אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' טוביה

מדינת ישראל נ' טוביה

תאריך פרסום : 30/12/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום נתניה
14925-06-09
30/12/2010
בפני השופט:
חגי טרסי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
שמשון טוביה
הכרעת-דין

בפני

שופט חגי טרסי

הכרעת דין

כתב האישום:

נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של הפרעה לעובד ציבור, איומים, תקיפה והכשלת שוטר - עבירות על סעיפים 288 א', 192, 379 ו- 275 לחוק העונשין, תשל"ז – 1977.

על פי עובדות כתב האישום , בתאריך 18.6.08 בשעה 14:30 לערך, הגיעו פקחי עיריית נתניה, זיה גאורגדזה, הודיה עודי וארקדי ברסלר, לרחוב שטרית בנתניה, שם עסק הנאשם ברוכלות שעניינה מכירת פירות וירקות, ללא רישיון. הפקחים רשמו לנאשם דו"ח וביקשו להחרים את הסחורה. בתגובה, החל הנאשם לקלל את הפקחים ולאיים שיזיין אותם אם יגעו בסחורה. הנאשם דחף את הפקח ארקדי, זרק חתיכת אבטיח לעבר הפקחים זיה והודיה ופגע בהם ואף ירק בפניו של זיה. למקום הוזעקו שוטרים, ולמראה מעשיו של הנאשם, הודיעו לו על מעצרו, אך הנאשם התנגד בכך שהניף ידיו, הדף את השוטרים, נגח ברכב ונשכב על הרצפה, בכוונה להכשיל את השוטרים.

הנאשם כפר במיוחס לו בכתב האישום, וטען כי לא איים על הפקחים ולא תקף אותם כלל. כמו כן טען כי הוא זה שהותקף על ידי הפקחים, על רקע ההתנגדות שביטא להחרמת הסחורה. לחלופין, טענה ב"כ הנאשם, כי בנסיבות העניין רשאי היה הנאשם להתנגד, גם באופן פיזי, להחרמת הסחורה, שכן זו בוצעה באורח בלתי תקין, מבלי שהנאשם היה נוכח במקום בעת שהחלו הפקחים במלאכת ההחרמה.

לאחר שנתתי דעתי למכלול העדויות שהובאו בפני, שוכנעתי כי הנאשם אכן ביצע המעשים המיוחסים לו, וזאת על סמך העדויות האמינות של הפקחים והשוטרים שנטלו חלק באירוע, וכי בנסיבות העניין לא נפל כל פגם בהתנהלות הפקחים, אשר בעטיו קמה לנאשם הזכות להתנגד להחרמה באופן אלים ומאיים. אשר על כן, החלטתי להרשיע את הנאשם בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום, ולהלן יובאו נימוקיי.

פרשת התביעה:

מטעם התביעה העידו שלושת הפקחים שהיו מעורבים ישירות באירוע, וכן השוטרים אבי אטבריאן, יערה זרד ותומר דוק. אסקור בקצרה את תוכן דבריהם.

זיה גאורגדזה:

הפקח זיה העיד כי ביום האירוע נסע באחת משתי ניידות פיקוח עירוני שפעלו באזור דרום נתניה. במהלך פעילותו שמע רוכל המכריז על מרכולתו ברמקול. זיה דיווח על כך לניידת השנייה שהייתה באזור, בה נסעו הפקחים הודיה וארקדי, והוחלט לנסות לאתר את הרוכל. הראשונים שעלו על עקבותיו של הנאשם היו הודיה וארקדי, שנסעו אחריו מהרחובות רוטנברג – נורדאו, עד שנעצר ברחוב שטרית. בשל היכרותם הקודמת עם הנאשם, החליטו הפקחים להזמין ניידת משטרה, אשר תסייע להם בפעולת האכיפה, ועל כן פנה זיה למוקד והזמין ניידת. העד הבחין בנאשם יוצא מהטנדר, אך מכיוון שטרם הגיעה הניידת, לא פנו אליו הפקחים, ורק לאחר הגעתו של השוטר אבי אטבריאן, ניגשו לרכבו של הנאשם, אשר היה עמוס באבטיחים.

כשהגיעו אל הרכב, הנאשם לא היה במקום, אך בחלוף שניות אחדות בלבד הגיע למקום, תוך שהוא משמיע קללות ומורה שלא לגעת בסחורה. הפקחים החלו להחרים הסחורה, ובתגובה החל הנאשם לדחוף ולקלל, זרק חצי אבטיח ופגע בזיה והודיה, ירק בפניו של זיה ואיים עליו במילים כגון "אני אזיין אותך, אני אגמור עליך" וכו' (עמ' 4 ש' 6-9). לדברי העד, הוא וחבריו הפקחים לא תקפו או הדפו את הנאשם בצורה כלשהי, אלא אך ביקשו מהשוטרים להרחיקו על מנת לאפשר להם להשלים ההחרמה, וכשהחל הנאשם מצידו לתקוף, אכן פעלו השוטרים להרחיקו מהפקחים ולעצרו.

כאן המקום לציין כי זיה, כיתר חבריו, הותיר בעדותו רושם אמין ביותר. התיאור שמסר משתלב היטב במכלול הראיות שהוצגו בפני, ולא מצאתי כל סיבה שלא לתת בדבריו אמון מלא.

הודיה עודי:

הפקחית הודיה העידה ומסרה כי ביום האירוע נסעה בניידת פיקוח, ביחד עם ארקדי. בשלב מסוים הודיע להם זיה בקשר שהוא שומע רמקול המכריז על רוכלות של אבטיחים ותפוחי אדמה. בעקבות זאת החל מסיירים באזור, עד שהבחינו ברכבו של הנאשם ונסעו אחריו מרחוב רוטנברג – נורדאו לתוך רחוב שטרית. לדברי העדה, היא אף הבחינה בנאשם מבצע מכירה של אבטיח ברחוב שטרית (עמ' 8 ש' 15, עמ' 10 ש' 13-16). יצוין, בהקשר זה, כי העדה עומתה עם הטענה כי לא סיפרה על מכירה שביצע הנאשם, בהודעה שמסרה עוד באותו יום במשטרה, אך עיון בהודעה – ת/6 – מגלה כי למעשה כן סיפרה על כך באותה הזדמנות, ואף נרשם מפיה בשורות 3-4 להודעה כי הבחינה בנאשם "כשהוא מכריז ברמקול, מציע מרכולתו ומוכר לאנשים סחורה".

מאחר והנאשם מוכר לפקחים מאירועים קודמים, וידוע להם מהעבר "שלא קל להתמודד איתו" (עמ' 8 ש' 12-13), הזמין זיה, בתיאום עם יתר הפקחים, סיוע משטרתי, ובינתיים המתינו הפקחים בקצה הרחוב ושמרו על קשר עין עם רכבו העמוס של הנאשם. רק כשהגיעה הניידת ובה אטבריאן ושוטרת נוספת, נכנסו הפקחים לרחוב, על מנת להחרים את הסחורה, ואז החל הנאשם "לצעוק, לקלל ולהשתולל, לאיים עלינו 'אני אזיין אותכם' וכשבאנו להרים את האבטיח הוא זרק עלי ועל זיה אבטיח ופגע בנו... ניסינו לקחת את האבטיחים והוא דחף, הדף וקילל ולא הפסיק עם ניבולי הפה" (עמ' 8 ש' 20-26). התנהגות דומה הפגין הנאשם גם כלפי השוטרים, שנחלצו לסייע לפקחים: "היה חוסר שליטה בהרמת ידיים, קללות וצעקות, הוא... התנגד, השתולל והרים ידיים על השוטרים" (עמ' 9 ש' 4-6).

במענה לשאלות הסנגורית המלומדת אישרה העדה את האפשרות כי בעת שהגיעו הפקחים לרכב, לא היה הנאשם בתוך הטנדר, אלא "יצא מאיזה כניסה שצמודה לרכב" (עמ' 13 ש' 24-25). עם זאת, עמדה העדה על גרסתה לפיה לא נקטו היא וחבריה כל פעולה אלימה כלפי הנאשם, ובודאי שלא השליכו לעברו או לעבר בני משפחתו אבטיחים, שהרי עליהם לספור ולתעד הסחורה המוחרמת. הנאשם היה זה שהשליך אבטיחים, ובאחד המקרים, כשזרק אבטיח לעבר הפקחים, פגע דווקא בבנו הקטן (עמ' 12 ש' 7-10).

גם עדה זו תיארה את ההתרחשויות באופן בהיר ואותנטי, והותירה בעדותה רושם אמין ביותר. לעיוני הוגשה ההודעה ת/6, אשר נמסרה על ידה בסמוך לאחר האירוע, והאמור בה תואם באופן מלא לעדותה בבית המשפט. כמו כן הוגש לעיוני, במסגרת המוצג ת/1, דו"ח ההחרמה שערכה העדה, בו תועדה כמות הסחורה שהוחרמה מהנאשם, וסירובו של הנאשם לחתום על הדו"ח.

ארקדי ברסלר:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ