אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' חנן(עציר)

מדינת ישראל נ' חנן(עציר)

תאריך פרסום : 13/07/2010 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום נתניה
5529-06-10
12/07/2010
בפני השופט:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
נתן חנן (עציר)
החלטה,החלטה,החלטה

החלטה

בית המשפט בהחלטתו מיום 30.6.10 קבע כי בהמשך להחלטת בית המשפט המחוזי מיום 29.6.10 נקבע הדיון בתיק זה שעניינו בקשה לעיון חוזר בבקשה למעצר המשיב עד תום ההליכים, ליום 7.7.10 שעה 14:00 ובהסכמת הצדדים כפי שבאה לידי ביטוי בפרוטוקול ישיבת יום 30.6.10, עד לאותה ישיבה, היינו עד ליום 7.7.10 שעה 14:00, יינתן תסקיר מעצר על ידי שירות המבחן למבוגרים בעניינו של המשיב. כך גם נרשמה בהחלטה מיום 30.6.10 עמדת המאשימה ככל שנוגע לעמדתה באשר למעצרו של המשיב עד תום ההליכים, עמדה שנרשמה מפי ב"כ המאשימה בפרוטוקול אותה ישיבה ובה צוין "מבקש להבהיר שאף שאין לנו התנגדות שיוגש תסקיר מעצר על ידי שירות המבחן הרי שעמדת המבקשת הינה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים ואיננו כפופים להמלצות שירות המבחן ". בית המשפט הורה על קיום הדיון כאמור ביום 07.7.10 שעה 14:00, הורה שהמשיב יישאר במעצר עד החלטה אחרת ויובא לדיון באמצעות שב"ס וכך גם הורה שעד לאותה ישיבה יוגש תסקיר מעצר ע"י שירות המבחן למבוגרים בעניינו של המשיב. בהמשך עתר שירות המבחן לדחיית הדיון בציינו שלא עלה בידו להגיש את תסקיר המעצר שהתבקש והדיון נקבע להיום. היום, בפניי בקשת שירות המבחן למבוגרים לדחיית המועד לדיון בשבוע ימים נוסף כששירות המבחן מציין שבמהלך התקופה של הדחייה נערכו הם לפגוש את המשיב אולם במסגרת הזמן שניתן למרות מאמץ שירות המבחן, לא עלה ביד שירות המבחן לפגוש את המשיב ולהיערך ולבצע את חקירת המעצר ומשכך מתבקש בימ"ש לדחות את הדיון בשבוע ימים נוסף ועד אז יוגש תסקיר המעצר המשלים בעניינו של המשיב.

ב"כ המבקשת בקשה בנסיבות אלה לדחות את הדיון בשבוע ימים נוסף כבקשת שירות המבחן על מנת שאותו תסקיר יהיה מונח בפני בימ"ש, היינו תסקיר שירות המבחן למבוגרים כפי שנתבקש בהסכמה על ידי הצדדים ליום 30.6.10 לאחר שהדיון בתיק זה הוחזר לבית משפט זה על ידי בית המשפט המחוזי מרכז.

ב"כ המבקשת לא שינתה את עמדתה ככל שנוגע לנושא שעמדת המבקשת הינה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים ואין המבקשת כפופה להמלצות שירות המבחן.

ב"כ המשיב עתרה לשחרור המשיב בתנאים על ידי בית המשפט כבר עתה מבלי שיינתן תסקיר מעצר על ידי שירות המבחן למבוגרים בציינה שבינתיים הוברר שמועדים שנקבעו לשמיעת עדותה המוקדמת של המתלוננת במסגרת התיק העיקרי לא ניתן היה בהם לשמוע את עדותה וזאת מאחר והיא לא אותרה ולא הגיעה לדיונים המשפטיים שנקבעו. לעניין זה ציינה לאחר שהפנתה לאותם מזכרים שהוגשו על ידי התביעה לעניין זימונה של המתלוננת למתן עדות, שלא יעלה על הדעת שעד אשר תאותר המתלוננת ותשמיע עדותה והדיון בעניין זה נקבע לחודש ספטמבר בפני השופט שדן בנושא, יישאר המשיב במעצר והצביעה שלא קיימת כל מסוכנות ממשיב זה כלפי המתלוננת אשר לא מגיעה לדיונים משפטיים ומתחמקת מהם ולכן כך ציינה ניתן לקבוע תנאים במסגרת חלופת מעצר ראויה שבה יימצא המשיב, כולל איזוק אלקטרוני אשר יבטיחו ויאיינו מסוכנותו.

עיינתי בבקשה ובאמור בה, בתיק בית המשפט על כל המצוי בו, בהחלטת בית המשפט המחוזי מחוז מרכז ובהודעות שירות המבחן למבוגרים בעניינו של משיב זה שבהם עתר שירות המבחן לדחיית מועד, פעמיים, לצורך הגשת תסקיר מעצר משלים בעניינו של משיב זה ושמעתי טיעוני הצדדים לפניי.

לאחר ששקלתי בזהירות יתרה את טיעוני הצדדים, אומר שסבורה אני כי יש מקום להורות כבר עתה על שחרורו של המשיב בתנאים.

מדובר במשיב אשר בית המשפט הורה בזמנו על שחרורו בתנאים וזאת בהסכמת הצדדים. בהמשך ומיד לאחר שהחלטה זו קוימה הוגשה בקשה חדשה על ידי ב"כ המאשימה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים התלויים ועומדים כנגדו במסגרת עיון חוזר. בית המשפט לא נעתר לבקשה, שינה את תנאי השחרור כפי שנקבעו. על כך הוגש ערר לבית המשפט המחוזי – מחוז מרכז, בית המשפט המחוזי- מחוז מרכז הורה אז על מעצרו של המשיב ועל החזרת הדיון לבית משפט זה כדי לדון בבקשה. נקבע מועד לדיון בבקשה שעה שמשיב זה נמצא במעצר מאז החלטת בית המשפט המחוזי- מחוז מרכז.

הצדדים בקשו בהסכמה לקבוע את הדיון בבקשה שהוחזרה לדיון בבית משפט זה ליום 07.7.10, בקשתם זו הובאה בפניי עוד ביום 30.6.10. הצדדים הסכימו שעד לדיון ביום 07.07.10 שעה 14:00 יוגש תסקיר מעצר תוך שהתביעה עומדת על דעתה למעצרו של המשיב למעצרו של המשיב עד תום ההליכים ואינה כפופה להמלצות שירות המבחן, דבר אשר נרשם מפורשות. בימ"ש נעתר לבקשה. הדיון נדחה מיום 30.6.10 ליום 07.07.10. ביום 07.07.10 לא התקיים דיון שכן שירות המבחן עתר לדחיית הדיון. בימ"ש נעתר לבקשה והורה שהדיון יתקיים היום, 12.7.10. עד להיום שוב לא הוגש תסקיר מעצר על ידי שירות המבחן ושוב עתר שירות המבחן לדחייה בציינו שלא עלה בידו לפגוש את המשיב ולערוך את תסקיר המעצר במועד שנקבע. בין לבין, אמורה הייתה להישמע עדותה המוקדמת של המתלוננת. לשם כך נקבע מועד פעם אחת בפני השופט אשר היה אמור לשמוע את עדותה, אלא שהמתלוננת לא התייצבה. נקבע מועד פעם נוספת לשמיעת עדותה המוקדמת של המתלוננת ואף למועד זה המתלוננת לא התייצבה. הפעם, כפי ששמעתי מפי ב"כ הצדדים, נקבע מועד לשמיעת הדיון בתיק העיקרי ליום 06.9.10 כשחודש צו הבאה כנגד המתלוננת, צו שהוצא כבר קודם לכן. המתלוננת עדיין לא אותרה.

סבורה אני כי בנסיבות אלה כפי שפורטו בהחלטתי לעיל, ניתן לשחרר את המשיב בתנאים אשר יאיינו את מסוכנותו וכך אני מורה. אוסיף ואומר ששעה שבית המשפט שחרר בזמנו את המשיב בהסכמה וכך גם בהמשך שעה שבית המשפט שחרר את המשיב בתנאים ולא עיכב את שחרורו הרי שהמשיב היגיע לדיון המשפטי בהתאם לתנאי השחרור, לא התחמק מהתייצבות לדיונים המשפטיים, נקבעו מפקחים עליו אשר כפי שעלה עד כה ידעו את חובתם וקיימו את חובתם ולכן אני סבורה לאור המצב כפי שעולה מהשתלשלות הדברים כפי שנזכרו על ידי לעיל, שניתן כאמור להורות על שחרורו של המשיב מבלי שבידי בשלב זה תסקיר מעצר משלים בעניינו של המשיב אלא בהתאם לנסיבות כפי שנוצרו או כפי שפרטתי ולאור העובדה שעד כה המפקחים עשו עבודתם נאמנה.

בנסיבות אלה אני מורה על שחרורו של המשיב בתנאים הבאים:

1. המשיב יהיה נתון במעצר בית בבית אחותו אלה חנן ברח' זמנוב 10 הרצליה כשגב' אלה חנן ת.ז 024507832, טלפון נייד- 054-5601188 וגב' דליה חנן ת.ז 004661104, טלפון נייד- 054-5601193 יפקחו עליו לסירוגין ביניהן (להלן " המפקחים" ). המפקחים יודיעו מיד לבימ"ש ולמשטרת ישראל על כל הפרה שהיא של תנאי כלשהו מתנאי השחרור. המשיב יהיה נתון במעצר בית מלא כמפורט בסעיף זה עד תום ההליכים המשפטיים התלויים ועומדים כנגדו בתיק הפלילי במסגרתו הוגשה בקשת המעצר עד תום ההליכים.

2. כל אחד מהמפקחים יחתום על ערבות צד ג' על סך 15,000 ש"ח להבטחת התייצבות המשיב בבית משפט או במשטרת ישראל אם יידרש לכך והבטחת תנאי השחרור.

3. המשיב יפקיד סך של 10,000 ש"ח במזומנים להבטחת התייצבותו בבית משפט או במשטרת ישראל אם יידרש לכך ולהבטחת תנאי השחרור. מאחר והופקד סך של 10,000 ש"ח במזומנים במסגרת תנאי שחרור קודמים שכבר נקבעו לגבי משיב זה, טרם שונו, ישמש הסכום שהופקד כפיקדון על פי סעיף זה להחלטתי וזאת עד תום ההליכים המשפטיים התלויים ועומדים כנגד המשיב.

4. המשיב יהיה נתון באיזוק אלקטרוני וזאת עד תום ההליכים המשפטיים התלויים ועומדים נגדו בתיק זה.

5. המשיב יחתום על ערבות עצמית על סך 15,000 ש"ח להבטחת התייצבותו בבית משפט או במשטרת ישראל אם יידרש לכך ולהבטחת תנאי השחרור.

6. המשיב לא ייצור שום קשר לא במישרין או בעקיפין או בדרך אחרת כלשהי עם המתלוננת אם עם מי שקשור לפרשה נשוא הדיון.

7. המשיב יתייצב במשטרה או בבית משפט לפי דרישה.

8. מוצא צו עיכוב יציאה מהארץ נגד המשיב. אם למשיב דרכון, יפקיד אותו בתחנת משטרה תוך 24 שעות.

אם יפר המשיב תנאי מתנאי השחרור ייעצר עד תום ההליכים המשפטיים התלויים ועומדים נגדו בתיק העיקרי במסגרתו הוגשה בקשת המעצר עד תום ההליכים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ