, לאחר תיאום מראש עם אבו עלי, נסעו הנאשמים לנקודת האיסוף המוסכמת, שם אספו את עלי פעם נוספת, דא עקא לפתע התעורר חשדו של נאשם 1 כי עוקבים אחריו, אז הורו הנאשמים לעלי צאת מהרכב ולהסתתר בצד הדרך. השניים נסעו למחסום ורק לאחר שהנאשם 1 נכח לדעת כי הוא מכיר את השוטרים העומדים במחסום, הוא שב על עקבותיו, אסף את עלי והביאו לנקודת המפגש עם אבו עלי, שם קיבל מידיו סכום של 500 ₪ בתמורה להסעת עלי וסכום נוסף של 500 ₪ למפרע.

בתאריך 26/02/12, לאחר תיאום מראש עם אבו עלי, נסעו הנאשמים לנקודת האיסוף, שם אספו את עלי ואדם נוסף, איברהים אלעדם (להלן: "איברהים"). השניים חצו את המחסום לתחומי ישראל והובילו את השב"חים לנקודת המפגש עם אבו עלי, אשר העביר לידי נאשם 1 סכום של 2,500 ₪ בתמורה.

הנאשם 1 שילם לנאשם עבור חלקו סכום של 100 ₪ וכן הבטיח לשלם לו סכום של 300 ₪ נוספים.

על פי עובדות האישום השלישי (האישום השני מתייחס לנאשם 1 בלבד), בתאריך 07/12/11 נפגשו הנאשם 1 ואבו עלי בבית הנאשם 1, בתיווכו של אחר. השניים שוחחו על אפשרות לפתיחת בית בושת על ידי אבו עלי ובסיוע הנאשם.

בתאריך 17/01/12, בשעות הערב, על רקע עסקאות קודמות בין הנאשם 1 לאבו עלי, בהן היה נוכח, התקשר הנאשם לאבו עלי והציע לו לפעול עמו להכנסת תושבים ללא אישור כניסה לישראל, ללא הנאשם 1.

בתאריך 25/02/12 שוחחו ביניהם הנאשמים מספר פעמים ותכננו את המשך הפעילות עם אבו עלי ובין היתר תכננו לבקש ממנו סכום של 15,000 ₪ עבור פעילותם.

על הנאשם – תסקיר שירות המבחן

הנאשם, צעיר כבן 20, רווק. לחובתו שני רישומים ללא הרשעה, האחד מבימ"ש שלום לנוער בראשל"צ בגין עבירה של תקיפה סתם משנת 2008 והשני, מבימ"ש שלום לנוער רחובות, בגין 6 אישומים משנת 2007 – 2008 שעניינם רכוש, פציעה וחבלה במזיד ברכב, בגינם נדון הנאשם לעבודות של"צ ולפיקוח תחת שירות המבחן.

עובר לביצוע העבירות, עבד הנאשם כמסגר שכיר והתגורר בבית אמו ברחובות. אביו, נכה צה"ל, עבר אירוע מוחי, בעטיו הפך למשותק והוא מאושפז במוסד סיעודי. הנאשם תיאר קשר קרוב לאב, אשר שימש דמות דומיננטית בחייו.

בשל קשיים התנהגותיים, אשר מקורם בהפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות, עבר הנאשם מסגרות חינוך שונות עד שהשתלב בפנימייה. עם הסתבכותו בפלילים, שב הנאשם להתגורר בבית אמו ולמד בבית ספר מקצועי. בתום 10 שנות לימוד, נפלט מהמסגרת הלימודית ולצבא לא גויס בשל מעורבותו הפלילית.

שירות המבחן התרשם כי מדובר בצעיר שגדל באווירה מורכבת ורוויית אלימות אשר השפיעה על התפתחותו. עם זאת, לנאשם כוחות והוא בעל יכולת קוגניטיבית תקינה. בפני שרות המבחן גרס הנאשם, כי ראה בנאשם 1, אבי חברו, דמות בוגרת, אבהית וחברית עמה נהג לבלות בשעת הפנאי ולהתלוות אליו בנסיעותיו. לדבריו, הוא לא היה ער לעבירת הסיוע שביצע בהסעתו של תושב זר הואיל והתלווה לנאשם 1 מבלי שהבין את משמעות המעשה. בהמשך הבין את ההשלכות של המעשים, אולם שלל קבלת כסף או תמורה עבור הסיוע שהעמיד לנאשם 1. בעבירה של קשירת קשר לביצוע עוון, הודה הנאשם באורח חלקי.

שירות המבחן התרשם כי לנאשם התייחסות מטשטשת לעבירות שביצע, בשל גילו הצעיר והעדר גורמי תמיכה והכוונה. שירות המבחן לא פסל את האפשרות שהנאשם נוצל על ידי הנאשם 1 אשר היווה עבורו דמות הורית, לה נזקק. שירות המבחן התחשב בכך שמשנת 2008, לא נפתחו נגד הנאשם תיקים נוספים וכיום, הוא נכון להשתלב בטיפול על מנת לקבל כלים לשינוי דרכיו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ