אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' חנש

מדינת ישראל נ' חנש

תאריך פרסום : 06/01/2014 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום רחובות
41841-03-11
23/12/2013
בפני השופט:
שרון קיסר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
גד חנש
הכרעת-דין,החלטה

הכרעת דין

מבוא

נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, לפי סעיף 7 (א) + 7(ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] תשל"ג-1973, והחזקת רכוש חשוד כגנוב, לפי סעיף 413 לחוק העונשין, תשל"ז-1977.

על פי כתב האישום, ביום 21.3.2010 בסמוך לשעה 10:00, ברחוב שפירא 108 בגדרה, החזיק הנאשם בסם מסוכן מסוג חשיש במשקל 22,7003 גרם נטו. בנוסף יוחס לו, כי באותה עת, החזיק בשתי מחסניות לרובה מסוג M16 .

לטענת הנאשם, הסמים שנתפסו אינם שלו. לדבריו, הם נתפסו מחוץ למחסן, ומכל מקום המחסן שימש כמקלט ציבורי, ועל אף שהמפתחות למחסן היו רק בידיו, הוכנס אליו גם רכוש שאיננו שלו. כן טען כי מדובר בשכונת מצוקה וכי במקום נמצאו שוהים בלתי חוקיים, אשר כלל לא נחקרו על ידי המשטרה בעניין זה.

לעניין המחסניות הודה הנאשם כי החזיק בהן, אולם טען, כי החזיק בהן מזמן שרותו הצבאי, כארבע שנים קודם לכן, כי הוא ככל הנראה לקח אותן בטעות במהלך השירות הצבאי ושכח שהן בביתו. לעניין זה טענה הסנגורית, כי מדובר בזוטי דברים וכי יש לזכותו מעבירה זו בשל כך.

הסנגורית טענה עוד כי קיימים מחדלי חקירה משמעותיים בתיק וביניהם העובדה כי החיפוש נערך בנוכחות עדה אחת בלבד, אמו של הנאשם, וכי השוהים הבלתי חוקיים שנתפסו במקום, או שכנים אחרים, לא נחקרו על הסמים. מחדל זה חמור במיוחד, כך לטענתה, בשל כך שנמצא ציוד בתוך המחסן ומחוצה לו, שאיננו שייך לנאשם.

ראיות התביעה

רמי קרא העיד כי במועד האירוע היה בלש ברחובות. במועד האירוע הגיע לבניין בו התגורר הנאשם, ועלה לדירתו. הוא הציג את צו החיפוש לנאשם ולאמו והחל לערוך את החיפוש עם שוטרים נוספים. בחדרו של הנאשם נתפסו שתי מחסניות. בהמשך, לאחר שהנאשם נשאל אם יש לו מחסן או מקלט, הוא השיב שיש לו מקלט, שהמקלט שלו וכי רק ברשותו יש מפתח. הם ירדו עמו למקלט, הנאשם פתח את המקלט, ובמהלך החיפוש הם מצאו סמים בגרם מדרגות שמוביל למקלט, וכן בגרם מדרגות שנמצא לאחר פתיחת הדלת של המקלט.

לדברי רמי, לאחר שמצא את שקית הסמים הראשונה, שאל את הנאשם אם אלה כל הסמים שלו והנאשם לא השיב. ואולם, לאחר שרמי מצא את השקית השנייה אמר לו הנאשם "מצאתם כבר הכל, אין כלום יותר".

כאשר הוצג לרמי על ידי הסנגורית כי אין מדרגות בתוך המקלט, השיב כי על פי הדוח כתוב שהוא מצא את הסמים לאחר שהנאשם פתח את דלת המקלט, אולם הוא לא יכול להשיב לה בוודאות אם ישנן במקלט מדרגות.

כן אישר רמי לסנגורית כי על פי הדו"ח שכתב, הנאשם אמר לו לגבי המחסניות כי הוא שמר אותן מתקופתו בצבא.

לשאלה מדוע לא חקר שכנים נוספים בעניין, השיב כי לאחר שהנאשם אמר לו "מצאתם את הכל", מבחינתו מדובר בסוג של הודאה, ולפיכך לא היה צורך לחקור אנשים נוספים.

ארז בסטיקר, אשר היה ראש צוות בילוש במועד האירוע, העיד כי איננו זוכר את האירוע, אולם מדו"ח הפעולה שרשם עולה כי הם הגיעו לרח' שפירא בגדרה על מנת לבצע חיפוש. אמו של הנאשם הייתה למטה, והם הזדהו בפניה. מיכה, רכז המודיעין ביקש ממנו לעלות למעלה, והוא עשה כן. הם החלו בחיפוש בדירה לאחר שהזדהו בפני החשוד והציגו לו את צו החיפוש, ומצאו בחדר שתי מחסניות M16. הוא לא זכר היכן בחדר נמצאו המחסניות.

לאחר שסיימו את החיפוש בדירה, שאלו את הנאשם אם יש מקלט ברשותו, והוא השיב שכן וכי המפתח אצל אשתו. לאחר שהוא התקשר לאשתו, היא הגיעה. הנאשם ציין בפניו, כי המחסן שייך רק לו, וכי המפתח רק בחזקתו, ולא בחזקתו של אף אחד אחר. לדבריו, בשלב זה מצא שני שוהים בלתי חוקיים במקום ונשאר איתם, כאשר יתר הצוות ביצע את החיפוש במקלט. כאשר נשאל אם בעת שהנאשם התקשר לאשתו אמר לה משהו, לא זכר, אולם לאחר שרוענן זכרונו מהדו"ח ציין כי הוא ביקש ממנה להכין לו תיק למעצר. כאשר נשאל באילו נסיבות אמר לה זאת, השיב, לאחר שעיין פעם נוספת בדו"ח שכתב, כי הנאשם אמר זאת לאחר שנתפסו הסמים במקלט והם יצאו לכיוון שלו.

לשאלת הסנגורית השיב ארז כי היה עם השבחי"ם ליד המקלט כאשר נערך החיפוש במקלט (עמ' 15, שורות 15-19).

ארז נשאל שאלות שונות על ידי הסנגורית בדבר החיפוש בדירת הנאשם, לו היה שותף, אולם הוא לא זכר את פרטי החיפוש.

לשאלת הסנגורית מדוע לא שאל שכנים נוספים בבניין אם יש להם גישה למקלט, השיב כי הנאשם טען בפניו שרק לו יש גישה למקלט וכי המפתח אצלו, והוא זה אשר פתח את המקלט.

חנן אלון, אשר היה בלש בתחנת רחובות במועד האירוע, העיד כי במועד האירוע יצא לבצע חיפוש על פי צו של שופט, ביחד עם צוות בילוש. כאשר הגיעו למקום, התקשו למצוא את הדירה נשוא החיפוש, בשל כך שלא הייתה כתובת מדויקת או מספרי דירות. תוך כדי ניסיונות איתור הדירה, קרא להם ראש הצוות ארז בסטיקר לתוך חדר מדרגות של אחד הבניינים, ואמר להם כי הדירה של הנאשם נמצאת למעלה בבניין וכי הם יכולים לעלות לדירה. הם עלו לדירה, דפקו על הדלת מספר פעמים ולא היה מענה. הם פתחו את הדלת, אשר לא הייתה נעולה, בכדי לראות אם מישהו נמצא בתוך הדירה, ונכנסו לדירה תוך כדי שהם צועקים "משטרה, משטרה" ושואלים אם מישהו נמצא בדירה. בשלב זה אמר להם הנאשם מתוך השירותים, כי הוא נמצא בשירותים. הם המתינו לנאשם ובמקביל הגיעה אמו לדירה, ביקשה לראות את הצו, ולאחר שראתה את הצו, בדקה את תוקפו ואם הוא מתייחס לדירה בה שהו, אישרה ש"הכל בסדר", והם החלו לבצע חיפוש בדירה. חנן מסר כי הוא עצמו לא מצא דבר בדירה במהלך החיפוש. בסיום החיפוש הם שאלו את הנאשם אם הוא מחזיק במפתחות של מחסן או מקלט של הבניין, והנאשם אמר שצרור המפתחות של המחסן והמקלט נמצאים אצל אשתו, אשר אינה נמצאת בבית. הוא התקשר לאשתו, ובזמן זה הם ירדו למטה בכדי לבצע סגירה פיזית של חדר המדרגות, על מנת למנוע גישה של אנשים למקלט. כאשר שמרו על חדר המדרגות, יצאו מהקומה הראשונה שני בני מיעוטים שהתברר כי הם שוהים בלתי חוקיים. הם עכבו אותם ונסעו לתחנה לרשום את הדוחות.

חנן ציין כי איננו זוכר היכן היה הנאשם לאחר שהם ירדו, כי הוא איננו זוכר כלל את האירוע, וכי הוא אף לא זוכר את הנאשם. לבקשת התובעת הוא צייר תרשים של הכניסה למקלט (ת/9).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ