אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' ח'ליפה(אסיר)

מדינת ישראל נ' ח'ליפה(אסיר)

תאריך פרסום : 07/04/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום עכו
2165-06-08
06/04/2010
בפני השופט:
משה אלטר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
חסן ח'ליפה
הכרעת-דין

הכרעת דין

1.הנאשם שבפניי הועמד לדין באשמה כי עבר עבירה לפי סעיף 334 + 335 (א) (1) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977.

מדובר, לפי הנטען בכתב האישום, באירוע מיום 2/2/04, בשעות הערב, בישוב אעבלין, במהלכו תקף הנאשם את הגב' זהרה חליפה (להלן: "המתלוננת") ואת אחיה, מר עבד אלחכים חליפה (להלן: "המתלונן"), באמצעות מוט ברזל וכתוצאה מכך נגרמו למתלוננת חבלות בראש והיא נזקקה לאישפוז וטיפול רפואי.

ראוי לציין שהנאשם הוא דודם של המתלוננים.

2.בישיבת ההקראה כפר הנאשם, באמצעות סניגורו, בעובדות שפורטו בכתב האישום וטען כי המתלוננים הם שתקפו אותו וכי הוא זה שהזמין את המשטרה והתלונן.

בעקבות הכפירה נקבע התיק להוכחות והצדדים הביאו את עדיהם ואת שאר ראיותיהם.

מטעם המאשימה העידו שני המתלוננים והה' מכרם חליפה (להלן: "מכרם") ועמאר חליפה (להלן: "עמאר"), אחיהם של המתלוננים. כן הוגשו המסמכים המפורטים להלן: סיכום אשפוז של המתלוננת בבי"ח רמב"ם (מוצג ת/1), תעודת חרדר מיון של בי"ח רמב"ם, המתייחסת למתלוננת (מוצג ת/2), תעודה רפואית שניתנה למתלוננת ב- 8/2/04 (מוצג ת/3), תעודה רפואית שניתנה למתלוננת ב- 17/2/04 (מוצג ת/4), תעודה רפואית שניתנה למתלוננת ב- 14/3/04 (מוצג ת/5), הודעתו של עמאר מיום 14/09/04 (מוצג ת/6) והודעת הנאשם מיום 3/2/04 (מוצג ת/7).

מטעם ההגנה העידו רס"ר אביב בנזינו (להלן: "אביב"), שגבה את הודעת המתלונן תחת אזהרה (כחשוד במעורבות בקטטה, בתקיפת הנאשם ובגרימת נזק לרכבים ששייכים למשפחת הנאשם), הנאשם, שבחר להעיד לאחר שהוסברו לו זכויותיו לפי סעיף 161 לחסד"פ, הגב' פאתן חורי (להלן: "פאתן"), שבמועד הרלבנטי לכתב האישום שירתה במשטרת ישראל, תחנת שפרעם וגבתה את הודעת המתלוננת, בתו של הנאשם, הגב' נאיפה חליפה (להלן: "נאיפה") ובנו של הנאשם, מר עדנאן חסן חליפה (להלן: "עדנאן"). כן הוגשו המסמכים המפורטים להלן: הודעת המתלוננת מיום 20/06/04 (מוצג נ/1), הודעת המתלונן מיום 2/2/04 (מוצג נ/2), הודעתו של מכרם מיום 3/2/04 (מוצג נ/3), תעודה רפואית שניתנה לנאשם במרפאת חיאת ביום 2/2/04 מוצג (נ/4), תעודה רפואית שניתנה לנאשם ביום 2/2/04 על טופס "בדיקה רפואית" משטרתי (מוצג נ/5), 6 מזכרים שנכתבו ע"י פאתן (מוצג נ/6), תעודה רפואית שניתנה לנאיפה ביום 2/2/04 (מוצג נ/7) ותעודה רפואית שניתנה לעדנאן ביום 2/2/04 (מוצג נ/8).

3.מהעדויות ושאר הראיות שהובאו בפניי עולה כי בתאריך 2/2/04, בשעות הערב, אירעה קטטה בה היו מעורבים הנאשם וחלק מילדיו, מצד אחד ועמאר וחלק מאחיו, לרבות המתלוננים, מצד שני. הרקע לקטטה - סכסוך קרקעות בין המשפחות. עוד עולה כי במהלך אותה קטטה וכתוצאה ממנה נחבלה המתלוננת בראשה בצורה קשה - נגרמו לה חתכים בקרקפת, שפשופים מרובים בפנים, ובבדיקת C.T מח שבוצעה לה נמצאו המטומה אפידורלית פרונטלית משמאל וחשד לשבר קווי פרונטלי - ובעקבות כך היא אושפזה בביה"ח רמב"ם למשך מספר ימים (הגיעה לביה"ח ב- 3/2/04, שעה 00.19 ושוחררה לביתה ביום 6/2/04).

4.נשאלת השאלה האם עלה בידי המאשימה להוכיח, מעבר לכל ספק סביר, כנדרש במשפט פלילי, שבמהלך הקטטה תקף הנאשם את המתלוננים באמצעות מוט ברזל וכי החבלות שנחבלה המתלוננת בראשה נגרמו כתוצאה מכך שהנאשם הכה בראשה באמצעות מוט ברזל, כנטען בכתב האישום.

בעניין זה חלוקות הגרסאות. מחד, ישנה גירסת המתלוננים ואחיהם ומאידך, ישנה גירסת הנאשם וילדיו.

לאחר שבחנתי בחון היטב את עדויותיהם של עדי התביעה ואת שאר הראיות שהובאו בפניי, הגעתי למסקנה שאין אני יכול ליתן אמון מלא בעדויות עדי התביעה עד כדי קביעה כי גירסת המאשימה, בעניין זה, הוכחה מעבר לכל ספק סביר. זאת לאור הסתירות המהותיות שהתגלו בעדויות עדי התביעה, כפי שיפורט להלן:

א.בהודעתה במשטרה (מוצג נ/1) אמרה המתלוננת "ראיתי את דוד שלי חסן מכה את אחי עבד אלחכים עם צינור הברזל... אחי ברח מהמקום ואז דוד שלי חסן ראה אותי בחוץ הוא ניגש אליי נתן לי מכה עם צינור הברזל בראש, אני מיד נפלתי על הרצפה והתעלפתי. התעוררתי בביה"ח רק אחרי כיומיים" (ההדגשות שלי - מ.א).

לעומת זאת, בעדותה בביהמ"ש טענה שהאח שהתווכח עם הנאשם ושהוכה ע"י הדוד הוא עאמר והמתלונן הגיע רק לאחר מכן.

לא נעלם ממני שהועלתה טענה כי המתלוננת טעתה, בהודעתה במשטרה, במסירת שמו של האח שהותקף. גם אם נקבל טענה זו, עדיין תיוותר סתירה, שכן אם מדובר באח עאמר, הרי שלפי גירסתו של זה במשטרה (מוצג ת/6), בעקבות המכות שקיבל הוא התעלף והתעורר בבי"ח רמב"ם, דבר הסותר את גירסת המתלוננת כי האח שהוכה "ברח מהמקום".

כפי שעולה מעיון בסיכום האשפוז (מוצג ת/1), המתלוננת הובאה לחדר מיון כשהיא בהכרה מלאה, דבר הסותר את טענתה כי איבדה את ההכרה והתעוררה בביה"ח רק אחרי יומיים.

ב.בעדותה בביהמ"ש אמרה המתלוננת שהנאשם רב עם אחיה עאמר הכה אותו על היד שלו ושבר לו את היד ועאמר ברח.

כפי שכבר צויין לעיל, לפי גירסת עאמר הוא כלל לא ברח, אלא התעלף והתעורר רק בביה"ח. גם לא הובאה כל ראיה לכך שידו נשברה באירוע.

ג.בהודעתו (מוצג נ/2), טען המתלונן "אשתי אמרה לי שיש קטטה בחוץ ושאני לא יצא החוצה ולא יתערב בקטטה, אז הסתכלתי מהחלון החוצה..." (ההדגשה שלי - מ.א). לעומת זאת בעדותו בביהמ"ש אמר כי היה יושב בביתו, שמע צעקות ואז יצא לראות מה יש (עמ' 9 לפרוטוקול).

ד.בהודעתו במשטרה אמר המתלונן כי כאשר הסתכל מהחלון ראה את הנאשם "מרביץ לאשה עם ברזל בראש. אני לא זיהיתי מי היתה האשה..." (ההדגשה שלי - מ.א) ורק בהמשך, לאחר שיצא החוצה זיהה שזו אחותו, המתלוננת. בעדותו בביהמ"ש (עמ' 9, 10 לפרוטוקול) אמר, שלאחר שיצא החוצה, כדי לראות מה קורה ראה כמה אנשים צועקים אחד על השני ורבים, אולם לא זיהה מי זה ו"פתאום יצאה אחותי זהרה לראות..." (ההדגשה שלי - מ.א) ובהמשך ראה את הנאשם נותן מכה למתלוננת, דבר הסותר את הגירסה שמסר בהודעתו לפיה ראה את הנאשם מכה את המתלוננת, שבשלב זה לא זוהתה על ידו, כאשר הסתכל מהחלון .

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ